Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αλήθεια - και γιατί τον έχω κάψει τον εγκέφαλο πλέον - με τις τροποποιητικές 2014 και παρελθόντων ετών τι γίνεται???? Θα λήξουν και αυτές αύριο????? 

 

Έχω ένα κάρο τροποποιητικές παρελθόντων ετών λόγω αναδρομικών συντάξεων και δεν προλαβαίνω να τις υποβάλλω! Θα πρέπει να πάω σε κάθε ΔΟΥ ξεχωριστά φέτος. Φίλη εφοριακός δεν μπορεί να μου τις παραλάβει όλες και να τις διαβιβάσει αρμοδίως γιατί λέει δεν έχουν παραλαβή! Το μόνο που σκέφτηκα είναι να τις στείλω με συστημένο αύριο για να είναι "εμπρόθεσμες". Έχει κανείς καμία άποψη?

 

Οι τροποποιητικές παρελθόντων ετών, λόγω αναδρομικών, μέχρι 31/12/2014 σε δου. 

 

ΥΣ, Καλή δύναμη σε όλους. εμείς κάνουμε με όση περισσότερη αγάπη τη δουλειά μας. Απο κει και πέρα ο Θεός βοηθός... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οσο πλησιαζει η ληξη τοσο θα αγχωνομαστε περισσοτερο. εγω επειδη το περασα και περσι αυτο σας προτεινω να ηρεμησετε και να μη σκεφτεστε αρνητικα. θυμαμαι περσι το τελευταιο σαββατοκυριακο ειχε μεινει ανοιχτο και το 15515 για να μας βοηθησει , αν ειχαν σκοπο να το ληξουν αυριο θα το κανανε και φετος. εγω ελπιζω να καταφερω να τελειωσω ( δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο) αλλα αν ανεβασω και αλλο πιεση και ζαχαρο θα τα παρατησω , δεν αξιζει τον κοπο. το μονο που με ενοχλει αφανταστα ειναι οτι απο το συλλογο μου δεν υπηρξε ενδιαφερον να μαθουν αν προλαβαινουμε ή οχι. μια ενημερωση , ενα δελτιο τυπου απο την ποφεε και τις αλλες ενωσεις δε θα επρεπε να υπαρξει? εμεις που δεν εχουμε γνωριμιες με συμδικαλιστες στο ανωτερο επιπεδο ή με '' στελεχη '' του υπουργειου πρεπει να βιωσουμε ολη αυτη την αγωνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ηρεμήστε όλοι/ες. Δεν πα να κάνουνε ότι θέλουνε. Την ψυχή μας δεν πρόκειται να μας την πάρουν. 

Ότι γίνει έγινε, έλεος πλέον. Μωρέ ξυπνήστε όλοι και καταλάβετε πια ότι δεν μας υπολογίζουν. Ωραία ε και; Θα πεθάνουμε για δαύτους ή θα καταλήξουμε όλοι στο τέλος στα νοσοκομεία; Και σε πια νοσοκομεία άραγε που διέλυσαν το πολυτιμότερο αγαθό; Η ζωή είναι τόσο μικρή μα τόσο πολύ μικρή... 

Κύριοι του Υ.Ο. , έχω πλέον αποφασίσει ότι θέλω να ζήσω και πολύ περισσότερο να δω την κόρη μου να πετάει μακρυά από όλους εσάς. Οπότε άμε και στο καλό με τις εντελώς ανεγκέφαλες ανακοινώσεις σας, τα περιθώρια, τα πρόστιμα, τις προθεσμίες. Αν έχετε τα κότσια, αλλάζουμε ρόλους;;; Επειδή όμως δεν τα έχετε, κάντε μας μια τεράστια χάρη επιτέλους. Μην μιλάτε καθόλου. Τουλάχιστον με την σιωπή θα βοηθήσετε να σας βοηθήσουμε να πιάσετε τους στόχους σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οσο πλησιαζει η ληξη τοσο θα αγχωνομαστε περισσοτερο. εγω επειδη το περασα και περσι αυτο σας προτεινω να ηρεμησετε και να μη σκεφτεστε αρνητικα. θυμαμαι περσι το τελευταιο σαββατοκυριακο ειχε μεινει ανοιχτο και το 15515 για να μας βοηθησει , αν ειχαν σκοπο να το ληξουν αυριο θα το κανανε και φετος. εγω ελπιζω να καταφερω να τελειωσω ( δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο) αλλα αν ανεβασω και αλλο πιεση και ζαχαρο θα τα παρατησω , δεν αξιζει τον κοπο. το μονο που με ενοχλει αφανταστα ειναι οτι απο το συλλογο μου δεν υπηρξε ενδιαφερον να μαθουν αν προλαβαινουμε ή οχι. μια ενημερωση , ενα δελτιο τυπου απο την ποφεε και τις αλλες ενωσεις δε θα επρεπε να υπαρξει? εμεις που δεν εχουμε γνωριμιες με συμδικαλιστες στο ανωτερο επιπεδο ή με '' στελεχη '' του υπουργειου πρεπει να βιωσουμε ολη αυτη την αγωνια?

