Προς το περιεχόμενο
  • 0

δεν προλαβαίνω να κάνω αυτό που ζητάει!


lami

Ερώτηση

"την Δευτέρα θα έχεις έτοιμες 4 προσλήψεις"

επιχείρηση (με υπαλλήλους) έκανε διακοπή το 2011. τώρα αποφάσισε να την ξαναανοίξει με λίγο διαφορετική δραστηριότητα. πώς θα δώσω την Δευτερα το έντυπο μεταβολής του εργοδότη και να κάνω ταυτόχρονα και τις προσλήψεις (σημειωτέον ότι οι δύο θα είναι μερικής απασχόλησης) αφού θα πάνε για εργασία στις 6 το πρωϊ. από τη στιγμή που είναι παλιός εργοδότης με διακοπή ισχύει το τριήμερο για τις προσλήψεις???????? . δεν μπορώ ακόμα να βρω πώς θα δηλώσω τους εργαζόμενους (τους θέλει εργάτες ανειδίκευτους) ...........ΕΛΕΟΣ !!!!!!δεν είναι επάγγελμα αυτό!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

δουλεύουν αλλά όταν συμπληρώνω όλα τα απαραίτητα στοιχεία στην πρόσληψη και φτάνω στον υπεύθυνο εργοδότη μου λέει ότι δεν υπάρχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για τις ειδικότητες μπες στο σαι του ικα -ηλεκτρ. υπηρ. προς εργοδοτ-βοήθεια εργοδοτών-χρησιμες πληροφοριες για την απδ-και ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΔ ΙΚΑ ΕΤΑΜ.Βρισκεις το καδ της επιχείρησης κ μετά μπορείς να βρεις τις ειδικότητες που θες.Ισχύουν ακόμα οι παλιοί κωδικοί και ας έχει κάνει διακοπή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.

ΕΣΥ ΚΟΙΤΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ

ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΞΑΝΑ ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ.

 

ΜΕΤΑ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΜΕ ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ

 

ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΓΡΑΨΕ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΕΚΘΕΣΟΥΛΑ

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΩΧΗΡΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για τις ειδικότητες μπες στο σαι του ικα -ηλεκτρ. υπηρ. προς εργοδοτ-βοήθεια εργοδοτών-χρησιμες πληροφοριες για την απδ-και ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΔ ΙΚΑ ΕΤΑΜ.Βρισκεις το καδ της επιχείρησης κ μετά μπορείς να βρεις τις ειδικότητες που θες.Ισχύουν ακόμα οι παλιοί κωδικοί και ας έχει κάνει διακοπή?

ο καδ της δου φυσικά και δεν αντιστοιχεί πουθενά. είναι ο 70221700 υπηρεσίες διαχείρισης επιχειρηματικών διαδικασιών και στην πραγματικότητα θα είναι διαχειριστής πρατηρίου καυσίμων. ένας από τους καδ που μπορεί να μπει στον κωδικό δραστηριότητας είναι ο 7830 "άλλες υπηρεσίες διάθεση ανθρωπινου δυναμικου" (επικοινώνησα με κάποιον "συνάδελφο" του πελάτη μου ο οποίος εχει τον 7830 αλλά όλοι οι εργαζόμενοί του είναι υπάλληλοι αντλίας και ο δικός μου πελάτης τους θέλει εργάτες). θα μπορέσω να βάλω εργάτες στον κωδικό δραστηριότητας που σκέφτομαι? οι παλιοί κωδικοί ισχύουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.

ΕΣΥ ΚΟΙΤΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ

ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΞΑΝΑ ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ.

 

ΜΕΤΑ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΜΕ ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ

 

ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΓΡΑΨΕ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΕΚΘΕΣΟΥΛΑ

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΩΧΗΡΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ!!!

