Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Συναδελφοι οσο δεν "κατεβαζουμε μολυβια" τιποτα δεν προκειται να γινει ... Ειμαστε ολοι αξιοι της μοιρας μας ... Τι γινοταν επι χρονια και τι καναμε εμεις...... Απολυτως τιποτα

Ο καθενας κοιταει την παρτη του .... Γιαυτο σε λιγο θα αρχισουμε να αποχαιρετουμε μαζικα συναδελφους για τον αλλο κοσμο και να αναρωτιομαστε αν ο επομενος θα ειμαστε εμεις

Τα πραγματα θα γινονται καθε μερα και χειροτερα.... Ειμαστε σε εναν ιδιοτυπο πολεμο παρτε το χαμπαρι ...........Οσο καθομαστε απρακτοι ο πολεμος θα χανεται μεχρι να εξοντωθουμε ολοι και να φυτρωσουν τα λομπυ εταιρειων που θα δυλευουμε ολοι οι "δουλοι" για ενα ξεροκοματο ..... Και ισως να ειναι ηδη πολυ αργα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

1 μου έμεινε, τις τελευταίας στιγμής

 

 

ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ

;Όχι μόνο στο διάολο...αλλά τα χρήματα από τον ιδρώτα μας που θα πάρουν σε πρόστιμα να τα δώσουν στις κηδείες των παιδιών τους οι Φασίστες!!! Τραμπούκοι του κερατά.....πουλημένοι αλήτες....σε λίγο καιρό θα ψάχνετε κρυψώνα να κρυφτείτε ...λαμόγια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα συνάδελφοι, το σύστημα θα ανοίξει σίγουρα, το διάστημα θα είναι πολύ μικρό χρονικά ( 3-5 ημερες) . Εχτες το κλείδώσανε γιατί μετά τις 12:00 θα έβγαζε όλες τισ δηλώσεις εκπρόθεσμες με πρόστιμο ,χωρίς τον 049 και ημερομηνία πληρωμης 31/08/2014. Δουλεύουν να τροποποιήσουν το λογισμικό ώστε να μην βγάζει εκπρόθεσμες τις δηλώσεις και να έχει ημερομηνία πληρωμής 31/07/2014. Αυτά, και κουράγιο σε αυτούς που δεν πρόλαβαν να υποβάλουν τις δηλώσεις τους.

Έχεις κάτι νεότερο επ αυτού....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα συνάδελφοι, το σύστημα θα ανοίξει σίγουρα, το διάστημα θα είναι πολύ μικρό χρονικά ( 3-5 ημερες) . Εχτες το κλείδώσανε γιατί μετά τις 12:00 θα έβγαζε όλες τισ δηλώσεις εκπρόθεσμες με πρόστιμο ,χωρίς τον 049 και ημερομηνία πληρωμης 31/08/2014. Δουλεύουν να τροποποιήσουν το λογισμικό ώστε να μην βγάζει εκπρόθεσμες τις δηλώσεις και να έχει ημερομηνία πληρωμής 31/07/2014. Αυτά, και κουράγιο σε αυτούς που δεν πρόλαβαν να υποβάλουν τις δηλώσεις τους.

Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία.Μακάρι να ισχύει.Και ερωτώ εγώ αν συμβαίνει αυτό, γιατί είναι τόσο δύσκολο να υπάρξει μια επίσημη ενημέρωση?Γιατί πρέπει να τα μαθαίνουμε με τρόπο "μου είπε κάποιος επειδή του είπε κάποιος ότι θα γίνει πιθανόν αυτό" κτλ.?Γιατί να μην έχουμε τη δυνατότητα να ενημερώσουμε τους πελάτες μας με κάτι επίσημο?Επειδή τα λαμόγια καταστρατήγησαν το νόμο χώρια απ'όλα τα άλλα "εγκλήματα" που κάνανε εις βάρος μας?Αίσχος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άλλαξε η κατάσταση:

 

Εντυπο Κατάσταση Αριθμός /
Ημ/νία υποβολής Λειτουργίες εντύπου Υποβολή Εκτύπωση Δήλωσης Εκτύπωση Πράξης Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου

E1 Η υποβολή των δηλώσεων είναι εκτός λειτουργίας εως την Πέμπτη 17/07/2014.  

