Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ένας συνάδελφος έριξε την ιδέα να πάμε με ένα λαπτοπ στον εισαγγελέα και να του πούμε ορίστε τα χάλια ......δεν δουλεύει τίποτα την τελευταία ημερα...νομίζω ήταν καλή ιδέα , αλλά ...ΠΟΦΕΕΟΟΟΟΟΟ ΟΟΕΟΟΟΟΟ

Εγώ το είπα και ξεκίνησα την διαδικασία, αλλα έπρεπε να περιμένω όλη μέρα στην εισαγγελία Θεσσαλονίκης.

Προσπάθησα με κάποιους γνωστούς δικηγόρους να παρακάμψω την σειρά.... αλλα κάτι τα πολλά Αλβανά, κάτι οι οφειλετες του δημοσίου.... μου κλείναν το δρόμο... οπότε το παράτησα....(ήμουνα και μόνος βλέπεις, χωρίς να εκπροσωπώ κάτι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βρε συνάδελφοι και συναδέλφισσες. Επιτέλους το κεφάλι ψηλά. Εμ μα πια. Είμαι και εντελώς φάλτσα να σας τραγουδούσα κάτι να γελάσετε με την ψυχή σας. Ότι έγινε έγινε, ότι είναι να γίνει θα γίνει. Άντε χαμογελάστε επιτέλους γιατί είναι μεταδοτικό. Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά, με πικρία βέβαια, αλλά αν ζούμε, θα λέμε στα εγγόνια μας, πραγματικές ιστορίες. 

Άντε προχωράμε μπροστά. Αν τόσο πολύ θέλουν να μας βγάλουν από τη μέση, ας βγουν να το πούνε, με υπογραφή υπευθύνου. Τότε το συζητάμε το θέμα. Με πισώπλατα χτυπήματα όμως, δεν συζητάμε τίποτα. ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ πια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βρε συνάδελφοι και συναδέλφισσες. Επιτέλους το κεφάλι ψηλά. Εμ μα πια. Είμαι και εντελώς φάλτσα να σας τραγουδούσα κάτι να γελάσετε με την ψυχή σας. Ότι έγινε έγινε, ότι είναι να γίνει θα γίνει. Άντε χαμογελάστε επιτέλους γιατί είναι μεταδοτικό. Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά, με πικρία βέβαια, αλλά αν ζούμε, θα λέμε στα εγγόνια μας, πραγματικές ιστορίες. 

Άντε προχωράμε μπροστά. Αν τόσο πολύ θέλουν να μας βγάλουν από τη μέση, ας βγουν να το πούνε, με υπογραφή υπευθύνου. Τότε το συζητάμε το θέμα. Με πισώπλατα χτυπήματα όμως, δεν συζητάμε τίποτα. ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ πια. 

κατατέθηκε τροπολογία απο τον ΣΥΡΙΖΑ συνάδελφοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αύριο η συζήτηση και η ψήφιση .

Το παρακολουθούμε συνάδελφοι και θα ενημερώνουμε για τις εξελίξεις .

 

Να ξαναγράψω ότι έχουν γίνει πολλές ενέργειες και μέσω της Διαδικτυακής (που κακά τα ψέμματα σήκωσε το βάρος της προσπάθειας) αλλά και της Ποφεε (για να τα λέμε και όλα) και βέβαια και πολλά άτομα με προσωπικό κόστος ......

 

Ας ελπίσουμε ότι δεν πήγαν χαμένες οι προσπάθειες ... Μέχρι τελευταία στιγμή πάντως πιέζουμε όπως μπορούμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αύριο η συζήτηση και η ψήφιση .

Το παρακολουθούμε συνάδελφοι και θα ενημερώνουμε για τις εξελίξεις .

