Προς το περιεχόμενο

δεν χρεωπιστώνεται (603 & 653) στην εκκαθαριστική, ενδοκοινοτική απόκτηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα. Μιας που υπολογίζω εκκαθαριστική παρατηρώ ότι ενώ κάνει σωστά την χρεωπίστωση μιας ενδοκοινοτικής απόκτησης στην περιοδική, δεν κάνει το ίδιο και στην εκκαθαριστική και μου είπαν ότι είναι σωστό (?) και δεν κάνει να τους αλλάξω. Δεν προβλέπεται στην καρτέλα λογαριασμού (π.χ. ενδοκ αποκτ αναλωσίμων 23%) να μπει σ αυτούς τους κωδικούς στο Φ1 όπως την χρεωπίστωση στο Φ2 που κάνει την "τράμπα" και μου λένε ότι είναι σωστό γιατί τους είπαν να μην το αλλάζουν... ότι θα το κάνει ερώτηση... κλπ κλπ

 

Το σωστό είναι να προσθέσω και στις εκροές 23% (603) και αντίστοιχα στις εισροές (653) τις ενδοκ. αποκτήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

καλημέρα. Μιας που υπολογίζω εκκαθαριστική παρατηρώ ότι ενώ κάνει σωστά την χρεωπίστωση μιας ενδοκοινοτικής απόκτησης στην περιοδική, δεν κάνει το ίδιο και στην εκκαθαριστική και μου είπαν ότι είναι σωστό (?) και δεν κάνει να τους αλλάξω. Δεν προβλέπεται στην καρτέλα λογαριασμού (π.χ. ενδοκ αποκτ αναλωσίμων 23%) να μπει σ αυτούς τους κωδικούς στο Φ1 όπως την χρεωπίστωση στο Φ2 που κάνει την "τράμπα" και μου λένε ότι είναι σωστό γιατί τους είπαν να μην το αλλάζουν... ότι θα το κάνει ερώτηση... κλπ κλπ

 

Το σωστό είναι να προσθέσω και στις εκροές 23% (603) και αντίστοιχα στις εισροές (653) τις ενδοκ. αποκτήσεις;

Συνάδελφε,

στο δικό μου πρόγραμμα (δεν έχω  epsilon) ενημερώνεται και η εκκαθαριστική(χρεωπίστωση και ειδικός λογ/μος) έτσι όπως προβλέπεται απο τη νομοθεσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...