E2 του υπόχρεου Η υποβολή των δηλώσεων είναι εκτός λειτουργίας εως την Πέμπτη 17/07/2014.    

E2 της συζύγου Η υποβολή των δηλώσεων είναι εκτός λειτουργίας εως την Πέμπτη 17/07/2014.    

E3 Η υποβολή των δηλώσεων είναι εκτός λειτουργίας εως την Πέμπτη 17/07/2014.  

 

Ουδεν σχόλιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΓΩΝΑ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ ΤΗΣ ΠΑΣΕΒΕ

 

 

 

H ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΑΙΑ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ

 ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΒΛΗΘΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΑ

ΑΜΕΣΑ ΜΕΤΡΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗΣ ΤΩΝ ΛΑΪΚΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΩΝ

 

            Οι λογιστές, οι εργαζόμενοι, οι αυτοαπασχολούμενοι, οι συνταξιούχοι και οι άνεργοι, δεν έχουν να αντιμετωπίσουν μόνο το αντιλαϊκό φορολογικό σύστημα τη δυσβάσταχτη φορολογία ταυτόχρονα με τις προκλητικές φοροαπαλλαγές στο κεφάλαιο, ήρθαν επίσης αντιμέτωποι με τις συνεχείς διακοπές και βλάβες στη λειτουργία του ηλεκτρονικού συστήματος του taxisnet, ακόμα και στην καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης των φορολογικών δηλώσεων. Αποτέλεσμα ήταν να μην κατατεθούν χιλιάδες φορολογικές δηλώσεις που οδηγεί σε επιβολή προστίμων  στους εργαζόμενους ή στους λογιστές.

            Την ευθύνη έχει η κυβέρνηση. Για αυτό το λόγο πρέπει να δώσει τη χρονική παράταση που είναι αναγκαία για την κατάθεση όλων των φορολογικών δηλώσεων, να μην επιβληθούν πρόστιμα για τις εκπρόθεσμες δηλώσεις, να παρθούν άμεσα μέτρα φορολογικής ανακούφισης για τους εργαζόμενους, τους αυτοαπασχολούμενους και τις λαϊκές οικογένειες.

            Η Επιτροπή  Αγώνα Λογιστών της ΠΑΣΕΒΕ καλεί όλους τους συναδέλφους, είτε είναι από τους λίγους που πρόλαβαν να ολοκληρώσουν την αποστολή δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος δουλεύοντας σε απάνθρωπες συνθήκες (βλέπε σύσταση Υπ. Οικονομικών για αποστολή των δηλώσεων μετά τις 09:00 το βράδυ), είτε ανήκουν στην πλειοψηφία που έχουν μείνει με λίγες ή πολλές δηλώσεις στα χέρια τους να αντιδράσουν και να συμπαραταχθούν σε παράσταση διαμαρτυρίας ενάντια στην πολιτική απόφαση του Υπουργείου να μας στερήσουν το αυτονόητο διάστημα πέντε μηνών, με το σύστημα να λειτουργεί απρόσκοπτα και όλα τα περιφερειακά ζητήματα ( επικουρικά, φορολόγηση εισοδήματος με απόδειξη δαπάνης κλπ) λυμένα, ώστε να ολοκληρώσουμε με αξιοπρέπεια το έργο μας όπως ξέρουμε και μπορούμε.

 

Ενάντια σε αυτήν την αντιλαϊκή πρακτική του Υπουργείου Οικονομικών ήρθε η ώρα να δείξουμε τη δύναμή μας. Ξεσηκωθείτε…

 

όλοι αύριο Τετάρτη 16/07 και ώρα 10:00 το πρωί

έξω από το Υπ. Οικονομικών

 

              Ταυτόχρονα είναι αναγκαίο οι εργαζόμενοι μισθωτοί, οι αυτοαπασχολούμενοι και οι άνεργοι να δυναμώσουν και να αναπτύξουν κοινή πάλη για να καταργηθούν οι αντιλαϊκοί φορολογικοί νόμοι, οι φοροαπαλλαγές και οι ενισχύσεις στο κεφάλαιο διεκδικώντας:

·         Κατάργηση όλων των χαρατσιών.

