Jump to content
Sign in to follow this  
lami

κοινωνικό μέρισμα και εξαιρέσεις

Recommended Posts

Στα στοιχεία μελών συμπληρώνω ενήλικο άτομο που έχει δηλώσει φιλοξενούμενος στο περσινό Ε1 από το άτομο για το οποίο κάνω την αίτηση και εξακολουθεί να είναι φιλοξενούμενος εως τώρα.

Γράφω ΑΦΜ μου βρίσκει το όνομα συμπληρώνω ΑΜΚΑ, έτος γέννησης και καταχωρώ το μέλος.

Όταν πάω να οριστικοποιήσω μου βγάζει στο επάνω πινακάκι ''Δεν μπορείτε να συμπεριλάβετε τον Α.Φ.Μ. ********* γιατί έχει ήδη δηλωθεί.''

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό ? Μήπως κάποιος άλλος έχει δηλώσει σαν φιλοξενούμενο το συγκεκριμένο άτομο και δεν μπορεί να το δηλώσει αυτός που τον φιλοξενεί πραγματικά και αποδεδειγμένα(Ε1)?

Αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο τότε μιλάμε για μεγάλη προχειρότητα.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ  ΝΑ ΛΥΘΟΥΝ

ΕΓΩ ΠΧ ΠΟΝΤΑΡΑ ΣΕ ΦΕΤΙΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ

ΓΙΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΛΛΑ ΔΗΛΩΘΗΚΑΝ ΩΣ ΤΕΤΟΙΟΙ

ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ ΤΕΚΜΗΡΙΩΝ....  :rolleyes:

ΜΕ 5000 ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ, ΟΣΟ ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΕΝΟΣ ΙΧ, ΑΣΤΑ - ΒΡΑΣΤΑ... :unsure:  :wacko:

ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΤΕ....  :(

Στα στοιχεία μελών συμπληρώνω ενήλικο άτομο που έχει δηλώσει φιλοξενούμενος στο περσινό Ε1 από το άτομο για το οποίο κάνω την αίτηση και εξακολουθεί να είναι φιλοξενούμενος εως τώρα.

Γράφω ΑΦΜ μου βρίσκει το όνομα συμπληρώνω ΑΜΚΑ, έτος γέννησης και καταχωρώ το μέλος.

Όταν πάω να οριστικοποιήσω μου βγάζει στο επάνω πινακάκι ''Δεν μπορείτε να συμπεριλάβετε τον Α.Φ.Μ. ********* γιατί έχει ήδη δηλωθεί.''

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό ? Μήπως κάποιος άλλος έχει δηλώσει σαν φιλοξενούμενο το συγκεκριμένο άτομο και δεν μπορεί να το δηλώσει αυτός που τον φιλοξενεί πραγματικά και αποδεδειγμένα(Ε1)?

Αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο τότε μιλάμε για μεγάλη προχειρότητα.

Τώρα εγώ γιατί σ’ αυτό που περιγράφεις βλέπω σωστό έλεγχο και όχι προχειρότητα ;

Guest athenstaxnews

καλημέρα και καλή Ανάσταση άκουσα οτι για το κοινωνικό μέρισμα θα βγάλουν απο βδομάδα νέα εγκύκλιο ? ξέρει κανείς κάτι ? και ότι θα παίξειρόλο και η φετινή δήλωση τουοικ.2014 τελικά τι ισχύει ?

Τώρα εγώ γιατί σ’ αυτό που περιγράφεις βλέπω σωστό έλεγχο και όχι προχειρότητα ;

Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλά.

Το άτομο που κάνει την αίτηση δηλώνει πως φιλοξενεί ενήλικο(μέλος της οικογένειας του) αλλά δεν το δέχεται γιατί εμφανίζει "Δεν μπορείτε να συμπεριλάβετε τον Α.Φ.Μ. ********* γιατί έχει ήδη δηλωθεί".

