Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι μετά την εκκαθάριση της δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος οικ. έτους 2014, εκδόθηκε Πράξη Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου την οποία μπορείτε να εκτυπώσετε από το Taxisnet.
 

Μόλις μου σταλθηκαν 3 τέτοιες με email.... εχετε υπόψιν τι εστί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΡΑ ΑΥΤΟΤΕΛΕΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ;

 

Υποψιαζομαι πως ΝΑΙ.....

Γιατί μηδενική????

 

Αφού είναι χρεωστική!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΜΟΝΑ-ΖΥΓΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΛΟΥΝ??????????????????

 

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Πόσο δίκιο έχεις!!! αλλα που θα το βρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να αναρτήσω και εδώ ένα σκεπτικό και αν μπορεί ο gus η άλλοι συνάδελφοι να με διορθώσουν....

 

Από άλλο θέμα που ξεκίνησα νωρίτερα , κόβω και επικολλώ εδώ:

 

Οι χρεωστικές δηλώσεις που υποβάλλονται τις μέρες αυτές παίρνουν μια προσαύξηση της τάξης των 0,76% αν θυμάμαι καλά και μονο σε τεράστια ποσά έχουν ένα ποσό επιβάρυνσης (που παλι είναι διαχειρίσιμο).

 

Οι πιστωτικές - μηδενικές δηλώσεις θα υποβληθούν και φαντάζομαι είτε θα μας έρθει πρόσκληση για το πρόστιμο από τη ΔΟΥ είτε θα βεβαιωθεί το πρόστιμο στην Προσωποποιημένη Πληροφόρηση (αν δεν είναι κατοστάρικο θα είναι το ελάχιστον 40 ευρώ φαντάζομαι).

 

Δεν μπορούμε όλες αυτές τις δηλώσεις (μηδενικές-πιστωτικές) που είναι στην ουσία μισθωτών ή συνταξιούχων να τις στείλουμε με μειώμενο ποσό αποδείξεων ώστε να προκύπτει η δήλωση ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ αλλά να είναι κάτω από το όριο της καταβολής φόρου (δηλαδή φόρος+επιβάρυνση προσαυξήσεων < 26 ευρώ) . Με αυτόν τον τρόπο η δήλωση (χρεωστική ) και τοκοφορείται με το ποσοστό της επιβάρυνσης και απαλλάσσεται της πληρωμής!

 

Αρα ¨Παίζοντας" με το ποσό των αποδείξεων, μηπως μπορούμε να γλιτώσουμε εντελώς την επιβάρυνση, αφού στις χρεωστικές < 26 νομίζω ότι δεν επιτρέπεται να υπολογισει το σύστημα ΚΑΙ την προσαύξηση του εκπροθέσμου στο φόρο αλλά ΚΑΙ αυτοτελές πρόστιμο λόγω εκπροθέσμου.

 

Στον πόλεμο του ΥΠ.ΟΙΚ. πρέπει να χρησιμοποιούμε όλα τα μέσα που μας δίνονται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

λογικά όχι, αφού είναι χρεωστική

Αν τη θεωρούσε χρεωστική θα υπολόγιζε προσαυξηση 1%... Αρα τη θεωρεί πιστωτική  και είναι πιστωτική αφού δε προκύπει φόρος και προκύπτει επιστροφή 66,00 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να αναρτήσω και εδώ ένα σκεπτικό και αν μπορεί ο gus η άλλοι συνάδελφοι να με διορθώσουν....

 

Από άλλο θέμα που ξεκίνησα νωρίτερα , κόβω και επικολλώ εδώ:

 

Οι χρεωστικές δηλώσεις που υποβάλλονται τις μέρες αυτές παίρνουν μια προσαύξηση της τάξης των 0,76% αν θυμάμαι καλά και μονο σε τεράστια ποσά έχουν ένα ποσό επιβάρυνσης (που παλι είναι διαχειρίσιμο).

 

Οι πιστωτικές - μηδενικές δηλώσεις θα υποβληθούν και φαντάζομαι είτε θα μας έρθει πρόσκληση για το πρόστιμο από τη ΔΟΥ είτε θα βεβαιωθεί το πρόστιμο στην Προσωποποιημένη Πληροφόρηση (αν δεν είναι κατοστάρικο θα είναι το ελάχιστον 40 ευρώ φαντάζομαι).

