Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Γιατί απ' οτι φαίνεται θα σωθεί η κατάσταση....Στο έλεγα ότι κάτι θα γίνει.

Αναφερεται στην παραπανω δημοσιευση αν καταλαβα καλα. Για παλιους συναδελφους του forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ούπς...Γκάφα!!!

 

Χα χα την πάτησα και εγώ και άρχισα να σκέφτομαι τι υπονοείτε. "Θα σωθεί η κατάσταση", επειδή έφυγαν οι παλιοί? Και αποσιωπητικά. 

 

Γκάφα² από εμένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί απ' οτι φαίνεται θα σωθεί η κατάσταση....Στο έλεγα ότι κάτι θα γίνει.

Nαι συνάδελφε.... αλλά δεν είναι έτσι και δεν πρέπει έτσι! Δε μου λέει κάτι προσωπικά αν θα σωθεί η κατάσταση αν και είμαι από τους παθόντες, αλλά θα πρέπει να δούμε τα τόσα που συμβαίνουν με τον κλάδο μας! Το ότι προσπαθούν να μας διαλύσουν και εν μέρει το έχουν καταφέρει επειδή έχουμε πολύ δύναμη αλλά παραμένουμε σκόρπιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Nαι συνάδελφε.... αλλά δεν είναι έτσι και δεν πρέπει έτσι! Δε μου λέει κάτι προσωπικά αν θα σωθεί η κατάσταση αν και είμαι από τους παθόντες, αλλά θα πρέπει να δούμε τα τόσα που συμβαίνουν με τον κλάδο μας! Το ότι προσπαθούν να μας διαλύσουν και εν μέρει το έχουν καταφέρει επειδή έχουμε πολύ δύναμη αλλά παραμένουμε σκόρπιοι...

συμφωνω και γω, , τα χειροτερα ερχονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

1.Δεν είμαι υποχρεωμένος αλλά  έχω γράψει πολλές φορές ότι είμαι βοηθός λογιστή σε λογιστικό γραφείο το οποίο μάλιστα είναι σε δύσκολη κατάσταση. Οι δημοσιεύσεις /απαντήσεις μου είναι παντα σε λογιστικά θέματα κ πάντα με επιχειρήματα κ παραπομπές σε νόμους/εγκ/νομολογία κτλ. πάντα ύστερα από μελέτη . Είμαι χωρισμένος  με δύο παιδιά 7 ετών . Τώρα όμως θα πρέπει να πάω να τα δω κ θα σας απαντήσω όταν επιστρέψω .

Ευχαριστώ για την κατανόηση

 Συνεχίζοντας θα ήθελα να μάθω αν ο κ. Σαρακινος έχει ρώτησει όλα τα μέλη αν είναι ενεργοί λογιστές ή όχι , αν σε κάθε απάντηση τοποθέτηση κάθε μέλους πρέπει να υπάρχει κάλεσμα ή προσκληση για να πει κάποιο μέλος την άποψη του και τέλος αν κάποιος εξουσιοδότησε αυτό το μέλος του φορουμ να απαξιώνει συστηματικά  απόψεις από συγκεκριμένα μέλη .

 Βλέπω ότι το ίδιο θα προσπαθήσει να κάνει και εκει που μεταφέρθηκε μιας κ εδω η δουλειά του ολοκληρώθηκε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Συνεχίζοντας θα ήθελα να μάθω αν ο κ. Σαρακινος έχει ρώτησει όλα τα μέλη αν είναι ενεργοί λογιστές ή όχι , αν σε κάθε απάντηση τοποθέτηση κάθε μέλους πρέπει να υπάρχει κάλεσμα ή προσκληση για να πει κάποιο μέλος την άποψη του και τέλος αν κάποιος εξουσιοδότησε αυτό το μέλος του φορουμ να απαξιώνει συστηματικά  απόψεις από συγκεκριμένα μέλη .

 Βλέπω ότι το ίδιο θα προσπαθήσει να κάνει και εκει που μεταφέρθηκε μιας κ εδω η δουλειά του ολοκληρώθηκε .

