Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟΥ Ε9 ...ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΊΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ............


cathy

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Υπάρχουν ελπίδες για παράταση ακόμα.   Οι πιέσεις είναι πολλές και ελπίζω να ανταποκριθούν ..  Πάντως ακόμα  δεν έχει τελειώσει τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι όπως δεν έστειλε κανένας δήλωση πέρυσι στην αποχή......Αν δεν βρεθεί ενας σύλλογος η δεν δημιουργηθεί κάποιος καινούργιους να το τραβήξει όσο πάει η κατάσταση δεν σώζεται.Απλα βγαινουν μετα και αναφέρουν οτι απο τις δίκες τους προσπάθειες είχαμε κάποια μορφής, μικράς παράτασης, σαν τα κόμματα που μετά τις εκλογές έχουν όλοι νικήσει 

 

Δεν ξέρω τι έκαναν οι υπόλοιποι αλλά εγώ δεν έστειλα καμία δήλωση πέρυσι για το διάστημα που είχαμε συμφωνήσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπάρχουν ελπίδες για παράταση ακόμα.   Οι πιέσεις είναι πολλές και ελπίζω να ανταποκριθούν ..  Πάντως ακόμα  δεν έχει τελειώσει τίποταδΕ

Δεν μπορει να γινει διαφορετικα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν είναι να δώσουν καμιά παράταση 2-3 ημερών και να μας κοροιδεύουν πάλι

τότε....άσε μην πω που να την βάλουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγω βρε παιδια τον καημο μου θα το πω για ακομη μια φορα...

Καταρχην το θεωρω δεδομενο οτι θα πανε με τις δηλωσεις γιατι εκ των πραγματων δε γινεται αλλιως ....κανεις δεν το ηξερε μεχρι χθες....

Αλλα γιατι πρεπει καθε φορα να φθανουμε στο παρα ενα για να αιτουμαστε αυτην την καταραμενη παραταση;;;;

Το επιμελητηριο μας 28/5 καταλαβε οτι δεν ειναι δυνατο να προλαβουμε μεχρι μεθαυριο;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπάρχουν ελπίδες για παράταση ακόμα.   Οι πιέσεις είναι πολλές και ελπίζω να ανταποκριθούν ..  Πάντως ακόμα  δεν έχει τελειώσει τίποτα..

Παλέψτε να ανακοινωθεί  σύντομα όσο μπορείτε γιατί μαύρο σαββατοκύριακο θα περάσουμε πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΕ και εκκαθαριστικες πιστευετε οτι θα προλαβουμε ????μονο το Ε9 ειναι?

ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!!!!

Και νόμιζα οτι ήμουν μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!!!!

Και νόμιζα οτι ήμουν μόνος μου.

Δεν εισαι μονος σου !!!!!!Εχω τρελαθεί!!! και κυριως εχω τρελαθει που βλεπω οτι μας απασχολει ΜΟΝΟ το Ε9 ! μονο εμεις ειμαστε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ  ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ,...............................

Α ΞΕΧΑΣΑ

 ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν εισαι μονος σου !!!!!!Εχω τρελαθεί!!! και κυριως εχω τρελαθει που βλεπω οτι μας απασχολει ΜΟΝΟ το Ε9 ! μονο εμεις ειμαστε?

Με έχει πάρει τόσο από κάτω, ώστε να έχω χάσει κάθε διάθεση και δύναμη να ασχοληθώ με οτιδήποτε... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγω να κανω μια ψιλοασχετη ερωτηση...ως ασχετος

 

Λογω τακτοποιησης αυθαιρετου θελω να αλλαξω το Ε9 του 2013 μεχρι...αυριο....χαχα.... για να μην πληρωνω και προστιμο

Εστω απο το κανω. Αλλαζω τα τετραγωνικα και το ετος κατασκευης. πχ απο 50 σε 100 και χρ.κατασκευης το 2000.

Πρεπει απαραιτητα να αλλαξω και το Ε9 του 2010-2011-2012 και να πληρωσω προστιμο απο 60 ευρω το ετος? ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΕ και εκκαθαριστικες πιστευετε οτι θα προλαβουμε ????μονο το Ε9 ειναι?

 

 

ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!!!!

Και νόμιζα οτι ήμουν μόνος μου.

 

Είμαστε πολλοί απλά δεν δικαιολογούμαστε.. τσάτρα πάτρα θα φύγουν κι αυτά.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Με έχει πάρει τόσο από κάτω, ώστε να έχω χάσει κάθε διάθεση και δύναμη να ασχοληθώ με οτιδήποτε... :(

σε καταλαβαινω απολυτα μια απο τα ιδια !!!η πιεση ειναι αφορητη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Είμαστε πολλοί απλά δεν δικαιολογούμαστε.. τσάτρα πάτρα θα φύγουν κι αυτά.. :P

δηλαδη souli με λαθη .....γιατι  με  τοση πιεση δεν μπορεις και να δουλεψεις σωστα

αυτο θελουν??να καταστρεψουν ενα κλαδο ?

