Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Το τραγικό είναι πως καθόμαστε και ξενυχτάμε για να στείλουμε τις δηλώσεις,

 

και όσο περισσότερες στέλνουμε, αυξάνουμε τις πιθανότητες να μην δωθεί παράταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το τραγικό είναι πως καθόμαστε και ξενυχτάμε για να στείλουμε τις δηλώσεις,

 

και όσο περισσότερες στέλνουμε, αυξάνουμε τις πιθανότητες να μην δωθεί παράταση.

αν ειχες προβλημα καπου θα ειχαμε συναντηση

για να εχεις τοσες πολλες εχεις και εσοδα . αλλοι δεν εχουν να παρουν τσιγαρα ( δεν λεω για γαλα παιδιων μην το γ.....σω το θε,μα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν ειχες προβλημα καπου θα ειχαμε συναντηθει

για να εχεις τοσες πολλες εχεις και εσοδα . αλλοι δεν εχουν να παρουν τσιγαρα ( δεν λεω για γαλα παιδιων μην το γ.....σω το θε,μα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

αν ειχες προβλημα καπου θα ειχαμε συναντηθει

για να εχεις τοσες πολλες εχεις και εσοδα . αλλοι δεν εχουν να παρουν τσιγαρα ( δεν λεω για γαλα παιδιων για να μην το γ.....σω το θε,μα )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν ειχες προβλημα καπου θα ειχαμε συναντηθει

 

Δεν κατάλαβα τί εννοείς..

Να έχουμε συναντηθεί κάπου?σε κάποια συνάντηση δηλαδή διαδικτυακής, συλλόγου  κλπ (μπορεί και να έχουμε δεν ξέρω).

Να έχουμε συναντηθεί στον αριθμό των δηλώσεων που μας έχουν απομείνει?

 

 

Για να εχεις τοσες πολλες εχεις και εσοδα . αλλοι δεν εχουν να παρουν τσιγαρα ( δεν λεω για γαλα παιδιων μην το γ.....σω το θε,μα

 

Εγώ μίλησα για τις δηλώσεις που στέλνουμε όλοι εμείς οι λογιστές,όχι για τις δηλώσεις που φεύγουν από το γραφείο μου..

 

και μη χειρότερα... πραγματικά δε σε καταλαβαίνω,

δεν είσαι ικανός να κρίνεις ούτε τα έσοδα που έχω,ούτε τον αριθμό των δηλώσεων που έχω,

 ούτε και αν αποτελώ μέτρο σύγκρισης με τους άλλους που δεν έχουν για τσιγάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλά ... καλά

 

Καθήστε μερικοί και ξενυχτάτε ... καθήστε να στέλνετε δηλώσεις ΟΛΟ το Σαββατοκύριακό ... και μετά να έρχεστε να ζητάτε παρατάσεις και να μιλάτε για την χαμένη αξιοπρέπεια του κλάδου.

 

Ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλά ... καλά

 

Καθήστε μερικοί και ξενυχτάτε ... καθήστε να στέλνετε δηλώσεις ΟΛΟ το Σαββατοκύριακό ... και μετά να έρχεστε να ζητάτε παρατάσεις και να μιλάτε για την χαμένη αξιοπρέπεια του κλάδου.

 

Ετσι.

Εσείς άμα τύχει καμοιά φορά (άνθρωποι είμαστε),και έχετε δουλειά που δεν προλαβαίνετε,

να κλείσετε κανένα τριήμερο σε νησί...

Έτσι για να ενισχύσετε τον κλάδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Nτροπή πια, λίγος σεβασμός δεν θα ήταν κακός. Ξεφεύγει πλέον από την σφαίρα της λογικής μου η απίστευτη κακία σε σχόλια συναδέλφων που παλεύουν να αντεπεξέλθουν απέναντι στο θηρίο. Ντροπή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλά ... καλά

 

Καθήστε μερικοί και ξενυχτάτε ... καθήστε να στέλνετε δηλώσεις ΟΛΟ το Σαββατοκύριακό ... και μετά να έρχεστε να ζητάτε παρατάσεις και να μιλάτε για την χαμένη αξιοπρέπεια του κλάδου.

