Jump to content
  • 0

ΧΡΕΩΣΗ ΚΛΗΣΕΩΝ ΣΤΟ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ ΤΗΛ 15515.....

Question

Ισως κ να το γνωριζετε ,εμενα επεσε σημερα στην αντιληψη μου ...

Για διαρκεια κλησεων στο 15515   2 ωρων περίπου απο cosmote - κινητο η χρεωση ειναι 0,37/δευτερολεπτ.  ....

χρεωθηκα δηλ 45ευρω χωρις φπα κ τελη ,τελικη τιμη 66 ευρω.περιπου  για αυτο το 2ωρο!!!!!!!!!!!!

Mε μια γρηρορη ματια που εριξα  σε αλλες εταιρείες εχουν  πιο χαμηλη χρεωση ,οπως η wind 0.0295/λεπτο

Αυτα!!!!!!!

22 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Με ΟΤΕ μιλησα τωρα , μου ειπαν οτι το θεωρουν αστικη κληση με χρεωση 0,03198/λεπτο....

Παντως η χρεωση για αλλο ενα 2 ΩΡΟ απο το σταθερο ειναι καθ.αξια 6,00 ευρω......μιλαμε για χαωδες διαφορα με cosmote!!!!!!!!!!!!!!!

• 0

Μου εκανε εντυπωση ομως γιατι προκειται για διαφορα αρκετα σημαντικη....

Απο ΟΤΕ      χρεωθηκα για   02:45:04    = 5,985

Απο COSMOTE  χρεωθηκα   2:28:08  = 44,5895

Καθαρη Αξια......

• 0

Είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα για το οποίο υπάρχουν σπασμωδικές αντιδράσεις κατά καιρούς, αλλά θα πρέπει να αντιδράσουμε μαζικά.

Δεν είναι δυνατόν να προσπαθούμε να λύσουμε προβλήματα, να στεκόμαστε στο ακουστικό με τις ώρες και να πέφτουν οι χρεώσεις βροχή.

• 0

Eσυ γιατι συγχιστηκες? Σταθερο ΟΤΕ δε χρησιμοποιες ειπες?

γιατί να συγχιστώ με εσένα :P ????????????? απλά συνειδητοποίησα πόσο έχω χρεωθεί όλο αυτό το διάστημα (έστω και με 0,03198/λεπτο) και μάλιστα τα "εβαζα" με τους άλλους λέγοντας ότι ότι μιλάνε πολύ........ :D

• 0

Δηλαδή κάποιος από εσάς κατάφερε να μιλήσει μ' αυτό το νούμερο; εγώ όσες φορές πήρα έφτασα μέχρι το σημείο που επέλεγες νούμερο για την υπηρεσία που θέλεις, μετά χτυπάει δυο φορές και πέφτει η γραμμή. Κάθε φορά όμως! 

• 0

Από σταθερό Forhnet η χρέωση είναι 0.0841€ + ΦΠΑ ανά κλήση...

Σας επισυνάπτω την ανάλυση των σύντομων κωδικών του τελευταίου διμήνου του τηλεφώνου μου

Πάντως και εγώ προτιμούσα τις κλήσεις προς το 2104802552 που ήταν δωρέαν :(

30bfl14.jpg

• 0

Από σταθερό Forhnet η χρέωση είναι 0.0841€ + ΦΠΑ ανά κλήση... ?Ανα  κληση? Πως γινεται και η καθε εταιρεια να εχει δικες τις χρεωσεις για το συγκεκριμενο νουμερο?Κ μιλαμε για μεγαλες αποκλεισεις...Μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση....

Σας επισυνάπτω την ανάλυση των σύντομων κωδικών του τελευταίου διμήνου του τηλεφώνου μου

Πάντως και εγώ προτιμούσα τις κλήσεις προς το 2104802552 που ήταν δωρέαν :(

30bfl14.jpg

• 0

Ανα  κληση? Πως γινεται και η καθε εταιρεια να εχει δικες τις χρεωσεις για το συγκεκριμενο νουμερο?Κ μιλαμε για μεγαλες αποκλεισεις...Μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση....

Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι η εξής:

Η κλήση προς τον συγκεκριμένο κωδικό θεωρείται αστική, και επειδή στο double play unlimited όλες οι κλήσεις προς σταθερά και κινητά Ελλάδας είναι δωρεάν , απλά υπάρχει μόνο μια πάγια χρέωση για την χρήση του 5ψήφιου κωδικου 15515

• 0

Μου εκανε εντυπωση ομως γιατι προκειται για διαφορα αρκετα σημαντικη....

Απο ΟΤΕ      χρεωθηκα για   02:45:04    = 5,985

Απο COSMOTE  χρεωθηκα   2:28:08  = 44,5895

Καθαρη Αξια......

Μήπως έβαλες μπροστά 090... γιατί αυτοί απαντάνε 

• 0

Ερώτηση στο Υπουργείο Οικονομικών σχετικά με το τηλ. 15515.

"Γιατί να καλούμε σε πενταψήφιο και να χρεωνόμαστε αφού σήμερα (σχεδόν) όλα τα πακέτα τηλεφωνίας έχουν κλήσεις δωρεάν εσωτερικού.

απάντηση

File0001.PDF

• 0

Έχει φτάσει ο κόμπος στο χτένι. Ούτε καν σε αναμονή δε σε βάζει πια. Σου λέει όλες οι γραμμές είναι κατειλημμένες και στο κλείνει στη μάπα!

περίπου 2-3 ευρώ ξοδεύεις μόνο για να πιάσεις γραμμή.

• 0

Ερώτηση στο Υπουργείο Οικονομικών σχετικά με το τηλ. 15515.

"Γιατί να καλούμε σε πενταψήφιο και να χρεωνόμαστε αφού σήμερα (σχεδόν) όλα τα πακέτα τηλεφωνίας έχουν κλήσεις δωρεάν εσωτερικού.

απάντηση

[attachment=9315:File0001.PDF

Διάβασα την απάντηση του υπουργείου παυ παράθεσες και σκέφτηκα να πάρω το 210..... να με βάλει στην αναμονή και ας περιμένω όσο χρειαστεί μπας και βγάλω γραμμή. Δυστυχώς ούτε αυτό δουλεύει αφού δίχνει πάντα κατειλημμένο.

Φαντάζομαι οι περισσότεροι που καλούμε πατάμε την επιλογή 1. Η ας μας έκλεινε κατευθείαν χωρίς να ακούμε όλη την εισαγωγή ή ας μας άφηνε να περιμένουμε όσο τραβούσε η όρεξή μας... Αλλά αυτό να πρέπει να ακούμε όλη αυτήν την εισαγωγή είναι πραγματικά εκνευριστικό. Πάντως να πω ότι κατόρθωσα να μιλήσω κάποια στιγμή, κάτι που το θεώρησα ένα μικρό θαύμα όταν έγινε.

• 0

Aσχετο...

Πελατης ζητησε να εκτυπωσω εγω,την αποδειξη που του εστειλε  η ΙΝΤΕΡΑΜΕRICΑΝ ,τη βεβιαωση πληρωμης ασφαλιστρων!!!!!!!

Ε ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ

Καταντησαμε να κανουμε ολες τις εκτυπωσεις ,ΔΟΥ ,ΙΚΑ ,ΟΑΕΕ, ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ    τα παντα ολα γιατι πολυ απλα ΟΛΕΣ οι Δημοσιες υπηρεσιες δεν μπορουν να υποστουν το κοστος....κ φτασαμε πλεον κ στιος ιδιωτικες?

Κ ο λογιστης τι ειναι ?Αντε πια ολοι...

Αδιαφορω....του ειπα οχι,ας φυγει...ΑΔΙΑΦΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!