Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Διαψεύδει η γενική γραμματέας Δημοσίων Εσόδων Κατερίνα Σαββαΐδου πως θα δοθεί άτυπη παράταση για να υποβληθούν χωρίς πρόστιμα και προσαυξήσεις οι περίπου 100.000 φορολογικές δηλώσεις που έμειναν εκτός του TAXIS και δεν κατατέθηκαν εμπρόθεσμα έως τις 14 Ιουλίου.

Απαντώντας σε ερώτηση του in.gr η επικεφαλής της Γενικής Γραμματείας Δημοσίων Εσόδων ξεκαθάρισε πως «το σύστημα δεν πρόκειται να μείνει ανοικτό».

Οι πληροφορίες που διαψεύσθηκαν από την επικεφαλής της ΓΓΔΕ υποστήριζαν πως το υπουργείο Οικονομικών θα κατέθετε τροπολογία στη Βουλή με την οποία θα επιτρεπόταν το σύστημα Taxis να δέχεται δηλώσεις για 2-3 ημέρες, ώστε όσοι δεν κατάφεραν τη Δευτέρα 14 Ιουλίου να υποβάλλουν τη δήλωση τους να το πράξουν χωρίς να πληρώσουν πρόστιμα και προσαυξήσεις.

Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες εξετάζεται από το υπουργείο Οικονομικών το ενδεχόμενο υποβολής των εκπρόθεσμων φορολογικών δηλώσεων, χωρίς ο φορολογούμενος να χάνει το αφορολόγητο των 2.100 ευρώ, αλλά με την επιβάρυνση μόνο του προστίμου που προβλέπει η νομοθεσία.

Σημειώνεται πως μόλις προχθές η Γενική Γραμματεία Δημοσίων Εσόδων με διευκρινιστική της εγκύκλιο αναφέρθηκε στις κυρώσεις για τις εκπρόθεσμες φορολογικές δηλώσεις. Σύμφωνα με την εγκύκλιο που υπογράφει η κ. Σαββαϊδου σε περίπτωση μη υποβολής φορολογικής δήλωσης, ο πρόσθετος φόρος υπολογίζεται από την επόμενη ημέρα από την ημερομηνία κατά την οποία έληξε η κατά νόμο προθεσμία υποβολής της δήλωσης.

Ειδικότερα, διευκρινίζεται ότι στις εκπρόθεσμες δηλώσεις οικονομικού έτους 2014 που θα υποβληθούν μετά τις 14/7/2014, θα επιβληθεί πρόσθετος φόρος 1% επί του οφειλομένου με τη δήλωση φόρου για κάθε μήνα καθυστέρησης, με αφετηρία υπολογισμού την 15η Ιουλίου 2014. Για τις περιπτώσεις δε που δεν προβλέπεται η επιβολή πρόσθετου φόρου ή δεν προκύπτει ποσό φόρου για καταβολή, επιβάλλεται πρόστιμο 100 ευρώ.

 

Τέλος, σημειώνεται πως από σήμερα Πέμπτη 17 Ιουλίου η Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων έχει ενεργοποιήσει την εφαρμογή για την υποβολή των εκπρόθεσμων πλέον αρχικών δηλώσεων Ε1,Ε2,Ε3, αλλά και των τροποποιητικών δηλώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να τονισει καποιος στην κυρία  οτι  ο νόμος δεν  τηρείται μονομερώς.  Να μείνει το σύστημα ανοιχτό 5 μήνες όπως ορίζει ο Νόμος και να δουλεύει και με όλα τα δεδομένα φορτωμένα.