πώς θα δηλωθεί στις 10 το πρωί ώρα έναρξης εργασίας στις  6?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΠ Ο,ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ, ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ

 

ΜΟΥ ΤΥΧΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΛΥΣΗ

 

ΟΠΟΤΕ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑΝ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ

 

ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΟ ΙΚΑ

 

 

ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ, Η' ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ, ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ

 

ΟΤΙ... ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ, ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΞΗΓΗΣΟΥ ΤΟ ;)

 

AΛΛΩΣΤΕ ΕΧΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΟΤΙ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ = ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΣΕΠΕ, ΟΑΕΔ, ΙΚΑ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ, ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΞΗΓΗΣΟΥ ΤΟ ;)

 

AΛΛΩΣΤΕ ΕΧΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΟΤΙ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ = ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΣΕΠΕ, ΟΑΕΔ, ΙΚΑ ;)

με τους εργάτες τί θα κάνω? πώς θα τους δηλώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πώς θα δηλωθεί στις 10 το πρωί ώρα έναρξης εργασίας στις  6?

Αφού δουλεύουν οι κωδικοί, Δευτέρα πρωί πάτε για την απογραφή και αμέσως ρίχνετε πρόσληψη και πίνακα. Η ώρα έναρξης της Δευτέρας δεν θα είναι 6. Αν είναι δυνατόν το εξηγείτε και στον εργοδότη. Στο μεταξύ συγκεντρώνετε τα στοιχεία των εργαζομένων για να είστε έτοιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το καδ του ικα εννοούσα για να βρεις τις ειδικότητες.Τη δευτέρα βαλε μεταγενέστερη ώρα κ άλλαξε την με τροποποιητικο πίνακα ή το βιβλιο τροποποίησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το καδ του ικα εννοούσα για να βρεις τις ειδικότητες.Τη δευτέρα βαλε μεταγενέστερη ώρα κ άλλαξε την με τροποποιητικο πίνακα ή το βιβλιο τροποποίησης.

δηλαδή???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τον καδ του ικα που θα βάλεις στην ΑΠΔ τον ξέρεισ?Αν το ξέρεις, θα ακολουθήσεις το σύνδεσμο που σου έγραψα πριν, δηλαδή στο ika.gr θα πας ηλεκτρονικες υπηρεσίες προς εργοδότες-βοήθεια εργοδοτών-χρήσιμες πληροφορίες για τη συμπλήρωση του εντύπου ΑΠΔ - νεο ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ-ΚΑΔ ΙΚΑ ΕΤΑΜ και εκεί θα βρεις τις ειδικότητες.Τωρα για τη πρόσληψη θα έβαζα ώρα πρόσληψης την ώρα που  θα μπορούσα να στείλω το Ε3 κ Ε4 ωστε να είναι εμπρόθεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τον καδ του ικα που θα βάλεις στην ΑΠΔ τον ξέρεισ?Αν το ξέρεις, θα ακολουθήσεις το σύνδεσμο που σου έγραψα πριν, δηλαδή στο ika.gr θα πας ηλεκτρονικες υπηρεσίες προς εργοδότες-βοήθεια εργοδοτών-χρήσιμες πληροφορίες για τη συμπλήρωση του εντύπου ΑΠΔ - νεο ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ-ΚΑΔ ΙΚΑ ΕΤΑΜ και εκεί θα βρεις τις ειδικότητες.Τωρα για τη πρόσληψη θα έβαζα ώρα πρόσληψης την ώρα που  θα μπορούσα να στείλω το Ε3 κ Ε4 ωστε να είναι εμπρόθεσμα.

ούτε τον ΚΑΔ για την ΑΠΔ δεν μπορώ να βρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΘΑ ΠΑΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ(ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΠΑΝΕΝΑΡΞΗ ΕΙΝΑΙ) ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΩΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ . ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΕ ΟΑΕΔ-ΣΕΠΕ , ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΙΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ,ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙ ΩΣ ΗΜΕΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΘΑ ΠΑΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ(ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΠΑΝΕΝΑΡΞΗ ΕΙΝΑΙ) ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΩΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ . ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΕ ΟΑΕΔ-ΣΕΠΕ , ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΙΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ,ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙ ΩΣ ΗΜΕΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ.