Βλέπω ότι είσαι προκατειλημμένος αγαπητέ. Ομως η κατηγορία που μου απευθύνεις είναι πολύ βαριά και αστήρικτη τελείως , με μειώνει και προσβάλλει βάναυσα την προσωπικότητά μου και τις ιδέες που πρεσβεύω σε όλη μου την ζωή. Αντίθετα με εσένα, εγώ σε επαίνεσα χαρακτηρίζοντάς σε, σαν άριστο γνώστη, πιστεύοντας ότι είσαι ορκωτός. Το ότι όπως λες είσαι βοηθός, καθόλου δεν μειώνει την γνώμη που είχα για τις γνώσεις σου. 

Σύνελθε λοιπόν, ξανασκέψου όσα γράφεις παραπάνω ,που είναι τελείως συκοφαντικά με όλη τη σημασία της λέξης, αν καταλαβαίνεις το νόημα των λέξεων "συκοφαντία" και "σκόπιμη παραποίηση" των όσων έγραψα, αλλά και η τελευταία γραμμή που προβλέπεις τι θα κάνω, είναι τελείως ανήθικη και δείχνει το ποιόν σου. Να λοιπόν, ο κυριότερος λόγος που φεύγω από αυτό το χώρο : Κάποιοι σαν εσένα τον χαλάσανε. 

  Σε παραδίνω στην κρίση των συναδέλφων που με γνωρίζουν ποιος είμαι και κρίμα για την γνώμη που είχα για σένα, ως προς τις γνώσεις σου. Το δηλητήριο που έχυσες απόψε ήταν το μόνο που μπορούσες να κάνεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι συγνώμη άλλα μήπως του δώσαμε να καταλάβει για τα καλά?

Κάθε φορά αναρωτιέμαι μήπως μπήκα σε λάθος θέμα κ όχι αν ερθει η παράταση η όχι... Ειλικρινά δε νομιζω οτι θα πρεπει να ξεσπαμε την πιεση που μας προκαλουνε αλλοι σε κόντρες κι αντιδικιες μετάξυ μας, ειτε σε προσωπικό επίπεδο ειτε γενικότερα..

Πάντως αν επιμείνετε να συνεχίζετε κατα αυτον τον τροπο, θα προτεινα να ανοιγατε ενα νεο θέμα με πιθανο ίσως τιτλο "ξεσπάσματα, κακίες, αντιδικίες κ ειρωνίες μετάξυ μας, χωρίς να γ***** θέματα ιδιαίτερα υψηλού ενδιαφέροντος και αγωνίας των υπολοίπων συναδέλφων γιατί δε χρωστάνε τιποτα".

Sorry αλλά έτσι μου βγήκε ειλικρινά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eγω  βλέπω ότι η ιστορία επαναλαμβάνεται.....

 

Οπως πέρσι τα ίδια προβλήματα , τα ίδια παράπονα, τα ίδια λόγια, οι ίδιες παρεξηγήσεις μεταξύ συναδέλφων....

 

Το σύστημα θα ανοίξει στα σίγουρα και θα προλάβουν αυτοί που δεν πρόλαβαν, ....θα ξεχαστούν τα λόγια , τα παράπονα , οι παρεξηγήσεις .......και η καλή ζωή του λογιστή συνεχίζεται..

 

like like like  like like like like like like like like like ...like like....like....like, like like like  like like like like like like like like like ....like like....like...like.like like like  like like like like like like like like like ...like like....like....like, like like like  like like like like like like like like like ....like like....like...like...like like  like like like like like like like like like ....like like....like...like...................

 

Αφού μας αρέσει τόσο πολύ γιατί να το αλλάξουμε βρε αδερφέ !!

 

Του χρόνου πάλι .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι συγνώμη άλλα μήπως του δώσαμε να καταλάβει για τα καλά?