Το μέλος για το οποίο εμφανίζεται το μήνυμα δεν έχει εισόδημα και έχει δηλώσει στο περσινό Ε1 ότι φιλοξενείται από το άτομο για το οποίο γίνεται η αίτηση.

Αν δεν είναι προχειρότητα να μην μπορεί να δηλωθεί το πραγματικό και τεκμηριωμένο γεγονός τότε τι είναι?

Επίσης τι ουσία έχει εκ των υστέρων ο σωστός έλεγχος (απλή διασταύρωση για εμένα) όταν επιτρέπει εξ' αρχής να  δηλωθεί λάθος γεγονός το οποίο ταλαιπωρεί τον πραγματικό δικαιούχο?

Να δεχθώ συνάδελφοι που προτείνετε να πάρουμε αμοιβή για τις δηλώσεις αυτές, αλλά εδώ στην επαρχία, πως θα ζητήσεις από τον μπάρμπα ή την θειά, που θα έλθει και θα σου πει "Παιδάκι μου ο Παπαδάκης και εκείνος ο αυστηρός με τα Αυτιά, είπαν ότι θα μου δώσει το κράτος ένα πεντακοσάρικο, αν μου κάνεις μια αίτηση , γιατί εγώ , παιδί μου, δεν σκαμπάζω από κομπιούτερ, ούτε γράμματα δεν ξέρω καλά-καλά" ,. Πως θα τους πεις ότι ο Γενικός μας βάζει στην μέση, λέγοντας για 2-3 "πραγματάκια" που χρειάζονται για την αίτηση, τόσο απλά, όσο να πιείς ένα ποτό, όπως έλεγε ο ανεκδιήγητος δημοσιογραφίσκος πέρυσι στις δηλώσεις. 

Και ακριβώς εκεί είναι το πρόβλημα, τα πρωϊνάδικα, που έγιναν όλοι οι λαϊκιστές, φοροτεχνικοί και οικονομολόγοι και οι παρατρεχάμενοι (επ΄αμοιβή, βεβαίως) λαλίστατοι συνάδελφοι, που δεν λένε ότι όλα αυτά μας κοστίζουν σε χρόνο και χρήμα...

Αλλά δείτε πως περιγράφει την πραγματικότητα ένας άλλος δημοσιογράφος, που όμως είναι πρώτα από όλα , άνθρωπος...

Μεγαλοβδόμαδο

Πρώτη καταχώρηση: 17/04/2014 - 08:00 Ο Στάθης στον eniko

Πήγε, λέει, να πάρει κάποια ευρώ επίδομα, της είπαν ότι εν τέλει δεν τα «δικαιούται», γύρισε πίσω σπίτι της κι έκλαιγε...

Αυτή η ταπείνωση -όχι η άγια ταπείνωση των ημερών, αλλά η άγρια ταπείνωση του κόσμου τούτου- πόσες καρδιές Ελλήνων κι Ελληνίδων έσφαξε αυτές τις μέρες;

Εσπειρε φτώχεια πολλή αυτή η κυβέρνηση, απελπισία και θλίψη, κι όσους της το επισημαίνουν τους αποκαλεί «μίζερους». Με αλαζονία και έπαρση, λογίζει για ηλίθιους όσους έκαμε δυστυχείς. Και μέσα στην κακοκεφαλιά της, την κακοκεφαλιά του θεομπαίχτη,

προκαλεί η κυβέρνηση τα θύματά της! κι εφαρμόζει δεκατισμό - καλεί έναν στους δέκα απ’ τους πενόμενους και πεινώντες που κατασκεύασε και του πετάει κατάμουτρα ένα μάτσο ψίχουλα, να πάει να κάνει Πάσχα - τι αισχρό!

Πάει αυτή η κυβέρνηση των ουτιδανών για μαλλί στον πόνο του κοσμάκη και θα βγει κουρεμένη απ’ την οργή του.

