Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Ρε τι μαθαινεις ακουγοντας τηλεοραση ΣΚΑΙ. Πολιτικη αποφαση λεει το κλεισιμο στις 12 αντι του προβλεπομενου δηλαδη το πρωι της Τριτης. Φυσικα και επανελαβαν οτι απο Πεμπτη θα μπουν προστιματα για να μην ξεχνιομαστε

Ετσι είναι. Τι δεν καταλαβαίνεις; Πρέπει να δείξουν ποιος είναι το αφεντικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι κανείς δεν πρέπει να στείλει κανένα πληροφοριακό έγγραφο ούτε φπα ούτε παρακρατούμενους φόρους τίποτα απολύτος για να καταλάβουν επιτέλους την αξία μας και αυτό που μας έκαναν φέτος να το θυμώμαστε του χρόνου στις επόμενες φορολογικές δηλώσεις να μην τους στείλουμε ούτε μία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ΠΟΦΕΕ περιμένει την απάντηση στο αίτημά της για να πάρει θέση..

 

http://www.pofee.gr/images/misc/120_epistoli_14072014.pdf

 

Η απάντηση πάντως καθυστέρησε γιατί κάτι αχαΐρευτοι απασχόλησαν σήμερα την διοίκηση .. και δεν πρόλαβε.. η διοίκηση .. να απαντήσει..

πρόλαβε όμως να παρατείνει αυτά που τελικά θα αναστείλει.. (βλέπε  ΠΟΛ 1175, 1176).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πιστεύω με εντολή Σαμαρά θα δοθεί περίοδος χάριτος λίγον ημερών και άτυπα για τις τελευταίες δηλώσεις για να σταλούν εκπρόθεσμα χωρίς πρόστιμο, αλλιώς γιατί να κλείσουν το σύστημα και να μην μπορείς καθόλου να υποβάλλεις ούτε εκπρόθεσμα (για να μην βεβαιωθούν τα πρόστιμα) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πιστεύω με εντολή Σαμαρά θα δοθεί περίοδος χάριτος λίγον ημερών και άτυπα για τις τελευταίες δηλώσεις για να σταλούν εκπρόθεσμα χωρίς πρόστιμο, αλλιώς γιατί να κλείσουν το σύστημα και να μην μπορείς καθόλου να υποβάλλεις ούτε εκπρόθεσμα (για να μην βεβαιωθούν τα πρόστιμα) ?

Η μια αποψη ειναι αυτη, και η αλλη ειναι οτι το ρυθμιζουν για να βγαλει τα προστιμα. Μακαρι να κανουν το πρωτο εαν τους εχει απομεινει σταλα λογικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αχαριστοι. Σας εδωσαν την ευκαιρια να νιωσετε οπως ο Tom Cruiz στο Mission Impossible προσπαθωντας να φερετε εις περαν την αποστολη σας μεχρι τα τελευταια δευτερολεπτα και διαμαρτυρεστε.

Εχετε δει τον Tom Cruiz να ζητα παραταση απο τον Υπουργο του ? Χολλυγουντ γιναμε και παλι διαμαρτυρεστε. Αυτο το μηνυμα θα αυτοκαταστραφει μολις δωσουν παραταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Είμαστε και εμείς όμως .... Σαν κλάδος εννοώ .... Όλοι προσπαθούν να μεταθέσουν την ευθύνη στους πελάτες ότι άργησαν να φέρουν χαρτί κλπ . Κύριοι μη πέφτουμε στην παγίδα του Υπουργείου , αυτό θα ίσχυε αν είχε τηρήθει και το πεντάμηνο και λειτουργούσε απρόσκοπτα το σύστημα . Γιατί όταν σε ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ σε ηλεκτρονική υποβολή δεν μπορεί αυτή να πέφτει σύνεχεια , έτσι λοιπόν όταν ακούω ότι φταίνε και οι πελάτες ή εμείς που τα αφήσαμε τελευταία στιγμή τρελλένομαι ...

 

Διαβάζω επίσης κάτι για προγραμματισμούς κλπ και απορώ , άλλο επάγγελμα κάνω ? Υπάρχει κάποιο μέσο λογιστικό γραφείο που μπορεί και προγραμματίζει και πέφτει και μέσα ? Αλλά και ακόμη έτσι να είναι , μπορείς να προγραμματίσεις ότι δεν θα αρρωστήσεις εσύ ή κάποιο συγγενικό σου πρόσωπο , μπορείς να προγραμματίσεις το έκτακτο γεγονός που στο δικό μας το κλάδο ισοδυναμεί με καταστροφή ?