Το τριήμερο ισχύει μόνο για απογραφές. Εδώ μιλάμε για μεταβολή. Αυθημερόν πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το τριήμερο ισχύει μόνο για απογραφές. Εδώ μιλάμε για μεταβολή. Αυθημερόν πάει.

ΓΙΑ ΕΠΑΝΕΝΑΡΞΗ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ? ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΑΝΕΝΑΡΞΗ ΔΗΛ. ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕΤΑΒΟΛΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

"την Δευτέρα θα έχεις έτοιμες 4 προσλήψεις"

επιχείρηση (με υπαλλήλους) έκανε διακοπή το 2011. τώρα αποφάσισε να την ξαναανοίξει με λίγο διαφορετική δραστηριότητα. πώς θα δώσω την Δευτερα το έντυπο μεταβολής του εργοδότη και να κάνω ταυτόχρονα και τις προσλήψεις (σημειωτέον ότι οι δύο θα είναι μερικής απασχόλησης) αφού θα πάνε για εργασία στις 6 το πρωϊ. από τη στιγμή που είναι παλιός εργοδότης με διακοπή ισχύει το τριήμερο για τις προσλήψεις???????? . δεν μπορώ ακόμα να βρω πώς θα δηλώσω τους εργαζόμενους (τους θέλει εργάτες ανειδίκευτους) ...........ΕΛΕΟΣ !!!!!!δεν είναι επάγγελμα αυτό!!!!!!!!

 

lami  ,θα μου επιτρέψεις, με αφορμή το θέμα σου αυτό,να πω κάτι.

Δεν πρέπει να δεχόμαστε τα πάντα από τους πελάτες μας.

Ναι  συμφωνώ , να είμαστε σωστοί επαγγελματίες και να κάνουμε το καλύτερο στον καλύτερο χρόνο , αλλά δεν είμαστε μαριονέτες.

Του λες απλά ότι η δουλειά του δεν μπορεί να γίνει στο χρονοδιάγραμμα που σου δίνει..

 

Δεν είμαστε διανυκτερεύοντα φαρμακεία , μην το ξεχνάμε αυτό!!!

Δεν πρέπει να καταπιεζόμαστε για κανέναν επειδή αυτός βιάζεται!

 

Δεν πρόκειται να χάσουμε πελάτη από το γραφείο μας επειδή υπερασπιζόμαστε το δικαίωμά μας να δουλεύουμε  με ανθρώπινες συνθήκες.

Θα τον χάσουμε όμως στα σίγουρα κάποια στιγμή όταν διαπιστώσει ότι και εμείς δεν σεβόμαστε τον εαυτό μας .Χάνει την εμπιστοσύνη του.

 

Αυτό μου το έχει μάθει ο πατέρας μου , τώρα είναι συνταξιούχος ... ήταν και αυτός ελεύθερος επαγγελματίας αλλά όταν κατάλαβε ότι δεν πρέπει να υπερβαίνουμε τα όρια για να εξυπηρετούμε τους πάντες γρήγορα , είχε δυστυχώς  ήδη χαλάσει η  καρδιά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

lami  ,θα μου επιτρέψεις, με αφορμή το θέμα σου αυτό,να πω κάτι.

Δεν πρέπει να δεχόμαστε τα πάντα από τους πελάτες μας.

Ναι  συμφωνώ , να είμαστε σωστοί επαγγελματίες και να κάνουμε το καλύτερο στον καλύτερο χρόνο , αλλά δεν είμαστε μαριονέτες.

Του λες απλά ότι η δουλειά του δεν μπορεί να γίνει στο χρονοδιάγραμμα που σου δίνει..