Δίνει αυτά τα επιδόματα στους δυσπραγούντες η συμμορία των ανδρεικέλων, λες και δίνει τα τριάκοντα αργύρια στον Ιούδα, για να εισπράξει τις ψήφους τους. Κι ορισμένων βασανισμένων, απελπισμένων, φοβισμένων ψυχών θα εισπράξει την ψήφο η κυβέρνηση των πονηρών, θα εισπράξει όμως και την απέχθεια, την αηδία όλων των άλλων.

Μπορεί αυτή η κυβέρνηση να εξαπατήσει για μιαν ακόμα φορά πολύ λίγους απ’ τα θύματά της, αλλά αυτό βλέπουν όλοι οι άλλοι. Με αηδία. Με αποστροφή. Διότι οι άνθρωποι δεν έχουν χάσει την αξιοπρέπειά τους - πλην ακριβώς εκείνων που θέλουν να τους την αφαιρέσουν. Των γενίτσαρων και των γραισκύλων.   

Φωτισμένο απόψε το Πραιτώριο. Κάνει η κυβέρνηση τον τρόμο της γιορτή. Γιορτή, ότι βγήκαμε στις αγορές, ότι πάει στον διάολο το Μνημόνιο, ενώ στο κατώι οι σταυρωτήδες τοιμάζουν νέα καρφιά

για νέες μειώσεις μισθών στο Δημόσιο, νέες απολύσεις στον ιδιωτικό και τον δημόσιο τομέα, νέες μειώσεις στις επικουρικές και τις συντάξεις, νέους φόρους - όλα όμως μετά τις εκλογές.

Κι αν πάμε καλά στις εκλογές, μετά θα πάρουμε και όλα τα άλλα νέα μέτρα, θεσμικά και δημοσιονομικά, το νέο Μνημόνιο, αυτό που έχει προσυμφωνηθεί. Για να τελειώσει η δουλειά και να μείνει ο τόπος αυτός εσαεί τόπος κρανίου και αγρός του Κεραμέως.

Γλεντούν στο Πραιτώριο και γιορτάζουν οι φαύλοι, για να τους βλέπει η πόλη γύρω-γύρω, ότι οι νεκροί είναι ακόμα ζωντανοί, ότι διαφεντεύουν και κάνουν κουμάντο, ότι κυβερνάει ο αγάς με τις πλάτες του Ρωμαίου.

Κυβερνάω για αυτό το σινάφι των υπομειόνων σημαίνει ότι εξακολουθώ να μπορώ να λέω ψέματα,

ότι εξακολουθώ να μπορώ να εξαπατώ, ότι εξακολουθώ να τα τρώω μαζί με τα αφεντικά μου,

ότι τη γλυτώνω,

ότι εξακολουθώ να βρίσκω κλεπταποδόχους για όσα κλέβω, ότι είναι ανοιχτός μέρα-νύχτα ο Ναός των αργυραμοιβών. Αυτό σημαίνει για αυτούς κυβερνώ: να κόβω και να ράβω τους νόμους στα μέτρα μου, να υπαγορεύω, να απαγορεύω και να διατάσσω, για αυτό είναι φωτισμένο απόψε το Πραιτώριο, για να νομίζει η πόλη ότι είναι ο τρόμος τους γιορτή.

Εγώ ο μέγας Υποκριτής σάς φιλώ τα δάκρυα απ’ τις θυσίες που κάνατε για να τρώνε καλά οι τράπεζες, οι φίλοι μου οι φοροφυγάδες, και τ’ αφεντικά μου οι αεριζήδες και μιζαδόροι.

Εγώ ο μέγας Εκατόνταρχος και Παλουκωτής είμαι που κρίνω τι εστί Μπαλτάκος, τι είναι νόμος και υποκλοπή, τι εστί παραγραφή και πώς σας αφαλοκόβω με προεδρικά διατάγματα, φαστ τρακ και διαδικασίες του κατεπείγοντος.

