Προς το περιεχόμενο

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΦΑ (ΕΙΔΙΚΟΥ ΦΟΡΟΥ ΑΚΙΝΗΤΩΝ) ΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι 

Κοινός την κάτσαμε........

Στην υποβολή δηλώσεων ΕΦΑ το σύστημα δεν λειτουργεί από το μεσημέρι και η ΓΓΠΣ δεν σηκώνει τα τηλέφωνα!!!!!!!!!!!!!

Η προθεσμία έληγε σήμερα (που κατ' ε με το σήμερα λήγει σε 3 ώρες από τώρα).... μέχρι χθες υπέβαλα κανονικά ....... σήμερα γιοκ

Τι κάνουμε τώρα????

Ποιος μου αποζημιώνει τις χαμένες ώρες και ποιος θα πληρώσει το πρόστιμο ?????? Μήπως κανένας καρεκλοκένταυρος υπευθυνοανεύθυνος στην ΓΓΠΣ????

ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ!!!!!!!!!!  

 

 

From: Nikos Potamianos 
Sent: Tuesday, May 20, 2014 8:32 PM
To: '[email protected]'; '[email protected]'
Subject: RE: TAXISNET - ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ Ε.Φ.Α.
Importance: High

 

Κύριοι

Έχω που προσπαθώ από το μεσημέρι να ρίξω δύο δηλώσεις ΕΦΑ για τα ΑΦΜ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ και ΑΦΜ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

Όλες οι τηλεφωνικές γραμμές στην ΓΓΠΣ είναι καταλυμένες και στις 8 το βράδυ κατέβηκαν και τα ρολά

Εγώ τι πρέπει να κάνω τώρα???????

 

 

From: Nikos Potamianos 
Sent: Tuesday, May 20, 2014 6:42 PM
To: '[email protected]'; '[email protected]'
Subject: TAXISNET -
ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ Ε.Φ.Α.
Importance: High

 

Κύριοι καλησπέρα

Από το μεσημέρι προσπαθούμε να υποβάλλουμε την δήλωση ΕΦΑ τοθ 2014 αλλά ενώ την έχουμε αποθηκεύσει, το σύστημα κατά την υποβολή βγάζει το εξής μήνυμα:

 

Error 500--Internal Server Error

 

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Παρακαλώ ενημερώστε μας τι πρέπει να κάνουμε διότι υπάρχει τεράστιο φόρτο εργασίας

Ευχαριστώ

Νίκος Ποταμιάνος

Λογιστής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι 

Κοινός την κάτσαμε........

Στην υποβολή δηλώσεων ΕΦΑ το σύστημα δεν λειτουργεί από το μεσημέρι και η ΓΓΠΣ δεν σηκώνει τα τηλέφωνα!!!!!!!!!!!!!

Η προθεσμία έληγε σήμερα (που κατ' ε με το σήμερα λήγει σε 3 ώρες από τώρα).... μέχρι χθες υπέβαλα κανονικά ....... σήμερα γιοκ

Τι κάνουμε τώρα????

Ποιος μου αποζημιώνει τις χαμένες ώρες και ποιος θα πληρώσει το πρόστιμο ?????? Μήπως κανένας καρεκλοκένταυρος υπευθυνοανεύθυνος στην ΓΓΠΣ????

ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ!!!!!!!!!!  

 

 

From: Nikos Potamianos 

Sent: Tuesday, May 20, 2014 8:32 PM

To: '[email protected]'; '[email protected]'

Subject: RE: TAXISNET - ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ Ε.Φ.Α.

Importance: High

 

Κύριοι

Έχω που προσπαθώ από το μεσημέρι να ρίξω δύο δηλώσεις ΕΦΑ για τα ΑΦΜ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ και ΑΦΜ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

Όλες οι τηλεφωνικές γραμμές στην ΓΓΠΣ είναι καταλυμένες και στις 8 το βράδυ κατέβηκαν και τα ρολά

Εγώ τι πρέπει να κάνω τώρα???????

 

 

From: Nikos Potamianos 

Sent: Tuesday, May 20, 2014 6:42 PM

To: '[email protected]'; '[email protected]'

Subject: TAXISNET - ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ Ε.Φ.Α.

Importance: High

 

Κύριοι καλησπέρα

Από το μεσημέρι προσπαθούμε να υποβάλλουμε την δήλωση ΕΦΑ τοθ 2014 αλλά ενώ την έχουμε αποθηκεύσει, το σύστημα κατά την υποβολή βγάζει το εξής μήνυμα:

 

Error 500--Internal Server Error

 

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Παρακαλώ ενημερώστε μας τι πρέπει να κάνουμε διότι υπάρχει τεράστιο φόρτο εργασίας

Ευχαριστώ

Νίκος Ποταμιάνος

Λογιστής

 

Και εγώ που μίλησα μαζί τους μετά από 40 λεπτά αναμονή μου είπαν να δοκιμάσω αργότερα όταν ρώτησα πόσο αργότερα μου είπαν οτι η διορία λήγει στις 12 το βράδυ.

