Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Κάντε όλοι αναφορά στις επιστολες των συναδέλφων http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/19232

οι οποίες είναι τόσο σαφείς και καλογραμμενες και στείλτε τώρα όλοι επιστολες στον Συνήγορο του Πολίτη  http://www.synigoros.gr/?i=submission-system.el.upobolianaforas

 

Αφού δεν ξεσηκωνόμαστε αλλιώς, ας κάνουμε τουλάχιστον αυτή την πράξη σαν αντίδραση!

 

Ελάτε συναδελφοι στείλτε-μην διστάζετε...! 

Εγώ ήδη έστειλα :)

 

Μόλις πρίν λίγο καταχώρησα και εγώ το συγκεκριμένο αίτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κάντε όλοι αναφορά στις επιστολες των συναδέλφων http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/19232

οι οποίες είναι τόσο σαφείς και καλογραμμενες και στείλτε τώρα όλοι επιστολες στον Συνήγορο του Πολίτη  http://www.synigoros.gr/?i=submission-system.el.upobolianaforas

 

Αφού δεν ξεσηκωνόμαστε αλλιώς, ας κάνουμε τουλάχιστον αυτή την πράξη σαν αντίδραση!

 

Ελάτε συναδελφοι στείλτε-μην διστάζετε...! 

Εγώ ήδη έστειλα :)

Από προχθές ήδη έστειλα. Για πάμε σιγά σιγά όλοι μαζί. Καιρός να βάλουμε γκολ στο Υ.Ο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μόλις πρίν λίγο καταχώρησα και εγώ το συγκεκριμένο αίτημα.

 

 Κι εγω μολις τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επίσης , κάποιος να πεί στα σαίνια του Υπουργείου που ετοιμάζουν την ανακοίνωση της παράτασης ... ότι οι λογιστές από 01/07 έως 20/07 θα κλείνουν βιβλία και ΦΠΑ (κατά κύριο λόγο , ανάμεσα σε πληθώρα ακόμη υποχρεώσεων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 
base_logo.png
 
 
 
 
 
ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
for660.jpg
Παράταση δηλώσεων: Επανέρχεται το παλιό σύστημα με το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ
25.06.2014 08:25

Προσοχή στο τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ χρειάζεται να δώσουν το επόμενο διάστημα οι φορολογούμενοι που δεν έχουν συμπληρώσει ακόμα τη φορολογική τους δήλωση.

Η περιβόητη παράταση που ζητούσαν όλοι, φαίνεται να προκρίνεται και από το υπουργείο Οικονομικών, το οποίο σύμφωνα με το Capital.gr θα επιστρέψει στην παλιά, καλή και δοκιμασμένη λογική της προθεσμίας να εξαρτάται από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ ενός εκάστου.

Αυτή τη στιγμή δεν φαίνεται αν υπάρχει άλλη λύση πέραν της παράτασης για την υποβολή δηλώσεων, ωστόσο ο προβληματισμός του υπουργείου έχει να κάνει με την... αντοχή του συστήματος taxisnet σε περίπτωση που άπαντες σπεύσουν να υποβάλλουν δηλώσεις την ύστατη ημέρα της προθεσμίας.
Έτσι για να αποφευχθεί αυτός ο κίνδυνος, η παράταση θα είναι –κατά πάσα πιθανότητα- κλιμακωτή.

Στην πράξη οι περίπου δυο εκατομμύρια φορολογούμενοι που δεν έχουν ακόμη υποβάλει τη φορολογική τους δήλωση θα έχουν τη δυνατότητα να την υποβάλλουν και μετά τις 30 Ιουνίου που λήγει και τυπικά η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων. Η προθεσμία αυτή αναμένεται να παραταθεί έως τις 15 ή και 20 Ιουλίου. Ωστόσο κάθε δυο ημέρες θα λήγει και η προθεσμία για ένα ψηφίο Αριθμού Φορολογικού Μητρώου.

Επίσης, το υπουργείο Οικονομικών πρόκειται να παρατείνει και την προθεσμία για υποβολή εμπρόθεσμων τροποποιητικών δηλώσεων Ε1 (για διορθώσεις χωρίς πρόστιμα). Σε κάθε περίπτωση, όμως, η πληρωμή της πρώτης δόσης του φόρου εισοδήματος θα πρέπει να πληρωθεί το αργότερο έως τις 31 Ιουλίου.

Με βάση όσα ανακοίνωσε χθες το υπουργείο Οικονομικών, οι φορολογούμενοι μπορούν να διευκολυνθούν στην υποβολή της φορολογικής τους δήλωσης μέσω ίντερνετ, εφόσον επιλέξουν ώρες εκτός αιχμής. Συνολικά έχουν υποβληθεί περί τα 3,4 εκατομμύρια δηλώσεις. Οι ώρες στις οποίες το φορτίο είναι χαμηλό και είναι πολύ πιο άμεση η ανταπόκριση του ΤΑXIS είναι:

* Μέχρι τις 9.30 το πρωί
* Από τις 14.00 μέχρι τις 17.00
* Μετά τις 21.30 το βράδυ".

 
ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ΔΗΜΟΦΙΛΗ
 
 
 
 
 
 

FOLLOW

 
 
 
 
iVIDEO
 

Η πρώτη γνωριμία μεταξύ δύο ατόμων συνήθως συνοδεύεται με μια μικρή αμηχανία. Οι σωματικές επαφές, ιδίως στα πρώτα...