Και να ορχούνται, παρακαλώ, τα θαλασσοδάνεια στα ημέτερα ΜΜΕ, και να χορεύουν τον χορό των εφτά πέπλων οι δέκα πληγές του Φαραώ, έχω ακόμα

πολλά να βγάλω αύριο στο παζάρι και ν’ απλώσω στον πάγκο του χασάπη, ΔΕΗ κι Ελληνικό, ύδατα κι ενέργεια, ζωές κι άλλες ζωές, να χορτάσει ο Μολώχ κι αποσπερίς θα πάω κι εγώ στην εκκλησιά

να του πλύνω τα πόδια του λαϊκιστή, πριν να τονε σταυρώσω.

«Τον δάσκαλο, τον δάσκαλο, αυτόν τον σαρδανάπαλο, να μου τον φέρετε στο στρώμα», ευλαβικώς να τον λιτανεύσω, για το καλό της τη σφάζω την Ελλάδα, δυσανάλογο φορτίο μού έχει πέσει, μεγάλο κόστος πληρώνω.

Η μάνα τ’ άνεργου κλαίει, βρε μασκαρά, όχι η μάνα τ’ αφέντη.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Ο τύπος είναι απίστευτος!!!Στο fb λέει ότι δηλώνεις αυτό που ισχύει τώρα δηλαδή το πραγματικό γεγονός καί μετά θα το τσεκάρουν καί με τις φετινές δηλώσεις!!Δηλαδή, άσχετα που δήλωσες φιλοξενούμενος το 2012, μπορείς να δηλωθείς στην αίτηση αυτού που σε φιλοξενούσαι την 01/01/2014!!!Αυτό που δεν έχω καταλάβει καί σπάω το κεφάλι μου, είναι αν σαν βάση εισοδήματος για ένα "νοικοκυριό" όπως λέει υπολογίζει ως σύνολο εισοδήματος διαφορετικές περιπτώσεις. Δηλαδή πχ σε νοικοκυριό με 3 άτομα, υπολογίζει απ' τον ένα το τεκμαρτό καί απ' τους άλλους δύο το πραγματικό, όποιο είναι μεγαλύτερο δηλαδή. Αν ισχύει κάτι τέτοιο μιλάμε για τρελή απάτη!!Η-δικιά μου-λογική λέει ότι θα πρέπει να υπολογίζει το σύνολο του πραγματικού καί του τεκμαρτού καί με βάση το μεγαλύτερο να βγαίνει το ισοδύναμο.

Χρόνια πολλά συνάδελφοι!

Πως θα ζητήσουμε λεφτά απο φτωχούς ανθρώπους; Θα βγούμε και εκμεταλλευτες στο τέλος και όλοι θα λένε να και... ''νεα υλη στους λογιστάς''

(Την φράση αυτή την...εφήυρε ο κ.Τατόυλης σε συνάντηση που είχε ο σύλλογος μας πριν λίγο καιρό μαζί του όταν του αναλύσαμε πόσες τζάμπα δουλειές και υποχρεώσεις μας έχουν φορτώσει, και μας είπε πως τώρα που φτιάχνουν τα πράγματα όλα αυτά θα μεταφρασθούν σε επιπλέον εισόδημα για μας!!!!!)

Καταντήσαμε εντελώς αμισθοι υπαλληλοι του Δημοσίου μη το ψάχνετε ...

Κάνω αίτηση για συνταξιούχο 10 χρόνια χήρο, έχει γίνει η μεταβολή στο μητρώο, μου βγάζει ότι έχει δηλώσει έγγαμος και οπότε πρέπει να δηλώσω τα στοιχεία της συζύγου...!!!

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Επίσης, οι αγροτικές επιδοτήσεις προσμετρώνται στο εισόδημα?

στην δηλωση του 2012 εγγαμη με ενα παιδι βαση εισοδηματοσ δεν το δικαιουτε..