·         Κατάργηση της φορολόγησης με 26% από το πρώτο ευρώ , φορολόγηση βάσει των βιβλίων και κατάργηση των τεκμηρίων διαβίωσης

·         Κατάργηση ΦΠΑ στα είδη πλατιάς λαϊκής κατανάλωσης

·         Αφορολόγητο όριο για μισθωτούς & αυτοαπασχολούμενους με ατομικό εισόδημα 20.000 ευρώ, με οικογενειακό εισόδημα ως 40.000 ευρώ προσαυξημένο κατά 5.000 για κάθε παιδί, την αφορολόγητη πρώτη κατοικία μέχρι 120 τ.μ και δευτερεύουσα μέχρι 80 τ.μ.

·         Κατάργηση όλων των φοροαπαλλαγών για το μεγάλο κεφάλαιο και τη φορολόγηση του  με 45% σε διανεμόμενα και μη κέρδη.

·         Άμεσα κατάργηση των χαρατσιών στη λαϊκή κατοικία. Καμία κατάσχεση πρώτης κατοικίας.

 

              

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία.Μακάρι να ισχύει.Και ερωτώ εγώ αν συμβαίνει αυτό, γιατί είναι τόσο δύσκολο να υπάρξει μια επίσημη ενημέρωση?Γιατί πρέπει να τα μαθαίνουμε με τρόπο "μου είπε κάποιος επειδή του είπε κάποιος ότι θα γίνει πιθανόν αυτό" κτλ.?Γιατί να μην έχουμε τη δυνατότητα να ενημερώσουμε τους πελάτες μας με κάτι επίσημο?Επειδή τα λαμόγια καταστρατήγησαν το νόμο χώρια απ'όλα τα άλλα "εγκλήματα" που κάνανε εις βάρος μας?Αίσχος!

Αργοπεθαίνουμε.... και αυτο αρεσει σε καποιους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΑΛΛΟΝ ΔΙΟΡΘΩΝΟΥΝ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΚΑΛΑ ....

ΠΑΝΤΟΣ ΕΝΑ ΣΟΚ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΓΙΝΕΙ  ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΖΗΤΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΡΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΛΑΚΑ...ΕΧΩ 5-6 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΦΥΓΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ . ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στις ειδήσεις πριν λιγο είπαν ότι την πέμπτη θα ανοιξει για να δέχεται τις εκπρόθεσμες. τί θα κάνουμε ??? με έχει πιασει το στομάχι μου και ετοιμάζομαι για εμφραγμα.................. ούτε τις ώρες που χάλασε εχτές δεν μας έδωσαν!!!! ούτε μία μέρα!!! υπάρχει ελπίδα για την πέμπτη να ανοίξει χωρίς πρόστιμο??? πείτε μου σας παρακαλώ.....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στις ειδήσεις πριν λιγο είπαν ότι την πέμπτη θα ανοιξει για να δέχεται τις εκπρόθεσμες. τί θα κάνουμε ??? με έχει πιασει το στομάχι μου και ετοιμάζομαι για εμφραγμα.................. ούτε τις ώρες που χάλασε εχτές δεν μας έδωσαν!!!! ούτε μία μέρα!!! υπάρχει ελπίδα για την πέμπτη να ανοίξει χωρίς πρόστιμο??? πείτε μου σας παρακαλώ.....................