Κάθε φορά αναρωτιέμαι μήπως μπήκα σε λάθος θέμα κ όχι αν ερθει η παράταση η όχι... Ειλικρινά δε νομιζω οτι θα πρεπει να ξεσπαμε την πιεση που μας προκαλουνε αλλοι σε κόντρες κι αντιδικιες μετάξυ μας, ειτε σε προσωπικό επίπεδο ειτε γενικότερα..

Πάντως αν επιμείνετε να συνεχίζετε κατα αυτον τον τροπο, θα προτεινα να ανοιγατε ενα νεο θέμα με πιθανο ίσως τιτλο "ξεσπάσματα, κακίες, αντιδικίες κ ειρωνίες μετάξυ μας, χωρίς να γ***** θέματα ιδιαίτερα υψηλού ενδιαφέροντος και αγωνίας των υπολοίπων συναδέλφων γιατί δε χρωστάνε τιποτα".

Sorry αλλά έτσι μου βγήκε ειλικρινά..

 

Eγω  βλέπω ότι η ιστορία επαναλαμβάνεται.....

 

Οπως πέρσι τα ίδια προβλήματα , τα ίδια παράπονα, τα ίδια λόγια, οι ίδιες παρεξηγήσεις μεταξύ συναδέλφων....

 

Το σύστημα θα ανοίξει στα σίγουρα και θα προλάβουν αυτοί που δεν πρόλαβαν, ....θα ξεχαστούν τα λόγια , τα παράπονα , οι παρεξηγήσεις .......και η καλή ζωή του λογιστή συνεχίζεται..

 

like like like  like like like like like like like like like ...like like....like....like, like like like  like like like like like like like like like ....like like....like...like.like like like  like like like like like like like like like ...like like....like....like, like like like  like like like like like like like like like ....like like....like...like...like like  like like like like like like like like like ....like like....like...like...................

 

Αφού μας αρέσει τόσο πολύ γιατί να το αλλάξουμε βρε αδερφέ !!

 

Του χρόνου πάλι .....

Ζητώ συγνώμη και από τους δυο καλούς συναδέλφους, αλλά και μένα έτσι μου βγήκε Γιάννη, γιατί όταν σε πνίγει η πίκρα και η οργή, έτσι θα σου βγει και σένα. Οταν σου πετάνε πάνω στον ανεμιστήρα λάσπη, αγαπητή Κατερίνα, θα ξεχάσεις και τα  like  και τους καλούς τρόπους και θα αντιδράσεις όπως εγώ. 

Οταν κάποιος, που αρχικά ειρωνεύεται όλους τους συναδέλφους και τους διαχωρίζει εμφαντικά από τον εαυτό του, στηριζόμενος στις πλάτες άλλων, έρχεται και κατεδαφίζει με τα αήθη ψέμματα , ότι καλό έχεις κάνει εδώ μέσα, τότε το καλύτερο που θα κάνατε όλοι σας καλοί μου φίλοι, θα ήταν να σηκωθείτε και να φύγετε.

Εύχομαι να λήξει αισίως το θέμα της παράτασης , που μετά από τέτοια κινητοποίηση , δεν μπορεί παρά να έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα και να ηρεμήσουμε όλοι, γιατί και εγώ είμαι θύμα του πρόωρου κλεισίματος.

Θα τα ξαναπούμε σε άλλη τοποθεσία.

Καλό ξημέρωμα και πάλι συγχωρέστε με αν σας αναστάτωσα, αλλά ελπίζω να καταλάβατε τον λόγο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βλέπω ότι είσαι προκατειλημμένος αγαπητέ. Ομως η κατηγορία που μου απευθύνεις είναι πολύ βαριά και αστήρικτη τελείως , με μειώνει και προσβάλλει βάναυσα την προσωπικότητά μου και τις ιδέες που πρεσβεύω σε όλη μου την ζωή. Αντίθετα με εσένα, εγώ σε επαίνεσα χαρακτηρίζοντάς σε, σαν άριστο γνώστη, πιστεύοντας ότι είσαι ορκωτός. Το ότι όπως λες είσαι βοηθός, καθόλου δεν μειώνει την γνώμη που είχα για τις γνώσεις σου. 