 

Ετσι.

 τι προτεινεις να γινει ?καλως ή κακως ( κακως κατα τη γνωμη μου) συνθλιβουμε την αξιοπρεπεια μας για να τελειωσουμε. ο καθενας εχει τους δικους του λογους που του εμειναν δηλωσεις . προφανως και ολοι δεν εχουν εκατονταδες δηλωσεις και τις ειχαν παραμελησει. εσυ ελπιζω να εχεις τελειωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οτι και καλά εμείς δουλευουμε απο βίτσιο δεν έχουμε κάτι καλυτερο να κάνουμε. Και ότι δεν κανουνε οι συλλογοι μας θα το κάνουμε εμεις με παύση εργασιών το Σαββατοκύριακο.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 τι προτεινεις να γινει ?καλως ή κακως ( κακως κατα τη γνωμη μου) συνθλιβουμε την αξιοπρεπεια μας για να τελειωσουμε. ο καθενας εχει τους δικους του λογους που του εμειναν δηλωσεις . προφανως και ολοι δεν εχουν εκατονταδες δηλωσεις και τις ειχαν παραμελησει. εσυ ελπιζω να εχεις τελειωσει

 

Προτείνω να δουλεύουμε όλοι μας σαν υπεράνθρωποι (όχι σαν άνθρωποι) από Δευτέρα έως Παρασκευή , ώστε να έχουμε και ένα ελάχιστο χρόνο να δούμε την οικογένεια μας και να τους αφιερώσουμε λίγο χρόνο.

 

Αυτό που τραβάμε φέτος , το τραβήξαμε και πέρσι ... και τί καταλάβαμε ?

Να δουλεύουμε σαν τους σκλάβους , για να βγάλουμε λάδι τους εγκεφάλους του Υπουργείου που κακοσχεδίασαν ένα σύστημα υποβολής δηλώσεων ?

 

Αυτό το σκηνικό (καρμπόν) έγινε και πέρσι.

Τα αποτελέσματα τα είδαμε όλοι , έτσι δέν είναι ?

 

ΟΧΙ δέν έχω τελειώσει με τις δηλώσεις που είχα αναλάβει ... και φαντάσου ότι την τελευταία εβδομάδα έδιωξα όλους όσους ήρθαν με τα χαρτιά στα χέρια για νέα δήλωση.

 

 

Συνάδελφοι

Δηλώστε συμμετοχή στη δικαστική κίνηση του Συλλόγου από τα Χανιά

Στείλτε επιστολές στο Συνήγορο του Πολίτη.

 

Ολα τα υπόλοιπα είναι "άλλα λόγια να αγαπιόμαστε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν ειχες προβλημα καπου θα ειχαμε συναντηση

για να εχεις τοσες πολλες εχεις και εσοδα . αλλοι δεν εχουν να παρουν τσιγαρα ( δεν λεω για γαλα παιδιων μην το γ.....σω το θε,μα )

 

Καλά ... καλά

 

Καθήστε μερικοί και ξενυχτάτε ... καθήστε να στέλνετε δηλώσεις ΟΛΟ το Σαββατοκύριακό ... και μετά να έρχεστε να ζητάτε παρατάσεις και να μιλάτε για την χαμένη αξιοπρέπεια του κλάδου.

 

Ετσι.

 

Nτροπή πια, λίγος σεβασμός δεν θα ήταν κακός. Ξεφεύγει πλέον από την σφαίρα της λογικής μου η απίστευτη κακία σε σχόλια συναδέλφων που παλεύουν να αντεπεξέλθουν απέναντι στο θηρίο. Ντροπή. 

