Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

καλό είναι να ΜΗΝ δώσει παράταση , να φάμε όλοι πρόστιμο και επιπλέων να υπάρχει ένας ακόμα λόγος για το μαύρο στις εκλογές που έρχονται !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καμμία παράταση, μην επαναλαμβανόμαστε συνέχεια. Εφαρμογή του νόμου ζητάμε, αξιοπρεπείς συνθήκες εργασίας, απλά πράγματα, ούτε οδυρμοί, ούτε κλάμματα, ούτε παρακάλια για την μη επιβολή προστίμων. Αλλά αφού τρωγόμαστε μεταξύ μας (δείτε σχόλια κάτω από το εξαιρετικό σημερινό άρθρο του κυρίου Γραβιά), τι να περιμένει πλέον κανείς; Ηθελέστα λοιπόν και παθέστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καμμία παράταση, μην επαναλαμβανόμαστε συνέχεια. Εφαρμογή του νόμου ζητάμε, αξιοπρεπείς συνθήκες εργασίας, απλά πράγματα, ούτε οδυρμοί, ούτε κλάμματα, ούτε παρακάλια για την μη επιβολή προστίμων. Αλλά αφού τρωγόμαστε μεταξύ μας (δείτε σχόλια κάτω από το εξαιρετικό σημερινό άρθρο του κυρίου Γραβιά), τι να περιμένει πλέον κανείς; Ηθελέστα λοιπόν και παθέστα. 

 H εφαρμογη του νομου πρεπει να ειναι και προς τις δυο κατευθυνσεις....!!!!  εκπροθεσμος  ο φορολογουμενος προστιμο.. οκ !!   το κρατος δινει τοσες μερες οσες δεν λειτουργει   ως κρατος..!!!  κλπ κλπ...  και επιτελους  ας ειμαστε ολοι συναδελφοι..!!! 

 

Φιλικα

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΣΕΙΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ? ????????????????

με ηρεμια   παιδια..!!!

 

πολλοι  θα προλαβουν και  πολλοι  δεν θα ...!!!!

 

αξιοπρεπεια  χρειαζομαστε..!!!

απο καθε κατευθυνση..!!!

 

 

Προσεχετε  τους εαυτους σας..............!!!    για  να εχετε..!!!!

 Φιλικα

 

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΕ ΞΕΡΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΓΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΙΑ ΥΣΤΑΤΗ ΣΙΓΜΗ ... 

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ .... 

ΑΝ ΔΕ ΔΩΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΓΩ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΟΤΑΝ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΔΙΩΧΝΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΚΚΡΕΜΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ "ΜΠΕΡΔΕΥΑΝ".... 

ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΠΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 12 ΩΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ...ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ .

ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΕΝ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΕ ΤΗΝ ΟΜΑΛΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΗΡΗΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ! 

ΑΣΕ ΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΙΧΝΟΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟΥ . 

 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΤΗΤΑΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΛΛΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΩΡΑ .... 

ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ..ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΝΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ...!!!!!

 

ΑΠΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΤΑΓΗ..!!!

 

ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ.!

 

ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ   ΠΑΝΤΑ   ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ..!!  ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΟΛΓΟΘΑ ΕΙΜΑΙ  ΚΑΙ ΕΓΩ..!!  ΑΛΛΑΞΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ  ΚΑΙ  ΧΑΘΗΚΑ..!!

 

!!! ο ΠΕΛΑΤΗ ΣΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ  ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΦΑΣΗ...  Ο ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΣ  ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΓΡΑΦΕΙΟ   ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟ..!!!!!

ΑΥΤΑ..!!!!   ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΜΕ PM  ..!!

 

ΚΟΥΡΑΓΙΟ  ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ  ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΕΩΣ ΚΑΙ 31/7/14   ΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ 15/7? ΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ..!!

 ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ..!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν κλεισει 15/7 δεν θα υποβληθει καμια δηλωση εως και δυο μηνες μετα. Κανενας δεν θα πληρωσει προστιμο νταβατζιλικι για ενα συστημα που επρεπε να ανοιξει δυο μηνες πιο πριν (δλδ στις 01/02/2014). Παραταση χωρις προστιματα και προσαυξησεις εως 31/07/2014

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΣΕΙΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ? ????????????????

κι εγω δεν προλαβαινω με τιποτε αλλα αποφασισα να στειλω οσες μπορεσω σωστα. το προβλημα ειναι οτι αν ξερω οτι ληγει στις 14 δουλευω διαφορετικα απο οτι να ξερω οτι ληγει στις 25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΙ ΝΑ ΠΩ .... ΑΝ ΔΕ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΤΕΛΙΚΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΑΡΧΙΚΕΣ ΜΕ 049  .... ΠΑΛΙ ΟΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν κλεισει 15/7 δεν θα υποβληθει καμια δηλωση εως και δυο μηνες μετα. Κανενας δεν θα πληρωσει προστιμο νταβατζιλικι για ενα συστημα που επρεπε να ανοιξει δυο μηνες πιο πριν (δλδ στις 01/02/2014). Παραταση χωρις προστιματα και προσαυξησεις εως 31/07/2014

 

 

Κανονικα πρεπει    17/8/2014..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ  31/07 ΑΛΛΑ 14 ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ 

ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ 

...

ποια 31/7? ακόμη και τότε δεν μας φτάνει? με όλο αυτόν τον όγκο δουλειάς και τις ανύπαρκτες υπηρεσίες του τάξις(που πέφτει συνέχεια όταν έχει παραπάνω από το σύνηθες όγκο συναλλαγών)θα έπρεπε να είναι ανοικτές όλες οι εφαρμογές για πάντα. Και να ανοίξουν τα αυτιά και τα μάτια τους στο Υ.Ο. και να ανοίξουν και  τις τροποποιητικές-συμπληρωματικές από το οικ.2003 και μετά όχι μόνο τις φετινές.Τόσο δύσκολο είναι να το κάνουν? Και να κοιτάξει η ΠΟΦΕ ή αν δεν μπορεί εμείς από μόνοι μας ατομικά να ζητήσουμε από 1 μύριο για τον καθένα μας ψυχική οδύνη από το οικ.2013 και μετά και ένα 2% επί του τζίρου των φόρων που τους βγάζουμε. Γιατί από μόνοι τους είναι απλά άχρηστοι ,ανίκανοι και επικίνδυνοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγω παντως τα κονομισα και σας χαιρετω !!!!

μολις προ ολιγου ελαβα το παρακατω mail

 

 

πιό αγαπητός μου εν Κυρίω, 

 

I Fourier κα Muller, είμαι παντρεμένη με τον, Christopher Mueller, δεν είχαμε μια οικογένεια, επειδή ο σύζυγός μου και δεν είχα ένα παιδί πριν από το θάνατό του, αποφάσισα να αφήσω όλα τα υπάρχοντά τους στο ποσό των 12,500.000 εκατ. δολαρίων δολάρια για φιλανθρωπικούς σκοπούς ή ένα πρόσωπο του καλού χαρακτήρα, έτσι ώστε τα χρήματα θα χρησιμοποιηθούν για την κατασκευή ένα ορφανοτροφείο, νοσοκομείο ή οποιαδήποτε άλλη δράση λαμβάνει χώρα σε μια φιλανθρωπική εκδήλωση για τα παιδιά αποκληρώνω. 

 

Δεν θέλω τα λεφτά μου για να διαχειρίζεται μια εγωιστική, διότι, δυστυχώς, εσείς κι εγώ γνωρίζουμε ότι οι ηγέτες μας δεν είναι καλοί τρόποι και ότι τα χρήματα μου να πάρει τους λογαριασμούς τους σε ξένες χώρες, ή να αγοράσουν μεταχειρισμένο κατοικίας πολυτέλεια ή για την κάλυψη τυχόν τέτοια επιθυμία, αντί να χρησιμοποιείται για να βοηθήσει τα παιδιά από φτωχές οικογένειες, όπως θέλω. Χρήματα που φυλάσσονται σε μια εταιρεία ασφαλείας εδώ όπου ζω, θέλουν τα χρήματα να επενδυθούν με σύνεση σε τομείς 

που αναφέρονται παραπάνω, οπότε ο στόχος μου είναι να κάνουμε μια μικρή βοήθεια για εκείνους που πρέπει να πληρούνται. 