 

Δεν μπορούμε όλες αυτές τις δηλώσεις (μηδενικές-πιστωτικές) που είναι στην ουσία μισθωτών ή συνταξιούχων να τις στείλουμε με μειώμενο ποσό αποδείξεων ώστε να προκύπτει η δήλωση ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ αλλά να είναι κάτω από το όριο της καταβολής φόρου (δηλαδή φόρος+επιβάρυνση προσαυξήσεων < 26 ευρώ) . Με αυτόν τον τρόπο η δήλωση (χρεωστική ) και τοκοφορείται με το ποσοστό της επιβάρυνσης και απαλλάσσεται της πληρωμής!

 

Αρα ¨Παίζοντας" με το ποσό των αποδείξεων, μηπως μπορούμε να γλιτώσουμε εντελώς την επιβάρυνση, αφού στις χρεωστικές < 26 νομίζω ότι δεν επιτρέπεται να υπολογισει το σύστημα ΚΑΙ την προσαύξηση του εκπροθέσμου στο φόρο αλλά ΚΑΙ αυτοτελές πρόστιμο λόγω εκπροθέσμου.

 

Στον πόλεμο του ΥΠ.ΟΙΚ. πρέπει να χρησιμοποιούμε όλα τα μέσα που μας δίνονται!!!

 

Εαν ειναι πιστωτικο πανω απο 100 δεν συμφερει και ενα δευτερο δεν ξερω μηπως χρειαζεται να βγει πανω απο 27 ευρω γιατι αλλιως θα θεωρηθει μηδενικη. Στο δευτερο θα ηθελα να ακουσω μια γνωμη παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να αναρτήσω και εδώ ένα σκεπτικό και αν μπορεί ο gus η άλλοι συνάδελφοι να με διορθώσουν....

 

Από άλλο θέμα που ξεκίνησα νωρίτερα , κόβω και επικολλώ εδώ:

 

Οι χρεωστικές δηλώσεις που υποβάλλονται τις μέρες αυτές παίρνουν μια προσαύξηση της τάξης των 0,76% αν θυμάμαι καλά και μονο σε τεράστια ποσά έχουν ένα ποσό επιβάρυνσης (που παλι είναι διαχειρίσιμο).

 

Οι πιστωτικές - μηδενικές δηλώσεις θα υποβληθούν και φαντάζομαι είτε θα μας έρθει πρόσκληση για το πρόστιμο από τη ΔΟΥ είτε θα βεβαιωθεί το πρόστιμο στην Προσωποποιημένη Πληροφόρηση (αν δεν είναι κατοστάρικο θα είναι το ελάχιστον 40 ευρώ φαντάζομαι).

 

Δεν μπορούμε όλες αυτές τις δηλώσεις (μηδενικές-πιστωτικές) που είναι στην ουσία μισθωτών ή συνταξιούχων να τις στείλουμε με μειώμενο ποσό αποδείξεων ώστε να προκύπτει η δήλωση ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ αλλά να είναι κάτω από το όριο της καταβολής φόρου (δηλαδή φόρος+επιβάρυνση προσαυξήσεων < 26 ευρώ) . Με αυτόν τον τρόπο η δήλωση (χρεωστική ) και τοκοφορείται με το ποσοστό της επιβάρυνσης και απαλλάσσεται της πληρωμής!

 

Αρα ¨Παίζοντας" με το ποσό των αποδείξεων, μηπως μπορούμε να γλιτώσουμε εντελώς την επιβάρυνση, αφού στις χρεωστικές < 26 νομίζω ότι δεν επιτρέπεται να υπολογισει το σύστημα ΚΑΙ την προσαύξηση του εκπροθέσμου στο φόρο αλλά ΚΑΙ αυτοτελές πρόστιμο λόγω εκπροθέσμου.

 

Στον πόλεμο του ΥΠ.ΟΙΚ. πρέπει να χρησιμοποιούμε όλα τα μέσα που μας δίνονται!!!

 

Νομίζω οτι <27 δεν θεωρείται χρεωστική αλλά μηδενική. Όπως γίνεται και στον ΦΠΑ. Άρα τις βγάζουμε >από 27€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εαν ειναι πιστωτικο πανω απο 100 δεν συμφερει και ενα δευτερο δεν ξερω μηπως χρειαζεται να βγει πανω απο 27 ευρω γιατι αλλιως θα θεωρηθει μηδενικη. Στο δευτερο θα ηθελα να ακουσω μια γνωμη παραπανω

ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΙΝΑΙ 40,00 ΕΥΡΩ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 30,00 ;KAI AN  Ο ΜΙΣΘΩΤΟΣ Ή ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΔΡΟΜΙΚΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΙΣΑ-ΙΣΑ Ή ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτή η περίπτωση μάλλον θα αντιμετωπιστεί όπως η μηδενικη - πιστωτικη.....