πεστα  Χρυσοστομε.....................      ας κανουμε ενα νεο συνδικαλιστικο οργανο..!!!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πεστα  Χρυσοστομε.....................      ας κανουμε ενα νεο συνδικαλιστικο οργανο..!!!!  

πες το ψεματα . αλλα κε περσι το ιδιο λεγαμε και τον οκτωβριο ξεχαστηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι τροποποιητικές παρελθόντων ετών, λόγω αναδρομικών, μέχρι 31/12/2014 σε δου. 

 

ΥΣ, Καλή δύναμη σε όλους. εμείς κάνουμε με όση περισσότερη αγάπη τη δουλειά μας. Απο κει και πέρα ο Θεός βοηθός... 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Καλή δύναμη και συνέχεια σε όλους μας!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οσο πλησιαζει η ληξη τοσο θα αγχωνομαστε περισσοτερο. εγω επειδη το περασα και περσι αυτο σας προτεινω να ηρεμησετε και να μη σκεφτεστε αρνητικα. θυμαμαι περσι το τελευταιο σαββατοκυριακο ειχε μεινει ανοιχτο και το 15515 για να μας βοηθησει , αν ειχαν σκοπο να το ληξουν αυριο θα το κανανε και φετος. εγω ελπιζω να καταφερω να τελειωσω ( δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο) αλλα αν ανεβασω και αλλο πιεση και ζαχαρο θα τα παρατησω , δεν αξιζει τον κοπο. το μονο που με ενοχλει αφανταστα ειναι οτι απο το συλλογο μου δεν υπηρξε ενδιαφερον να μαθουν αν προλαβαινουμε ή οχι. μια ενημερωση , ενα δελτιο τυπου απο την ποφεε και τις αλλες ενωσεις δε θα επρεπε να υπαρξει? εμεις που δεν εχουμε γνωριμιες με συμδικαλιστες στο ανωτερο επιπεδο ή με '' στελεχη '' του υπουργειου πρεπει να βιωσουμε ολη αυτη την αγωνια?

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟ,ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ηρεμήστε όλοι/ες. Δεν πα να κάνουνε ότι θέλουνε. Την ψυχή μας δεν πρόκειται να μας την πάρουν. 

Ότι γίνει έγινε, έλεος πλέον. Μωρέ ξυπνήστε όλοι και καταλάβετε πια ότι δεν μας υπολογίζουν. Ωραία ε και; Θα πεθάνουμε για δαύτους ή θα καταλήξουμε όλοι στο τέλος στα νοσοκομεία; Και σε πια νοσοκομεία άραγε που διέλυσαν το πολυτιμότερο αγαθό; Η ζωή είναι τόσο μικρή μα τόσο πολύ μικρή... 

Κύριοι του Υ.Ο. , έχω πλέον αποφασίσει ότι θέλω να ζήσω και πολύ περισσότερο να δω την κόρη μου να πετάει μακρυά από όλους εσάς. Οπότε άμε και στο καλό με τις εντελώς ανεγκέφαλες ανακοινώσεις σας, τα περιθώρια, τα πρόστιμα, τις προθεσμίες. Αν έχετε τα κότσια, αλλάζουμε ρόλους;;; Επειδή όμως δεν τα έχετε, κάντε μας μια τεράστια χάρη επιτέλους. Μην μιλάτε καθόλου. Τουλάχιστον με την σιωπή θα βοηθήσετε να σας βοηθήσουμε να πιάσετε τους στόχους σας. 

BRAVO !!!

