Προς το περιεχόμενο

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ VS ΛΟΓΙΣΤΕΣ 1 - 0


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δίκαια πραγματα οι παλιοί με ενα σεμιναριο 3 ωρων (coffe time) και Α΄τάξη στο σπίτι & εμείς 8.000 αρχεία PDF ούτε να τα μυρίσουμε δεν θα προλάβουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Υ.Γ. αυτός ο τίτλος "ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ VS ΛΟΓΙΣΤΕΣ 1 - 0"  θέλει δίπλα να μπει επεξήγηση ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

 

αυτούς ψηφίσαμε

 

ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΤΡΩΜΕ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καταληξει στο εξης συμπερεσμα ..οχι ολοκληροτικα βεβαια αλλα σχεδον εχω καταληξει.... οι οργανωμενοι λογιστες μπορουν  με εμμεσο τροπο να "κυβερνησουν"  . και εννοω να ξεσκεπασουν υπουργους και τακτικες υπουργειων να εξηγησουν στο λαο την αδικια της φορολογιας αναμεσα στις κοινωνικες ταξεις ,να δειξουν στους πολιτες την ανοργανωσια και την προχειροτητα αυτων που μας κυβερνουν με τα προχειρα και ατοπα νομοθετηματα  ,να εξηγησουν γιατι δεν μπορει να επιτευχει επιχειρηματικη αναπτυξη απο εξωτερικους επενδυτεςη και εσωτερικους  , ειναι ο κλαδος που μπορει να δωσει προτασεις ωστε το  "συστημα" θα μπορουσε να γινει δικαιο βιωσιμο και προσοδοφορο ... 

 

αν θεωρησουμε λοιπον οτι ολα αυτα δεν ειναι προς συμφερον των κυβερνωντων ... 

 

ισως καποιος να ισχυριστει  οτι ,οτι εμποδιο συναντουμε ΙΣΩΣ και να ειναι απλα ....σε "δουλεια" να βρισκομαστε για να μην καταφερουμε ποτε να λειτουργησουμε σαν κλαδος

 

συνεχως κατι βγαινει στην επιφανεια με το οποιο τρωγομαστε προβληματιζομαστε η απλα αναλονομαστε και ποτε κανεις δε μας υπολογιζει και κανεις δεν ειναι με το μερος μας ..ακομα και οι πολιτες εναντιον μας ειναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα...

 

Δεν μπορώ να καταλάβω ένα πράγμα:

 

Την προυπηρεσια τι την θέλουν αφού χρειαζόσαστε καλώς ή κακώς όλη αυτή την ύλη για εξετάσεις???

 

Γιατί να μην μπορεί να δίνει εξετάσεις και ο κάθε λογιστής αμέσως μετά τη λήψη του πτυχίου του(ΚΑΘΕΤΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙ, ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΦΡΕΣΚΑ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ Α΄ΤΑΞΗ)????

 

Ποιος ο λόγος να περιμένεις 6-8 χρονιά????(μημπως για να παίρνουν στο επιμελητήριο τις εισφορές???)και απαντώ: ΜΠΑ ΔΕΝ ΝΟΜΊΖΩ :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

 

Όποιος λοιπόν απαντήσει σωστά στις εξετάσεις είναι οκ, ΑΔΕΙΟΥΧΟΣ ΧΩΡΙς ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΧΡΟΝΙΑ...

 

και αν δουλεύεις 10 χρόνια σε λογιστικό γραφείο στο τμήμα τήρησης βιβλίων Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ αλλά δεν έχεις ιδέα απο μισθοδοσία??? δεν είσαι ικανός να πάρεις την άδεια-ΑΝΙΚΑΝΟΣ ΑΧΡΗΣΤΟΣ-

 

ΠΡΩΦΑΝΟΣ Η ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.....

 

 

ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΊΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου αρεσει που εχετε αποδεκτει την παπαρια με τις εξετασεις.Ειμαστε αξιολυπητοι...................

 

Συμφωνω απολυτα, για αυτο μας κανουν οτ θελουν και στο τελος θα μας εξαφανησουν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εάν θέλουν εξετάσεις γιατί να μη δώσουν και όσοι έχουν ήδη την Α΄ ?Σίγουρα οι εξετάσεις είναι ένα σύν αλλά να επανεξεταστούν όλοι για να είναι και δίκαιο και όχι τέτοια εποχή όχι ότι θα υπάρχει κατάλληλη στιγμή έτσι που μας έχουν κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΜΗΝ ΤΑ ΑΠΟΔΕΧΕΣΤΕ Η ΑΓΟΡΑ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΟΕΕ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε.Το έχει βρει κάποιος συνάδελφος;

Εγώ το έλυσα ως εξής:

1)Έκανα εγκατάσταση την εφαρμογή powerpoint viewer 2007 στην επιφάνεια εργασίας.(Το πρώτο που εμφανίζεται όταν το γκουγκλάρουμε).Έκανα επανεκίνηση του υπολογιστή.