Που ναι γραμενο αυτο ρε συναδελφε???

Θα χαζεψουμε παντελως???

Δεν ειναι φορος το τελος επιτηδευματος???

Εχω εχω 10αρια χαμενους , μηδεν εσοδα μηδεν εξοδα , μονο τελος επιτηδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να αναρτήσω και εδώ ένα σκεπτικό και αν μπορεί ο gus η άλλοι συνάδελφοι να με διορθώσουν....

 

Από άλλο θέμα που ξεκίνησα νωρίτερα , κόβω και επικολλώ εδώ:

 

Οι χρεωστικές δηλώσεις που υποβάλλονται τις μέρες αυτές παίρνουν μια προσαύξηση της τάξης των 0,76% αν θυμάμαι καλά και μονο σε τεράστια ποσά έχουν ένα ποσό επιβάρυνσης (που παλι είναι διαχειρίσιμο).

 

Οι πιστωτικές - μηδενικές δηλώσεις θα υποβληθούν και φαντάζομαι είτε θα μας έρθει πρόσκληση για το πρόστιμο από τη ΔΟΥ είτε θα βεβαιωθεί το πρόστιμο στην Προσωποποιημένη Πληροφόρηση (αν δεν είναι κατοστάρικο θα είναι το ελάχιστον 40 ευρώ φαντάζομαι).

 

Δεν μπορούμε όλες αυτές τις δηλώσεις (μηδενικές-πιστωτικές) που είναι στην ουσία μισθωτών ή συνταξιούχων να τις στείλουμε με μειώμενο ποσό αποδείξεων ώστε να προκύπτει η δήλωση ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ αλλά να είναι κάτω από το όριο της καταβολής φόρου (δηλαδή φόρος+επιβάρυνση προσαυξήσεων < 26 ευρώ) . Με αυτόν τον τρόπο η δήλωση (χρεωστική ) και τοκοφορείται με το ποσοστό της επιβάρυνσης και απαλλάσσεται της πληρωμής!

 

Αρα ¨Παίζοντας" με το ποσό των αποδείξεων, μηπως μπορούμε να γλιτώσουμε εντελώς την επιβάρυνση, αφού στις χρεωστικές < 26 νομίζω ότι δεν επιτρέπεται να υπολογισει το σύστημα ΚΑΙ την προσαύξηση του εκπροθέσμου στο φόρο αλλά ΚΑΙ αυτοτελές πρόστιμο λόγω εκπροθέσμου.

 

Στον πόλεμο του ΥΠ.ΟΙΚ. πρέπει να χρησιμοποιούμε όλα τα μέσα που μας δίνονται!!!

Δοκίμασες να το κάνεις? Εγω που δοκίμασα σε μια περιπτωση μου βγαζει  αποτελεσμα μηδενικό...  αρα λογικα το προστιμο θα ναι αυτοτελές... Μόνο αν τη βγάλεις >27 τότε θα τη θεωρήσει χρεωστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΙΝΑΙ 40,00 ΕΥΡΩ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 30,00 ;KAI AN  Ο ΜΙΣΘΩΤΟΣ Ή ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΔΡΟΜΙΚΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΙΣΑ-ΙΣΑ Ή ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ;

Για τα αναδρομικά νομίζω οτι δεν έχει ποινή αποδείξεων. Δεν είναι με υπαιτιότητα του φορολογούμενου η συμπληρωματική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Που ναι γραμενο αυτο ρε συναδελφε???

Θα χαζεψουμε παντελως???

Δεν ειναι φορος το τελος επιτηδευματος???

Εχω εχω 10αρια χαμενους , μηδεν εσοδα μηδεν εξοδα , μονο τελος επιτηδ

Το τέλος επιτηδεύματος δεν είναι φόρος!!! Το λέει και η λέξη....δεν υπολογίζει προσάυξηση στο τέλος επιτηδεύματος! Αν έχει ανάλωση βάλε μικρότερο ποσό να βγεί έστω 1 ευρώ φόρος......διαφορετικά θεωρείται μηδενική και έχει το αυτοτελές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το τέλος επιτηδεύματος δεν είναι φόρος!!! Το λέει και η λέξη....δεν υπολογίζει προσάυξηση στο τέλος επιτηδεύματος! Αν έχει ανάλωση βάλε μικρότερο ποσό να βγεί έστω 1 ευρώ φόρος......διαφορετικά θεωρείται μηδενική και έχει το αυτοτελές

δεν θα μπορει να μεταφερει τις ζημιες στην επομενη χρηση ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Που ναι γραμενο αυτο ρε συναδελφε???