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πεστα  Χρυσοστομε.....................      ας κανουμε ενα νεο συνδικαλιστικο οργανο..!!!!  

Ναι Γιάννη, όπως το λες είναι. Αλλά πρέπει να βρεθεί μπροστάρης και να πάψει η "ηγεσία" του κλάδου να κρύβεται. Ας ανακοινώσει ότι δεν γίνεται τίποτα, είναι θέμα Τρόϊκας, πολιτικής ηγεσίας, έλλειψης σχετικού διατάγματος, μια δικαιολογία αδελφέ, να πάμε και μεις στα σπίτια μας, αφού έτσι και αλλιώς όσες δηλώσεις δεν γίνουν ως αύριο , θα είναι με προστιματάκια...Και ας πάνε και αυτοί οι μεγάλοι στα γραφεία τους να προλάβουν τις δικές τους δηλώσεις, αφού λήγει και για αυτούς η προθεσμία. Εκτός, λέμε τώρα, αν μας την φυλάνε την "παράταση" για έκπληξη ! Μετά το περσινό κάζο που τους έφτιαξε ο Θεοχάρης με το κλείσιμο του διακόπτη, όταν πήγαν να κάνουν την "επανάστασή" τους, δύσκολα να το επιχειρήσουν και εφέτος.Και όπως γράφει και η ΜΑΡΙΑΗΑΤ παραπάνω, δεν θα πεθάνουμε για δαύτους.

Υ.Γ. Την δική σου δήλωση την έκανες; Εγώ όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μου έμειναν οι εξής δηλώσεις:

 

Νίκας

Μανίκας

Λίας Καραμανίκας

Γενικόλιας 

Βουρδούμπας

Κεντρικόπουλος

και μόνο Ε9 ο Νίκωνας.

 

Προλαβάινω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πες το ψεματα . αλλα κε περσι το ιδιο λεγαμε και τον οκτωβριο ξεχαστηκε

δεν ξεχάστηκε, όχι, δεν ξεχάστηκε, δεν μας αφήσανε κάποιοι να το υλοποιήσουμε, γιατί πολλοί είναι αυτοί που δεν το θέλουν. ποτέ δεν είναι αργά όμως...

καλή καλή δύναμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πες το ψεματα . αλλα κε περσι το ιδιο λεγαμε και τον οκτωβριο ξεχαστηκε

Ετοιμαζετε    κατι καινουργιο...!!!   θα τα πουμε..!!!  μπορει να ειναι καλο  μπορει και οχι....  αλλα θελει  καθαρα  μυαλα..!!!! 

 

υπομονη...   και συναδελφικοτητα  αμα υπαρχει θα βρεθει και η ακρη..!!!!

 

Φιλικα

 

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι Γιάννη, όπως το λες είναι. Αλλά πρέπει να βρεθεί μπροστάρης και να πάψει η "ηγεσία" του κλάδου να κρύβεται. Ας ανακοινώσει ότι δεν γίνεται τίποτα, είναι θέμα Τρόϊκας, πολιτικής ηγεσίας, έλλειψης σχετικού διατάγματος, μια δικαιολογία αδελφέ, να πάμε και μεις στα σπίτια μας, αφού έτσι και αλλιώς όσες δηλώσεις δεν γίνουν ως αύριο , θα είναι με προστιματάκια...Και ας πάνε και αυτοί οι μεγάλοι στα γραφεία τους να προλάβουν τις δικές τους δηλώσεις, αφού λήγει και για αυτούς η προθεσμία. Εκτός, λέμε τώρα, αν μας την φυλάνε την "παράταση" για έκπληξη ! Μετά το περσινό κάζο που τους έφτιαξε ο Θεοχάρης με το κλείσιμο του διακόπτη, όταν πήγαν να κάνουν την "επανάστασή" τους, δύσκολα να το επιχειρήσουν και εφέτος.Και όπως γράφει και η ΜΑΡΙΑΗΑΤ παραπάνω, δεν θα πεθάνουμε για δαύτους.

Υ.Γ. Την δική σου δήλωση την έκανες; Εγώ όχι...

  Καλησπερα  κ.Γιαννη

                                              δεν  τολμω..!!!!