 

Θα παρακαλούσα λοιπόν επειδή και τα νεύρα μας είναι τεντωμένα να μην γράφονται πράγματα που δεν ισχύουν (με τις παραπάνω προϋποθέσεις) και ότι στη θέση των συναδέλφων που δεν πρόλαβαν (μεταξύ των οποίων για πρώτη φορά και εμείς) είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ εύκολο να μπει κάποιος που έχει κάνει και γαμώ τους προγραμματισμούς .

 

ΥΓ 1 Και αυτά τα λέμε από πάντα , άλλωστε και ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΟΥΣ οι πελάτες που δεν προλάβαμε μας είπαν να μην αγχωνόμαστε και ότι μας έχουν εμπιστοσύνη και θα βρεθεί λύση (πέρα από αυτό ούτως ή άλλως μας έμειναν πιο λίγες από ότι περιμέναμε οπότε και πάλι ευχαριστημένοι είμαστε ...)

 

ΥΓ 2 Στη τελευταία (ανεπιτυχή) δήλωση , κατά την υποβολή στις 23:58 που με πέταξε , έτσι και είχα μπροστά μου τον υπάλληλο ή τον ΓΓΠΣ το πιο πιθανό θα ήταν ότι σήμερα θα ήμουν φυλακή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

συμφωνω σε ολα με τον φιλο broster αλλα θα ηθελα να προσθεσω οτι οσο αφορα τους ιδιωτες πελατες ,εδω και 3 χρονια εχω υοθετησει την πρακτικη να μην δεχομαι ενα ματσο χαρτια-δικαιολογητικα που αφορουν την δηλωση ,ο πελατης να φευγει να πηγαινει για το μπανιο του και εγω να εχω επωμιστει το βαρος να προλαβω να την στειλω.οποιος θελει να υποβαλει δηλωση ειμαι ανοικτος 12 ωρες την ημερα μπορει να ερθει να περιμενει στην σειρα του ,να παρει το εκκαθαριστικο του και ολα καλα.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τωρα που το βλεπω παλι στο ΣΚΑΙ. Εγω θελω να πληρωσω τον ΕΝΦΙΑ σε εξι δοσεις. Εκει γιατι θα δωσετε παραταση και θα αναγκαστω να πληρωσω σε 5. Παλι δεν ειναι ετοιμο το συστημα? Κατι μου θυμιζει αυτο. Α ναι το συστημα δηλωσεων που ανοιξε στις 20/3. Προτεινω ολοι εμεις να πουληθουμε στο Υπουργειο και να κανουμε καταναγκαστικα εργα για να αποπληρωσουμε τα προστιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,σας παρακολουθώ χρόνια, τις συζητήσεις και τις απαντήσεις σας και παίρνω κουράγιο, για αυτό που βιώνουμε καθημερινά.Συμφωνώ απόλυτα με τον broster, δεν έχουμε το δικαίωμα ούτε να αρρωστήσουμε, πρίν δύο

χρόνια πέρασε έμφραγμα ο σύζυγος μου, πήγαινα στην εντατική και μετά στο δωμάτιο του καρδ/κου τμήματος, μέχρι τις 23.00 μ.μ., εν συνεχεία στο γραφείο για φορολ.δηλώσεις και στις 04.00 π.μ. στην οικία της πεθεράς μου, να

παραλάβω το μωρό μου, μέσα στην καλαθούνα του, για να πάμε στο σπίτι μας να κοιμηθούμε.Το πρωί 9.00π.μ., ξεκινάγαμε μια απο την αρχή, γραφείο, νοσοκομείο, γραφείο, πεθερά, σπίτι.Πέρισυ, μετά από άπειρα ξενύχτια, έκανα

την αμαρτία και πήγαμε όλη η οικογένεια διακοπές για τρείς ημέρες, το πλήρωσα ..., μας έμεινε εκπρόθεσμη η δικιά μας φορολ.δήλωση (όλα τα χρόνια την κάνω τελευταία), περιμέναμε μέχρι τον Δεκέμβριο να βγεί το εκκαθαριστικό,

τρείς μήνες γκρίνιαζε ο σύζυγος μου που ήμασταν εκπρόθεσμοι. Φέτος έχω πολλές περισσότερες εκπρόθεσμες φορ.δηλώσεις και με έχει πιάσει πίκρα, στεναχώρια, από χτες έχω πάθει black out, είμαι στα πρόθυρα εγκεφαλικού,

αδυνατώ να μιλήσω, δεν μπορώ να κατανοήσω απλές φράσεις, δεν θυμάμαι, έχω ανεβάσει πίεση 16.

