Προς το περιεχόμενο
  • 0

Γιατί δεν μπορώ να μπω στο Ε9 της συζύγου?


ΑΝΝΑ Μ.

Ερώτηση

Μπαίνω στο Ε9 με τους κωδικούς του υπόχρεου και προσπαθώ να μπω στο Ε9 της συζύγου πατώντας πάνω στο ΑΦΜ της αλλά δεν μου ανοίγει το Ε9 της.Η σύζυγος δεν είχε ακίνητα.

Μήπως παίζει ρόλο ότι μπαίνω με του παλαιούς κωδικούς αφού δεν έχει πάρει ακόμη κλειδάριθμο ο υπόχρεος?

Στο taxis δεν μπορώ να πιάσω γραμμή.Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα....δεν μπαίνει με τίποτα στη σύζυγο.

Κατά τα άλλα θα πρέπει να υποβληθούν μέχρι 30/05.

Κύριε Θεοχάρη το σύστημά σας δεν δουλεύει...πάρτε το χαμπάρι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ναι γιατι κατα 99,99999% εχουν κωδικούς ταχις κι δεν το γνωρίζουν οποτε, νεα εγγραφη κι οποιος προλαβε προλαβε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ναι γιατι κατα 99,99999% εχουν κωδικούς ταχις κι δεν το γνωρίζουν οποτε, νεα εγγραφη κι οποιος προλαβε προλαβε

 

Εάν εμφανίζει την σύζυγο στην σελίδα για επιλογή υπόχρεου, μετά την είσοδο στην εφαρμογή τότε 100% η σύζυγος δεν έχει, ούτε είχε ποτέ κωδικούς....

Οι συνάδελφοι/σες λένε πως πατάνε πάνω στον ΑΦΜ και δεν μπαίνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θεωρω πως θελει κλειδαριθμο ο συζυγος.επισης  μηπως... δεν εχει φταξει την εικονα της στο Μητρωο σαν εγγαμη? το λεω διοτι το επαθα εγω δηλωνα καθε χρονο στο Ε1 κανονικα εγγαμο τον υποχρεο με τα στοιχεια της συζυγου χωρις προβλημα  οταν ομως πηγα να μπω στα ακινητα της ,δεν με εβαζε με τον κλειδαριθμο του αντρα της .μη εχοντας κατι αλλο να κανω,την εστηλα να παρει δικο της κλειδαρθμο και εκει της ειπαν να παει πρωτα  το πιστοποιητικο γαμου ( εγγαμη πανω απο 5νταετια) με αυτο  εφταξαν την εικονα τους σαν ζευγαρι και μετα  μπηκα κανονικα  αν και μετεπειτα  πηρε και δικο της κλειδαριθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κόλλημα του συστήματος είναι απλά έχει ρετάρει σε υπόχρεη σύζηγο που έμπαινα κανονικά σήμερα αρνείται αρκετές φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θεωρω πως θελει κλειδαριθμο ο συζυγος.επισης  μηπως... δεν εχει φταξει την εικονα της στο Μητρωο σαν εγγαμη? το λεω διοτι το επαθα εγω δηλωνα καθε χρονο στο Ε1 κανονικα εγγαμο τον υποχρεο με τα στοιχεια της συζυγου χωρις προβλημα  οταν ομως πηγα να μπω στα ακινητα της ,δεν με εβαζε με τον κλειδαριθμο του αντρα της .μη εχοντας κατι αλλο να κανω,την εστηλα να παρει δικο της κλειδαρθμο και εκει της ειπαν να παει πρωτα  το πιστοποιητικο γαμου ( εγγαμη πανω απο 5νταετια) με αυτο  εφταξαν την εικονα τους σαν ζευγαρι και μετα  μπηκα κανονικα  αν και μετεπειτα  πηρε και δικο της κλειδαριθμο.

 

Σωστό και αυτό...μου έχει τύχει, αλλά είχα πιο καθαρό μυαλό :) ... την παρούσα στιγμή και μπήκα στο ΜΗΤΡΩΟ του συζύγου και τον είδα ΑΓΑΜΟ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ένα από τα συνήθη βλαμμένα προβλήματα του ταξις και ηθική. Μάλλον τους θέλει χωρισμένους το σύστημα. Δεν θέλω να βρίσω τέτοια ώρα, κρατιέμαι, αλλά δεν ξέρω για πόσο ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΩΡΑ 00.30 η συζυγος αρνειται να μπει στο ε9. εμπαινε χτες και προχτες. το συστημα εχει προβλημα. απο τη στιγμη που εμφανιζει το αφμ δεν εχει να κανει αν ειχε  δικους της κωδικους.απλα ειναι αθλιοι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Ερωτηση γιατι τα εχω παιξει τελειως.... 

Παω να στηλω  μεταβολη στο Ε9  λογω τακτοποιησης ημιυπαιθριου ,για οικογενειακο ,μου ατομο (εγγαμη γυναικα) και δεν μου εμφανιζει ΚΑΝΕΝΑ ΑΚΙΝΗΤΟ για μεταβολη !!!!!!!  και στην περιουσιακη της κατασταση οταν παω παλι κενο ειναι το Ε9 σαν να μην εχει υποβαλλει ποτε.  το αρχικο Ε9 ειχε σταλει με κωδικους του συζυγου  το 2014 πηρε δικους της. ποιες περιπτωσεις μπορουν να παιζουν? εχει τυχει σε κανεναν?

 

ευχαριστω παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Ερωτηση γιατι τα εχω παιξει τελειως.... 

