Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Μια πρόταση :

Όσες δηλώσεις υποβληθούν με υπογραφή λογιστή να δοθεί παράταση έως 30/09.

Πρέπει να καταλάβουν ότι είμαστε συνεργάτες του Υπ. Οικονομικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν ξερω τι γινεται με αλλους συναδελφους, παντως εγω δεν προλαβαινω το Νομικα. Μακαρι να δωθεί έστω εως τελος Αυγουστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μάλλον θα δώσουν μόνο για τα φυσικά πρόσωπα, κάτι μερούλες έστω και σιωπηρώς ...   Για τα ΝΠ δε, ας μην ελπίζουμε.

 

Φορολογικές δηλώσεις 2015: Πώς να συμπληρώσετε τους κρίσιμους κωδικούς

Τέλος χρόνου για τις φετινές φορολογικές δηλώσεις, με την προθεσμία να λήγει στις 26 Αυγούστου. Δεν θα δοθεί άλλη παράταση, λέει το ΥΠΟΙΚ. Αναλυτικές οδηγίες συμπλήρωσης για ένα εκατομμύριο φορολογούμενους της τελευταίας στιγμής.

Οχτώ και σήμερα. Η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος από τα φυσικά πρόσωπα λήγει στις 26 Αυγούστου και ο αναπληρωτής υπουργός Οικονομικών Τρύφων Αλεξιάδης, δηλώνει κατηγορηματικά σε όλους τους τόνους ότι νέα παράταση δεν πρόκειται να υπάρξει. Όποιος υποβάλλει δήλωση στις 27 Αυγούστου θα έχει πρόστιμο 100 ευρώ και προσαύξηση του οφειλόμενου φόρου κατά 1% για κάθε μήνα καθυστέρησης.

Μέχρι χθες όμως περισσότεροι από ένα εκατομμύριο φορολογούμενοι δεν είχαν υποβάλλει ακόμα το Ε1. Τα στοιχεία της ΓΓΔΕ δείχνουν ότι σε σύνολο περίπου 5,8 εκατομμυρίων δηλώσεων που αναμένεται να υποβληθούν, οι εκκαθαρισμένες δηλώσεις (η εκκαθάριση γίνεται αυτόματα με την υποβολή της δήλωσης) ήταν 4.718.056, με την καθαρή θέση του δημοσίου στα 1,887 δισ. ευρώ

 

πηγή

http://www.euro2day.gr/news/economy/article/1354924/forologikes-dhloseis-2015-pos-na-symplhrosete-toy.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όσοι συνάδελφοι έχουμε αγρότες έχουμε πολύ σοβαρό πρόβλημα:

Αφενός διότι αργήσαμε πολύ να ξεκινήσουμε λόγο της πολύ καθυστερημένης  έκδοσης σχετικών ερμηνευτικών και εγκυκλίων και αφετέρου διότι πολλοί εξ αυτών παρά τις αλλεπάλληλες συστάσεις μας αγνόησαν το γεγονός ότι για την αποστολή των δηλώσεων τους απαιτείται προηγούμενη επεξεργασία των παραστατικών τους (καταχώρηση υποβολή Ε3 κλπ) με αποτέλεσμα να μην επαρκεί ο χρόνος για αυτή την δουλειά.

Συνεπώς πρέπει κάτι να γίνει προς την κατεύθυνση της αλλαγής της καταληκτικής ημερομηνίας αλλιώς το πρόβλημα θα είναι τεράστιο και για εμάς και για τους φορολογούμενους και ειδικά τους αγρότες οι οποίοι δεν έχουν σε καμία περίπτωση την δυνατότητα να υποβάλουν μόνοι τους την φορολογική δήλωση.      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μιλησα με ΥΠ ΟΙΚ   210-3375718 - 719 και μου είπε οτι δεν εχει ακουσει κατι.  Οσοι πιο πολλοι τοσο καλυτερα. Σπαστε τους τα νευρα στο τηλεφωνο. Αν δεν τους ενοχλούμε δεν γ

 

Επισης  ΠΟΦΕΕ  τιποτα?  Taxheaven?  