Κάποιοι πελάτες μου τήν είπανε, να προσλάβω προσωπικό, να φέρνω το προσωπικό να δουλεύει μεταμεσονύκτια.'Αλλοι πελάτες μου είπανε να τα γράψω όλα και να σκέφτομαι μόνο το μωρό μου, και ας είναι και η δική τους δήλωση

εκπρόθεσμη, με στήριζουνε και με εμπιστεύοντε ότι και αν κάνω, και τους ευχαριστώ.Δυστυχώς για μένα, είμαι σπασίκλας με το επάγγελμα μου, δεν μπορώ να κάνω μια δήλωση σε 5-10-15', πρέπει να την μελετήσω και μετά να την

αποστείλω στο taxis.Πολλοί πελάτες μας χρωστάνε, ποτέ δεν αρνηθήκαμε να υποβάλλουμε τις δηλώσεις τους.

Θεωρώ οτι είμαστε συνεργάτες του Υ.Ο. και ίσως πρέπει να μας προσφέρει που και που κανένα ξεροκόματο χρόνου (προθεσμία), γιατί αν ψοφήσει ο ... γάιδαρος μετά πρέπει να πληρώσεις άλλον, όπως έγινε με το Ε9, το δώσανε

σε ιδιωτική εταιρεία, δεν έκανε τίποτα, και τώρα τα κάνουνε όλα οι λογιστές (τσάμπα) και συμφέρει....

Τέλος να σας πώ, οτι και εγώ την πάτησα χτές το βράδυ, υπέβαλλα φορ.δήλωση πελάτη, με 44.000,00 ευρώ φόρο, τύπωσα τους κωδικούς και μόλις πάτησα οριστική υποβολή, κλείδωσε το σύστημα, ήταν μόλις 23.58μ.μ.

Καλό κουράγιο σε όλους.

ΥΓ. Ξέχασα να σας πώ, είμαι μέλος στο ΟΙΚΟΝ.ΕΠΙΜ/ΡΙΟ (Α' ΤΑΞΗΣ παρακαλώ), μέλος στην ΕΦΕΕΑ, μέλος στην ΠΟΛ., πληρώνω συνδρομές κανονικά σε όλους, συμμετέχω σε συνελεύσεις, δεν είδα να μου στείλουν μια ανακοίνωση συμπαράστασης (μόνο στις καθαρίστριες και στους εμπορουπαλλήλους το κάνουνε ...).Εδω ξένος είναι κάποιος, και αν δεις οτι υποφέρει τον συλλυπάσαι, φαίνεται δεν αξίζουμε ούτε την λύπη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ  ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟΠΟ ΟΙ ΕΥΧΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ  ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΙΣΙΔΙΑ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ.

 

ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΛΗΡΩΜΕΝΕΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ. ΜΕ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ.

 

ΚΑΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΠΟΥ ΜΠΛΕΞΑΜΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΝ  ΜΕ ΜΑΣ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ.ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΔΕΧΟΝΤΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από τις 417 υπογραφές σήμερα νωρίς το πρωί , φτάσαμε τώρα στις 536 και συνεχίζουμε ανοδικά.

 

Αντε κάτι φαίνεται στον ορίζοντα.

 

Ελάτε και οι υπόλοιποι.

Οπως βλέπετε στο Υπουργείο η αντιμετώπιση και το σκεπτικό τους πρός εμάς τους "συνεργάτες" τους είναι πολύ "αγαπησιάρικη" και αμέριστη.