 

Δεν είμαστε διανυκτερεύοντα φαρμακεία , μην το ξεχνάμε αυτό!!!

Δεν πρέπει να καταπιεζόμαστε για κανέναν επειδή αυτός βιάζεται!

 

Δεν πρόκειται να χάσουμε πελάτη από το γραφείο μας επειδή υπερασπιζόμαστε το δικαίωμά μας να δουλεύουμε  με ανθρώπινες συνθήκες.

Θα τον χάσουμε όμως στα σίγουρα κάποια στιγμή όταν διαπιστώσει ότι και εμείς δεν σεβόμαστε τον εαυτό μας .Χάνει την εμπιστοσύνη του.

 

Αυτό μου το έχει μάθει ο πατέρας μου , τώρα είναι συνταξιούχος ... ήταν και αυτός ελεύθερος επαγγελματίας αλλά όταν κατάλαβε ότι δεν πρέπει να υπερβαίνουμε τα όρια για να εξυπηρετούμε τους πάντες γρήγορα , είχε δυστυχώς  ήδη χαλάσει η  καρδιά του.

ωραία τα λες....και εγώ τα ίδια πιστεύω............αλλά.............το μυαλό μου και η ψυχή μου δεν μπορούν να ηρεμησουν..............και όλα αυτά για 40 ευρώ!!!!!!!!!!!!!γιατί????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

lami  ,θα μου επιτρέψεις, με αφορμή το θέμα σου αυτό,να πω κάτι.

Δεν πρέπει να δεχόμαστε τα πάντα από τους πελάτες μας.

Ναι  συμφωνώ , να είμαστε σωστοί επαγγελματίες και να κάνουμε το καλύτερο στον καλύτερο χρόνο , αλλά δεν είμαστε μαριονέτες.

Του λες απλά ότι η δουλειά του δεν μπορεί να γίνει στο χρονοδιάγραμμα που σου δίνει..

 

Δεν είμαστε διανυκτερεύοντα φαρμακεία , μην το ξεχνάμε αυτό!!!

Δεν πρέπει να καταπιεζόμαστε για κανέναν επειδή αυτός βιάζεται!

 

Δεν πρόκειται να χάσουμε πελάτη από το γραφείο μας επειδή υπερασπιζόμαστε το δικαίωμά μας να δουλεύουμε  με ανθρώπινες συνθήκες.

Θα τον χάσουμε όμως στα σίγουρα κάποια στιγμή όταν διαπιστώσει ότι και εμείς δεν σεβόμαστε τον εαυτό μας .Χάνει την εμπιστοσύνη του.

 

Αυτό μου το έχει μάθει ο πατέρας μου , τώρα είναι συνταξιούχος ... ήταν και αυτός ελεύθερος επαγγελματίας αλλά όταν κατάλαβε ότι δεν πρέπει να υπερβαίνουμε τα όρια για να εξυπηρετούμε τους πάντες γρήγορα , είχε δυστυχώς  ήδη χαλάσει η  καρδιά του.

εγώ ακολούθησα το επάγγελμα του πατέρα μου ο οποίος δυστυχώς με άφησε .................πριν από πεντέμιση χρόνια να παλεύω με θηρία!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ωραία τα λες....και εγώ τα ίδια πιστεύω............αλλά.............το μυαλό μου και η ψυχή μου δεν μπορούν να ηρεμησουν..............και όλα αυτά για 40 ευρώ!!!!!!!!!!!!!γιατί????????????

Ψυχραιμία και όχι ηττοπάθεια. Άλλες φορές "ματώνουμε" για 40 ευρώ άλλες για το τίποτα. Κάνουμε ότι μπορούμε, ζητάμε βοήθεια, αλλά δεν "πέφτουμε".

Ρίχνουμε και κανένα μπινελίκι που και που, καλό κάνει (τσεκαρισμένο επιστημονικά). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...