Προς το περιεχόμενο

Μπλοκάρισμα ΑΦΜ λογιστή στο TAXISNET λόγω χρεών στο ΟΕΕ. Πως θα υποβάλλουμε τις δηλώσεις ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι. Κατά την υποβολή Ε3 το σύστημα δεν δέχετε το ΑΦΜ λογιστή και όπως έμαθα λόγω οφειλών στο ΟΕΕ.

Καταρχήν αυτό είναι απαράδεκτο και απορώ που δεν έχουμε αντιδράσει ακόμα.

Επειδή δεν έχω τη πρόθεση να πληρώσω στο ΟΕΕ  πως θα μπορέσω να υποβάλλω τις δηλώσεις των πελατών ?

Εάν δεν βάλω λογιστή το πρόβλημα μπορέι να προκύψει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι. Κατά την υποβολή Ε3 το σύστημα δεν δέχετε το ΑΦΜ λογιστή και όπως έμαθα λόγω οφειλών στο ΟΕΕ.

Καταρχήν αυτό είναι απαράδεκτο και απορώ που δεν έχουμε αντιδράσει ακόμα.

Επειδή δεν έχω τη πρόθεση να πληρώσω στο ΟΕΕ  πως θα μπορέσω να υποβάλλω τις δηλώσεις των πελατών ?

Εάν δεν βάλω λογιστή το πρόβλημα μπορέι να προκύψει ?

Na πας να πληρώσεις να ξεμπλοκάρει ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο συναιβει και σε εμενα , πληρωσα την Παρασκευη και το ΑΦΜ μου  άνοιξε την Δευτερα, θελει 3 ημερες μου ειπαν για να ενεργοποιηθει παλι το ΑΦΜ.

Μαλλον δεν μπορεις να αποφυγεις την πληρωμη αν πρεπει να συμπληρωθουν τα στοιχεια του λογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Na πας να πληρώσεις να ξεμπλοκάρει ,

Μπράβο συνάδελφε, ρίξτου & καμμιά φάπα που δεν τακτοποίησε τις οφειλές του....... Μήπως σου περνά απ' το μυαλό τι θα έκανες αν έβλεπες τον κωδικό σου κλειδωμένο? Επειδή το έζησα & εγώ (από την Πέμπτη ξεκλείδωσε σήμερα) σκέψου λίγο τι σημαίνει αυτό. Μήπως είναι μέτρα για να βγάλουν κάθε τι μικρό (αυτοαπασχολούμενοι-μικρά γραφεία) απο την " πιάτσα"? Μήπως & με την πιστοποίηση που θα έρθει θα βρεθούν & άλλοι πολλοί συνάδελφοι εκτός επαγγέλματος? Μήπως τότε βρεθείς & εσύ με κανένα τέτοιο προβληματάκι & τότε............. Αντί να κράξουμε τους υπηρέτες των σχεδιασμών της κάθε κυβέρνησης τις ηγεσίες του ΟΕΕ,που βάζουν πλάτη να χάσουν τη δουλειά τους συνάδελφοι κάνουμε υψηλη κριτική. Μήπως πρέπει να το ξανακεφτείς & εσύ & όλοι μας. Μήπως????????????????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Na πας να πληρώσεις να ξεμπλοκάρει ,

Σκέψου πριν απαντήσεις. Αρκετά μας βαράνε όλοι, όχι όμως και οι συνάδελφοι, ή μήπως δεν .Λυπάμαι για την απάντησή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λοιπόν πάει να ψηφιστεί ο νόμος για κατάργηση της υποχρεωτικής εγγραφης στα επιμελητήρια και οι έξυπνοι του ΟΕΕ το έχουν ονομάσει αλλιώς το 15άρι που δίνουμε, πως να αντιδράσουμε? Πως μπορούμε να απαλλαγούμε οριστικά απο αυτούς και από ολες τις υποχρεωτικές άδειες και πιστοποιήσεις που μας ζητούν συνεχώς και ειναι για το "καλό μας"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις με μπλοκαραν κ εμενα! τωρα τι γινεται; εαν θελει 3 ημερες;

Δεν θέλει 3 μέρες!Αν κάνεις αύριο πρωί πρωί την διαδικασία, στείλεις με fax στο οικονομικό επιμελητήριο την πληρωμή των 15 ευρώ και την υπεύθυνη δήλωση , αυτοί θα ενημερώσουν το σύστημα και θα έχεις ξεμπλοκάρει μέχρι το μεσημέρι.

