Προς το περιεχόμενο
  • 0

Λάθος τμ στο Ε9 και αντιμετώπιση


Axilleas82

Ερώτηση

Γεια σας, ήρθε σήμερα καινούριος πελάτης, κοιτάω λίγο τις δηλώσεις και διαπιστώνω ότι ο γιος του δικαιούται το μέρισμα αφού έχει πολύ χαμηλό εισόδημα. Το κακό είναι ότι φαίνεται σαν φιλοξενούμενος. Ωστόσο έχει στην κατοχή του σπίτι (ο γιός) κανονικά με παροχή ρεύματος το οποίο δηλώνει μόνο στο Ε9,(ούτε στο Ε1 ούτε στο Ε2 προηγουμένων χρόνων. Οπότε λογικά τους λέω φέτος να δηλώσει ότι μένει εκεί αφού είναι και στο ονομά του. Το σπίτι είναι παλιό δεν έχει συμβόλαιο ή κάποιο άλλο τίτλο. Το κακό είναι ότι στο Ε9 φαίνεται τελείως λανθασμένα σαν 130 τμ, αντί γύρω στα 70 τμ που είναι στην πραγματικότητα.Μάλλον το λάθος έγινε εκ παραδρομής από τον προηγούμενο λογιστή γιατί 130 τμ είναι το σπίτι του γονέα. Τι με συμφέρει να κάνω τώρα, απλώς να υποβάλλω καινούριο Ε9 ή να κοιτάξω να διορθώσω και τα Ε9 και προηγουμένων χρόνων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

το θεμα είναι να δικαιολογήσεις την αλλαγη των τμ , μου εχει τυχει περιπτωση να κανω αλλαγη τμ μεσω τροποποιητικης των τελ ετων και να μη μου ζητηθεί τιποτα και μου εχει τυχει περιπτωση μολονότι εχω γραψει στις σημειώσεις αρ συμβολαιου ημ/νια κλπ για να δικαιολογησσω την αλλαγη τμ να μου εμφανιστεί μηνυμα για παρουσια στη δου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...