Σύνελθε λοιπόν, ξανασκέψου όσα γράφεις παραπάνω ,που είναι τελείως συκοφαντικά με όλη τη σημασία της λέξης, αν καταλαβαίνεις το νόημα των λέξεων "συκοφαντία" και "σκόπιμη παραποίηση" των όσων έγραψα, αλλά και η τελευταία γραμμή που προβλέπεις τι θα κάνω, είναι τελείως ανήθικη και δείχνει το ποιόν σου. Να λοιπόν, ο κυριότερος λόγος που φεύγω από αυτό το χώρο : Κάποιοι σαν εσένα τον χαλάσανε. 

  Σε παραδίνω στην κρίση των συναδέλφων που με γνωρίζουν ποιος είμαι και κρίμα για την γνώμη που είχα για σένα, ως προς τις γνώσεις σου. Το δηλητήριο που έχυσες απόψε ήταν το μόνο που μπορούσες να κάνεις... 

Ερώτηση προς SARAKINOS και CEL.

Σας κλείνουμε σε ένα γραφείο για όσο χρειαστεί και σας ζητάμε από την επόμενη μέρα να εκπροσωπήσετε ΜΑΖΙ τον κλάδο οπουδήποτε χρειαστεί. Δε θα τα καταφέρετε;;;;;;;

Έχετε (και έχουμε) 10άδες θέματα που σας (και μας) ενώνουν και ίσως 5-6 που σας χωρίζουν. Γιατί οι προσωπικές αντιδικίες υπερτερούν των προβλημάτων και των τρόπων αντίδρασης μας;

 

Ανήκω και εγώ σ' αυτούς, που έχουμε πάρει πολλά από αυτόν εδώ το χώρο (δηλαδή από εσάς τους παλαιότερους που θυσιάζεται χρόνο για να δίνετε απαντήσεις) και ελπίζω κάποια στιγμή να φανώ και εγώ χρήσιμος σε κάποιους νεότερους.

 

Καλώς ή κακώς, το συγκεκριμένο forum αποτελεί την πιο άμεση - συμμετοχική διαδικασία του κλάδου μας. Κατά την γνώμη μου η ΠΟΦΕΕ μπορεί να εκφράσει το σύνολο των λογιστών, όμως είναι αρκετά δυσκίνητη και χρειάζεται να παίρνει ρυθμό από αυτό εδώ το forum.

Γιατί να μη μπορούμε να διαφωνούμε ( ή και μαλώνουμε) όσο θέλουμε εδώ μέσα, αλλά να συνεχίζουμε να συμμετέχουμε; Μήπως οι ίδιες αντιλήψεις δεν επικρατούν και στους κατά τόπους Συλλόγους-Ενώσεις;

Είναι δυνατόν μετά την φετινή αχαρακτήριστη τακτική στο θέμα των δηλώσεων, να μην μπορούμε να κάνουμε μια στοιχειώδη κίνηση συγκροτημένης αντίδρασης;;;;

Αν ούτε τώρα;;;;;......Τότε πότε;;;;;

 

Η δύναμή μας....είναι στους υπολογιστές μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βλέπω ότι είσαι προκατειλημμένος αγαπητέ. Ομως η κατηγορία που μου απευθύνεις είναι πολύ βαριά και αστήρικτη τελείως , με μειώνει και προσβάλλει βάναυσα την προσωπικότητά μου και τις ιδέες που πρεσβεύω σε όλη μου την ζωή. Αντίθετα με εσένα, εγώ σε επαίνεσα χαρακτηρίζοντάς σε, σαν άριστο γνώστη, πιστεύοντας ότι είσαι ορκωτός. Το ότι όπως λες είσαι βοηθός, καθόλου δεν μειώνει την γνώμη που είχα για τις γνώσεις σου. 

