Προς το περιεχόμενο

Σήμερα πήγα σε μία βιοτεχνία για συνεργασία και δεν πήρα την δουλειά.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αφού συζητήσαμε περί ανέμων και υδάτων μπήκαμε στο ψητό.

 

μου λέει έχω προβλήματα οικονομικά ,με παράτησε ο προηγούμενος λογιστής ,εάν μπορείς να με βοηθήσεις σε θέματα κοστολόγησης ,να δούμε τι θα κάνουμε με τις τράπεζες που δεν ανανεώνουν τα δάνεια.

 

τον ρωτάω η δουλειά πως πάει? 

 

πολύ καλά ,απλά δεν έχω ρευστότητα να κινηθώ ,αγορές,πιστώσεις σε πελάτες και αυτές οι τράπεζες δεν βοηθάνε.Απασχολώ 30 υπαλλήλους ,το παλεύω ,προσπαθώ να πουλήσω ένα ακίνητο να συνεχίσω. Ακούω ότι θέλουν να αλλάξουν το μοντέλο από καταναλωτικό σε παραγωγικό και λέω μήπως και με βοηθήσουν και μένα.

 

Τελικά όλα είναι για να λέμε.

 

Τέλος πάντων ,συμφωνήσαμε σε μία θεωρητική αμοιβή ,λέω όποτε μπορείς δώσε κάτι και ενώ βρισκόμασταν λίγο πριν να δώσουμε τα χέρια μου κάνει την καίρια ερώτηση "Δ.Λ.Π. ξέρεις,-διεθνή ελεγκτικά?" γιατί αυτό είναι που με καίει ετούτη την στιγμή.

 

Δ.Λ.Π. και τζάμπα δεν γίνεται ,εκεί θέλω κανονική αμοιβή.

 

άρε κρατικοδίαιτα κοπριταριά με τις μαλακίες ασχολείστε!!!! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικός φιδέμπορας δηλαδή....

 

Ο προηγούμενος λογιστής πρέπει να είχε ΜΕΓΑΛΟ ΦΕΣΙ, όταν έφυγε: Και κοστολόγηση και επαφή με τράπεζες και μισθοδοσία 30 υπαλλήλων... και στο βάθος ΔΠΧΠ (Πες του τρόμπα ότι έχει αλλάξει ο τίτλος εδώ και πολλά χρόνια). 4ψήφιο μηνιαίο και βάλε... Πόσους μήνες να του χρωστά άραγε;

 

Καλό θα ήταν να μάθουμε και τον τίτλο της βιοτεχνίας, προς μελλοντική αποφυγή.

 

Φιλική παρατήρηση: Κακώς του είπες "....λέω όποτε μπορείς δώσε κάτι...."

 

Δεν είναι εποχές για νέα φέσια και περισσότερες ευθύνες στην πλάτη σου, ειδικά από την στιγμή που δεν πρόκειται για μια απλή βιοτεχνία (μεγάλος φόρτος εργασίας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...