 

Να ξαναγράψω ότι έχουν γίνει πολλές ενέργειες και μέσω της Διαδικτυακής (που κακά τα ψέμματα σήκωσε το βάρος της προσπάθειας) αλλά και της Ποφεε (για να τα λέμε και όλα) και βέβαια και πολλά άτομα με προσωπικό κόστος ......

 

Ας ελπίσουμε ότι δεν πήγαν χαμένες οι προσπάθειες ... Μέχρι τελευταία στιγμή πάντως πιέζουμε όπως μπορούμε .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΙ.ΤΟ ΑΓΧΟΣ  ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εδώ μαζεύουμε υπογραφές για συμμετοχή σε ομαδική μήνυση.

Δές το κείμενο.

 

Διαδικτυακής Ομάδας Παρέμβασης Λογιστών-Φοροτεχνικών

 

https://sites.google.com/site/accvotegr/menyteria-anaphora

 

 

Πρίν από αυτό είχε γίνει κίνησει πρός το Συνήγορο του Πολίτη.

Η αρχή μελέτησε τα στοιχεία από τις αναφορές-αιτήματα των λογιστών και έστειλε επιστολή πρός το ΥΠ.ΟΙΚ. στις 26/06/2014

 

 

730 υπογραφές ... και συνεχίζουμε

 

Για να δούμε.

Βλέπω και νέα πρόσωπα αγανακτισμένα στο φόρουμ.

 

Θα υπογράψουν και αυτοί ?

 

 

Εγώ το είπα και ξεκίνησα την διαδικασία, αλλα έπρεπε να περιμένω όλη μέρα στην εισαγγελία Θεσσαλονίκης.

Προσπάθησα με κάποιους γνωστούς δικηγόρους να παρακάμψω την σειρά.... αλλα κάτι τα πολλά Αλβανά, κάτι οι οφειλετες του δημοσίου.... μου κλείναν το δρόμο... οπότε το παράτησα....(ήμουνα και μόνος βλέπεις, χωρίς να εκπροσωπώ κάτι...)

 

Ευκαιρία να έρθεις με τους υπόλοιπους 730 (73 από Θεσσαλονίκη)

 

Πάμε , ο επόμενος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από μέρα σε μέρα ... το μαρτύριο της σταγόνας ... αισθάνομαι ότι με έχουν, μας έχουν "αδειάσει" εντελώς ... Μία μόνο μου έχει μείνει, κάτι ξεχασμένοι που ήρθαν κατόπιν εορτής και περιμένουν κι αυτοί όπως όλοι μας και αρκετές τροποποιητικές ... Απλά είναι άδικο όλο αυτό το πράμα που τραβάμε κάθε χρονιά ... τι να πω ... Υπομονή!!! Άλλωστε τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να εκφράσω για μια ακόμη φορά τη συμπαράστασή μου στους συναδέλφους που τους ξεμείνανε μερικές δηλώσεις. Πάντως νομίζω το νέο ότι ο Σύριζα κατέθεσε την παραπάνω τροπολογία δεν είναι καλό νέο... Από αντίδραση η κυβέρνηση δεν πρόκειται να ψηφίσει τίποτα που να συμπίπτει με τις απόψεις βουλευτών της αξιωματικής αντιπολίτευσης, το πολύ πολύ να κάνει το 100άρι 50άρι πιστεύω (το θέμα του 049 το έχει ήδη δεχτεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ πάλι πιστεύω πως θα δωθεί λύση.

 

α)γιατί δεν τηρήθηκαν οι νόμιμες προθεσμίες

β)γιατί δεν μπορεί να κλείσουν οι τροποποιητικές με 7 μέρες λειτουργείας μόνο

γ)100,000 δηλώσεις είναι πολλές

δ)υπήρξαν πολλές αντιδράσεις από επιμελητήρια,συλλόγους κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