Θα χαζεψουμε παντελως???

Δεν ειναι φορος το τελος επιτηδευματος???

Εχω εχω 10αρια χαμενους , μηδεν εσοδα μηδεν εξοδα , μονο τελος επιτηδ

Φίλε απο τα αποτελεσματα των εκκαθαρισεων κρινω κι εγώ.... Δικές μου εκτιμήσεις......

Αλλά αν διαβάσεις κατά γραμμα την διευκρινιστική αναφέρει:

-πρόσθετος φόρος 1% επί του οφειλούμενου με τη δήλωση φόρου για κάθε μήνα καθυστέρησης, με αφετηρία υπολογισμού την 15η Ιουλίου 2014.

Μακάρι να μην αντιλαμβάνομαι σωστα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τι σχέση έχει αυτό? Γιατί να μη μπορεί?

Για να βγάλει φόρο κάποιος με ζημία πρέπει να φορολογηθεί με προστιθέμενη διαφορά τεκμηρίων (αν δεν έχει άλλα εισοδήματα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παίδες , δεν ξέρω τι κανετε σεις

αλλά εγω το καψα

 

Αλλα βγαίνουν στην μια , άλλα στην άλλη...

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετα.....

 

Θα τις στείλω ως εχει και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τις εκπρόθεσμες διακοπές τις πήγαν 30/9 τελικά ή πρέπει να τραβάμε τα μαλλιά μας και για αυτές?

 

 

 

 

 

Γιατί στο τέλος των χρημάτων να περισσεύει τόσος μήνας????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα σε όλους

 

Τελικά λίγο αναμενώμενο, λίγο σκοτεινό, πάνω κάτω  το περιμέναμε το αποτέλεσμα. Και βέβαια αφου ήταν απο ΣΥΡΙΖΑ ,πολύ δύσκολο ,οσο  λογικο και τεκμητιωμένο κι αν ήταν το θέμα της τροπολογιας. Γνωμη μου ειναι να στειλουμε ,γιατι μπορει και σε αυτη τη φάση να μην υπολογιστουν τα εξαγγελθεντα προστιμα και σε ανειπωπτο χρονο να το κλεισουν και να επιβαλλουν μετα τα αυτοτελη προστιμα οπως θελουν.για την ωρα παντως σε μηδενικη δηλωση πουθενα δεν εμφανιζει τα 100 ευρω, η τα 50 τι θα βαλουν τελος παντων. Να σχολιασω επισης οτι το τελος επιτηδευματος που πολλες φορες προκυπτει δεν μπορει αλλαξει το χαρακτηρα της δηλωσης και να θεωρηθει πιστωτικη ανεξαρτητως επιβολης η οχι της προσαυξησης φορου, ουτε και η δηλωση των 15, 20, η 27 ευρω ειναι πιοστωτικη διοτι υπολογιζεται η προσαυξηση του 0,76 η 1 τοις εκατο , και αλλο καπελο οτι δεν καταβαλλεται.

Η ΟΥΣΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΒΑΒΟΥΡΑ ΤΙΣ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΚΛΠ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.

απλα βγαινουν και απο πάνω με το επιχειρημα οτι μας κανουν χαρη με το 049. Τα κερατα τους τα διφορα και τα βερνικωμένα που θα μας πουν οτι εκαναν χαρη, απλά ειναι τοσο υποχθονιοι οσο και οι οχιές, πουθενα δεν εχει αναφερθει εξον μονο τωρα και αφου εκλεισε το συστημα εντελως απροσμενα, οτι χανεται η μειωση του 2100 σε μισθωτους συνταξιουχους, αλλο καπελο το 049. Το παρουσιασαν ομως με αυτο το τροπο ωστε στο τελος να βγουν και καλοι οτι μας εκανα χαρη , οι άχαροι και θολοί του οικονομικων.

ΣΑΝ ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΩΡΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΙΣ 14/07/2014.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όσο είμαστε ανοργάνωτοι, κατακερματισμένοι, ανενεργοί, άβουλοι, ευθυνόφοβοι, ωχαδελφιστές και τρωγόμαστε μεταξύ μας με την πρώτη ευκαιρία, τότε, όσοι ηγούνται στο υπ. Οικ. θα τρίβουν τα χέρια τους από ευχαρίστηση. Έτσι, γινόμαστε παιχνιδάκι στα χέρια τους, ανδρείκελα που χορεύουμε στους ρυθμούς τους. Αν θέλουμε να μας σέβονται και να μας φοβούνται συνάμα πρέπει να αλλάξουμε.  Όπως είμαστε τώρα όχι απλά δεν μας φοβούνται αλλά τους προκαλούμε έντονο μειδίαμα. Για σεβασμό δεν το συζητώ, αφού πρώτα απ΄όλα δεν σεβόμαστε εμείς τους ίδιους μας τους εαυτούς. 

