Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Κατάλαβα καλά αλλά έγραψε ένας πιο πάνω πως έστειλε 220 δηλώσεις σε τρείς μέρες.

Τι λές ρε μεγάλε , και μπράβο σου! Αλλά τι σχέση έχει αυτό με το θέμα μας;

Εγω 220 εχω όλες και όλες , έχω τελειώσει καιρό αλλά ήρθαν 4 φορολογούμενοι να τους κάνω τις δηλώσεις ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ.

Γιατί να μην μπορώ να τις στείλω κανονικά;

Γιατί να μην δουλέψω και να εισπράξω την αμοιβή μου κανονικά αλλά να πρέπει να ταλαιπωρούμαι γιατί το TAXISNET έχει καταρρεύσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγώ δεν μπορώ να καταλάβω το εξής απλό το οποίο το έχω δημοσιεύσει ξανά : για ποιό λόγο πρέπει να κλείνει το σύστημα και να σε υποχρεώνει να τρέχει ο λογιστής ή ο φορολογούμενος στην εκάστοτε ΔΟΥ και να χάνει εργατοώρες ασύλληπτες? Και γιατί δεν ανοίγουν τροποποιητικές ή αρχικές από το οικ.2003 και μετά για να μπορέσει οποιοσδήποτε θέλει να υποβάλλει δήλωση και να του βγεί το πρόστιμο αυτόματα και να "κάτσει" στις οφειλές του μέσα στο taxis. Τόσο ζόρι τραβάνε να το κάνουν αυτό? Άστο το σύστημα ανοιχτό για ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!! και όταν και εφόσον θέλει κάποιος να υποβάλλει εκπρόθεσμα να μπορεί να το κάνει...αλλά τί περιμένουμε από αυτούς τους ανίκανους που θεωρούν τους εαυτούς τους και ποδηγέτες του έθνους????? Κοινή αλητεία είναι πάρτε το χαμπάρι και έτσι θα έπρεπε να τους συμπεριφερόμαστε και εμείς. Αντί να μας έχουν στα ώπα ώπα που τους βοηθάμε να εισπράττουν φόρους,εισφορές κλπ μας κάνουν και την ζωή δύσκολη. Ποιοί??????? Ο μπένυ με την παρέα του!!!!!!! Και καθόμαστε και συζητάμε τώρα αν θα μας λυπηθούν τους κακομοίρηδες και μας δώσουν 10 μέρες παράταση!!!!!!!έ όχι ώς εδώ!!!!!!! ζητάμε εδώ και τώρα αλλαγή σκηνικού!!!!!!!!! ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!! Ε1-Ε2-Ε3-Ε258-Ε1057-Ε8888884445 και όλα τα άλλα έντυπα Ε να μπορούν να υποβάλλόνται όποτε και αν θελήσει κάποιος!!!!!!!!!! Λειτουργικότητα επιτέλους!είμαστε 800 χρόνια πίσω από την κεντρική και βόρεια ευρώπη!!!Ας μειώσουμε τη διαφορά στα 200 χρόνια! Δε θέλει κόπο, τρόπο θέλει κύριε Χαρδούβελη και κύριοι του Υ.Ο. Ρωτήστε τον κλάδο μας να σας βοηθήσει επιτέλους με την γνώση που κατέχει πώς πρέπει να λειτουργήσει το όλο σύστημα και να σταματήσει η βλακεία και η μπούρδα που επικρατεί στα κεφάλια ορισμένων(ιδέ το κεφάλι αυτού που "γέννησε" τις τριμηνιαίες-μηνιαίες ΜΥΦ ας πούμε). Ας βάλουμε ένα οριστικό τέλος στην γραφειοκρατία και στην πολυπλοκότητα της χώρας αυτής!!!!!! Κάντε κάτι για να σώσετε αυτή τη χώρα από τους ελεεινούς και τρισάθλιους "υπηρέτες" της.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ααααααααααααααααααρε Θεοχάρη, είχαμε και το twitter σου κάποτε και παρηγοριόμαστε! 

Τώρα ούτε twit, ουτε τσίου τσίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απο το πρωι δεν εχω καταφερει να στειλω ουτε μια δηλωση. Μου μενουν 10.

ΕΜΕΝΑ 7, ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 11 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ 2 ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥ.

 

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ....... ΤΑΞΙΣ ΚΑΠΟΥΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απο το πρωι δεν εχω στειλει τιποτα λογω αδυναμιας taxis αρχικα και τωρα λογω αδυναμιας δικης μου. Ο λογιστης κλαταρε οπως κρασαρε το taxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ  ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (ΣΕΛΚΕ) ΣΤΗ Δ.Ο.Υ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ_ΔΟΥ.pdf

post-21284-0-43291300-1405340530_thumb.j

post-21284-0-57772300-1405340565_thumb.j

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και κανουργιο κολπο οταν πας να βαλεις καδ σε ε3 εμφανιζει σε αλλο παραθυρο μια πορτοκαλι σελιδα. Οτι να ναι

θα ειναι με την ολλανδια τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τωρα 150000 φδ λεει η βρωμο νεριτ,... δε θελουν να υποβαλουν, ακουτε ;, λεει οτι το συστημα θα μεινει ανοικτο μαλλον μεχρι το πρωι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ααααααααααααααααααρε Θεοχάρη, είχαμε και το twitter σου κάποτε και παρηγοριόμαστε! 

Τώρα ούτε twit, ουτε τσίου τσίου. 