Απο οτι διαβασα χθες στο σαιτ της βουλης θα συνεδριασουν σημερα στις 10 το πρωι , και οχι απογευμα οπως προχτες, αναφερεται σαν συζητηση το θεμα του τουρισμου και αλλες διαταξεις , προφανως εννοει το θεμα των δηλωσεων και των ενδεχομενων προστιμων . Ομως θεωρω οτι ο συναδελφος παραπανω καποιο δικιο το εχει, δηλαδη μπορει και μονο απο αντιδραση επειδη κατατεθηκε απο το ΣΥΡΙΖΑ να μην τη δεχτουν. Αυτο το λεω λαμβανοντας υποψην οτι το κυριο κριτηριο και κινητρο ειναι η επιδειξη της δυναμης και της επιβολης , μεσω της εξουσιας που κατεχουν , και οσο και να φαινετε ανορθοδοξο , το εισπραχτικο ερχεται δευτερο. Δεν χανουμε ομως λεμε την αισιοδοξια μας ας περιμενουμε ειναι πλεον πολυ κοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα, η συζήτηση ξεκίνησε, βέβαια δεν άρχισε ακόμη το θέμα που μας "καίει"

περιμένουμε..

Περιμένουμε....αν και δεν είμαι καθόλου αισόδοξος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και εγω αλλα επειδη στο συγκεκριμενο εχουμε ολο το δικιο με το μερος μας ... περιμενω και δεν προκειται να το ξεχασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

Δηλώσεις τις οποίες έχουμε στείλει  εδώ και δύο μήνες  περίπου στην Δ.ΗΛΕ ή στις κατα τόπους ΔΟΥ για έλεγχο πότε θα εκκαθαριστουν? ?

Στην προκειμένη περίπτωση οι εν λόγω υπηρεσίες δεν έχουν προθεσμία να ολοκληρώσουν την ήδη έτοιμη διαδικασία? ?

Αυτοί δεν θα έπρεπε να είναι συνεπέις με τις προθεσμίες??

Η "εκπρόθεσμη" εκκαθάριση αυτών δεν αποτελεί πρόβλημα??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

Δηλώσεις τις οποίες έχουμε στείλει  εδώ και δύο μήνες  περίπου στην Δ.ΗΛΕ ή στις κατα τόπους ΔΟΥ για έλεγχο πότε θα εκκαθαριστουν? ?

Στην προκειμένη περίπτωση οι εν λόγω υπηρεσίες δεν έχουν προθεσμία να ολοκληρώσουν την ήδη έτοιμη διαδικασία? ?

Αυτοί δεν θα έπρεπε να είναι συνεπέις με τις προθεσμίες??

Η "εκπρόθεσμη" εκκαθάριση αυτών δεν αποτελεί πρόβλημα??????

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ και τι εικόνα δίνεις στους πελάτες του ρωτούν και δεν ξέρεις να απαντήσεις. Δες και την απάντηση που πήρα σε ερώτημα που έκανα ......

Απάντηση

Από TAXISnet Ημερομηνία 15/07/2014 10:07 Θέμα Απάντηση στο ερώτημα:ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΟΥ ΣΤΑΛΘΗΚΕ ΣΤΗ ΔΗΛΕΔ Αξιότιμη κυρία,Θα παρακολουθείτε την εφαρμογή της υποβολής των δηλώσεων όπου θα εμφανιστεί το εκκαθαριστικό σημείωμα όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία.Πάντα στη διάθεσή σαςΚέντρο Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικά Συναλλασσόμενων Γ.Γ.Δ.Ε. Υπουργείου Οικονομικών
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΓΩ ΑΠΟΨΕ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΕΛΟΣ

Από Δευτέρα σε Τρίτη,  απο Τρίτη σε Τετάρτη, από Τετάρτη,  κ.ο.κ. Υπομονή, και ξανα υπομονή  ............ μέχρι να κλειδωσει και ο 049..... και μετά?

Ειμαι κι εγώ στα όρια μου...μάλλον θ' ακολουθήσω.

Αυτή δε η σιγή ιχθύος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...