Προς το περιεχόμενο

υποχρεωτικότητα συμπλήρωσης δωδεκαψήφιου αριθμού ακαδημαϊκής ταυτότητας στο Α21


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τέκνο σπουδάζει στη σχολη τεχνικών υπαξιωματικών αεροπορίας (ΣΤΥΑ) η οποία ανήκει στην τριτοβάθμια εκπαίδευση και δεν ξέρω σε ποιά κατηγορία να εντάξω το τέκνο στο  Α21 και τι να συμπληρώσω στο πεδίο αριθμός ακαδημαϊκής ταυτότητας. τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τον χαρακτηρίσεις φοιτητή & θα του ζητήσεις να κοιτάξει πάνω στο πάσο του. Αναγράφεται εκεί ο αριθμός αυτός.

θα το ζητήσω. σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε πρέπει να κοιτάξει το Βιβλιάριο Σπουδών του, μήπως αναγράφεται εκεί ή αλλιώς να απευθυνθεί στη Γραμματεία της Σχολής του να του το πουν.

 

Απλώς, στο πάσο αναγράφεται 100% και ήταν ο πιο εύκολος τρόπος για να το μάθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που μίλησα με Γραμματεία από ΣΜΥ δεν είχανε ιδέα περί αριθμού ακαδημαϊκής ταυτότητας. Πηγαίνετε στον λογιστή μου είπε... τι να πω..

Τελικά τι κάνουμε ρε γμτ? Έλεος με τις αλλαγές κάθε χρόνο!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που μίλησα με Γραμματεία από ΣΜΥ δεν είχανε ιδέα περί αριθμού ακαδημαϊκής ταυτότητας. Πηγαίνετε στον λογιστή μου είπε... τι να πω..

Τελικά τι κάνουμε ρε γμτ? Έλεος με τις αλλαγές κάθε χρόνο!!

 

Μήπως ο λογιστής να του βαθμολογήσει και το γραπτό της εξεταστικής; :P 

Ήμαρτον, δηλαδή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

τέκνο σπουδάζει στη σχολη τεχνικών υπαξιωματικών αεροπορίας (ΣΤΥΑ) η οποία ανήκει στην τριτοβάθμια εκπαίδευση και δεν ξέρω σε ποιά κατηγορία να εντάξω το τέκνο στο  Α21 και τι να συμπληρώσω στο πεδίο αριθμός ακαδημαϊκής ταυτότητας. τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ?

 

Ως αριθμό ακαδημαϊκής ταυτότητας στους φοιτητές των στρατιωτικών σχολών βάζουμε 12 μηδενικά

Αυτή είναι η υπόδειξη της ΣΜΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα.εγω για αυτο μιλησα με το ταξις κ μου ειπαν να βαλω για ολο τον αριθμο ακαδ. ταυτ. μηδενικα κ οντως εφυγε με αυτον τον τροπο το α21. αυτο ισχυει για ολα τα πανεπιστημια η σχολες που δεν εχουν 12αψηφιο αριθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Καλημέρα,γνωρίζει κανείς αν για την σχολη εμποροπλοιάρχων  δικαιούται Α21?ακαδημαική ταυτότητα δέν υπάρχει μου είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Καλημερα σε εξαρτωμενο μελος φοιτητη, ο οποιος εχει τελειωσει τα μαθηματα της σχολης, αλλα δεν εχει ορκιστει ακομα, ενω το πασο του ισχυει μεχρι 18/10/2018,βγαζει μηνυμα στο σαιτ του ογα οτι μπορει να ειναι λανθασμενος ο αριθμος ακαδημαικης ταυτοτητας, αλλιως να σταλει βεβαιωση σπουδων. Ελεγξα τον αριθμο ακαδημαικης ταυτοτητας και ειναι σωστος, βεβαιωση σπουδων δεν μπορει να της δωσει η γραμματεια,γιατι εχει τελειωσει τι γινετε σε αυτη την περιπτωση? Το χανει το επιδομα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν , dodos said:

Καλημερα σε εξαρτωμενο μελος φοιτητη, ο οποιος εχει τελειωσει τα μαθηματα της σχολης, αλλα δεν εχει ορκιστει ακομα, ενω το πασο του ισχυει μεχρι 18/10/2018,βγαζει μηνυμα στο σαιτ του ογα οτι μπορει να ειναι λανθασμενος ο αριθμος ακαδημαικης ταυτοτητας, αλλιως να σταλει βεβαιωση σπουδων. Ελεγξα τον αριθμο ακαδημαικης ταυτοτητας και ειναι σωστος, βεβαιωση σπουδων δεν μπορει να της δωσει η γραμματεια,γιατι εχει τελειωσει τι γινετε σε αυτη την περιπτωση? Το χανει το επιδομα? 

Καλημέρα. Ναι, αν δεν μπορέσει να βγάλει βεβαίωση με κάποιο τρόπο που να γράφει ότι φοιτά ακόμη για να τη στείλεις στον ΟΓΑ, τότε πρέπει να υποβάλλεις τροποποιητικό Α21 και να αφαιρέσεις το φοιτητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω, πως το διασταυρωσαν τον αριθμο, και βρηκαν οτι δεν ειναι εν ενεργεια φοιτητης? Ενω το πασο ειναι εως 18/10/17

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 24/10/2017 at 2:04 ΜΜ, dodos said:

Ευχαριστω, πως το διασταυρωσαν τον αριθμο, και βρηκαν οτι δεν ειναι εν ενεργεια φοιτητης? Ενω το πασο ειναι εως 18/10/17

Μήπως όσοι αποκτούν πτυχίο δηλώνονται οι αριθμοί τους κάπως και ακυρώνονται και από εκεί το διασταυρώνει το υπουργείο; Τι να σου πω... Πάντως εκ του αποτελέσματος σωστά το βγάζει ότι δεν είναι εν ενεργεία φοιτητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...