Ψυχραιμία και καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δώσει από την αρχή του έτους σε 2 συναδέλφους τον κωδικό μου. Δεν πιστεύω πως έκαναν καμιά αμαρτία επειδή ξέχασαν να πληρώσουν την συνδρομή τους στο Επιμελητήριο έγκαιρα.

Το Επιμελητήριο ωστόσο θα έπρεπε αφενός να μην καραδοκεί σαν τον Προκρούστη στην γωνία για τους ξεχασιάρηδες και αφετέρου να σκεφτεί πως αξίζουν καλύτερη συμπεριφορά αυτοί που στηρίζουν την βασική πηγή εσόδων του.

Από την στιγμή που γνωρίζει πότε είναι η ημερομηνία λήξης του καθενός και ειδοποιεί την ΓΓΠΣ για τον ξαφνικό επαγγελματικό θάνατο θα έπρεπε κατά την γνώμη μου 10 μέρες νωρίτερα να ειδοποιεί μέσω e-mail - τουλάχιστον - τον κάθε συνάδελφο για να ανταποκριθεί στις υποχρεώσεις του.

Με αυτό τον τρόπο οι ηλεκτρονικές μας διευθύνσεις δεν θα χρησιμοποιούνται μόνο για την παραλαβή προεκλογικών ενημερωτικών δελτίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως πάντα ο νόμος ειναι αδίστακτος με τους αδύναμους.

Μονο αν εισαι κλέφτης,εγκληματίας,μιζαδόρος αυτόματα βρίσκονται αποθέματα ανοχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλει 3 μέρες!Αν κάνεις αύριο πρωί πρωί την διαδικασία, στείλεις με fax στο οικονομικό επιμελητήριο την πληρωμή των 15 ευρώ και την υπεύθυνη δήλωση , αυτοί θα ενημερώσουν το σύστημα και θα έχεις ξεμπλοκάρει μέχρι το μεσημέρι.

Ψυχραιμία και καλή δύναμη.

Δεν ξέρω αν μιλάς για Αθήνα συναδέλφισσα, αλλά στην επαρχία απο προσωπική πείρα 10 δεν δέχονται με φαξ την υ.δ & την πληρωμή, πρέπει να πας αυτοπροσώπως & εμένα μου πήρε πράγματι 3 μέρες. Απλά ντροπή τους & ας ξανασκεφτούμε τι ψηφίζουμε.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΦΜ ΑΛΛΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ  ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΑΛΛΑ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΥ ?

ΤΙ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δώσει από την αρχή του έτους σε 2 συναδέλφους τον κωδικό μου. Δεν πιστεύω πως έκαναν καμιά αμαρτία επειδή ξέχασαν να πληρώσουν την συνδρομή τους στο Επιμελητήριο έγκαιρα.

Το Επιμελητήριο ωστόσο θα έπρεπε αφενός να μην καραδοκεί σαν τον Προκρούστη στην γωνία για τους ξεχασιάρηδες και αφετέρου να σκεφτεί πως αξίζουν καλύτερη συμπεριφορά αυτοί που στηρίζουν την βασική πηγή εσόδων του.

Από την στιγμή που γνωρίζει πότε είναι η ημερομηνία λήξης του καθενός και ειδοποιεί την ΓΓΠΣ για τον ξαφνικό επαγγελματικό θάνατο θα έπρεπε κατά την γνώμη μου 10 μέρες νωρίτερα να ειδοποιεί μέσω e-mail - τουλάχιστον - τον κάθε συνάδελφο για να ανταποκριθεί στις υποχρεώσεις του.

Με αυτό τον τρόπο οι ηλεκτρονικές μας διευθύνσεις δεν θα χρησιμοποιούνται μόνο για την παραλαβή προεκλογικών ενημερωτικών δελτίων.

πολύ σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...