Προς το περιεχόμενο

λαθος σε βεβαιωση αποδοχων συνταξιουχου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα!μπαινοντας στο ε1 πελατη συνταξιουχο,ειδα οτι ενα μερισμα που εισπρατει απο μετοχικο ταμειο,αντι να ειναι καταχωρημενο σε αυτον κωδ 321 του ε1,ειναι στη γυναικα του κωδ 322.πως μπορω να το αντιμετωπισω?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινωνία με Ταμείο να ξαναστείλουν το αρχείο. Ενημερώνεται αυτόματα η καρτέλα του φορολογούμενου.

απο τηλεφωνα στο ταμειο πηρα αρκετα,αλλα κανεις δε τα σηκωσε.επισης πηγα κ απο τη δου κ κανεις δεν ηξερε τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν θα βρεις άκρη ποτέ , βαλτά στο 343 και γράψε το σχόλιο στις παρατηρήσεις !Θα σου βγάλει μήνυμα να στείλεις την βεβαίωση στην ΔΗΛΕΔ - μοσχάτο( μου έτυχε σε συνταξιούχο ΙΚΑ 75 ετών , που να την στείλω την έρημη την γιαγιά !!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν θα βρεις άκρη ποτέ , βαλτά στο 343 και γράψε το σχόλιο στις παρατηρήσεις !Θα σου βγάλει μήνυμα να στείλεις την βεβαίωση στην ΔΗΛΕΔ - μοσχάτο( μου έτυχε σε συνταξιούχο ΙΚΑ 75 ετών , που να την στείλω την έρημη την γιαγιά !!!!)

στη τελικη ετσι θα γινει με συστημενη επιστολη,αν κ ηθελα να αποφυγω κατι τετοιο διοτι αν συμπληρωθει ο343 η δηλωση παει προς ελεγχο αν δε κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι απαραίτητα
έχω στείλει μερικές συμπληρώνοντας τον 343 (συντάξεις ΙΚΑ για κατοίκους εξωτερικού) και δεν έβγαλε έλεγχο σε καμμια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με αυτό το θέμα των προσυμπληρωμενων κωδικών μάλλον έχουμε μπλέξει άσχημα...

Προσωπικά οι 3 στις 5 δηλωσεις που πάω να στείλω έχουν κάποιο πρόβλημα..

Σε άλλον έχει μόνο ΕΚΑΣ κ παρακρατούμενο φόρο και λείπει η κυρία κ επικουρική σύνταξη,

σε άλλον που έχει αναδρομικά προηγούμενων ετων τα βάζει ολα μαζι ... αχταρμά συνολικά ...

Για κάποιο τρίτο μίλησα με τον εργοδότη του μου έστειλε αντιγραφο του αρχείου βεβαιώσεων

(που πράγματι έχει σταλει απο 20/03/14) κ δεν εμφανίζει τίποτα στον υπόχρεο μετα απο 1,5 μήνα...

Τελικά πως αντιμετωπίζονται παρόμοια θεματα???

Αν ειναι να αρχίσω τα τηλεφωνήματα για να βρω άκρη, προτιμώ να πάρω όλες αυτές τις

εκκρεμότητες και να τις πάω στον .... Χάρη.

Η υπομονή έχει τα όρια της, νομίζω για ολους εμάς, που μας θέλουν τσιρακια του καθε άσχετου...

Ήμαρτον πια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με αυτό το θέμα των προσυμπληρωμενων κωδικών μάλλον έχουμε μπλέξει άσχημα...

Προσωπικά οι 3 στις 5 δηλωσεις που πάω να στείλω έχουν κάποιο πρόβλημα..

Σε άλλον έχει μόνο ΕΚΑΣ κ παρακρατούμενο φόρο και λείπει η κυρία κ επικουρική σύνταξη,

σε άλλον που έχει αναδρομικά προηγούμενων ετων τα βάζει ολα μαζι ... αχταρμά συνολικά ...

Για κάποιο τρίτο μίλησα με τον εργοδότη του μου έστειλε αντιγραφο του αρχείου βεβαιώσεων

(που πράγματι έχει σταλει απο 20/03/14) κ δεν εμφανίζει τίποτα στον υπόχρεο μετα απο 1,5 μήνα...

Τελικά πως αντιμετωπίζονται παρόμοια θεματα???

Αν ειναι να αρχίσω τα τηλεφωνήματα για να βρω άκρη, προτιμώ να πάρω όλες αυτές τις

εκκρεμότητες και να τις πάω στον .... Χάρη.

Η υπομονή έχει τα όρια της, νομίζω για ολους εμάς, που μας θέλουν τσιρακια του καθε άσχετου...

Ήμαρτον πια!

συμφωνω μαζι σου.σιγουρα η προσυμληρωση των κωδικων ειναι κερδος σε χρονο για μας τους λογιστες,αλλα αν υπαρχει λαθος(που οπως τα λες ειναι πολυ συνηθες)ειναι μεγαλο μπλεξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Πελάτης μου, με 4 βεβαιώσεις αποδοχών, έχουν ανεβεί όλες στον κωδικό 301. Στο ποσό όμως που αναγράφεται εμφανίζεται μόνο το ποσό από τις τακτικές αποδοχές του σαν δημόσιος υπάλληλος. Γιατί συμβαίνει αυτό? Σχετίζεται με το γεγονός ότι οι άλλες 3 βεβαιώσεις αφορούν αμοιβές από ελευθέρια επαγγέλματα (αποζημιώσεις ανταποκριτή ΟΓΑ κτλ)? Δεν θα έπρεπε τότε να εμφανίζονται σε άλλο κωδικό? Μήπως δεν έχουν ανεβεί σωστά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Παιρνω τηλ στο 15515 και πέφτει η γραμμή συνέχεια,μηπως ξερει κάποιος αλλο τηλ ?

Εχω πρόβλημα,δεν εχουν προσυμπληρωθεί οι κωδικοί συνταξιούχου στο Ε1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...