Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικο Παραβολο Δημοσιευση Ισολογισμου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ επιμένω στην ΔΟΥ.. (αν και διαμαρτύρονται) ..μέχρι να φτιάξουνε το σύστημα για όλα..

 

 

Σωστά Θανάση , αυτήν ξέρουμε , αυτήν εμπιστευόμαστε  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο γιατί να στείλεις πρόσκληση για την Γ.Σ. στο ΦΕΚ, αφού μπορείς να γράψεις στο πρακτικό τηςΓΣ ότι "προσήλθαν αυτόκλητοι" ; Εκτός αν υπάρχει διαφωνία μεταξύ τους ή ευρίσκονται μακράν του τόπου της ΓΣ.

Υπάρχει διαφωνία μεταξύ των μετόχων , και σχετικά με την κατάργηση εννοούσαν τα 10€.  Μπορείς σαρακινέ να μου πεις αν τα παράβολα στην περίπτωση μου είναι αυτά που έγραψα? ((μια για την πρόσκληση 289,72 και μια για τον ισολογισμό 544,67?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπάρχει διαφωνία μεταξύ των μετόχων , και σχετικά με την κατάργηση εννοούσαν τα 10€.  Μπορείς σαρακινέ να μου πεις αν τα παράβολα στην περίπτωση μου είναι αυτά που έγραψα? ((μια για την πρόσκληση 289,72 και μια για τον ισολογισμό 544,67?)

 

Ακριβώς αυτά, αλλά μόνο του Ισολογισμού το υποβάλλεις ηλεκτρονικά και πληρώνεται εως 7/7. Το άλλο στη εφορία, αν δεν πέσεις στην περίπτωση, όπως γράφει ο Σούλης παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε κανείς ηλεκτρονική ανάρτηση στο ΓΕΜΗ των οικονομικων καταστάσεων κλπ. Είμαστε καλυμμένοι αν η ηλεκτρονική ανάρτηση γίνει στις 10/06/2014?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το ΕΤ δέχτηκε πρόσκληση με ηλεκτρονικό παράβολο 289,72

Εμένα γιατί μου βγάζει μόνο ισολογισμού Α.Ε. ;  Ποιο είναι το μυστικό σου, συνάδελφε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζει αν επιλέξεις σκέτο τέλη δημοσίευσης / λοιπές δημοσιεύσεις.. αν το θυμάμαι καλά..

αλλά έτσι κι αλλιώς στις 21/07 πάπαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΚΛΠ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ Α.Ε.,ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ .ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΕΜΗ ? ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα! υπεβαλλε κανεις ηλεκτρονικα ισολογισμο στο γεμη;

 δεν μου περνει την πληρωμη των 10 ευρω...........

ολο μου λεει προσπαθηστε αργοτερα!

 

ποσο αργοτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΚΛΠ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ Α.Ε.,ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ .ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΕΜΗ ? ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.  

20 ΜΕΡΕς ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

09-06-2014 08;50;18PM.PDF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ΜΕΡΕς ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

 

 

Τα τσεκαρισμενα που εχετε στο pdf αποτελεσματα και πινακα διαθεσης εφοσον περιλαμβανονται στον ισολογισμο δεν πρεπει να απαιτουνται. Το ιδιο γραφει και το site κατα την ηλεκτρονικη υποβολη τους, δεν τα χει υποχρεωτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση ηλ.παραβόλου,το ΓΕΜΗ ζητάει μόνο το παράβολο ή και την πληρωμή του?

 

Αν υποβάλλεις ηλεκτρονικά, τότε όχι την πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ΙΚΕ συνυποβάλλομαι ότι και για τις ΕΠΕ στο ΓΕΜΗ;

 

 

Έλα ντε...

 

Εγώ έστειλα τα αρχεία ηλεκτρονικά χωρίς παράβολο (μόνο με το 10άρικο).

 

Όσο και να έψαξα κανένας δεν ξέρει τίποτα επί τούτου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι καλημέρα ,

 

Σε επικοινωνία μου με το ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΟ επιμελητήριο περί της ηλεκτρονικής υποβολής των οικονομικών καταστάσεων χρήσης 2013 μου είπαν τα παρακάτω :

 

Οπωσδήποτε θα πρέπει να υποβάλουμε τα σχετικά έγγραφα (ισολολ-προσαρτ-έκθεση διαχειρ- κλπ ) και  ως φυσική υπόσταση στο επιμελητήριο που ανήκει η εκάστοτε

 

επιχείρηση ανεξάρτητα αν τα έχουμε υποβάλει ηλεκτρονικά . ΚΑΙ ΤΟ  e-ΠΑΡΑΒΟΛΟ πληρωμένο , αυτό μου το τόνισαν .

 

Επίσης τους ρώτησα πως έστειλα ηλεκτρονικά στις 10-6-2014 τα σχετικά περί δημοσιέυσης ισολογισμού(πραγματικό γεγονός )παιδιά  , εσείς τη ημερομηνία παραλαβής θα βάλετε όταν θα σας τα φέρω πχ στις 12-6-2014 ως φυσική υπόσταση ? Μου απάντησαν πως  ημερομηνία παραλαβής θα βάλουν την12-6-2014 αλλά θα φαίνεται ότι είμαι εμπρόθεσμος από το αριθμό πρωκ.που έχει λάβει η ηλεκτρονική υποβολή δηλαδή 10-6-2014.

 

 

Με εκτίμηση

 

Μιχάλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε...

 

Εγώ έστειλα τα αρχεία ηλεκτρονικά χωρίς παράβολο (μόνο με το 10άρικο).

 

Όσο και να έψαξα κανένας δεν ξέρει τίποτα επί τούτου...

 

 

http://www.eea.gr/gr/el/articles/vasika-xaraktiristika-idiotikis-kefalaioyxikis-etaireias-ike  ν.4072/αρθ 98 - απαιτειται δημοσιοτητα μονο στο γεμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...