2)Ξανακατέβασα τα αρχεία που μας επιβάλλουν να διαβάσουμε.Προσοχή μην επιλέξετε ανοιγμα με.. .Επιλέξτε αποθήκευση.Εγώ τα αποθήκευσα στην επιφάνεια εργασίας.

3)Οταν ολοκληρωθηκε το κατέβασμα μπήκα στην εφαρμογη powerpoint viewer 2007 (που εγκατέστησα στο 1ο βήμα) επέλεξα το αρχείο(απο την επιφάνεια εργασίας) που ήθελα να παρακολουθήσω και τελικά λειτούργησε

 

Μετά απο όλα αυτα θα τους ζητη΄σω και πιστοποίηση για άριστη γνώση η/υ.Ελπίζω να μην χρειαστεί να καταβάλλω 35€.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έλυσα ως εξής:

1)Έκανα εγκατάσταση την εφαρμογή powerpoint viewer 2007 στην επιφάνεια εργασίας.(Το πρώτο που εμφανίζεται όταν το γκουγκλάρουμε).Έκανα επανεκίνηση του υπολογιστή.

2)Ξανακατέβασα τα αρχεία που μας επιβάλλουν να διαβάσουμε.Προσοχή μην επιλέξετε ανοιγμα με.. .Επιλέξτε αποθήκευση.Εγώ τα αποθήκευσα στην επιφάνεια εργασίας.

3)Οταν ολοκληρωθηκε το κατέβασμα μπήκα στην εφαρμογη powerpoint viewer 2007 (που εγκατέστησα στο 1ο βήμα) επέλεξα το αρχείο(απο την επιφάνεια εργασίας) που ήθελα να παρακολουθήσω και τελικά λειτούργησε

 

Μετά απο όλα αυτα θα τους ζητη΄σω και πιστοποίηση για άριστη γνώση η/υ.Ελπίζω να μην χρειαστεί να καταβάλλω 35€.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Ευχαριστώ πολύ αλλά τα βίντεο δεν παίζουν με τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ αλλά τα βίντεο δεν παίζουν με τίποτα

Σίγουρα κάνατε σωστά τη διαδικασία?Το λέω αυτό διότι όλη η διαδικασία διαρκεί κοντά στα 10 λεπτά.Τονίζω ότι πρέπει να ξανακατεβάσετε τα αρχεία με τα video αφου γίνει η εγκατάσταση του powerpoint viewer.Θα προσπαθήσω να το κάνω και απο άλλο υπολογιστη μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος στις οδηγίες που έδωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα κάνατε σωστά τη διαδικασία?Το λέω αυτό διότι όλη η διαδικασία διαρκεί κοντά στα 10 λεπτά.Τονίζω ότι πρέπει να ξανακατεβάσετε τα αρχεία με τα video αφου γίνει η εγκατάσταση του powerpoint viewer.Θα προσπαθήσω να το κάνω και απο άλλο υπολογιστη μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος στις οδηγίες που έδωσα

Δεν την ξανά έκανα αλλά η διαδικασία που περιγράψατε ήταν ακριβώς η ίδια με αυτήν που έκανα εγώ.Η μόνη διαφορά είναι ότι το powerpoint το είχα ήδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την ξανά έκανα αλλά η διαδικασία που περιγράψατε ήταν ακριβώς η ίδια με αυτήν που έκανα εγώ.Η μόνη διαφορά είναι ότι το powerpoint το είχα ήδη. 

Και εγω το είχα το power point .Το προγραμματάκι που λέω, όταν εγκατασταθεί  μου εμφανιζεται με την ονομασία "Πρόγραμμα Προβολής του Microsoft Power Point".Πρέπει να είναι διαφορετικό απο αυτό που βρίσκεται στο φάκελο microsoft office.Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα γιατι δεν είμαι και ειδικός.Κ εγώ κατατύχη το έλυσα και ταλαιπωρήθηκα αρκετα μέχρι να το βρώ.Αν δεν τα καταφέρετε πάρτε το οικονομικό επιμελητηρίο ενα τηλέφωνο και πείτε τους να ανεβάσουν οδηγίες.Αρκετά μας έχουν ταλαιπωρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εγκατέστησα και σε δεύτερο υπολογιστή και δούλεψε ακριβώς με την ίδια διαδικασία που ανέφερα.Το μόνο που ξέχασα είναι να πω ότι πρέπει να πατήσουμε F5 για να ξεκινήσει η παρουσίαση....αν δεν είναι και αυτό..τι να πω δεν μπορώ να προτείνω κάτι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Σε επικοινωνία που είχα με το επιμελητήριο σήμερα μου είπαν ότι οι εξετάσεις για την Α τάξη θα γίνουν μέσα στον ιούνιο...

