Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξανανοιξει το σύστημα .....εκτος αν θέλουν να μην υποβληθούν ποτέ οι υπόλοιπες δηλώσεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

navaho, πολυ σωστα αυτα που γραφεις αλλα αν δεν κανουμε κατι κανενας δεν προκειται να μας λυπηθει!!!!

δεν περιμένω να με λυπηθεί κανένας ...απλά ναι πρέπει να κάνουμε κάτι κ εμείς συμφωνώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΕΙΝΑΙ 120000!!!!

ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ ΤΩΡΑ?

 

 

ΟΧΙ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΓΩ!!!! 

 

Στην ίδια φάση είμαστε όλοι εμείς που πίναμε freddo... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν τα λενε ουτε για πλακα αυτα

ΠΟΙΑ ΔΕ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ?

ΠΩΣ ΑΝΤΙΚΡΥΖΕΙΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΦΙΛΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ?

ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΣΑΜΠΑ!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΟΙΑ ΔΕ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ?

ΠΩΣ ΑΝΤΙΚΡΥΖΕΙΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΦΙΛΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ?

ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΣΑΜΠΑ!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ.......

 

Συνάδελφε δεν μπορεί κάτι θα γίνει...είμαι στην ίδια θέση και σε καταλαβαίνω απόλυτα,το τηλ έχει αρχίσει από το πρωί,δεν τολμάω να το σηκώσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΕΙΝΑΙ 120000!!!!

ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ ΤΩΡΑ?

ΟΧΙ ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ,ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ  ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΓΛΙΤΩΣΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΧΙ ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ,ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ  ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΓΛΙΤΩΣΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ.

 

Αν είναι να το κάνετε θυμηθείτε καλύτερα τον Σαμψών από την παλαιά διαθήκη.

 

Αποθανέτω η ψυχή μου μετά των αλλοφύλων

 

Είναι κρίμα να πεθάνετε περιμένοντας ότι θα δώσουν σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο γραφείο μας λιώσαμε στην δουλειά και είμαστε στην φάση που δεν ξέρουμε καν πόσες μας έχουν μείνει, δεν έχω κουράγιο ούτε να βρίσω ούτε να μετρήσω τις δηλώσεις.......... εύχομαι μόνο όσο άσχημα περνάμε εμεις στα γραφεία μας να περάσουν και αυτοί στις δουλειές τους και οι αποφάσεις τους να τους γυρίσουν στα μούτρα.................

 

Συνάδελφε, ακριβώς το ίδιο συνέβη & σε μένα αλλά νομίζω & σε πολλούς άλλους. Όμως για να περάσουν αυτοί άσχημα πρέπει εμείς να τους κάνουμε τη ζωή δύσκολη παίρνοντας την απόφαση να αντιδράσουμε.

Πρώτο βήμα ξήλωμα όλων των ξεπουλημένων ηγεσιών στο συνδικαλιστικό μας κίνημα, μαζικοποίηση & αναζωογόνηση των συλλόγων μας & αγώνας μαζί με τους μικροεπαγγελματίες πελάτες μας, μαζί με τους συναδέλφους μας εργαζόμενους, μαζί με όλους τους εργαζόμενους (πελάτες μας & αυτοί ) & να πάρει ο διάολος όσους εφαρμόζουν & υποστηρίζουν αυτές τις πολιτικές.

Αν δεν καταλάβουμε ότι το χθεσινό κατέβασμα του διακόπτη είναι απλά η προειδοποίηση ότι "δεν σας θέλω μικροεπαγγελματίες λογιστές στο χώρο, άντε στο καλό για να αναπτυχθεί η επιχειρηματικότητα υγιής ή όχι" το χάνουμε το παιχνίδι κάθε μέρα.

Αξίζει νομίζω να προβληματιστούμε..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφε, ακριβώς το ίδιο συνέβη & σε μένα αλλά νομίζω & σε πολλούς άλλους. Όμως για να περάσουν αυτοί άσχημα πρέπει εμείς να τους κάνουμε τη ζωή δύσκολη παίρνοντας την απόφαση να αντιδράσουμε.

Πρώτο βήμα ξήλωμα όλων των ξεπουλημένων ηγεσιών στο συνδικαλιστικό μας κίνημα, μαζικοποίηση & αναζωογόνηση των συλλόγων μας & αγώνας μαζί με τους μικροεπαγγελματίες πελάτες μας, μαζί με τους συναδέλφους μας εργαζόμενους, μαζί με όλους τους εργαζόμενους (πελάτες μας & αυτοί ) & να πάρει ο διάολος όσους εφαρμόζουν & υποστηρίζουν αυτές τις πολιτικές.