 

Οι άνθρωποι είναι επικίνδυνοι.... Δεν είναι λογιστές, δεν έχουν δουλέψει ποτέ σε γραφείο να δουν τι σημαίνει να λήγει κάτι και να μην λειτουργεί.

 

 

Καλό κουράγιο σε όλους μας!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά θα δώσουν  παράταση ???  Όποιος συνάδελφος για οποιωνδήποτε λόγο προσωπικό, οικογενειακό δε μπόρεσε να στείλει χθες αργά το βράδυ? τι λέω τώρα ε??  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράταση ΕΦΑ τι ώρα περιμένουν να δώσουν? Η' 'επρεπε να περιμένουμε μέχρι τις 10 το βράδυ για ανοίξει το συστήμα...

αει σιχτιρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι συνάδελφοι που έστειλαν σήμερα το πρωϊ , μου είπαν ότι το σύστημα τις παρέλαβε εκπρόθεσμες. Το χειρότερο, άλλοι συνάδελφοι δεν είχαν καταλάβει ότι έπρεπε να στείλουν , έστω και μηδενικές, για κάποιες επιχειρήσεις...Τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δεν μπορούμε να πούμε. Αν δώσουν παράταση έχει καλώς, αν δεν δώσουν εγγραφή άλλης μιας ζημίας στα βιβλία των λογιστών. Διότι για ζημία πρόκειται. Θα δείξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

 

χθες όλοι μέρα ''μας έκλειναν'' το τηλέφωνο επειδή οι γραμμές ήταν κατειλημμένες.Τελικά καταφέραμε να μιλήσουμε στις 7 και μας είπαν ότι να μπούμε να τις υποβάλλουμε εκείνη την στιγμή!!! και δώσαμε τα ΑΦΜ των εταιρειών για να τα προωθήσουν στις αρμόδιες Δ.Ο.Υ. έτσι ώστε να μην χαρακτηριστούν ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ.

Τους απαντάω αφού ρε παιδιά βγάζει μήνυμα ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ. Μην ανησυχείτε αρκεί να έχει γίνει προσωρινή αποθήκευση εώς 20/05.Σίγουρα???- Αυτή την ενημέρωση έχουμε.

Ωραία.

Λέω σήμερα ας ξανακαλέσω να επιβεβαιώσω..Ένιωσα ότι έπιασα το ΣΚΡΑΤΣ ( έπιασα με την μία , αναμονή ΜΟΝΟ 7 λεπτά ) .

Ερώτηση η ίδια ....απάντηση....ότι μόνο όσοι υποβάλλανε εώς τις 4 χθες θεωρούνται εμπρόθεσμοι....Ώπα λέω και αρχίζω να φορτώνω...μα..στις 7 άλλα μας είπαν...Ούτε είμαστε υποχρεωμένοι να είμαστε σε αναμονή 1,5 ώρα χωρίς ανακοίνωση.

-Δεν ξέρω κύριε αυτή την ενημέρωση έχω.

-Σας παρακαλώ πολύ δώστε μου κάποιον υπεύθυνο.

-Δεν υπάρχει κάποιος εδώ είμαστε μόνο ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ!!!

-%&^%&*(^&*(*(*( ( 5 λεπτά φασαρία )

-Τελικά πήρα στο κεντρικό τηλ. και ζήτησα τον υπεύθυνο του ΕΦΑ. Είπα την όμορφη συζήτηση μου και με κάλεσαν μετά από 1 ώρα. Πολύ ευγενική και έδωσε λύση.

 

 

Τυπώνετε την κατάσταση που φαίνεται πότε έγινε ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ( 20/05 ).Υποβάλλετε κανονικά.

Στέλνετε μήνυμα στο μέηλ του TAXIS.Και αυτοί το προωθούν στις αρμόδιες Δ.Ο.Υ. 

Καλό θα ήταν να επικοινωνήσετε όμως μαζί τους πρώτα.

 

ΥΓ. Όποιον ρώτησα για παράταση ΔΕΝ ήξερε.

ΥΓ. 2 Όποιον ρώτησα για ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ      ΔΕΝ         ΗΞΕΡΕ...........

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα διακιολογητικά που πρέπει να προσκομίσουμε σε περίπτωση απαλλαγής  έχετε κάποια ενημέρωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 months later...

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ TAXIS ΓΙΑΤΙ ΣΕ

4-5 ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΠΕΡΥΣΙ (ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ) ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ

ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...