 

Να ξεχάσει τις μαγκίτσες που πιθανόν να της έμαθε  ο  κ. Λιάπης στο μεταφορών όπου ήταν μετακλητη υπάλληλος. Να μην κουνάει το δαχτυλάκι σε ανθρώπους που αγωνίζονται και ιδρώνουν στην καρέκλα.   Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αφου δεν καταλαβαινουν οι του Υπουργειου Οικονομικων ας το παρουν πανω τους οι Βουλευτες και να ψηφισουν την ΠΑΡΑΤΑΣΗ (τηρηση των προθεσμιων). Ας πιεσουν οι συλλογοι και η ΠΟΦΕΕ γιατι αυτοι αλλαζουν αποφαση καθε λεπτο. Ονειρευονται προστιμα εκει στο Υπουργειο και δεν εχουν καμια επαφη με τον κοσμο εξω που πληρωνει τεκμηρια που δεν υπαρχουν και ΕΝΦΙΑ σε αντικειμενικες που παλι δεν υπαρχουν. Το μονο που απομενει ειναι φορος αναπνοης οπως επιβληθηκε στην Βενεζουελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δυο παιδάκια που έχουν φέρει την μπάλλα τους μαλώνουν στο γήπεδο στο οποίο περιμένουν με υπομονή να παίξουν και όλοι οι υπόλοιποι ,οι διαιτήτες προσπαθούν να κρατήσουν τις ισορροπίες κ οι θεατές όπως σε κάθε γήπεδο εκτονώνται. Έχοντας αλλάξει άθλημα  και προσπαθώντας να βελτιωθώ μέσω μακράς μοναχικής πορείας , βρεθηκα ξανά ως περαστικός στο φόρουμ . Λάθος μου , από τα λάθη ομως πρέπει να μαθάινουμε.

 Είμαι βέβαιος ότι το πρόβλημα με την παράταση θα λυθεί και όπως κ πέρσι τον επόμενο χρόνο θα υπάρχει το ίδιο θέμα . Αυτό όμως δεν είναι λύση ,είναι σαν να δίνει στον αλκοολικό να πιεί αλκοόλ επειδή δεν είναι καλά , η λύση είναι να τον βοηθήσεις να απεξαρτηθεί .

 Καλή συνέχεια σας προσκαλώ  το τρίτο ΠΣΚ του Οκτώβριου στην Ροδόπη θα χαρώ να δω έστω και έναν από το φόρουμ ως περαστικός μέσα στο δάσος και φέτος θα φοράω και μπλούζα TAXHEAVEN γιατί όπως και να το κάνουμε το TAXHEAVEN  είναι μια μεγάλη  εμπειρία είναι μια μεγάλη αγάπη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αφου δεν καταλαβαινουν οι του Υπουργειου Οικονομικων ας το παρουν πανω τους οι Βουλευτες και να ψηφισουν την ΠΑΡΑΤΑΣΗ (τηρηση των προθεσμιων). Ας πιεσουν οι συλλογοι και η ΠΟΦΕΕ γιατι αυτοι αλλαζουν αποφαση καθε λεπτο. Ονειρευονται προστιμα εκει στο Υπουργειο και δεν εχουν καμια επαφη με τον κοσμο εξω που πληρωνει τεκμηρια που δεν υπαρχουν και ΕΝΦΙΑ σε αντικειμενικες που παλι δεν υπαρχουν. Το μονο που απομενει ειναι φορος αναπνοης οπως επιβληθηκε στην Βενεζουελα

Συμφωνώ. Θα πρέπει να ανοίξουν το σύστημα και για το Κοινωνικό Μέρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Διαψέυθηκαν τελικά οι πληροφορίες για ολιγοήμερη παράταση τελικά απο τη Γενική Γραμματέα...

 

ΜΑΣ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λογικό είναι να περιμένουμε την έγκριση της τροπολογίας ή ρητή ανακοίνωση του ΥΠΟΙΚ και της Γενικής Γραμματέως, ώστε να μη βρεθούμε προ του απροόπτου να ζητάνε αναδρομικά το πρόστιμο , όπως συνέβη πέρυσι...

Συνάδελφοι, επαναλαμβάνω αυτά που έγραψα το πρωϊ και επιμένω, γιατί αποδείχθηκε περίτρανα οτι η ΠΟΦΕΕ ή ψεύδεται ασύστολα ή έχει πέσει θύμα παραπλάνησης, πράγμα απαράδεκτο για μια Ομοσπονδία , που εκπροσωπεί , όπως ισχυρίζεται, πάνω από 45.000 συναδέλφους. Ούτε συζήτηση δεν έγινε για παράταση, και δηλώνει άγνοια η ΓΓΔΕ για κατάθεση τροπολογίας με συγκεκριμένες προθεσμίες και ονόματα ,σύμφωνα πάντα με την ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ.