Σύνελθε λοιπόν, ξανασκέψου όσα γράφεις παραπάνω ,που είναι τελείως συκοφαντικά με όλη τη σημασία της λέξης, αν καταλαβαίνεις το νόημα των λέξεων "συκοφαντία" και "σκόπιμη παραποίηση" των όσων έγραψα, αλλά και η τελευταία γραμμή που προβλέπεις τι θα κάνω, είναι τελείως ανήθικη και δείχνει το ποιόν σου. Να λοιπόν, ο κυριότερος λόγος που φεύγω από αυτό το χώρο : Κάποιοι σαν εσένα τον χαλάσανε. 

  Σε παραδίνω στην κρίση των συναδέλφων που με γνωρίζουν ποιος είμαι και κρίμα για την γνώμη που είχα για σένα, ως προς τις γνώσεις σου. Το δηλητήριο που έχυσες απόψε ήταν το μόνο που μπορούσες να κάνεις... 

 

 

Γιάννη, επίτρεψέ μου να παραθέσω την άποψή μου με αφορμή και παλαιότερα θέματα που είχαν προκύψει. Ό,τι γράφω δεν έχει ίχνος μομφής, το ξεκαθαρίζω, είναι σαν να σου τα έγραφε ένας φίλος σου χωρίς ίχνος ιδιοτέλειας, με πολλή αγάπη. Γράφεις λοιπόν φίλε Γιάννη ότι θα φύγεις. Δεν είναι βέβαια η πρώτη φορά, αφού το χεις γράψει ξανά στο παρελθόν, το έκανες πράξη για λίγο, ξαναήρθες, ξαναέφυγες, κ.λπ. Δικαίωμά σου βέβαια, δεν μπορώ να κρίνω τη στάση σου αυτή. Για να το έκανες θα είχες τους λόγους σου. Βέβαια, να σου τονίσω ότι το γεγονός ότι ένας καλός συνάδελφος όπως εσύ, γράφει ότι θα φύγει, μετά ξανάρχεται, μετά δηλώνει ότι θα φύγει ξανά, έπειτα έρχεται πάλι και ούτω καθεξής, δημιουργεί αρνητική εντύπωση σε κάποιον που δεν έχει τη θέληση να σκεφτεί πολύ και ίσως χαρακτηρίσει τη συμπεριφορά σου αυτή ως παιδικό πείσμα.

 

Στέκομαι όμως αρκετά σ΄αυτό που έγραψες: "Να λοιπόν, ο κυριότερος λόγος που φεύγω από αυτό το χώρο : Κάποιοι σαν εσένα τον χαλάσανε". Δεν φεύγουμε κατά τη γνώμη μου από κάπου που αγαπάμε ή από κάπου που έχουμε φίλους ή που κάνουμε τη δουλειά μας, κ.λπ. Μένουμε και προσπαθούμε, παλεύουμε για να μείνουμε και να αλλάξουμε την κατάσταση προς το καλύτερο ή να βελτιώσουμε τις συνθήκες. Η φυγή δεν είναι η ενδεδειγμένη λύση για όλες τις εκφάνσεις της ζωής μας. Με την ίδια λογική θα είχες αποχωρήσει και από το χώρο της δουλειάς μας αφού είναι πολλοί -όπως έχεις γράψει κατά καιρούς- που τον έχουν χαλάσει. Όμως, το γεγονός ότι είσαι ενεργός και μάλιστα εκπρόσωπος συναδέλφων, σημαίνει πως δεν υιοθετείς την ίδια λογική παντού, αφού δεν είσαι ρίψασπις και μένεις στον επαγγελματικό χώρο παλεύοντας.

 

