Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Μην αγχώνεστε άλλο συνάδελφοι. Φτάνει τόσο άγχος που έχουμε περάσει μέχρι τώρα. Όχι άλλο! Προσπαθήστε να είστε ήρεμοι και όταν θα έχουμε νεότερα θα τα ανακοινώσουμε άμεσα στον κόμβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μην αγχώνεστε άλλο συνάδελφοι. Φτάνει τόσο άγχος που έχουμε περάσει μέχρι τώρα. Όχι άλλο! Προσπαθήστε να είστε ήρεμοι και όταν θα έχουμε νεότερα θα τα ανακοινώσουμε άμεσα στον κόμβο.

Μια κουβέντα είναι.Χάσαμε την υγεία μας,τον ύπνο μας, τις οικογένειές μας κι αν δεν τελειώνει αυτό πώς να συγκεντρωθούμε για ΦΠΑ και για όλα όσα έρχονται.

Πάντως ευχαριστούμε το taxheaven για ότι κάνει για εμάς τόσα χρόνια.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Α! και το καινούριο. Ο ΟΑΕΔ στέλνει στους λογιστές τους πολίτες, δίνοντάς τους κωδικούς σύνδεσης για να δηλώνουν ηλεκτρονικά την παρουσία τους. Επίσης εχτές συνταξιούχοι ήθελαν να κάνουμε αίτηση για διασφάλιση της σύνταξής τους επειδή μου είπαν το ζητάνε οι Τράπεζες.Σε λίγο θα ζητήσουν να πηγαίνουμε σε κάθε υπηρεσία ή φορέα μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μια κουβέντα είναι.Χάσαμε την υγεία μας,τον ύπνο μας, τις οικογένειές μας κι αν δεν τελειώνει αυτό πώς να συγκεντρωθούμε για ΦΠΑ και για όλα όσα έρχονται.

Πάντως ευχαριστούμε το taxheaven για ότι κάνει για εμάς τόσα χρόνια.   

 

Όλα στη ζωή μια κουβέντα είναι. Ας μην επιτρέψουμε στον οποιονδήποτε να καταστρέφει την ψυχική μας ηρεμία που είναι αναντικατάστατη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δυστυχώς για λόγους που ένας ψυχολόγος μπορεί μόνο να εξηγήσει κάθε πρωί ακούω τους ανεκδιήγητους Πορτοσάλτε-Παπαδημητρίου. Την τρίτη το πρωί ακούγοντας τον Πορτοσάλτε έσπασα τα γυαλιά μου απο τα νεύρα μου , μιλάμε τα πέταξα και μετά συνέχισα να τα πατάω μέχρι να γίνουν κομμάτια...

 

Οσο για το απόσπασμα παραπάνω (καλά και ο Φιλιππίδης που τον εκτιμούσα , τους τελευταίους μήνες έχει καταντήσει γραφείο τυ΄που όπως και οι περισσότεροι δημοσιογράφοι) τι δεν καταλαβάίνετε κύριοι που θέλετε και περισσότερους πελατες;

Οταν πάτε πχ στο Κωτσόβολο και ένα προιόν δεν είναι σε στοκ δεν σας λέει να πάτε στο Media Market ή στο Public να ψωνίσετε; Τι όχι;

όμοιο βίτσιο είχαμε , αλλά θα το κόψω.

 

Ευτυχώς δεν το άκουσα live , αλλά προετοιμασμένος απο τον κόμβο. Είναι και ακριβά τα γυαλιά- α ξέχασα εμείς κονόμες .