 

Εάν έχετε ένα καλό χαρακτήρα ή μια φιλανθρωπική οργάνωση ή πρόσωπο που εργάζεται για τα μη προνομιούχα παιδιά και με το φόβο του Θεού, μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μου το συντομότερο δυνατό, γιατί πολύ αποδυναμωθεί από ασθένεια και δεν ξέρω αν θα είμαι λάβει δύο μήνες, έχω δώσει. 

 

Ξέρω ότι δεν μπορεί να ανοίξει για μένα οι πύλες του ουρανού, αλλά τουλάχιστον θα έχετε μια σαφή συνείδηση​​, γνωρίζοντας ότι θα μπορούσε να συμβάλει λίγο για να κάνουν τον κόσμο ένα καλύτερο μέρος για να ζήσει με τη σειρά. Αν σας ενδιαφέρει, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου: [email protected]

 

Ο Θεός να σας ευλογεί. 

 

Ειλικρινά κα Fourier Muller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εσεις που λετε οτι δεν σας φτανει και η 31/7 δεν αγχωνεστε ? 

 

εμενα σημερα που εκανα μια απογραφη των εναπομειναντων με εχει πιασει πανικος ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μη αγχώνεσται , τα λεφτά είναι καταραμένα , και δεν χωράμε όλοι στις Φυλακές !  Η ζωή είναι ωραία !! Χαρείτε την όσο μπορείτε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΙ ΝΑ ΠΩ .... ΑΝ ΔΕ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΤΕΛΙΚΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΑΡΧΙΚΕΣ ΜΕ 049  .... ΠΑΛΙ ΟΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ 

ΚΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ 14/7.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΠΡΩΤΑ Ε3 ΚΛΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εαν ειναι ξυπνιοι ας δωσουν παραταση εως τελους του μηνα με τη δυνατοτητα σε οσους υποβαλλουν μεχρι τοτε να ρυθμισουν τα χρεη σε 100 δοσεις ή ποσες θελουν να κανουν. Ετσι και θα βεβαιωσουν τους φορους που θελουν και θα παρουν περισσοτερα χρηματα απο τα ληξιπροθεσμα. Εξαλλου δεν νομιζω κανενας λογιστης να μην θελει να τελειωσει. Απλα με τοσες καθυστερησεις (ανοιγμα τελος Μαρτιου,υπολειτουργια taxis,λαθη σε βεβαιωσεις αποδοχων) ειναι πολυ δυσκολο να τελειωσει 14/7.

ΥΓ, Εαν θελουν να παιξουν με προστιμα απο 14/7 και μετα ας θυμηθουν οτι υπαρχει και το ΦΠΑ και η αγνωστη λεξη στους λογιστες ΑΠΕΡΓΙΑ μπορει να βρει εφαρμογη για πρωτη φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μη αγχώνεσται , τα λεφτά είναι καταραμένα , και δεν χωράμε όλοι στις Φυλακές !  Η ζωή είναι ωραία !! Χαρείτε την όσο μπορείτε !!

Πολλά !!!!!!!! .

Και για να σας κάνω να γελάσετε λίγο, από την Δευτέρα με παίρνουν διάφοροι πελάτες τηλέφωνο υποβάλλοντας πρώτα την ερώτηση: " Κυρία Μαρία ζείτε;" Το άκουσα μια, το άκουσα δυο το άκουσα τρείς ε εχθές δεν ξέρω πως μου βγήκε αυτόματα και είπα σε μια : " Όχι έχετε συνδεθεί αυτόματα με το Δ' Νεκροταφείο Αθηνών" .. ... 

Ε, πια, ε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...