  Σαν απλός, πλέον, συνάδελφος , ερωτώ και εγώ ποιος λέει αλήθεια και ποιος λέει ψέμματα ή πιο απλά, ποιος μας δουλεύει χοντρά και παίζει με την αγωνία μας. Τα συμπεράσματα δικά σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δυστυχως κατ εμε και βαση των ανακοινώσεων του ΥΠΟΙΚ δεν υπαρχει ενδεχομενο παράτασης,οπως και το 049 δεν θα ανοιξει για τις εκπρόθεσμες τροποποιητικες...λογικα εχουν μεινει γυρω στις 30000 δηλωσεις-το 100000 δεν προκυπτει από πουθενα , όπως μου ειπαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και μια δηλωση να εμεινε απεξω, εφοσων θα υποβαλονταν κανονικα αν το συστημα τους λειτουργουσε σωστα την δευτερα, θα επρεπε να δωσουν παραταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,  ΜΗΝ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.  ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΤΗΡΗΘΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΟΜΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ.  ΑΝ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ  ΚΑΚΟΜΟΙΡΑΣ.  ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΤΟ 20% ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ.

 

ΤΙ ΕΧΕΙ ΤΗΡΗΘΕΙ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΥΝ ΕΤΣΙ?  ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΗΜΟΣΙΟΝΟΜΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ....?

 

ΘΑ ΦΑΝΕ ΜΥΝΗΣΕΙΣ, ΜΑΥΡΟ  ΚΑΙ ΚΡΑΞΙΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ.   ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΝΦΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΕΠΑΡΚΗ ΧΡΟΝΟ.

 

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΨΗΦΙΣΟΥΝ  ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ.  ΑΠΛΑ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ  ΚΑΙ ΝΟΣΤΑΛΓΩ ΤΟΝ ΘΕΟΧΑΡΗ.

 

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΡΑΞΑ. ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

 

χωρίς να θέλω να δώσω ψευδείς ελπίδες στους συναδέλφους που από την Δευτέρα σιγοψηνόμαστε με τις δηλώσεις που μας έμειναν στο χέρι, και εμένα γνωστός από την ΓΓΔΕ μου είπε θα το ανοίξουν για εμπρόθεσμες για πολύ μικρό χρονικό διάστημα 2-3 μέρες και η τροπολογία θα κατατεθεί την Δευτέρα στη Βουλή με την οποία θα καθορίζεται το διάστημα εμπρόθεσμης υποβολής.Εγώ προσωπικά τις έχω ετοιμάσει και σκέφτομαι μόλις ανοίξει να τις στείλω, δεν νομίζω ότι έχω επιλογή.Ή θα είναι εμπρόθεσμες ή καταστράφηκα οικονομικά και επαγγελματικά...

Ελπίζω βρε παιδιά όλα αυτά που διαρρέουν περί σιωπηρής ολιγοήμερης παράτασης να ισχύσουν και να ξεμπερδέψουμε όλοι,τουλάχιστον οικονομικά ανώδυνα γιατί ψυχολογικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,  ΜΗΝ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.  ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΤΗΡΗΘΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΟΜΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ.  ΑΝ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ  ΚΑΚΟΜΟΙΡΑΣ.  ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΤΟ 20% ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ.

 

ΤΙ ΕΧΕΙ ΤΗΡΗΘΕΙ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΥΝ ΕΤΣΙ?  ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΗΜΟΣΙΟΝΟΜΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ....?

 

ΘΑ ΦΑΝΕ ΜΥΝΗΣΕΙΣ, ΜΑΥΡΟ  ΚΑΙ ΚΡΑΞΙΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ.   ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΝΦΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΕΠΑΡΚΗ ΧΡΟΝΟ.