 

Ευτυχώς χθές ο οφθαλμίατρος μου είπε οτι είμαι οκ, γιατί απο τα ωράρια μπροστά στον υπολογιστή τους τελευταίους μήνες , και ειδικά την τελευταία βδομάδα, δεν μπορούσα ούτε να οδηγήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπαρχει κσι το αλλο που ακουσα. Εσεις οι λογιστες αφου πηζετε και γκρινιαζετε γιατι εχετε ΔΟΥΛΕΙΑ, και δεν τα βγαζετε περα απο τον ογκο της, γιατι δεν προσλαμβανεται καποιους να βοηθησετε και στη μειωση της ανεργιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπαρχει κσι το αλλο που ακουσα. Εσεις οι λογιστες αφου πηζετε και γκρινιαζετε γιατι εχετε ΔΟΥΛΕΙΑ, και δεν τα βγαζετε περα απο τον ογκο της, γιατι δεν προσλαμβανεται καποιους να βοηθησετε και στη μειωση της ανεργιας

 

γιατί δεν μας το έγραφες αυτό νωρίτερα???????????? 

 

θα το είχαμε λύσει το πρόβλημά μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εδώ μαζεύουμε υπογραφές για συμμετοχή σε ομαδική μήνυση.

Δές το κείμενο.

 

Διαδικτυακής Ομάδας Παρέμβασης Λογιστών-Φοροτεχνικών

 

https://sites.google.com/site/accvotegr/menyteria-anaphora

 

 

Πρίν από αυτό είχε γίνει κίνησει πρός το Συνήγορο του Πολίτη.

Η αρχή μελέτησε τα στοιχεία από τις αναφορές-αιτήματα των λογιστών και έστειλε επιστολή πρός το ΥΠ.ΟΙΚ. στις 26/06/2014

 

 

635 υπογραφές και συνεχίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εν τω μεταξυ καλα ολα αυτα που ακουγονται για τους πιθανους τροπους παρατασης, εμπροθεσμης ή εκπροθεσμης υποβολης αρχικης δηλωσης, με αυτοτελες προστιμο η οχι, με ενεργοποιηση του 049 για λιγο κτλ, κτλ.

Κουβεντα δε γινεται για συμπληρωματικες - τροποποιητικες δηλωσεις. Και ας μη ξεχναμε πως πολλοι ειναι αυτοι που για να μη χασουν την εμπροθεσμη υποβολη και τις συνεπειες του περιφημου 049, υπεβελαν δηλωσεις σχεδον χωρις επανελεγχο με αποτελεσμα να ειναι αναγκαστικη η διαδικασια της συμπληρωματικης δηλωσης σε αρκετες περιπτωσεις. Τι θα γινει δλδ με αυτους? Θα μας πεταξουν ενα κοκαλακι δυο-τριων ημερων να το γλυψουμε και να ηρεμησουμε? Οχι δα, απαιτουμε την εφαρμογη του νομου οπως αυτος οριζεται και για την υποβολη αρχικων αλλα και συμπληρωματικων-τροποποιητικων δηλωσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εύχομαι σε όλους καλή υπομονή.

Συνάδελφοι θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε.

 

Εμένα σε δυό πελάτες μου το σύστημα δεν με αφήνει καν να εκτυπώσω δηλώσεις ούτε και εκκαθαριστικά.

Αυτό γιατί μπορεί να συμβαίνει?

 

Υπάρχει η περίπτωση να μην υπέβαλλα δήλωση όπως μου είπαν στο taxis?

Ή συμβαίνει σε πολλούς? Η αλήθεια είναι ότι ενώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι υπέβαλλα τώρα έχω αρχίσει να αμφιβάλλω με τόση βαβούρα.

Και το λάθος θα είναι όλο δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εύχομαι σε όλους καλή υπομονή.

Συνάδελφοι θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε.

 

Εμένα σε δυό πελάτες μου το σύστημα δεν με αφήνει καν να εκτυπώσω δηλώσεις ούτε και εκκαθαριστικά.

Αυτό γιατί μπορεί να συμβαίνει?

 

Υπάρχει η περίπτωση να μην υπέβαλλα δήλωση όπως μου είπαν στο taxis?

Ή συμβαίνει σε πολλούς? Η αλήθεια είναι ότι ενώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι υπέβαλλα τώρα έχω αρχίσει να αμφιβάλλω με τόση βαβούρα.

Και το λάθος θα είναι όλο δικό μου.