 

 αλλα  θα την στειλω με την  νεα παραταση..!!!  δεν ανησυχω..!!!! ;):)

 

Φιλικα

Γιαν +5

 

Κουραγιο παιδες..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μου έμειναν οι εξής δηλώσεις:

 

Νίκας

Μανίκας

Λίας Καραμανίκας

Γενικόλιας 

Βουρδούμπας

Κεντρικόπουλος

και μόνο Ε9 ο Νίκωνας.

 

Προλαβάινω?

Έτσι μπράβο ρε συνάδελφε να γελάσουμε & λίγο................  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

συνέχεια υποβολής και κολλάει το taxisnet εδω και λίγα λεπτά με τους 2 browser που χρησιμοποιώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

  Καλησπερα  κ.Γιαννη

                                              δεν  τολμω..!!!!

 

 αλλα  θα την στειλω με την  νεα παραταση..!!!  δεν ανησυχω..!!!! ;):)

 

Φιλικα

Γιαν +5

 

Κουραγιο παιδες..!!!

γιαννη μ αρεσει η αισιοδοξια σου, για τη νεα παραταση , μπραβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι Γιάννη, όπως το λες είναι. Αλλά πρέπει να βρεθεί μπροστάρης και να πάψει η "ηγεσία" του κλάδου να κρύβεται. Ας ανακοινώσει ότι δεν γίνεται τίποτα, είναι θέμα Τρόϊκας, πολιτικής ηγεσίας, έλλειψης σχετικού διατάγματος, μια δικαιολογία αδελφέ, να πάμε και μεις στα σπίτια μας, αφού έτσι και αλλιώς όσες δηλώσεις δεν γίνουν ως αύριο , θα είναι με προστιματάκια...Και ας πάνε και αυτοί οι μεγάλοι στα γραφεία τους να προλάβουν τις δικές τους δηλώσεις, αφού λήγει και για αυτούς η προθεσμία. Εκτός, λέμε τώρα, αν μας την φυλάνε την "παράταση" για έκπληξη ! Μετά το περσινό κάζο που τους έφτιαξε ο Θεοχάρης με το κλείσιμο του διακόπτη, όταν πήγαν να κάνουν την "επανάστασή" τους, δύσκολα να το επιχειρήσουν και εφέτος.Και όπως γράφει και η ΜΑΡΙΑΗΑΤ παραπάνω, δεν θα πεθάνουμε για δαύτους.

Υ.Γ. Την δική σου δήλωση την έκανες; Εγώ όχι...

Εννοειται πως οχι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά συγνώμη που δεν είναι στο θέμα αλλά θέλω νακάνω μια ερώτηση

 

Τροποποιητικές δηλώσεις που αφορούν αναδρομικά προηγούμενου έτους πρέπει να κατατεθούν εώς αύριο στη ΔΟΥ??

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά συγνώμη που δεν είναι στο θέμα αλλά θέλω νακάνω μια ερώτηση

 

Τροποποιητικές δηλώσεις που αφορούν αναδρομικά προηγούμενου έτους πρέπει να κατατεθούν εώς αύριο στη ΔΟΥ??

 

ευχαριστώ

Καλή ερώτηση ! Αλλά κάποιοι διαβασμένοι συνάδελφοι ελπίζω να απαντήσουν μέχρι αύριο. Διαφορετικά ρωτάμε το πρωϊ στην ΔΟΥ, αν ξέρουν και αυτοί...

Υ.Γ. Φαντάζομαι ότι δεν θα σε αφήσουν μόνη, σαν το ...λεμόνι !  :)  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά συγνώμη που δεν είναι στο θέμα αλλά θέλω νακάνω μια ερώτηση

 

Τροποποιητικές δηλώσεις που αφορούν αναδρομικά προηγούμενου έτους πρέπει να κατατεθούν εώς αύριο στη ΔΟΥ??

 

ευχαριστώ

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΝΑΙ. ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ 2-3 ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ (ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ)!

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΡΕΞΕΙ ΑΥΡΙΟ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ποιος νιώθει μοναξιά ?

Εδώ είμαστε και κάνουμε δηλώσεις! Φυσικά κι εγώ ΔΕΝ προλαβαίνω.

Καλό κουράγιο σε όλους τους γνωστούς και άγνωστους συναδέλφους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΝΑΙ. ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ 2-3 ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ (ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ)!

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΡΕΞΕΙ ΑΥΡΙΟ ?

 

είναι σίγουρο αυτό ? από άλλο συνάδελφο ξέρω μέχρι 31/12/2014  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...