Αν δεν καταλάβουμε ότι το χθεσινό κατέβασμα του διακόπτη είναι απλά η προειδοποίηση ότι "δεν σας θέλω μικροεπαγγελματίες λογιστές στο χώρο, άντε στο καλό για να αναπτυχθεί η επιχειρηματικότητα υγιής ή όχι" το χάνουμε το παιχνίδι κάθε μέρα.

Αξίζει νομίζω να προβληματιστούμε..............

Δεν υπάρχει άλλη λύση από αυτή που προτείνει ο συνάδελφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΙ ΙΘΥΝΟΝΤΕΣ (ΑΛΗΤΕΣ)ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ....................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

νομίζω οτι σημερα πρεπει να καταρευσει η ιστοσελιδα του taxheaven. φωναζουμε διαμαρτυρομαστε και βριζουμε εδω μεσα, εκτονωμαστε ολοι εδω μεσα και εξω δεν εχουν παρει χαμπαρι τι γινεται. ολα τα ηλεκτρονικα ΜΜΕ σημερα ασχολουνται με την επιτυχια του Υπουργείου να παραλαβει πανω απο 5,8 εκ δηλωσεις με μια οληγοημερη παραταση 14 ημερων. κανεις δεν εγραψε οτι αυτη η επιτυχια οφειλετε σε εμας που δουλευαμε νυχθημερον και τις τελευταιες μέρες στειλαμε πανω απο 500 χιλ.

 

Γι αυτο να πεσει το taxheaven τωρα. και ολοι στους δρομους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα συνάδελφοι, το σύστημα θα ανοίξει σίγουρα, το διάστημα θα είναι πολύ μικρό χρονικά ( 3-5 ημερες) . Εχτες το κλείδώσανε γιατί μετά τις 12:00 θα έβγαζε όλες τισ δηλώσεις εκπρόθεσμες με πρόστιμο ,χωρίς τον 049 και ημερομηνία πληρωμης 31/08/2014. Δουλεύουν να τροποποιήσουν το λογισμικό ώστε να μην βγάζει εκπρόθεσμες τις δηλώσεις και να έχει ημερομηνία πληρωμής 31/07/2014. Αυτά, και κουράγιο σε αυτούς που δεν πρόλαβαν να υποβάλουν τις δηλώσεις τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συναδελφε πληροφορια ειναι το παραπανω  η εκτιμηση  ,ξερεις καιγομαστε και καλο ειναι αν λεμε κατι να ξερουμε τι ακριβως λεμε για να μην παθουμε και τιποτα .........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

ΤΣΟΜΠΑΝΗΣ ΜΕ ΓΚΛΙΤΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ........?

 

Οχι συνάδελφε, δεν θέλουμε τσομπάνη με γκλίτσα. Δεν ξέρω αν είσαι από αυτούς που ξύνονται στην γκλίτσα του τσοπάνη. Να διώξουμε τον τσομπάνη θέλουμε...Και καλό είναι να μην υποβαθμίζουμε τόσο εύκολα το επάγγελμά μας, εμάς τους ίδιους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η πληροφορία είναι απο υπουργείο, δεν θέλω να παρω κάποιον στο λαιμό μου, αλλά με αυτόν που μίλησα μου είπε οτι είναι 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΙ ΙΘΥΝΟΝΤΕΣ (ΑΛΗΤΕΣ)ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΗΔΕΙΕΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥΣ

Ηρεμα, δεν φταίνε τα παιδιά, σκέψου τα δικά σου και αν δεν έχεις, σκέψου τα ανήψια σου. Δεν πρέπει να λέγονται και περισσότερο,  να γράφονται αυτά. Ανθρωποι είμαστε, ας μείνουμε άνθρωποι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η πληροφορία είναι απο υπουργείο, δεν θέλω να παρω κάποιον στο λαιμό μου, αλλά με αυτόν που μίλησα μου είπε οτι είναι 100%

εδώ έβγαλαν ανακοίνωση για τα πρόστιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα συνάδελφοι, το σύστημα θα ανοίξει σίγουρα, το διάστημα θα είναι πολύ μικρό χρονικά ( 3-5 ημερες) . Εχτες το κλείδώσανε γιατί μετά τις 12:00 θα έβγαζε όλες τισ δηλώσεις εκπρόθεσμες με πρόστιμο ,χωρίς τον 049 και ημερομηνία πληρωμης 31/08/2014. Δουλεύουν να τροποποιήσουν το λογισμικό ώστε να μην βγάζει εκπρόθεσμες τις δηλώσεις και να έχει ημερομηνία πληρωμής 31/07/2014. Αυτά, και κουράγιο σε αυτούς που δεν πρόλαβαν να υποβάλουν τις δηλώσεις τους.

Τεκμηρίωσε όσα γράφεις , συνάδελφε, μην δίνεις υποσχέσεις, που αύριο θα διαψευσθούν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...