Μαλλον καλα σου λεει το taxis. Αν δεν βγαζει εκκαθαριστικο δεν θα υπεβαλλες δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΛΕΓΧΟ Η ΔΗΛΩΣΗ ΣΟΥ ΔΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ Ε1 ΓΡΑΦΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΛΕΓΧΟ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

636 και συνεχίζουμε

Γιατί τόσοι λίγοι? Μήπως πρέπει να γνωστοποιηθεί και με άλλον τρόπο (που δεν γνωρίζω) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η υποβολή των δηλώσεων είναι εκτός λειτουργίας εως την Πέμπτη 17/07/2014.

 

Aκόμη δεν ανοιξαν την εφαρμογή;

Θέλω να ελπίζω πως είναι για καλό η καθυστέρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέραααα!!!!

 

Δεν μαζευόμαστε όλοι μαζί να πάμε για μπανάκι παραλία και βλέποντας και κάνοντας:

α) ανακοινώνεται η παράταση? ο καθένας στο γραφείο του να τελειώνει με τις δηλώσεις

β) παράταση γιοκ, πνιγόμαστε όλοι μαζί στην θάλασσα,μην πάει και ο καθένας μόνος και έρημος...

 

Κουράγιο βρε, θα τη δώσουν την παράταση του χρόνου που μας έκλεψαν!!

Don't worry be happy!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΕΙΝΑΜΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΦΠΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΚ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ,ΦΠΑ,ΦΜΥ ΚΛΠ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέραααα!!!!

 

Δεν μαζευόμαστε όλοι μαζί να πάμε για μπανάκι παραλία και βλέποντας και κάνοντας:

α) ανακοινώνεται η παράταση? ο καθένας στο γραφείο του να τελειώνει με τις δηλώσεις

β) παράταση γιοκ, πνιγόμαστε όλοι μαζί στην θάλασσα,μην πάει και ο καθένας μόνος και έρημος...

 

Κουράγιο βρε, θα τη δώσουν την παράταση του χρόνου που μας έκλεψαν!!

Don't worry be happy!!!!!

μεσα για παραλια, αλλα μετα θα μας εχουν ολα τα καναλια πρωτο θεμα με τιτλο.." καλοπερνανε οι λογιστες αδιαφορωντας για το κακο που κανανε στον κοσμακι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κανενα νεο ακομα ? 

θα  τις στειλουμε δεν θα τις στειλουμε θα εχουν προστιμο δεν θα εχουν 

καμμια ενημερωση σιωπη παντου ...

μας εχουν τελειως στο φτυσιμο

στο περιθωριο

ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ  ΑΛΗΤΕΣ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΟΛΗ... Επιστολή του Συλλόγου Λογιστών Θήρας σχετικά με τις φορολογικές δηλώσεις

[18.07.2014]
 

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΘΗΡΑΣ

ΦΗΡΑ 84700 ΘΗΡΑ

Α.Φ.Μ. 099638611 – Δ.Ο.Υ. ΘΗΡΑΣ

ΤΗΛ. 22860 33939 - FAX 22860 34286

E-MAIL συλλόγου: [email protected]

E-MAIL Διοικητικού Συμβουλίου: [email protected]

Αρ. Πρωτ. : 35

Ημερομηνία: 17η Ιουλίου 2014

ΠΡΟΣ:

1. ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ, κύριο Αντώνη Σαμαρά, μέγαρο Μαξίμου, Ηροδότου Αττικού 19 10671 Αθήνα, τηλ: 210 3385451 2106711000 φαξ: 210 6715799 [email protected]

2. ΥΠΟΥΡΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ κύριο Γκίκας Χαρδούβελης, Καραγεώργη Σερβίας 10 ΤΚ 10184 Αθήνα, τηλ: 210 3332602, 210 3332612 φαξ: 210 3332608 e-mail: [email protected]

3. ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ, κύριο Γεώργιο Μαυραγάνη Καραγεώργη Σερβίας 10 ΤΚ 10184 Αθήνα, τηλ: 210 3375000 φαξ: 210 3232524 e-mail : [email protected]

4. ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ, κυρία Αικατερίνη Σαββαΐδου, [email protected]

«κύριοι»…

χρειάζονται μεγάλα κότσια να παραδεχτείτε την κατάσταση ως έχει και να πείτε στα αφεντικά σας την πάσα αλήθεια σχετικά με τα προβλήματα και την δυσλειτουργία του συστήματος, ώστε και ο πιο ηλίθιος τροϊκανός να αντιληφθεί την κατάσταση και να δώσει λύση σε ένα πρόβλημα που υφίσταται τα τελευταία χρόνια.