 

https://sites.google.com/site/accvotegr/menyteria-anaphora

 

557 ... και συνεχίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,σας παρακολουθώ χρόνια, τις συζητήσεις και τις απαντήσεις σας και παίρνω κουράγιο, για αυτό που βιώνουμε καθημερινά.Συμφωνώ απόλυτα με τον broster, δεν έχουμε το δικαίωμα ούτε να αρρωστήσουμε, πρίν δύο

χρόνια πέρασε έμφραγμα ο σύζυγος μου, πήγαινα στην εντατική και μετά στο δωμάτιο του καρδ/κου τμήματος, μέχρι τις 23.00 μ.μ., εν συνεχεία στο γραφείο για φορολ.δηλώσεις και στις 04.00 π.μ. στην οικία της πεθεράς μου, να

παραλάβω το μωρό μου, μέσα στην καλαθούνα του, για να πάμε στο σπίτι μας να κοιμηθούμε.Το πρωί 9.00π.μ., ξεκινάγαμε μια απο την αρχή, γραφείο, νοσοκομείο, γραφείο, πεθερά, σπίτι.Πέρισυ, μετά από άπειρα ξενύχτια, έκανα

την αμαρτία και πήγαμε όλη η οικογένεια διακοπές για τρείς ημέρες, το πλήρωσα ..., μας έμεινε εκπρόθεσμη η δικιά μας φορολ.δήλωση (όλα τα χρόνια την κάνω τελευταία), περιμέναμε μέχρι τον Δεκέμβριο να βγεί το εκκαθαριστικό,

τρείς μήνες γκρίνιαζε ο σύζυγος μου που ήμασταν εκπρόθεσμοι. Φέτος έχω πολλές περισσότερες εκπρόθεσμες φορ.δηλώσεις και με έχει πιάσει πίκρα, στεναχώρια, από χτες έχω πάθει black out, είμαι στα πρόθυρα εγκεφαλικού,

αδυνατώ να μιλήσω, δεν μπορώ να κατανοήσω απλές φράσεις, δεν θυμάμαι, έχω ανεβάσει πίεση 16.

Κάποιοι πελάτες μου τήν είπανε, να προσλάβω προσωπικό, να φέρνω το προσωπικό να δουλεύει μεταμεσονύκτια.'Αλλοι πελάτες μου είπανε να τα γράψω όλα και να σκέφτομαι μόνο το μωρό μου, και ας είναι και η δική τους δήλωση

εκπρόθεσμη, με στήριζουνε και με εμπιστεύοντε ότι και αν κάνω, και τους ευχαριστώ.Δυστυχώς για μένα, είμαι σπασίκλας με το επάγγελμα μου, δεν μπορώ να κάνω μια δήλωση σε 5-10-15', πρέπει να την μελετήσω και μετά να την

αποστείλω στο taxis.Πολλοί πελάτες μας χρωστάνε, ποτέ δεν αρνηθήκαμε να υποβάλλουμε τις δηλώσεις τους.

Θεωρώ οτι είμαστε συνεργάτες του Υ.Ο. και ίσως πρέπει να μας προσφέρει που και που κανένα ξεροκόματο χρόνου (προθεσμία), γιατί αν ψοφήσει ο ... γάιδαρος μετά πρέπει να πληρώσεις άλλον, όπως έγινε με το Ε9, το δώσανε

σε ιδιωτική εταιρεία, δεν έκανε τίποτα, και τώρα τα κάνουνε όλα οι λογιστές (τσάμπα) και συμφέρει....

Τέλος να σας πώ, οτι και εγώ την πάτησα χτές το βράδυ, υπέβαλλα φορ.δήλωση πελάτη, με 44.000,00 ευρώ φόρο, τύπωσα τους κωδικούς και μόλις πάτησα οριστική υποβολή, κλείδωσε το σύστημα, ήταν μόλις 23.58μ.μ.

Καλό κουράγιο σε όλους.

ΥΓ. Ξέχασα να σας πώ, είμαι μέλος στο ΟΙΚΟΝ.ΕΠΙΜ/ΡΙΟ (Α' ΤΑΞΗΣ παρακαλώ), μέλος στην ΕΦΕΕΑ, μέλος στην ΠΟΛ., πληρώνω συνδρομές κανονικά σε όλους, συμμετέχω σε συνελεύσεις, δεν είδα να μου στείλουν μια ανακοίνωση συμπαράστασης (μόνο στις καθαρίστριες και στους εμπορουπαλλήλους το κάνουνε ...).Εδω ξένος είναι κάποιος, και αν δεις οτι υποφέρει τον συλλυπάσαι, φαίνεται δεν αξίζουμε ούτε την λύπη τους.