 

Βρε Χρήστο, τι στο καλό έπαθες πρωϊ-πρωϊ και τάχωσες στην κοπέλα; Και συ συνάδελφε Τάσο που ζεις; Δεν μπορείς να καταλάβεις ότι ο καθένας έχει διαφορετικό πρόβλημα από σένα και το αντιμετωπίζει όπως εκείνος μπορεί; Τι σας φταίνε οι συνάδελφοι που πασχίζουν εκόντες-άκοντες να βγάλουν πέρα τις κολοϋποχρεώσεις που μας φόρτωσαν οι καρεκλοκένταυροι του ΥΠΟΙΚ; Εμείς φταίμε για τα δεινά του κλάδου; 

 Αντί άλλου σχολίου παραθέτω την παρατήρηση της συναδέλφισας Μαρίας και την  ενστερνίζομαι πλήρως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πρός διευκόλυνση λοιπόν των συναδέλφων που λόγω φόρτου εργασίας , δέν έμαθαν για τις κινήσεις του κλάδου.

 

Διαδικτυακή Ομάδα Παρέμβασης Λογιστών-Φοροτεχνικών

https://sites.google.com/site/accvotegr/menyteria-anaphora

 

 

Συνήγορος του Πολίτη http://www.synigoros.gr/?i=submission-system.el.upobolianaforas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προτείνω να δουλεύουμε όλοι μας σαν υπεράνθρωποι (όχι σαν άνθρωποι) από Δευτέρα έως Παρασκευή , ώστε να έχουμε και ένα ελάχιστο χρόνο να δούμε την οικογένεια μας και να τους αφιερώσουμε λίγο χρόνο.

 

Αυτό που τραβάμε φέτος , το τραβήξαμε και πέρσι ... και τί καταλάβαμε ?

Να δουλεύουμε σαν τους σκλάβους , για να βγάλουμε λάδι τους εγκεφάλους του Υπουργείου που κακοσχεδίασαν ένα σύστημα υποβολής δηλώσεων ?

 

Αυτό το σκηνικό (καρμπόν) έγινε και πέρσι.

Τα αποτελέσματα τα είδαμε όλοι , έτσι δέν είναι ?

 

ΟΧΙ δέν έχω τελειώσει με τις δηλώσεις που είχα αναλάβει ... και φαντάσου ότι την τελευταία εβδομάδα έδιωξα όλους όσους ήρθαν με τα χαρτιά στα χέρια για νέα δήλωση.

 

 

Συνάδελφοι

Δηλώστε συμμετοχή στη δικαστική κίνηση του Συλλόγου από τα Χανιά

Στείλτε επιστολές στο Συνήγορο του Πολίτη.

 

Ολα τα υπόλοιπα είναι "άλλα λόγια να αγαπιόμαστε".

φιλε τασο , στην ιδια πλευρα ειμαστε. καθε μερα κοιταω το ποσοι εχουν υπογραψει για τη μηνυση και απογοητευομαι. εχω υπογραψει απο τους πρωτους και περιμενα μεγαλυτερη συμμετοχη. προφανως οσοι εχουν τελειωσει ή δεν ασχολουνται με δηλωσεις να μην τους ενδιαφερει το προβλημα των υπολοιπων. αυτο θεωρω οτι ειναι προσβολη για τον κλαδο μας. εγω π.χ. εχω αποφασισει να διαγραφω απο το συλλογο μου ( ο οποιος το μονο που κανει ειναι να προωθει τα email της ποφεε ) . θυμαμαι το περσινο οταν καναμε μια εβδομαδα αποχη κι εγω ο βλακας ασχοληθηκα μονο με φπα και ενημερωσεις και οχι με αποθηκευση δηλωσεων την ωρα που απο τα γραφεια των συνδικαλιστικων μας εκπροσωπων οριστικοποιουνταν δηλωσεις σωρηδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Και συ συνάδελφε Τάσο που ζεις; Δεν μπορείς να καταλάβεις ότι ο καθένας έχει διαφορετικό πρόβλημα από σένα και το αντιμετωπίζει όπως εκείνος μπορεί;

 

Το ίδιο πρόβλημα με την-τον συνάδελφο που δημοσίευσε παραπάνω , έχω ΚΑΙ ΕΓΩ.