Από την γένεση αυτού του υποτιθέμενου ολοκληρωμένου πληροφοριακού συστήματος που έχει ταλαιπωρήσει έναν ολόκληρο επαγγελματικό κλάδο και έχει χρυσοπληρωθεί ξανά και ξανά και ξανά και ξανά από τον Έλληνα φορολογούμενο, κρύβεστε πίσω από παιδιάστικες ανακοινώσεις στα μέσα μαζικής ενημέρωσης προπαγανδίζοντας «την άρτια λειτουργία» ενός προβληματικού ηλεκτρονικού συστήματος. Ταυτόχρονα αφήνετε αιχμές για τους συναδέλφους φοροτεχνικούς ότι είναι οι «Έλληνες της τελευταίας στιγμής». Αίσχος και ντροπή σας. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχετε καμία επαφή με την πραγματικότητα.

Αναδεικνύετε την ανευθυνότητά σας με επίσημες ανακοινώσεις που προτρέπουν στην μεταμεσονύκτια χρήση του ηλεκτρονικού συστήματος. Προφανώς αντί να διδάσκεστε από τα λάθη σας φροντίζετε να τα επαναλαμβάνετε και να τα διογκώνετε. Υπουργικές αποφάσεις που ανακοινώνονται κατά την περίοδο υποβολής των δηλώσεων τροποποιούν νομοθετικές διατάξεις. Τηλεφωνικές γραμμές υποστήριξης με σήμα «κατειλημμένου». Αναπάντητα έγγραφα αιτήματα. Ένας διαλυμένος δημόσιος φορέας. Κανένας υπεύθυνος. Ένα σκορποχώρι.

Δυστυχώς, όσο πλούσια και αν είναι η ελληνική γλώσσα δεν μας επιτρέπει να επιλέξουμε τις κατάλληλες λέξεις που να περιγράφουν με κόσμιο τρόπο την οργή και τον θυμό που καλλιεργείτε στους συναδέλφους λογιστές – φοροτεχνικούς, στις ζωές των οποίων ασελγείτε καθημερινά τα τελευταία χρόνια με τις αποφάσεις σας.

Ο Σύλλογος Λογιστών Θήρας με την παρούσα επιστολή δεν αιτείται κάποια παράταση. Το έχουν κάνει ήδη με τον πιο σαφή τρόπο άλλες ενώσεις συναδέλφων οι οποίοι μάλιστα σας θέτουν προ των ευθυνών σας για τους νόμους που εσείς νομοθετείτε, εσείς επιβάλλετε και με περισσή ευκολία, εντός των ελεγχόμενων δημοκρατικών πλαισίων, εσείς αλαζονικά παραβαίνετε.

Απαιτούμε απλά εξυγίανση των αρρωστημένων μυαλών όλων αυτών που αποφασίζουν και ενεργούν παράνομα και φασιστικά ταλαιπωρώντας το μεγαλύτερο μέρος των Ελλήνων φορολογουμένων και των λογιστών - φοροτεχνικών.

Ο Πρόεδρος του Δ.Σ.

Αντώνης Κεφαλληνός

Ο Αντιπρόεδρος του Δ.Σ.

Ιωάννης Νανούρης

Ο Γραμματέας του Δ.Σ.

Κων/νος Θεοδωρόπουλος

Ο Ταμίας του Δ.Σ.

Ιωάννης Μουτσάτσος

Το μέλος του Δ.Σ.