Σου έχω ξαναπεί ότι πολλές φορές παρεξηγούμαστε χωρίς λόγο εδώ μέσα -μηδενός εξαιρουμένου-, όπως φυσικά και σε όλα τα φόρουμ, όπου όλα ρυθμίζονται μέσω του γραπτού διαλόγου. Γιατί πάντα βλέπουμε με επιφύλαξη ή είμαστε σε άμυνα όταν κάποιος άλλος γράψει κάτι που δεν μας αρέσει ή νομίζουμε ότι αφήνει υπονοούμενα ή ότι μας προσβάλλει κ.λπ; Γιατί εκ των προτέρων βγάζουμε συμπεράσματα; Μήπως πολλές φορές έχουμε γράψει κι εμείς κάτι που ίσως ήταν ενοχλητικό για κάποιους άλλους κι εμείς απλά δεν το καταλάβαμε; Μήπως φταίει πολλές φορές η ψυχική και σωματική μας κατάσταση όταν διαβάζουμε τις απόψεις κάποιου άλλου εδώ στο φόρουμ; Μήπως είναι μια σύνθετη κατάσταση η ανταλλαγή απόψεων μέσω γραπτού διαλόγου που απαιτεί ηρεμία και νηφαλιότητα απο τους χρήστες ώστε να ελαχιστοποιούνται οι παρεξηγήσεις;

 

Κατά τη γνώμη μου πρέπει να πρυτανεύσει η λογική. Αφορμές διαπληκτισμούς πάντα θα βρίσκονται, όμως πρέπει να έχουμε εκείνα τα αποθέματα υπομονής που θα υπερκεράσουν τις όποιες κακοτοπιές. Ας κάνουμε όπως είπα την αυτοκριτική μας, ας δούμε τα λάθη μας και έπειτα, μετά την εσωτερική κάθαρση θα έχουμε τη δύναμη να βλέπουμε με άλλο μάτι τα πράγματα.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ζητώ συγνώμη και από τους δυο καλούς συναδέλφους, αλλά και μένα έτσι μου βγήκε Γιάννη, γιατί όταν σε πνίγει η πίκρα και η οργή, έτσι θα σου βγει και σένα. Οταν σου πετάνε πάνω στον ανεμιστήρα λάσπη, αγαπητή Κατερίνα, θα ξεχάσεις και τα  like  και τους καλούς τρόπους και θα αντιδράσεις όπως εγώ. 

Οταν κάποιος, που αρχικά ειρωνεύεται όλους τους συναδέλφους και τους διαχωρίζει εμφαντικά από τον εαυτό του, στηριζόμενος στις πλάτες άλλων, έρχεται και κατεδαφίζει με τα αήθη ψέμματα , ότι καλό έχεις κάνει εδώ μέσα, τότε το καλύτερο που θα κάνατε όλοι σας καλοί μου φίλοι, θα ήταν να σηκωθείτε και να φύγετε.

Εύχομαι να λήξει αισίως το θέμα της παράτασης , που μετά από τέτοια κινητοποίηση , δεν μπορεί παρά να έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα και να ηρεμήσουμε όλοι, γιατί και εγώ είμαι θύμα του πρόωρου κλεισίματος.

Θα τα ξαναπούμε σε άλλη τοποθεσία.

Καλό ξημέρωμα και πάλι συγχωρέστε με αν σας αναστάτωσα, αλλά ελπίζω να καταλάβατε τον λόγο... 

Μπορω να καταλάβω άνετα την οποιαδήποτε πικρία σου βγαίνει συναδελφε, στον καθένα μπορεί να συμβεί να νιώσει έτσι, θεωρώ όμως οτι σε μια σελιδα γνωσεων και αλληλοβοήθειας μεταξύ συναδέλφων, δε νομιζω οτι απο προσωπικές πικρίες με συγκεκριμενους δικαιούσαι να αφήσεις χωρίς τις πολύτιμες γνώσεις σου ολους τους υπολοιπους κ μέσα σε αυτους αρκετούς που σε εκτιμούν κ επαγγελματικά και προσωπικά. Εγώ θα πρότεινα απλα να αλληλοδιαγραφειτε απο το facebook ίσως, εδώ νομιζω χρειαζόμαστε συναδέλφους με επαγγελματικές γνώσεις και διάθεση να βοηθάνε τους νεότερους, δεν θέλουμε τέτοιες απώλειες απο καμια πλευρα. Με συγχωρείς για την επέμβαση μου στο θέμα, δε γνωρίζω κανέναν σας πιο πολύ η πιο λίγο, ολους απο εδώ σας ξέρω και ισως δε μου πεφτει λογος, παρακαλώ όμως να το δεις απο τη πλευρα που το θέτω κ ίσως αλλαξεις γνωμη για την αποχώρηση σου.