 

Έτσι θέλω, σκίστε μας μέχρι τέλους...

 

Δεν υπάρχει φαντάζομαι κάποιος που να μην πρόλαβε να διαβάσει αυτή την γελοία σε ποσότητα ύλη...

 

Αλλά γιατί να τα διαβάσουμε??? αυτά είναι απλά πράγματα της καθημερινοτητας μας....όπως ένα μεγάλο ποσοστό κατόχων της α΄ τάξης τα γνωρίζει, έτσι και εμείς τα γατάκια...

 

Τι άλλο θα κάναμε μέσα στον Ιούνιο??? Ε1-Ε2-Ε3??? απλά παιδικά πράγματα.Το συμπέρασμα είναι ότι δεν μασάμε 4*4*4 είμαστε, βάλτε και άλλα.....

 

Κουράγιο λοιπόν συνάδελφοι και διάβασμα πολύ διάβασμα....άλλωστε αυτή η εποχή μου θυμίζει πάντα τα 26 μαθήματα που έδωσα πανελλήνιες το 2000-2001....

 

Τελικά είμαστε η γενιά της λούτσας-------ΠΑΝΤΑ ΒΡΕΓΜΕΝΟΙ

 

:blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/18966

Ως ημερομηνία έναρξης της διαδικασίας αξιολόγησης έχει ορισθεί η Πέμπτη, 5 Ιουνίου 2014 και ώρα 12.00. Ως ημερομηνία και ώρα λήξης της εξεταστικής διαδικασίας ορίζεται η Πέμπτη, 10 Ιουλίου 2014 και ώρα 24.00.

.........

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για την επιτυχή ολοκλήρωση της αξιολόγησης θα πρέπει οι υποψήφιοι να απαντήσουν στις ερωτήσεις και των πέντε (5) εκπαιδευτικών ενοτήτων.

.........

Επίσης θα υπάρχουν ερωτήσεις και στην ενότητα «Ο Κώδικας Επαγγελματικής Δεοντολογίας των Λογιστών Φοροτεχνικών», οι οποίες δεν βαθμολογούνται αλλά αφορούν μόνο στην αυτοαξιολόγηση του εκπαιδευόμενου. Προτείνεται στους εκπαιδευόμενους να προβούν στη μελέτη του διαθέσιμου υλικού και στη διαδικασία αυτοαξιολόγησης σε αυτή την ενότητα, προκειμένου να ενημερωθούν πιο διεξοδικά για το σημαντικό και χρήσιμο για τον επαγγελματία Λογιστή Φοροτεχνικό καινοτόμο θεσμό του Κώδικα Δεοντολογίας τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμ το άλλο?

 

Οι αξιολογούμενοι θα έχουν τη δυνατότητα επιλογής της σειράς των εκπαιδευτικών ενοτήτων προκειμένου να απαντήσουν στις αντίστοιχες ερωτήσεις. Η χρονική διάρκεια για την απάντηση του αριθμού των ερωτήσεων μίας εκπαιδευτικής ενότητας έχει ορισθεί σε τρεις (3) ώρες από την έναρξη της (π.χ. εάν ο αξιολογούμενος ξεκινήσει την αξιολόγησή του στην ενότητα «Αναλυτική Λογιστική – Κοστολόγηση» στις 10.00 μίας συγκεκριμένης ημέρας, θα πρέπει να ολοκληρώσει και τις 25 ερωτήσεις μέχρι τις 13.00 το αργότερο της ίδιας ημέρας). Δεν είναι εφικτή η διακοπή εφόσον έχει ήδη ξεκινήσει η διαδικασία, παρά μόνο μετά την ολοκλήρωση όλων των ερωτήσεων μίας ενότητας.

 

 

τι λέτε ρε μάγκες..  7,2 λεπτά η ερώτηση?  

 

μέσα στον ιούνιο-ιούλιο? και χωρίς διακοπή? τέτοιο σεξ σε 7,2 δεν το έχω ξαναδεί..

 

δηλαδή μου λένε..

 

εσύ μ@λάκα που αυτή την περίοδο δουλεύεις συνεχόμενα  12 ώρες και βάλε, αν θέλεις να πάρεις την Α, θα πρέπει όταν γυρίσεις αργά το βράδυ στο σπίτι να μην δεις τη γυναίκα σου, να μην παίξεις με τα παιδιά σου(αν δεν κοιμούνται) αλλά να στρωθείς και να απαντήσεις στις ερωτήσεις..γιατί έχεις μόνο 3 ώρες..

 

 

α ρε αδόλφε γατάκι ήσουνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι διάβασμα βρε σοφία?

 

λογιστές είμαστε..τα ξέρουμε όλα..

 

εδώ μέχρι και αμκα μου ζήτησαν να βγάλω..στην αναλυτική λογιστική-κοστολόγηση θα κωλώσουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...