Αντώνιος Χάλαρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΟΛΗ... Επιστολή του Συλλόγου Λογιστών Θήρας σχετικά με τις φορολογικές δηλώσεις

[18.07.2014]
 

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΘΗΡΑΣ

ΦΗΡΑ 84700 ΘΗΡΑ

Α.Φ.Μ. 099638611 – Δ.Ο.Υ. ΘΗΡΑΣ

ΤΗΛ. 22860 33939 - FAX 22860 34286

E-MAIL συλλόγου: [email protected]

E-MAIL Διοικητικού Συμβουλίου: [email protected]

Αρ. Πρωτ. : 35

Ημερομηνία: 17η Ιουλίου 2014

ΠΡΟΣ:

1. ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ, κύριο Αντώνη Σαμαρά, μέγαρο Μαξίμου, Ηροδότου Αττικού 19 10671 Αθήνα, τηλ: 210 3385451 2106711000 φαξ: 210 6715799 [email protected]

2. ΥΠΟΥΡΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ κύριο Γκίκας Χαρδούβελης, Καραγεώργη Σερβίας 10 ΤΚ 10184 Αθήνα, τηλ: 210 3332602, 210 3332612 φαξ: 210 3332608 e-mail: [email protected]

3. ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ, κύριο Γεώργιο Μαυραγάνη Καραγεώργη Σερβίας 10 ΤΚ 10184 Αθήνα, τηλ: 210 3375000 φαξ: 210 3232524 e-mail : [email protected]

4. ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ, κυρία Αικατερίνη Σαββαΐδου, [email protected]

«κύριοι»…

χρειάζονται μεγάλα κότσια να παραδεχτείτε την κατάσταση ως έχει και να πείτε στα αφεντικά σας την πάσα αλήθεια σχετικά με τα προβλήματα και την δυσλειτουργία του συστήματος, ώστε και ο πιο ηλίθιος τροϊκανός να αντιληφθεί την κατάσταση και να δώσει λύση σε ένα πρόβλημα που υφίσταται τα τελευταία χρόνια.

Από την γένεση αυτού του υποτιθέμενου ολοκληρωμένου πληροφοριακού συστήματος που έχει ταλαιπωρήσει έναν ολόκληρο επαγγελματικό κλάδο και έχει χρυσοπληρωθεί ξανά και ξανά και ξανά και ξανά από τον Έλληνα φορολογούμενο, κρύβεστε πίσω από παιδιάστικες ανακοινώσεις στα μέσα μαζικής ενημέρωσης προπαγανδίζοντας «την άρτια λειτουργία» ενός προβληματικού ηλεκτρονικού συστήματος. Ταυτόχρονα αφήνετε αιχμές για τους συναδέλφους φοροτεχνικούς ότι είναι οι «Έλληνες της τελευταίας στιγμής». Αίσχος και ντροπή σας. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχετε καμία επαφή με την πραγματικότητα.

Αναδεικνύετε την ανευθυνότητά σας με επίσημες ανακοινώσεις που προτρέπουν στην μεταμεσονύκτια χρήση του ηλεκτρονικού συστήματος. Προφανώς αντί να διδάσκεστε από τα λάθη σας φροντίζετε να τα επαναλαμβάνετε και να τα διογκώνετε. Υπουργικές αποφάσεις που ανακοινώνονται κατά την περίοδο υποβολής των δηλώσεων τροποποιούν νομοθετικές διατάξεις. Τηλεφωνικές γραμμές υποστήριξης με σήμα «κατειλημμένου». Αναπάντητα έγγραφα αιτήματα. Ένας διαλυμένος δημόσιος φορέας. Κανένας υπεύθυνος. Ένα σκορποχώρι.

Δυστυχώς, όσο πλούσια και αν είναι η ελληνική γλώσσα δεν μας επιτρέπει να επιλέξουμε τις κατάλληλες λέξεις που να περιγράφουν με κόσμιο τρόπο την οργή και τον θυμό που καλλιεργείτε στους συναδέλφους λογιστές – φοροτεχνικούς, στις ζωές των οποίων ασελγείτε καθημερινά τα τελευταία χρόνια με τις αποφάσεις σας.