 

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΨΗΦΙΣΟΥΝ  ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ.  ΑΠΛΑ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ  ΚΑΙ ΝΟΣΤΑΛΓΩ ΤΟΝ ΘΕΟΧΑΡΗ.

 

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΡΑΞΑ. ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. 

συμφωνώ και επαυξάνω. Είναι παράνομο αυτό που έκαναν, δεν τηρήθηκε ο νόμος(θα μου πείτε αυτό νέο φρούτο είναι? όχι βέβαια) μας πήγαν με αυτήν τους την ενέργεια σε παλιά ολιγαρχικά καθεστώτα τύπου τσαουσέσκου κλπ...σε λίγες μέρες θα κλείσουν και τους διακόπτες της ΔΕΗ με το έτσι θέλω, της ΕΥΔΑΠ ακόμη και των φούρνων! Αν μέχρι τις 14/8 δεν πάρετε ψωμί δεν θα ξαναφάτε ποτέ ξανά, τέλος! εντολέας : Aδόλφος τάδε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι, επαναλαμβάνω αυτά που έγραψα το πρωϊ και επιμένω, γιατί αποδείχθηκε περίτρανα οτι η ΠΟΦΕΕ ή ψεύδεται ασύστολα ή έχει πέσει θύμα παραπλάνησης, πράγμα απαράδεκτο για μια Ομοσπονδία , που εκπροσωπεί , όπως ισχυρίζεται, πάνω από 45.000 συναδέλφους. Ούτε συζήτηση δεν έγινε για παράταση, και δηλώνει άγνοια η ΓΓΔΕ για κατάθεση τροπολογίας με συγκεκριμένες προθεσμίες και ονόματα ,σύμφωνα πάντα με την ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ.

  Σαν απλός, πλέον, συνάδελφος , ερωτώ και εγώ ποιος λέει αλήθεια και ποιος λέει ψέμματα ή πιο απλά, ποιος μας δουλεύει χοντρά και παίζει με την αγωνία μας. Τα συμπεράσματα δικά σας. 

Xωρίς να θέλω να υπερασπιστώ την ΠΟΦΕΕ (δεν είμαι μέλος) γιατί δεν το λαμβάνουμε καλοπροαίρετα ως μία ενημέρωση που θα ηρεμήσει πολλούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και γω πιστευω οτι τελικα θα δωθει μια υποτυπωδης παραταση, θα στειλουμε οσες δηλωσεις εμειναν και μετα θα ειμαστε ολοι χαμογελαστοι - χαρουμενοι και οι μισοι απο μας θα στειλουν και λουλουδια στην κα Σαββαΐδου

 

 

.. εγω θα στειλω γλυκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και γω πιστευω οτι τελικα θα δωθει μια υποτυπωδης παραταση, θα στειλουμε οσες δηλωσεις εμειναν και μετα θα ειμαστε ολοι χαμογελαστοι - χαρουμενοι και οι μισοι απο μας θα στειλουν και λουλουδια στην κα Σαββαΐδου

Να  δεις που στο τελος θα στειλεις λουλουδια σε Βουλευτη που θα το ψηφισει και οχι στη Σαββαιδου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν πρόκειται να μας λυπηθεί κανένας.

 

οσο κάθεστε και γράφετε ,είμαι διαλυμένος ψυχικά και σωματικά ,δούλευα 20 ώρες από τον Απρίλιο μαζί με την γυναίκα μου ,δεν μπορώ και δεν αντέχω ΤΟΣΟ δίνετε επιχειρήματα στην άποψη ότι τα μικρά ,μη οργανωμένα γραφεία δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν στον φόρτο των δηλώσεων και πρέπει να πάνε σε μεγάλες οργανωμένες εταιρείες.

 

Δεν είμαστε τίποτα από αυτά και ούτε παρακαλάμε για παρατάσεις ,απλά να τηρηθεί η νόμιμη προθεσμία.