Μίλησα με το taxisnet. Σε ερώτηση αν από την Πέμπτη θα υπάρχει πρόστιμο μου είπαν ότι δεν ξέρουν. Το ότι δεν πήρα ένα απόλυτο "ναι" μπορεί να σημαίνει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στις ειδήσεις πριν λιγο είπαν ότι την πέμπτη θα ανοιξει για να δέχεται τις εκπρόθεσμες. τί θα κάνουμε ??? με έχει πιασει το στομάχι μου και ετοιμάζομαι για εμφραγμα.................. ούτε τις ώρες που χάλασε εχτές δεν μας έδωσαν!!!! ούτε μία μέρα!!! υπάρχει ελπίδα για την πέμπτη να ανοίξει χωρίς πρόστιμο??? πείτε μου σας παρακαλώ.....................

sarliz ηρεμησε η υγεια σου ειναι πανω  απο ολα !!!!!!καταλαβε το αυτο καλα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όσοι έχουν ασφάλειες αστικής ευθύνης

ας ξεκινήσουν σιγά σιγά να ενοχλούν τις ασφαλιστικές

ότι θα πληρώσουν αυτοί τα πρόστιμα.

Έτσι οι ασφαλιστικές θα πιέσουν το υπουργείο

να δώσει καμιά παράταση για να γλυτώσουν αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όσοι έχουν ασφάλειες αστικής ευθύνης

ας ξεκινήσουν σιγά σιγά να ενοχλούν τις ασφαλιστικές

ότι θα πληρώσουν αυτοί τα πρόστιμα.

Έτσι οι ασφαλιστικές θα πιέσουν το υπουργείο

να δώσει καμιά παράταση για να γλυτώσουν αυτοί.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ,ΚΑΠΩΣ ΤΑ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ,ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ ΚΛΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΛΑΒΑ ΜΥΝΗΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ  ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΟΓΩ ΣΦΑΛΜΑΤΟΣ EL GR DADASTOREEROR ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΧΕ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΩΣΟΡΙΝΟ ΣΦΑΛΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΑΠΟ ΠΕΜΠΤΗ 17/07 ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΜΟΥ,ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΩΛΟΣΥΣΤΥΜΑ ΣΑΣ ΗΤΑΝ ΕΚΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ 09/07 ΕΙΧΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΥΠΟΒΟΛΗΣ............................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΛΑΒΑ ΜΥΝΗΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ  ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΟΓΩ ΣΦΑΛΜΑΤΟΣ EL GR DADASTOREEROR ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΧΕ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΩΣΟΡΙΝΟ ΣΦΑΛΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΑΠΟ ΠΕΜΠΤΗ 17/07 ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΜΟΥ,ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΩΛΟΣΥΣΤΥΜΑ ΣΑΣ ΗΤΑΝ ΕΚΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ 09/07 ΕΙΧΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΥΠΟΒΟΛΗΣ............................................

Μου είπαν απ΄τον Λογιστικό Σύλλογο ότι συγκεντρώνουν διάφορες περιπτώσεις με προβλήματα για να τις στείλουν.Θα τους στείλω κι εγώ περίπτωση που εμφανίζεται σε δήλωση (η οποία δεν υποβλήθηκε) αυτοκίνητο που δεν υπάρχει και στο σημείο αναφοράς του ΑΦΜ κατόχου υπάρχει ΑΦΜ άλλου φορολογούμενου.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

;Όχι μόνο στο διάολο...αλλά τα χρήματα από τον ιδρώτα μας που θα πάρουν σε πρόστιμα να τα δώσουν στις κηδείες των παιδιών τους οι Φασίστες!!! Τραμπούκοι του κερατά.....πουλημένοι αλήτες....σε λίγο καιρό θα ψάχνετε κρυψώνα να κρυφτείτε ...λαμόγια..

Αμάν πια συνάδελφε. Γνωρίζω ότι είσαι λογικός και σοβαρός, απόδειξη ότι διόρθωσες το σχόλιο για τις κηδείες, αλλά γιατί το επαναλαμβάνεις; Ειλικρινά απορώ. Θα μπορούσες να επικαλεσθείς την δική τους κηδεία, όχι των παιδιών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αμάν πια συνάδελφε. Γνωρίζω ότι είσαι λογικός και σοβαρός, απόδειξη ότι διόρθωσες το σχόλιο για τις κηδείες, αλλά γιατί το επαναλαμβάνεις; Ειλικρινά απορώ. Θα μπορούσες να επικαλεσθείς την δική τους κηδεία, όχι των παιδιών...