Ο Σύλλογος Λογιστών Θήρας με την παρούσα επιστολή δεν αιτείται κάποια παράταση. Το έχουν κάνει ήδη με τον πιο σαφή τρόπο άλλες ενώσεις συναδέλφων οι οποίοι μάλιστα σας θέτουν προ των ευθυνών σας για τους νόμους που εσείς νομοθετείτε, εσείς επιβάλλετε και με περισσή ευκολία, εντός των ελεγχόμενων δημοκρατικών πλαισίων, εσείς αλαζονικά παραβαίνετε.

Απαιτούμε απλά εξυγίανση των αρρωστημένων μυαλών όλων αυτών που αποφασίζουν και ενεργούν παράνομα και φασιστικά ταλαιπωρώντας το μεγαλύτερο μέρος των Ελλήνων φορολογουμένων και των λογιστών - φοροτεχνικών.

Ο Πρόεδρος του Δ.Σ.

Αντώνης Κεφαλληνός

Ο Αντιπρόεδρος του Δ.Σ.

Ιωάννης Νανούρης

Ο Γραμματέας του Δ.Σ.

Κων/νος Θεοδωρόπουλος

Ο Ταμίας του Δ.Σ.

Ιωάννης Μουτσάτσος

Το μέλος του Δ.Σ.

Αντώνιος Χάλαρης

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΘΗΡΑΣ!!!!!!!!! Η ΠΟΦΕΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΔΙΑΚΟΠΕΣ?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΙΝΑΙ ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ-ΑΛΗΤΕΣ-ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ-ΑΛΗΤΕΣ-ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ-ΑΛΗΤΕΣ-ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ-ΑΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΌ ΟΛΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΖΩΗ ΜΑΣ ΠΛΕΟΝ!!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ!!!!!!!!!!!!!!ΟΛΟΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ ΜΥΝΗΤΗΡΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ!!!!!!!!!ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΣΤΑ ΜΠΟΥΝΤΡΟΥΜΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πριν μία ώρα ανεπίσημη πηγή στην ΔΟΥ μου είπε ότι έχουν πληροφορίες από το Υπ. Οικονομικών ότι την Δευτέρα ανοίγει το σύστημα για ελάχιστες μέρες ώστε να προλάβουν όλοι να κάνουν κανονικά δήλωση χωρίς πρόστιμα, με αποδείξεις 25% κτλ κτλ κανονικά.

 

Απλώς για την εβδομάδα αυτή που μεσολάβησε την θεωρούν νεκρό χρόνο.

Λογικά μου είπαν από Δευτέρα μέχρι και Τετάρτη ξανα ανοίγει.

 

Ότι και να πούμε είναι λίγο.

Υπομονή σε όλους. Θα πάρει πολλά χρόνια αν όχι ποτέ να συνέλθουν κάποιοι από τον ύπνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πριν μία ώρα ανεπίσημη πηγή στην ΔΟΥ μου είπε ότι έχουν πληροφορίες από το Υπ. Οικονομικών ότι την Δευτέρα ανοίγει το σύστημα για ελάχιστες μέρες ώστε να προλάβουν όλοι να κάνουν κανονικά δήλωση χωρίς πρόστιμα, με αποδείξεις 25% κτλ κτλ κανονικά.

 

Απλώς για την εβδομάδα αυτή που μεσολάβησε την θεωρούν νεκρό χρόνο.

Λογικά μου είπαν από Δευτέρα μέχρι και Τετάρτη ξανα ανοίγει.

 

Ότι και να πούμε είναι λίγο.

Υπομονή σε όλους. Θα πάρει πολλά χρόνια αν όχι ποτέ να συνέλθουν κάποιοι από τον ύπνο.

 

Ελπιζω να ανοιξουν κ οι τροποποιητικες γιατι εκεινη την τελευταια μερα τις στελναμε τοσο βιαστικα που σιγουρα κατι θα μας ξεφυγε. Εγω ηδη εχω βρει 3-4 λαθακια κ ελπιζω σε διορθωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...