ούτε πίου πίου, ούτε γαβ γαβ  :P  :D  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΟΓΙΣΤΩΝ EΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΝΟΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
Ν.Καββαδία 3 Φλώρινα 
Τηλ.: 23850-45089, 23850-44590, 23850-46820 

Θέμα: Αίτημα ολιγοήμερης παράτασης των φορολογικών δηλώσεων, για την απρόσκοπτη ολοκλήρωση της διαδικασίας αποστολής τους από τα οργανωμένα λογιστικά γραφεία. 

Προς το Υπουργείο Οικονομικών
Υπουργό Οικονομικών κ. Γκίκα Χαρδούβελη

Κοινοποίηση
• Υφυπουργό Οικονομικών κ. Γεώργιο Μαυραγάνη
• Γενική Γραμματέα Δημοσίων Εσόδων κα. Αικατερίνη Σαββαΐδου
• Γενικό Γραμματέα Πληροφοριακών Συστημάτων κ. Χαράλαμπο Τσαβδάρη 
• Πολιτικά κόμματα της Βουλής

Κύριοι, 

κατόπιν επικοινωνίας με πολλούς συναδέλφους λογιστές, οι οποίοι εκφράζουν την αγωνία τους για το θέμα λήξης σήμερα 14 Ιουλίου 2014 της υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων, ζητάμε να δοθεί οπωσδήποτε παράταση στα οργανωμένα λογιστικά γραφεία, έτσι ώστε να μπορέσουμε εντός των επόμενων ημερών, να τακτοποιήσουμε και τις τελευταίες εκκρεμότητες που τυχόν υπάρχουν με τις δηλώσεις των πελατών μας.

Θέλουμε να κατανοήσετε, την δύσκολη θέση στην οποία βρίσκονται πολλές χιλιάδες συνάδελφοι λογιστές, οι οποίοι ως επί το πλείστον ολοκληρώνουν και με τις τελευταίες αποστολές φορολογικών δηλώσεων, εκκρεμότητες όμως υπάρχουν!

Δεν επιθυμούμε να γίνουμε κουραστικοί επαναλαμβάνοντας ξανά τους λόγους που μας οδηγούν σ’ αυτό το δίκαιο αίτημα μας, ζητάμε όμως και την δική σας κατανόηση, έτσι ώστε να μπορέσουν όλοι οι συνάδελφοι μας λογιστές, να ολοκληρώσουν μια δύσκολη έτσι και αλλιώς διαδικασία, χωρίς να εξουθενωθούν περαιτέρω, ή και να βάλουν σε κίνδυνο και την υγεία τους, ή και την ζωή τους ακόμα για να ολοκληρώσουν με 10-20-30 δηλώσεις που έχουν απομείνει στον καθένα. 

Γνωρίζετε άλλωστε, ότι μια παράταση τώρα, δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα στα ζητήματα του Υπουργείου Οικονομικών, ενώ θα διευκολύνει τους συναδέλφους λογιστές στο έργο τους και θα περιορίσει τους κινδύνους για την υγεία τους από το άγχος και την πίεση της «τελευταίας μέρας». 

Παρακαλούμε να ανακοινώσετε εγκαίρως την όποια παράταση ώστε να μπορέσουν να λειτουργήσουν οι συνάδελφοι χωρίς άγχος και να μην επιβαρυνθούν περαιτέρω, άλλωστε κανένας λογιστής δεν πρόκειται να κρατήσει δηλώσεις στο γραφείο του. 

Το μόνο που χρειαζόμαστε είναι χρόνος και αυτό εναπόκειται στη δικαιοδοσία σας και μόνο. Πιστεύουμε ότι θα τύχει το αίτημα μας θετικής ανταπόκρισης εκ μέρους σας, κάτι το οποίο αναμένει και ολόκληρη η κοινότητα των λογιστών.

Φλώρινα, Δευτέρα 14 Ιουλίου 2014 

Για το Δ.Σ. 

Ο Πρόεδρος 
Λιθοξοΐδης Κωνσταντίνος 

Ο Γραμματέας
Βασιλείου Κωνσταντίνος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ενταξει το εγκεφαλικο ερχεται.Καταστρεψαμε την υγεια μας , για ποιο λογο. Γιατι αποφασισαν ενω εκλεψαν δυο μηνες απο τοτε που θα ανοιγε να χαρισουν 15 μερες δλδ εως 14/7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ας διατηρησουμε ολοι την ψυχραιμια μας

 

Θα παει μεχρι την Παρασκευη , σιωπηλα η φωναχτα

 

ο κοσμος να χαλασει

 

Την καλησπερα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ας διατηρησουμε ολοι την ψυχραιμια μας

 

Θα παει μεχρι την Παρασκευη , σιωπηλα η φωναχτα

 

ο κοσμος να χαλασει

 

Την καλησπερα μου

Αμήν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μη φοβάστε αδέρφια ξύπνησε η ΠΟΦΕΕ & επίσης ΑΚΙΟΕ κλπ. Στο site της ΠΟΦΕΕ αίτημα για παράταση................

Δεν υπάρχει τσίπα τελείως...................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΓΑΝΤΑ  ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ !!!!

 

Δε μπορεί να μας αφήσουν  έτσι ,   στο έλεος  του πουθενά !!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

Με εκτίμηση

 

Μιχάλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αμάν πια με την αλητεία τους!!!!

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια διαφορά αυτών των αληταράδων που είναι στην εξουσία με την χούντα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...