 

ΥΓ. Συναδελφοι αυτό που περναμε δεν πληρωνεται με τιποτα. Εχω σπασει το στομάχι μου και είμαι στα όρια της καταρρευσης. Το μονο που με κραταει είναι οτι δεν είμαι ο μονος και ότι αμα κλατάρω δεν λυνεται το προβλημα. Ειμαι 14 ωρες στο γραφειο και παλευω εδω με τα θηρια. Εργανη του ενα, Ταχις το αλλο, ΙΚΑ το τρίτο και ποσα αλλα μικροτερα.  Καλή δύναμη σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μια πρόταση :

Όσες δηλώσεις υποβληθούν με υπογραφή λογιστή να δοθεί παράταση έως 30/09.

Πρέπει να καταλάβουν ότι είμαστε συνεργάτες του Υπ. Οικονομικών.

αν σκέφτονταν μέσα στο Υ.Ο. όπως εσύ τα πράματα θα ήταν ιδανικά στο Ελλάντα,αλλά δυστυχώς συμβαίνει το αντίθετο..μας βάλανε τον τρύφωνα να διακυβεύει τις ζωές μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήνυμα κατά την υποβολή του Ε3:

Λυπούμαστε αλλά παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο σφάλμα. Κωδικός Σφάλματος: inc_0007

Ξέρει κανείς σας τι σημαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήνυμα κατά την υποβολή του Ε3:

Λυπούμαστε αλλά παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο σφάλμα. Κωδικός Σφάλματος: inc_0007

Ξέρει κανείς σας τι σημαίνει;

με μπερδεύει που έχει τρία μηδενικά. αν είχε δύο μηδενικά θα ήταν ο μυστικός πράκτορας Θου Βου. Κάποιος μας κάνει πλάκα μεγάλη συνάδελφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μα είναι και λεβέντες.  δίνουν παράταση που λήγει τον Αύγουστο.

 

άντε και καλά ο λογιστής συνηθισμένος θα πάει διακοπές 2-3 μέρες ,οι φορολογούμενοι που θα βρεθούν?

 

Δεν δουλεύει τίποτα!!!

 

καλά δεν μιλάμε για τον τύπο με τα Ν.Π. που ήθελε σήμερα η δήλωση ,αύριο η πληρωμή.  αυτός θέλει κλωτσιές μέρα-νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για πέρσι κάναμε την κίνηση και προχωρήσαμε νομικά , γιατί θεωρήσαμε ότι οι προηγούμενοι ξεπέρασαν κάθε όριο καταστρατήγησης της όποιας νομιμότητας υπάρχει στη φορολογική διοίκηση της χώρας μας.

 

Τελικά έκ του αποτελέσματος ... μάλλον βιαστήκαμε.

 

Γιατί η "πρώτη φορά Αριστερά" ... ξεπέρασε τον εαυτό της ... και το κατεστημένο.

 

Ααα ρε Τρυφωνάκο.

Που να τό'ξερα πρίν από χρόνια που σε έβλεπα σ'ένα γραφείο ... να σε φτύσω προκαταβολικά για τις προχωρημένες ιδέες σου , αλλά και τις εσώψυχες απόψεις σου , για τους λογιστές !!!

 