'Ετσι είναι ακριβώς όπως τα λες.. κι εγώ αρρώστησα για μία εβδομάδα με πυρετό 39-40 δε μπόρεσα να αντεπεξέλθω και με βοήθεια προσωπικού. Απλά εκεί που ήταν να μείνουν γύρω στις 20 το πολύ, μου έμειναν  50 ! Δεν έχουμε δικαίωμα ούτε να αρρωστήσουμε....μας θέλουν και πεθαμένους να δουλεύουμε για αυτούς...να κλέψουν κι άλλα!!! Οι ωραίες μας ευχές θα πιάσουν τόπο αυτή τη φορά γιατί μη ξεχνάμε υπάρχει και η ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ και θα τιμωρηθούν με τον πιο σκληρό και αναπάντεχο τρόπο οι κλέφτες και οι προδότες της πατρίδας μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι, από το μεσημέρι,από την κούραση υποθέτω, ανέβασα πυρετό και γύρισα σπίτι. Το πρωί όμως ενημέρωσα τους σχεδόν όλους του εναπομείναντες πελάτες μου για την μη εμπρόθεσμη υποβολή των δηλώσεων τους. Για θέμα καθαρά τάξης, τους είπα ότι τα πρόστιμα είναι δικά μου. Μέσα σε αυτούς που δεν ενημέρωσα είναι μια κυρία, φυσικό πρόσωπο, όπου με έψαχνε το απόγευμα στο γραφείο. Όταν ξύπνησα λοιπόν βρήκα γύρω στις 10 αναπάντητες κλήσεις στο κινητό μου και 5 μηνύματα από μη αναγνωρίσιμα κινητά με την απειλή ότι αν δεν πάω τώρα στο γραφείο να το ανοίξω θα πάει στον εισαγγελέα. Με πιάσανε τα γέλια, την πήρα τηλέφωνο, αδύνατον να συνεννοηθούμε. Μετά με πήρε η αδελφή της και μου είπε ότι πάει στον εισαγγελέα Φυσικά της είπα να πάει και στον εισαγγελέα και στην αστυνομία. . Αναμένω αύριο το πρωί με πολύ πολύ μεγάλη ανυπομονησία την απόφαση του εισαγγελέα. 

Δεν το γράφω δημοσίως γιατί χρειάζομαι βοήθεια. Ο καθένας αυτή τη στιγμή έχει να λύσει τα δικά του προβλήματα. 

Η απογοήτευσή μου πια,εδώ και μήνες, είναι ότι από τον Έλληνα χάθηκε και το φιλότιμο. 

Καλό βράδυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι, από το μεσημέρι,από την κούραση υποθέτω, ανέβασα πυρετό και γύρισα σπίτι. Το πρωί όμως ενημέρωσα τους σχεδόν όλους του εναπομείναντες πελάτες μου για την μη εμπρόθεσμη υποβολή των δηλώσεων τους. Για θέμα καθαρά τάξης, τους είπα ότι τα πρόστιμα είναι δικά μου. Μέσα σε αυτούς που δεν ενημέρωσα είναι μια κυρία, φυσικό πρόσωπο, όπου με έψαχνε το απόγευμα στο γραφείο. Όταν ξύπνησα λοιπόν βρήκα γύρω στις 10 αναπάντητες κλήσεις στο κινητό μου και 5 μηνύματα από μη αναγνωρίσιμα κινητά με την απειλή ότι αν δεν πάω τώρα στο γραφείο να το ανοίξω θα πάει στον εισαγγελέα. Με πιάσανε τα γέλια, την πήρα τηλέφωνο, αδύνατον να συνεννοηθούμε. Μετά με πήρε η αδελφή της και μου είπε ότι πάει στον εισαγγελέα Φυσικά της είπα να πάει και στον εισαγγελέα και στην αστυνομία. . Αναμένω αύριο το πρωί με πολύ πολύ μεγάλη ανυπομονησία την απόφαση του εισαγγελέα. 

Δεν το γράφω δημοσίως γιατί χρειάζομαι βοήθεια. Ο καθένας αυτή τη στιγμή έχει να λύσει τα δικά του προβλήματα. 

Η απογοήτευσή μου πια,εδώ και μήνες, είναι ότι από τον Έλληνα χάθηκε και το φιλότιμο. 

Καλό βράδυ. 

 

Mαρία πολύ λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου!!

Μην απογοητεύεσαι και πρόσεχε την υγεία σου..

Εχω ελπίδα ότι θα ανοίξει πάλι το σύστημα

και εμένα μου έμειναν δηλώσεις, δεν είσαι η μόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...