 

Εάν τηρούνταν οι προθεσμίες τα πάντα όλα θα ήταν στην ώρα τους.

 

Και πως να τηρηθούν όταν ,τον Απρίλιο ακόμη ρωτάγαμε τον Θεοχάρη τι βεβαίωση θα στείλουμε για τους δικηγόρους ,έτσι θα είναι?  απάντηση "νομίζω ναι!!!!!"

 

Προσωπικά το έγραψα ,μου μείνανε δηλώσεις που ήταν ενημερωμένοι από τον Μάιο ,δεν  ήλθαν γιατί χρωστάγανε να πάνε να γμθ.

 

Αρκετά προβλήματα έχουμε ,δεν θα φορτωθούμε και των άλλων.

 

Σταματήστε την κλάψα και υπογράψτε την μήνυση .  

 

Κακό κάνετε και στον εαυτό σας και στον κλάδο και όσο σας βλέπουν ετοιμόρροπους τόσο θα χτυπάνε.

 

Αν και δεν ορίζω αυτιά,μάτια ,χέρια,πόδια,στομάχια το παίζω δύναμη για αυτούς .

 

Και επίσης ορκίστηκα,πλέον η κάθε ψήφος μου από συνδικαλιστικά θέματα μέχρι πολιτικά θα είναι σκεπτόμενη . Οχι βάζει ο φίλος μου ,ο γνωστός μου και ο ξάδελφος της γυναίκας του περιπτερά.

 

Προτάσεις-συμμετοχή-λύσεις και ηγεσία οι καλύτεροι.

 

Αλλως θα μας πετσοκόψουν λίγο λίγο ,όσο και να κλαίμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.skai.gr/player/Radio/?mmid=250985

 

Ακούστε σχόλια Φιλππίδη με Πρωτοσάλτε.. για παράταση.. από 1:33:30 ....

 

Ύβρις κύριοι λογιστές να παραπονιέστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να  δεις που στο τελος θα στειλεις λουλουδια σε Βουλευτη που θα το ψηφισει και οχι στη Σαββαιδου!!!

 

 

Λουλούδια και γλυκά πρέπει να στείλουμε ο ένας στον άλλον για την πάρα πολύ καλή δουλειά που κάναμε όλοι μας!!! 

 

Μπράβο μας λοιπόν μας αξίζουν συγχαρητήρια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.skai.gr/player/Radio/?mmid=250985

 

Ακούστε σχόλια Φιλππίδη με Πρωτοσάλτε.. για παράταση.. από 1:33:30 ....

 

Ύβρις κύριοι λογιστές να παραπονιέστε...

 

 

Καλά απίστευτος ο τύπος!!!!!! 

'Ολοι την γνωστή καραμέλα "μη παίρνετε περισσότερους πελάτες από αυτούς που δεν μπορείτε να αντέξετε"!!!! Δεν πήρα ρε φίλε!!!! Τους ίδιους με πέρυσι έχω!!!

 

ΕΕΕΕ άντε γ.....σου πια!!!!!!! 

 

Συγγνώμη αλλά έλεος πια!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

 

Εδώ μαζεύουμε υπογραφές για συμμετοχή σε ομαδική μήνυση.

Δές το κείμενο.

 

Διαδικτυακής Ομάδας Παρέμβασης Λογιστών-Φοροτεχνικών

 

https://sites.google...yteria-anaphora

 

 

Πρίν από αυτό είχε γίνει κίνησει πρός το Συνήγορο του Πολίτη.

Η αρχή μελέτησε τα στοιχεία από τις αναφορές-αιτήματα των λογιστών και έστειλε επιστολή πρός το ΥΠ.ΟΙΚ. στις 26/06/2014

 

 

'Εχω ήδη υπογράψει. Έχω να κάνω όμως μία πρόταση. Η μηνυτήρια αναφορά να κατατεθεί ακόμη και εάν μας δοθεί παράταση. Πρέπει η διαδικασία να ολοκληρωθεί για να καθήσει κάθε κατεργάρης στον πάγκο του. Είτε ήμαστε εμείς είτε αυτοί.