... και εγώ ΔΕΝ προλαβαίνω , και εγώ έχω αγχωθεί και ΠΑΛΙ φέτος.

 

Αλλά αυτό τι σημαίνει ?

Οτι πρέπει να επαναλάβουμε τα λάθη μας ?

Ατομικά ή και κλαδικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

φιλε τασο , στην ιδια πλευρα ειμαστε. καθε μερα κοιταω το ποσοι εχουν υπογραψει για τη μηνυση και απογοητευομαι. εχω υπογραψει απο τους πρωτους και περιμενα μεγαλυτερη συμμετοχη. προφανως οσοι εχουν τελειωσει ή δεν ασχολουνται με δηλωσεις να μην τους ενδιαφερει το προβλημα των υπολοιπων. αυτο θεωρω οτι ειναι προσβολη για τον κλαδο μας. εγω π.χ. εχω αποφασισει να διαγραφω απο το συλλογο μου ( ο οποιος το μονο που κανει ειναι να προωθει τα email της ποφεε ) . θυμαμαι το περσινο οταν καναμε μια εβδομαδα αποχη κι εγω ο βλακας ασχοληθηκα μονο με φπα και ενημερωσεις και οχι με αποθηκευση δηλωσεων την ωρα που απο τα γραφεια των συνδικαλιστικων μας εκπροσωπων οριστικοποιουνταν δηλωσεις σωρηδων.

 

Δέν διαφωνώ πουθενά μαζί σου.

 

Ακριβώς τα ίδια βίωσα και εγώ πέρσι.

 

Φέτος και στη μήνυση είμαι και στο συνήγορο έχω ήδη καταθέσει.

 

Τώρα , άν μου βγήκε λάθος το εκφραστικό κομμάτι (στο πόστ μου) σόρρυ.

Πιθανόν λόγω έντασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσοχή με τους τόκους

Κάνοντας τροποποιητική διαπίστωσα ότι τους τόκους της συζύγου δεν μου τους εμφάνισε με την αρχική δήλωση……τώρα τρέχα μαλα….για τροποποιητικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήπως γνωρίζει κανείς

Τροποποιητικές για μη εκκαθαρισμένη δήλωση γιατί δε δέχεται (περιπτώσεις βαριά αναπήρων που δεν υπάρχει ενημέρωση στα αρχεία για την αναπηρία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσοχή με τους τόκους

Κάνοντας τροποποιητική διαπίστωσα ότι τους τόκους της συζύγου δεν μου τους εμφάνισε με την αρχική δήλωση……τώρα τρέχα μαλα….για τροποποιητικές

Αμα σου πω οτι οι τοκοι με κατεστρεψαν φετος οσον αφορα την προθεσμια εκτος απο τα αλλα . Εαν δεν παταγες προσωρινη αποθηκευση δεν σου εβαζε τους τοκους τις γυναικας και αναρωτιομουν ποτε θα τα ενημερωσουν απο το taxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσοχή με τους τόκους

Κάνοντας τροποποιητική διαπίστωσα ότι τους τόκους της συζύγου δεν μου τους εμφάνισε με την αρχική δήλωση……τώρα τρέχα μαλα….για τροποποιητικές

Αυτό με τους τόκους είναι φαινόμενο και της προηγούμενης χρονιάς. Για να δεις τους τόκους της συζύγου πρέπει να μπεις αρχικά στο σύστημα, να δεις τους τόκους του υπόχρεου, να κανεις προσωρινή αποθήκευση την δήλωση, να ξαναμπείς σε υποβολή και τσουπ.... ως δια μαγείας εμφανίζονται τόκοι και στην σύζυγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...