 

Συνεπώς, αν δεν κοιτάξουμε μέσα μας προκειμένου να δούμε τα λάθη μας, τότε δεν θα προχωρήσουμε μπροστά. Η εκάστοτε ηγεσία κάνει τη "δουλειά" της και τα υψηλόβαθμα στελέχη προκειμένου να μην τα ακούν από τους "φίλους" μας της τροϊκας κάνουν όσα μπορούν για να βγουν αυτοί λάδι, έστω κι αν οδηγήσουν στην απόγνωση όλους εμάς.

 

Κατά τη γνώμη μου τα πρόστιμα είναι το λιγότερο. Ο εμπαιγμός και η κοροϊδία που δεχθήκαμε είναι πάνω από χρηματικά πρόστιμα. Όπως επίσης και η ψυχική μας καταρράκωση. Αυτά δεν μπορεί να τα αντικαταστήσεις με χρηματικά ποσά!  Στο κάτω-κάτω της γραφής ακόμη κι αν κάποιοι συνάδελφοι αδυνατούν να πληρώσουν τα πρόστιμα, μπορούμε να μαζέψουμε χρήματα και να τους βοηθήσουμε. Την ταπείνωση όμως και το κύρος μας απέναντι στους πελάτες μας που επλήγη, πως θα το αποκαταστήσουμε; Την ψυχική μας υγεία που κλονίστηκε; Τις στιγμές που χάσαμε στις ατελείωτες ώρες αναμονής; 

 

Ας οργανωθούμε λοιπόν γιατί τα δύσκολα έπονται κι αν δεν κάνουμε κάτι, πάλι θα συζητάμε εδώ τα ίδια και τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εδώ μαζεύουμε υπογραφές για συμμετοχή σε ομαδική μήνυση.

Δές το κείμενο.

 

Διαδικτυακής Ομάδας Παρέμβασης Λογιστών-Φοροτεχνικών

 

https://sites.google.com/site/accvotegr/menyteria-anaphora

 

 

Πρίν από αυτό είχε γίνει κίνησει πρός το Συνήγορο του Πολίτη.

Η αρχή μελέτησε τα στοιχεία από τις αναφορές-αιτήματα των λογιστών και έστειλε επιστολή πρός το ΥΠ.ΟΙΚ. στις 26/06/2014

 

Μετά τη χθεσινή απόρριψη της τροπολογίας , στη βουλή , μαζέψαμε επιπλέον 100 υπογραφες.

 

Πλέον είμαστε στις 834 ... και συνεχίζουμε.

 

Ελάτε συνάδελφοι.

Ας μήν χάσουμε ΚΑΙ τη φετινή ευκαιρία για αντίδραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε εκπροθεσμη επαγγελματια....φορος ~6000, προσαυξηση λογω εκπροθεσμου περι τα 3 και κατι ευρω....οι δοσεις πανε 8ο, 10ο, 12ο.... 

 

Τελικά για άλλη μια φορά αυτοί που τις έκαναν εντός προθεσμίας μάλλον αισθάνονται ολίγον .....μ*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε εκπροθεσμη επαγγελματια....φορος ~6000, προσαυξηση λογω εκπροθεσμου περι τα 3 και κατι ευρω....οι δοσεις πανε 8ο, 10ο, 12ο.... 

 

Τελικά για άλλη μια φορά αυτοί που τις έκαναν εντός προθεσμίας μάλλον αισθάνονται ολίγον .....μ*

Οχι τοσο. Μετα το διμηνο εχει προσαυξηση 10% στο φορο. Και το διμηνο ξεκινα απο 31/07/2014

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Δύο ερωτήματα συνάδελφοι!!
Α)Τελικά στέλνουμε τις εκπρόθεσμες δηλώσεις χρεωστικές με 28 ευρώ φόρο για να πάρουν προσαύξηση 1%?
Β)Θα προχωρήσουμε σε μήνυση όλοι που υπογράφουμε στην μηνυτηρια αναφορά?

 

Και μία πρόταση: ΠΛΗΡΗ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤAXIS τον Αύγουστο ώσπου να καταλάβουν ότι ήμαστε άνθρωποι και εμείς και απαιτούμε δικαιοσύνη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...