και το ΟΕΕ μεσα σε ολα αυτα βαζει και τις εξετασεις ....υποτιθεται συναδελφοι μας που ξερουν την πιεση !!ειναι ολα χαλια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δηλαδη souli με λαθη .....γιατι  με  τοση πιεση δεν μπορεις και να δουλεψεις σωστα

αυτο θελουν??να καταστρεψουν ενα κλαδο ?

και το ΟΕΕ μεσα σε ολα αυτα βαζει και τις εξετασεις ....υποτιθεται συναδελφοι μας που ξερουν την πιεση !!ειναι ολα χαλια !

Απο το ΟΕΕ δεν ζηταμε αλλαγη ημερομηνιας των εξετασεων  αλλα καταργηση.Να μην το ξεχναμε αυτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εννοειται καταργηση υπαρχει αλλος κλαδος με την ιδια διαδικασια αξιολογησης και αναβαθμισης μετα την ληψη του πτυχιου ? μονο εμεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι μηχανικοι που πανε να γινουν ενεργεισκοι επιθεωρητες. Σήμερα μαλιστα ειναι η πρωτη μερα εξετάσεων στο Τεχνικο Επιμελητηριο.

Οποιος εχει ορεξη ας ριξει μια ματια στο forum τους. Μια απο τα ίδια.

http://www.michanikos.gr/topic/39100-%CE%A4%CE%95%CE%95-%CE%95%CE%BE%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%95%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%B8%CE%B5%CF%89%CF%81%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/page-26#entry704166

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όποιος ακούει και διαβάζει, κάντε μας μια τεράστια χάρη. Κλείστε τα στόματα επιτέλους των δημοσιογράφων διότι μέσα σε όλα τους τρομοκράτησαν ότι τα αγροτεμάχια θα βγάλουν μεγάααααααααλο φόρο και αν το πιστεύετε τηλεφωνούν να τα διαγράψω. Έλεος πια. Έλεος. Έχουμε να ασχοληθούμε οι λογιστές με σοβαρότερα θέματα από τα καταρρίπτουμε τις αηδίες των παπαγάλων. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι μηχανικοι που πανε να γινουν ενεργεισκοι επιθεωρητες. Σήμερα μαλιστα ειναι η πρωτη μερα εξετάσεων στο Τεχνικο Επιμελητηριο.

Οποιος εχει ορεξη ας ριξει μια ματια στο forum τους. Μια απο τα ίδια.

http://www.michanikos.gr/topic/39100-%CE%A4%CE%95%CE%95-%CE%95%CE%BE%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%95%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%B8%CE%B5%CF%89%CF%81%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/page-26#entry704166

 

Αν θέλουν να γίνουν ενεργειακοί επιθεωρητές..

 

Εμείς για ποιο πράγμα θα δώσουμε εξετάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για διαβάστε. Μου προωθήθηκε e-mail από πελάτη μου, όπου εχθές ξύπνησε ο μηχανικός από τον λήθαργο που βρισκότανε, με επισυναπτόμενο αρχείο την τακτοποίηση. 

Τρέχα λογιστή να κάνεις Ε9, στο παρά πέντε και φυσικά ο λογιστής να τα βγάλει πέρα με το θηρίο. 

 

 

 

"Σας στέλνω τη βεβαίωση περαίωσης υπαγωγής στο Ν. 4178/2013. Αυτή πρεπει να τη φυλάξετε μαζί με τον τίτλο ιδιοκτησίας (σύσταση οριζοντίου ιδιοκτησίας).

Μια επισήμανση για μια κλασική ερώτηση για τις αυθαιρεσίες που τακτοποιήθηκαν: 

"Θα τις  δηλωσουμε φετος στο Ε-9"? (η προθεσμια ληγει 30-5-2014). Οπως πολυ καλα ξερετε στην Ελλαδα οι νομοι ειναι κατι παραπανω από ξεκαθαροι(!!!!!) και δεν υπαρχει πολυνομια (!!!!). Λοιπον συμφωνα με αυτα που αναφερονται στο Taxis ο,τι δηλωθηκε με τον Ν. 4178/2013 (και τους προγενεστερους 3843/2010, 4014/2011 κλπ. σύμφωνα με μια επισημανση που υπαρχει στις οδηγιες) πρεπει να δηλωθουν φετος  ΚΑΙ στο Ε-1 ΚΑΙ στο Ε-9. (μάλιστα μερικές Εφοριες ζητουν να δηλωθουν και αναδρομικα για τα ετη 2012 και 2013 γιατι η αυθαιρεσια εχει γινει πριν την 28-7-2011 συμφωνα με τον Ν. 4178/2013).   Αλλα επειδη εγω δεν ειμαι.... Θεοχάρης Θεοχάρης ρώτηστε και τον λογιστή σας και πραξτε αναλογα."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...