 

Συνάδελφοι υπογράψτε υπογράψτε Υ ΠΟ ΓΡΑ ΨΤΕ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό είναι που λένε.. "μάθαν πως γαμιόμαστε .. πλακώσανε κι οι γύφτ"

 

Δεν θέλουμε κι άλλη δουλειά.. κι άλλα λεφτά.. χεστήκαμε στο τάλιρο.. :P

 

Γειά σας!

Βρήκαμε το e-mail σας στο διαδίκτυο και σκεφτήκαμε ότι η προσφορά μας μπορεί να κινήσει το ενδιαφέρον σας . Με λένε Mark, είμαι διευθυντής προσωπικού μιας αμερικανικής εταιρείας. Θα ήθελα να σας προτείνω μια θέση περιφερειακού αντιπροσώπου. Τα καθήκοντά του περιλαμβάνουν λήψη και επεξεργασία εγγράφων από τους πελάτες μας και έλεγχος πληρωμών για τις παρεχόμενες υπηρεσίες.

Η ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρεία μας παρέχει διάφορες υπηρεσίες στον τομέα διεθνούς τραπεζικού συστήματος, λογιστικής και επιλογής επίκαιρων πληροφοριών για κερδοφόρες επενδύσεις σε όλο τον κόσμο. Σήμερα, η ομάδα μας έχει πάνω από 1.000 ειδικοί σε διάφορες χώρες. Σε σχέση με την είσοδο στην ελληνική αγορά, η εταιρεία μας αναζητά αντιπροσώπους σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας.

Η θέση αυτή δεν απαιτεί προσκόλληση στο χώρο εργασίας, θα έχετε ευέλικτο ωράριο, πλήρης ή μερική απασχόληση, ο μισθός είναι 500-2000 ευρώ το μήνα.
Αν σας ενδιαφέρει η θέση αυτή, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου μέσω e-mail.
Η τελευταία προθεσμία για την υποβολή των αίτήσεων είναι η Τετάρτη, 23 Ιουλίου.


Με εκτίμιση,
Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θανασ ...... Έστειλα Mail ...... Δεν άντεξα ...... Μάλλον θα με στολίσουν αύριο .....

 

Στον Σάββα έπρεπε να στείλεις mail.. τον Νίκο τον "τσίμπησαν" χθες οι σταυρωτήδες.. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλά απίστευτος ο τύπος!!!!!! 

'Ολοι την γνωστή καραμέλα "μη παίρνετε περισσότερους πελάτες από αυτούς που δεν μπορείτε να αντέξετε"!!!! Δεν πήρα ρε φίλε!!!! Τους ίδιους με πέρυσι έχω!!!

 

ΕΕΕΕ άντε γ.....σου πια!!!!!!! 

 

Συγγνώμη αλλά έλεος πια!!!!!

Γιατί απορείται ρε παιδιά. Αυτός ο τύπος και πέρσι είχε πει στην μεσημεριανή εκπομπή που παρουσίαζε η κ. Αντωνοπούλου ότι : "ε! δεν είναι και κάτι δύσκολο να στείλεις τις φορολογικές δηλώσεις. Κάθεσε το βραδάκι βάζεις και ένα ποτηράκι ουίσκι και κάνονοντας τα τσιγαράκια σου και πίνοντας το ποτό σου στέλνεις όμορφα και ωραία τις δηλώσεις". Συμπαιρένω λοιπόν, ότι ο ανεκδιήγητος αυτός τύπος τις δουλιές του "τα ρεπορτάζ" τα κάνει αφού έχει πιεί τα ουισκάκια του και γι'αυτό λέει Μ@#$%^ΕΣ. Απλώς δεν ξέρω τι καπνίζει μιας και δεν αναφέρθηκε σαφώς στο τι εννοεί "τσιγαράκια" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άμα το τυλίξεις σε ένα φύλλο της Καθημερινής  .. ειδικά των οικονομικών σελίδων.. στέλνεις δήλωση του 2020..

 

a_ton_of_weed.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...