 
0.jpg
Είναι το θαυματουργό μηχάνημα γυμναστικής που κάνει τους...
0.jpg
Σαν να μην ήταν αρκούντως επικίνδυνο χόμπι η ελεύθερη πτώση...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
newsletter
 
 
 
 
 
 
 


Πηγή: Παράταση δηλώσεων: Επανέρχεται το παλιό σύστημα με το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ | Ειδήσεις και νέα με άποψη http://www.iefimerida.gr/node/160677#ixzz35f918nHw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσωρινή απώλεια σύνδεσης. Προσπαθείστε πάλι αφού κλείσετε όλα τα παράθυρα του φυλλομετρητή (Browser) !!

 

25/6- 19.03

 

Είχαν δίκιο. Μετά τις 17.00 δεν δουλέυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μέχρι στιγμής έχω αποθηκεύσει (και εκτύπωσα ως απόδειξη) δύο δηλώσεις φορολογούμενων οι οποίοι

φαίνονται να έχουν ι.χ που δεν τους ανήκει και ως ΑΦΜ κατόχου δεν έχει το TAXIS το δικό τους αλλά άλλου φορολογούμενου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μέχρι στιγμής έχω αποθηκεύσει (και εκτύπωσα ως απόδειξη) δύο δηλώσεις φορολογούμενων οι οποίοι

φαίνονται να έχουν ι.χ που δεν τους ανήκει και ως ΑΦΜ κατόχου δεν έχει το TAXIS το δικό τους αλλά άλλου φορολογούμενου

μηπως εγινε κατι οπως με το ε9 περσυ

το εχουν παρατηρησει και αλλοι συναδελφοι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Κι εγω μολις τωρα.

 

Το e-mail , επιβεβαίωσης καταχώρησης αναφοράς , άργησε κάμποσες ώρες αλλά τελικά ήρθε.

Αφού κλικάρισα το link επιβεβαίωσης , υποτίθεται ότι μετά σου στέλνουν ένα νέο e-mail με κωδικό αναφοράς παρακολούθησης.

 

Αυτό δέν το έχω λάβει ακόμη.

 

Εσύ το έχεις λάβει αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Error 500--Internal Server Error From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

 

 

No Response from Application Web Server

There was no response from the application web server for the page you requested.
Please notify the site's webmaster and try your request again later.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παντως συνάδελφοι το επάγγελμά μας έχει

σασπενς!!!!!

αγχος!!!!

τρόμο!!!

κι ενα end που δεν ξερουμε ακομα

:D :D :D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το e-mail , επιβεβαίωσης καταχώρησης αναφοράς , άργησε κάμποσες ώρες αλλά τελικά ήρθε.

Αφού κλικάρισα το link επιβεβαίωσης , υποτίθεται ότι μετά σου στέλνουν ένα νέο e-mail με κωδικό αναφοράς παρακολούθησης.

 

Αυτό δέν το έχω λάβει ακόμη.

 

Εσύ το έχεις λάβει αυτό ?

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

 

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΤΠΤ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ήρθε πριν λίγο ένας πελάτης στο γραφείο και ήθελε να του κάνω τη δήλωση.

 

Του ζήτησα τα συνθηματικά του για να κάνω εισαγωγή στην υπηρεσία για την υποβολή.

 

Με κοίταξε λοξά και με σιγανή ήπια φωνή μου είπε: "για μένα, δεν χρειάζονται συνθηματικά"! :o

"Θα μπεις χωρίς αυτά και θα βρεις το εκκαθαριστικό χωρίς την υποβολή της δήλωσης"! :o

 

Δεν τόλμησα να βγάλω άχνα. Πληκτρολόγησα δειλά δειλά την διεύθυνση: "www.gsis.gr" στον Firefox και...

 

9a4i79.jpg

 

:o

Όντος!

Έγινε εισαγωγή στην υπηρεσία χωρίς συνθηματικά διαπιστώνοντας επίσης, ότι έχω μπει και στον σωστό φορολογούμενο...

 

Ήταν, η δήλωση του

 

Appbychuck.gif

 

Τσακ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

Ήταν, η δήλωση του

 

Appbychuck.gif

 

Τσακ...

 

Ναι, μπήκε αμέσως, αλλά ολη την δουλειά την ειχα κάνει εγω πέρυσι που ήρθε σ εμένα....

 

Φετος τον έδιωξα (δεν κάνω απλές δηλώσεις)  και πήγε όπου βρήκε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι, μπήκε αμέσως, αλλά ολη την δουλειά την ειχα κάνει εγω πέρυσι που ήρθε σ εμένα....

 

 

Φετος τον έδιωξα (δεν κάνω απλές δηλώσεις)  και πήγε όπου βρήκε....

 

image.jpg

 

Αγαπούλα...

 

Επειδή βλέπω ότι είσαι πολύ καλός...

 

8wmlqo.jpg

 

Μα πολύ φτηνές λέμεεεεεεε... Είσαι για συνέταιρος ; :P

 

Υ.Γ.

Γαμώ@ τις δουλειές έκανες πέρυσι. Φαίνεται από την εικόνα του παραπάνω.

Τίποτα δηλαδή... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...