Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικο Παραβολο Δημοσιευση Ισολογισμου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ΑΕ δημοσιευσης Ισολογισμου βγαινει απο ...e-παραβολο ....Για ΕΠΕ δεν βγαινει γιατι βγαζει 544,67 ενω για ΕΠΕ ειναι λιγοτερο....Μηπως κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος οτι βγαινει για ΑΕ....?

 

Βγάζει ένα στο Υπ. Αν./Γ.Γ. Εμπορίου - Τέλη δημ. στο ΦΕΚ - Δημ. ισολογισμών & κωδικ. κατ/κου. (544,67)

 

Αυτό δεν είναι? (για ΑΕ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που τα θέλω σε υλική μορφή, μπορώ να τα πάρω στην ΔΟΥ?

κι αν ναι.. πως?  οίκοθεν και στο ταμείο όπως γνωρίζουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, πριν 20 ημέρες τουλάχιστον έτσι έβγαλα. Αλλά βέβαια μου την είπαν ότι βγαίνει και στο taxis πλέον. Υπομονή μέχρι 20 Ιουλίου και μετά αντίο παράβολο ΦΕΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι προσπαθησα για εκδοση παραβολου(ΑΕ)....και εβγαλε μηνυμα οτι δεν αναγνωριζεται στο ταxιs η τραπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι προσπαθησα για εκδοση παραβολου(ΑΕ)....και εβγαλε μηνυμα οτι δεν αναγνωριζεται στο ταxιs η τραπεζα

Κι εμένα. Δεν έβαλα καθόλου τράπεζα (θέλουν το iban για επιστροφή παραβόλου) και προχώρησα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα. Δεν έβαλα καθόλου τράπεζα (θέλουν το iban για επιστροφή παραβόλου) και προχώρησα κανονικά.

Ευχαριστω ponzi να εισαι καλα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΕΠΕ ΤΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 271,80 ΕΥΡΩ? ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ?

Δεν υπάρχει στο e-παράβολο.

Από τη Δ.Ο.Υ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εμένα μου βγάζει

Το ΑΦΜ και η Επωνυμία δεν αντιστοιχούν σε λογαριασμό TaxisNet ?

Και εμενα  βγαζει το ιδιο. τι κανουμε????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα  βγαζει το ιδιο. τι κανουμε????

Το ίδιο πρόβλημα είχα. Θέλει ακριβώς την επωνυμία όπως έχει δηλωθεί στο TAXIS (χωρίς περικοπές .,/ κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επιμένω στην ΔΟΥ.. (αν και διαμαρτύρονται) ..μέχρι να φτιάξουνε το σύστημα για όλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα είχα. Θέλει ακριβώς την επωνυμία όπως έχει δηλωθεί στο TAXIS (χωρίς περικοπές .,/ κλπ)

ok ευχαριστώ.... θα το δοκιμάσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εβγαλε κανονικα το παραβολο ,επειδη ομως η επωνυμία της εταιρείας ειναι 2 γραμμες (δηλαδη τεράστια ) στο παραβολο στο ονομ/μο πηρε μονο το μικρο  ονομα του μετοχου και τιποτα αλλο . Το ΑΦΜ της εταιρείας ειναι οκ. Λετε να εχω προβλημα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με την εγκύκλιο Κ2-2859/2014 της Γενικής Γραμματείας Εμπορίου ορίζεται ότι:

"Δεδομένου ότι φέτος η 19/7/2014 και η 20/7/2014 συμπίπτουν με ημέρες κατά τις οποίες οι Υπηρεσίες Γ.Ε.ΜΗ. δεν λειτουργούν (Σάββατο και Κυριακή) η προθεσμία για την υποβολή των πρακτικών όσων τακτικών γενικών συνελεύσεων συγκληθούν την 29η και την 30η Ιουνίου 2014 λήγει την 21/07/2014, ημερομηνία κατά την οποία δεν απαιτείται πλέον η συνυποβολή παραβόλου τελών δημοσίευσης στο ΦΕΚ, δεδομένου ότι οι σχετικές δημοσιεύσεις θα πραγματοποιούνται πλέον ατελώς."

 

53091533dca91501339030_large.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση ΑΕ που δεν υπάρχει απαρτία θα πρέπει να κοπούν 2  παράβολα για δημοσίευση  ΦΕΚ,  μια για την πρόσκληση 289,72 και μια για τον ισολογισμό 544,67? Γιατι μας λένε από ΓΕΜΗ πως καταργήθηκαν η δημοσιεύσεις για γνωστοποίηση στην ιστοσελίδα πριν μια βδομάδα, ισχύει αυτό?


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε περίπτωση ΑΕ που δεν υπάρχει απαρτία θα πρέπει να κοπούν 2  παράβολα για δημοσίευση  ΦΕΚ,  μια για την πρόσκληση 289,72 και μια για τον ισολογισμό 544,67? Γιατι μας λένε από ΓΕΜΗ πως καταργήθηκαν η δημοσιεύσεις για γνωστοποίηση στην ιστοσελίδα πριν μια βδομάδα, ισχύει αυτό?

 

Σταύρο γιατί να στείλεις πρόσκληση για την Γ.Σ. στο ΦΕΚ, αφού μπορείς να γράψεις στο πρακτικό τηςΓΣ ότι "προσήλθαν αυτόκλητοι" ; Εκτός αν υπάρχει διαφωνία μεταξύ τους ή ευρίσκονται μακράν του τόπου της ΓΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...