Παω να στηλω  μεταβολη στο Ε9  λογω τακτοποιησης ημιυπαιθριου ,για οικογενειακο ,μου ατομο (εγγαμη γυναικα) και δεν μου εμφανιζει ΚΑΝΕΝΑ ΑΚΙΝΗΤΟ για μεταβολη !!!!!!!  και στην περιουσιακη της κατασταση οταν παω παλι κενο ειναι το Ε9 σαν να μην εχει υποβαλλει ποτε.  το αρχικο Ε9 ειχε σταλει με κωδικους του συζυγου  το 2014 πηρε δικους της. ποιες περιπτωσεις μπορουν να παιζουν? εχει τυχει σε κανεναν?

 

ευχαριστω παιδια

Kαλησπέρα Νίκο,

 

Μία περίπτωση μπορεί να είναι αν τα ε9 είχαν κατατεθεί χειρόγραφα να μην είχαν περαστεί στο σύστημα.

Οπότε δεν πρέπει να εμφανίζει τίποτα και στον σύζυγο σε αυτή την περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλησπέρα Νίκο,

 

Μία περίπτωση μπορεί να είναι αν τα ε9 είχαν κατατεθεί χειρόγραφα να μην είχαν περαστεί στο σύστημα.

Οπότε δεν πρέπει να εμφανίζει τίποτα και στον σύζυγο σε αυτή την περίπτωση.

Γεια σου Παναγιωτη!!

Ουτε και στο συζυγο εμφανιζει τιποτα! εκει δεν ανοιγει καν ομως ξερεις τι μου ηλθε τωρα σαν <φλασια>! λες τοτε που αυτοι τα ειχαν χασει ,περσι προπερσι ,δεν  θυμαμαι καλα ,και επρεπε να  μπουμε να οριστικοποιησουμε να μην εγινε?λες να παιζει αυτο? εκτος και ειναι και  αυτο που λες και εσυ που να θυμαμαι τωρα ...εγω ξερεις τους τζαμπατζηδες δεν τους δινεις και πολυ..... σημασια οποιοι και αν ειναι αυτοι ! το μανικι τωρα  ειναι, αντε να τα ξαναβρεις απο την αρχη και αν τους  πεις την πραγματηκοτητα οτι αδελφε  δεν προλαβαινω εως αυριο  και τα στηλεις και μετα, θα πληρωσει τα 100 ευρω και οχι τιποτα αλλο,θα αισθανομαι  και υπαιτιος  και δυστυχως...  και αυτοι θα το ενοησουν  εμεσως πλην σαφως δι εμενα .δλδ και <κερατας και δαρμενος.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γεια σου Παναγιωτη!!

Ουτε και στο συζυγο εμφανιζει τιποτα! εκει δεν ανοιγει καν ομως ξερεις τι μου ηλθε τωρα σαν <φλασια>! λες τοτε που αυτοι τα ειχαν χασει ,περσι προπερσι ,δεν  θυμαμαι καλα ,και επρεπε να  μπουμε να οριστικοποιησουμε να μην εγινε?λες να παιζει αυτο? εκτος και ειναι και  αυτο που λες και εσυ που να θυμαμαι τωρα ...εγω ξερεις τους τζαμπατζηδες δεν τους δινεις και πολυ..... σημασια οποιοι και αν ειναι αυτοι ! το μανικι τωρα  ειναι, αντε να τα ξαναβρεις απο την αρχη και αν τους  πεις την πραγματηκοτητα οτι αδελφε  δεν προλαβαινω εως αυριο  και τα στηλεις και μετα, θα πληρωσει τα 100 ευρω και οχι τιποτα αλλο,θα αισθανομαι  και υπαιτιος  και δυστυχως...  και αυτοι θα το ενοησουν  εμεσως πλην σαφως δι εμενα .δλδ και <κερατας και δαρμενος.!!

Δυστυχώς έτσι είναι σε πολλές περιπτώσεις.

 

Αν δεν χρειάστηκε τα τελευταία χρόνια να κάνετε καμία μεταβολή βρίσκω πολύ πιθανό αυτό που έγραψα πριν.

Μπορείς αν θες να το επιβεβαιώσεις με τα ετακ που μάλλον δεν τους ήρθανε ποτέ.

Αλλά εκεί ξεκινάει μεγαλύτερο μπλέξιμο με τροποποιητικές από το 2008 μέχρι και σήμερα.

 

Όσο για την οριστικοποίηση που γράφεις δεν νομίζω να χανόντουσαν ακίνητα.

Πιο πιθανό βρίσκω αυτό που σου έγραψα γιατί μου έτυχε σε 3-4 περιπτώσεις.Οι εφοριακοί δεν τα είχαν περάσει στο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καταλαβα.... αντε φτου απο την αρχη δηλαδη!! και τι πρεπει να κανω τωρα εγω, τροποποιητικες σε καθε ετος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καταλαβα.... αντε φτου απο την αρχη δηλαδη!! και τι πρεπει να κανω τωρα εγω, τροποποιητικες σε καθε ετος?

Aν συμβαίνει αυτό δυστυχώς.

 

Στην εφορία 2008-2009-2010 και ηλεκτρονικά όλα τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΕ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕΣΩ ΚΩΔΙΚΩΝ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΤΟ Ε9 ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

 

ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ...

 

 

ΕΜΠΑΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 9, ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα....δεν μπαίνει με τίποτα στη σύζυγο.

Κατά τα άλλα θα πρέπει να υποβληθούν μέχρι 30/05.

Κύριε Θεοχάρη το σύστημά σας δεν δουλεύει...πάρτε το χαμπάρι!!!

 Ά σας παρακαλώ μη λέτε τέτοια ο Κος Θεοχάρης twittάρει..... και δεν παίρνει χαμπάρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...