Φυσικα και εχεις δικιο κ. Γιαννη και ειμαι σιγουρος οτι ο συναδελφος μολις ηρεμησει θα το διορθωσει. Δεν θελω να τον δικαιολογησω απλα να πω το εξης. Οι τρελοι κανουν ακομη και τους σωφρονες να τρελαινονται καμια φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πρώτη μέρα από το κλείσιμο της εφαρμογής του taxis, καμία ανακοίνωση από ΠΟΦΕΕ...

ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΙΩΠΗ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΚΑΤΙ;ΑΠΛΩΣ ΑΝΑΡΙΩΤΙΕΜΑΙ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχω την αίσθηση οτι θα υπάρξει κάποια μέριμνα τουλάχιστον ως προς τις προσαυξήσεις των αποδείξεων για τις εκπρόθεσμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Είναι σαν να έχουμε αφήσει άταφο το νεκρό...

....άταφο το νεκρό...

Μεγάλη προσβολή , σε όλες τις χώρες του κόσμου . Αλλά η η ποιο μεγάλη , είναι ότι έως την Πέμπτη ,

θα ασελγούν επάνω στο γυμνό κορμί του και μετά την Πέμπτη θα τον σταυρώσουν ,

άλλη μια φορά για παραδειγματισμό , των υπολοίπων . Φωνάζοντας , είδατε τη πάθανε αυτοί ,

που δεν υπακούουν στις προθεσμίες . Η ιστορία επαναλαμβάνεται .

.

 

(Δέν ξέρω τη να πώ στους 47 πελάτες , παίρνουν και ξανά παίρνουν τηλέφωνο από το πρωί . Α ρε καημένε Λογιστή Φοροτεχνικέ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εδώ μαζεύουμε υπογραφές για συμμετοχή σε ομαδική μήνυση.

Δές το κείμενο.

 

Διαδικτυακής Ομάδας Παρέμβασης Λογιστών-Φοροτεχνικών

 

https://sites.google.com/site/accvotegr/menyteria-anaphora

 

 

Πρίν από αυτό είχε γίνει κίνησει πρός το Συνήγορο του Πολίτη.

Η αρχή μελέτησε τα στοιχεία από τις αναφορές-αιτήματα των λογιστών και έστειλε επιστολή πρός το ΥΠ.ΟΙΚ. στις 26/06/2014

 

Από τις 417 υπογραφές σήμερα νωρίς το πρωί , φτάσαμε τώρα στις 536 και συνεχίζουμε ανοδικά.

 

Αντε κάτι φαίνεται στον ορίζοντα.

 

Ελάτε και οι υπόλοιποι.

Οπως βλέπετε στο Υπουργείο η αντιμετώπιση και το σκεπτικό τους πρός εμάς τους "συνεργάτες" τους είναι πολύ "αγαπησιάρικη" και αμέριστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μίλησα με το taxisnet. Σε ερώτηση αν από την Πέμπτη θα υπάρχει πρόστιμο μου είπαν ότι δεν ξέρουν. Το ότι δεν πήρα ένα απόλυτο "ναι" μπορεί να σημαίνει κάτι...

εγώ πάντως που μίλησα το πρωί μου είπαν ότι θα ανοίξει για αρχικες εκρποθεσμες και τροποποιητικες εκπρόθεσμες............. έμεινα κάγκελο και από εκείνη την ώρα δεν είμαι καθόλου καλά..................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε τι μαθαινεις ακουγοντας τηλεοραση ΣΚΑΙ. Πολιτικη αποφαση λεει το κλεισιμο στις 12 αντι του προβλεπομενου δηλαδη το πρωι της Τριτης. Φυσικα και επανελαβαν οτι απο Πεμπτη θα μπουν προστιματα για να μην ξεχνιομαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...