Κρίμα και ξεφτύλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

που να μένει άραγε ο τρυφωνάκος? θα θελα να τον επισκεφτώ σπιτάκι του στην οικογενειούλα του να του πώ 2 λογάκια...λοιπόν νομίζω ότι πλέον ερχόμαστε στα λόγια μου.... ότι δηλ. αν δεν προβούμε σε βανδαλισμούς ομαδικά οι λογιστές σε όλους αυτούς που ευθύνονται και αν δεν νιώσουν τον φόβο κρεμάμενο πάνω από τις οικογένειές τους από τον κλάδο μας, θα κάθομαστε σαν κότες στα γραφεία μας ή στις διαδηλώσεις του κώλ...που έχουν διοργανωθεί κατά το παρελθόν στο σύνταγμα(βλ.12/6 ώς η πιό πρόσφατη) όπου πάνε κάτι κυράτσες λογίστριες και βγάζουν σέλφι με ψάθινα καπέλα για να μην τους ενοχλεί ο ήλιος(έχοντας αφήσει βέβαια 4,5 άτομα στο γραφείο να δουλεύουν αντί να τα κατεβάσουν κάτω. Η θα πράξουμε βία ή θα καθόμαστε σαν κότες. Τα ψηφίσματα και οι λοιπές αηδίες δεν βγάζουν πουθενά!!!!!!!!! οδόντα αντί οδόντος!!!!! εκτός αν το οικονομικό επιμελήτηριο έκανε μία απεργία κλείνοντας υποχρεωτικά τα γραφεία για ένα μήνα να δώ από πού θα εισπράξουν φπα,φόρο εισοδήματος κλπ... οι δικηγορικοί σύλλογοι γιατί απεργούν και κλέινουν τα γραφεία τους??????? άει σιχτήρ οικονομικό επιμελητήριο!!!!!!!!μόνο για τις συνδρομές είστε!!!!!!!τα συμφέροντα αυτών που σας πληρώνουν τα γράφετε εκεί που δεν πιάνει μελάνι!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι περιμένατε από τον διώκτη της φοροδιαφυγής της τυρόπιτας δηλαδή?

 

Του κώλου τα 9μερα και το Ν της Χάιδως. Το οποίο δεν λειτουργεί κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήπως κλείσανε επίτηδες το TAXIS πάλι οι ίδιοι;;;

Οπως πέρσι που το κλείσανε 17 λεπτά νωρίτερα, φέτος είπαν να αναβαθμιστούν και το κάνουν ώρες και ημέρες νωρίτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όλοι μαζί συνάδελφοι να στέλνουμε συνέχεια ότι έχουμε έτοιμο μπάς και μείνει κολλημένο και δοθεί η παράταση!

 

σταματα να στελνεις , να στειλω εγω κι μετα κανε οτι θες :P:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αντε γειά !!!

 

Πάω να κάνω ένα μίνι delete στον εγκέφαλο μου ... και να πάω τη φαμίλια έστω και λίγες μέρες διακοπές.

Φεύγω για Λευκάδα , και όταν γυρίσω μετά από 6 μέρες , εύχομαι να μήν σας (μας) βρώ πάλι βουτηγμένους μές στο άγχος.

 

Χαιρετίσματα στον Τρυφωνάκο.

Σάλιο δέν έχει αυτή τη φορά.

Δέν αξίζει ούτε το φτύσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι περιμένατε από τον διώκτη της φοροδιαφυγής της τυρόπιτας δηλαδή?

 

Του κώλου τα 9μερα και το Ν της Χάιδως. Το οποίο δεν λειτουργεί κιόλας.

PONZI  ΣΩΡΑΙΟΣ

 

Με εκτίμηση

Μιχάλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

λες και το κανουν επιτηδες ρε παιδι μου....τι να σκεφτω εγω τωρα ?? ποτε θα ξεκολλησει να στειλουμε καμια δηλωση?????????? :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μιλησα με 15515 μου ειπαν οτι το προβλημα ειναι τεχνικο

δεν ξερουν ποτε θα αποκατασταθει

αλλα επι λεξη μου ειπαν "θα πεσουν προστιμα"

παραταση δεν υπαρχει

 

δεν ξερω τι να πω εχω μεινει αφωνη

τι ξεφτιλα ειναι αυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΗΜΑΡΤΟΝ ,

 

ΔΕ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ  ΛΙΓΟ .  ΜΑΣ   ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ  ΩΣ   ΠΑΡΕΡΓΑ  ΚΑΙ  ΕΙΛΩΤΕΣ  . ΕΜΕΙΣ ΔΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΕΚΤΕΛΟΥΜΕ-ΕΡΜΗΝΕΥΟΥΜΕ-ΥΛΟΠΟΙΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ

ΑΛΛΟΥΣ . ΑΓΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...