Με εκτιμηση Γιάννης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό ήταν , από πάντα το πρόβλημα μας , το Ένα να το κάνουμε Δυο . Ποτέ το Ένα και Ένα να το κάνουμε Ένα .

Γενικά πιστεύω , πως από μικρά παιδιά δεν έχουμε μάθει να αγαπάμε , τον εαυτό μας και μετά τους γύρω μας .

Μπαίνει και αυτός ο εγωισμός , στην μέση και τα πράγματα γίνονται πιο δύσκολα .

Έχω τρία παιδιά , ένα κορίτσι και δυο αγόρια . Το πρώτο μάθημα που προσπαθώ να τους μάθω είναι , να είναι άνθρωποι ,

με όλη την σημασία της λέξης . Και πάντα να προσπαθούν να λύνουν τις διάφορες τους , μέσα σε δυο τρεις ημέρες ,

διώχνοντας μακριά αυτόν τον κακό εαυτό μας , που λέγεται εγωισμός .

Η οικογένεια μου μέχρι στιγμής , είναι ενωμένη και αγαπημένη , φυσικά με πολύ προσπάθεια από όλους μας .

Ήμαστε έξι άνθρωποι , δυο οι γονείς , τρία τα παιδιά και η πεθερά μου

( το μεγαλύτερο και πιο δύσκολο παιδί , αλλά με μεγάλη σοφία , όταν χάνεται το αλτσχαιμερ ) .

Το τελευταίο ήταν , για να γελάσουμε λιγάκι . Φίλοι μου ας προσπαθήσουμε , νομίζω ότι αξίζει τον κόπο ,

να νικήσει η αγάπη και η λογική , τα έχουμε ανάγκη όλοι .

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά τώρα άκουσα στο Σκαι πως θα φέρουν τροπολογία για τη μη επιβολή προστίμων  στις εκπρόθεσμες.

Κατάλαβα καλά ; Ξέρετε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγαπητοί συνάδελφοι,

 

Καλημέρα σε όλους σας.

Δεν μου έμειναν δηλώσεις. Αυτό βέβαια συνέβη όχι λόγω σωστού προγραμματισμού και μεθοδικότητας ( αφού αυτό δεν εξαρτάται μόνο από εμένα)  αλλά κυρίως λόγω του ΦΟΒΟΥ ότι αν δεν ξενυχτήσω 2 μήνες συνεχόμενα δεν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στις συνέπειες των παραλείψεων μου. Ο στόχος επετεύχθη την Κυριακή   και 3 μέρες μετά το τέλος της υποβολής νιώθω ράκος ψυχολογικό και σωματικό. 

Αν λοιπόν ο φόβος είναι αυτό που θα κυριαρχεί στη ζωή μας από εδώ και στο εξής δηλώνω σε όλους ότι  προσωπικά θα κάνω τα πάντα προκειμένου να μην ξανανιώσω έτσι.

Υπογράφω λοιπόν τη μήνυση , αν και δεν με αφορά προσωπικά  ( προς το παρόν) και ελπίζω να μην ξεφουσκώσει το θέμα πάλι με το που θα έρθει η παράταση . 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά τώρα άκουσα στο Σκαι πως θα φέρουν τροπολογία για τη μη επιβολή προστίμων  στις εκπρόθεσμες.

Κατάλαβα καλά ; Ξέρετε κάτι;

Λογικό είναι να περιμένουμε την έγκριση της τροπολογίας ή ρητή ανακοίνωση του ΥΠΟΙΚ και της Γενικής Γραμματέως, ώστε να μη βρεθούμε προ του απροόπτου να ζητάνε αναδρομικά το πρόστιμο , όπως συνέβη πέρυσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μηπως να φτιαξουμε και μια φορμα για υπογραφες με θεμα την επαναφορά του Θεοχάρη?

Τουλαχιστον ο ανθρωπος μας ενημερωνε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...