απο τα μεσα του 2013 χωρισε δηλωσε στο μητρωο το διαζυγιο ...αρα στην δηλωση του 2013 θα την κανη μονη τησ με μικρα πια εισοδηματα και ενα παιδι..

τησ κανω αιτηση ? αφου η τωρινη τησ κατασταση δειχνει οτι παιρνει το μερισμα ?η απαραβατος ορος ειναι η δηλωση του 2012?

απο τα μεσα του 2013 χωρισε δηλωσε στο μητρωο το διαζυγιο ...αρα στην δηλωση του 2013 θα την κανη μονη τησ με μικρα πια εισοδηματα και ενα παιδι..

τησ κανω αιτηση ? αφου η τωρινη τησ κατασταση δειχνει οτι παιρνει το μερισμα ?η απαραβατος ορος ειναι η δηλωση του 2012?

ναι... κατάφερα και μίλησα με την γραμματεία πριν από λίγο και μου απάντησαν ότι όλα υπολογίζονται με βάση τα εισοδήματα της χρήσης του 2012...(Οικ .2013).. Οι καραγκιοζηδες... :angry:  Αλλά τι φταίνε και αυτόι στην γραμματεία, απλοί υπάλληλοι είναι.. Τα μεγάλα κεφάλια θέλουν κόψιμο αλλά τελος πάντων..

Προσπαθώ να στείλω αίτηση συναξιούχου με αναπηρία , με ένα προστατευόμενο μέλος και  ένα ενήλικο άνεργο

φιλοξενούμενο [ο οποίος πέρυσι έκανε δήλωση μηδενική σαν φιλοξενούμενος στον πατέρα], και  αφού τους καταχωρήσω, κάνοντας 

κλικ στην ορισικοποίηση μου βγάζει μήνυμα ότι : "δεν μπορείτε να δηλώσετε τον ΑΦΜ ...... διότι έχει ήδη δηλωθεί"

τι θέλει να πεί ο ποιητής; που έχει δηλωθεί; το έχει αντιμετωπίσει κανείς; μήπως είναι λάθος του συστήματος;

Προσπαθώ να στείλω αίτηση συναξιούχου με αναπηρία , με ένα προστατευόμενο μέλος και  ένα ενήλικο άνεργο

φιλοξενούμενο [ο οποίος πέρυσι έκανε δήλωση μηδενική σαν φιλοξενούμενος στον πατέρα], και  αφού τους καταχωρήσω, κάνοντας 

κλικ στην ορισικοποίηση μου βγάζει μήνυμα ότι : "δεν μπορείτε να δηλώσετε τον ΑΦΜ ...... διότι έχει ήδη δηλωθεί"

τι θέλει να πεί ο ποιητής; που έχει δηλωθεί; το έχει αντιμετωπίσει κανείς; μήπως είναι λάθος του συστήματος;

προφανώς έχει δηλωθεί το ΑΦΜ, σε άλλη αίτηση!!μπάχαλο!!!

Ο καθένας πράττει κατα το δοκούν αφού ο τύπος βγάζει ΠΟΛ γραμμένες στο πόδι καί δελτία τύπου στο twitter καί στο facebook :blink: 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Μπήκα να υποβάλλω αίτηση σε κάποια κυρία ,ανάπηρη, η οποία χώρησε από το 2005 και φυσικά είχε δηλωθεί το διαζύγιο στο μητρώο.

Κάνει κανονικά Ε1 μόνη της από τότε έως τώρα.

Κατά την υποβολή της αίτησης για το κοινωνικό(εδώ γελάμε) μέρισμα, μου βγάζει μηνυμα να δηλώσω και τα στοιχεία του συζύγου!!

Μα αφού είναι χωρισμένοι! Έχει τύχει σε κανέναν άλλο?

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Μπήκα να υποβάλλω αίτηση σε κάποια κυρία ,ανάπηρη, η οποία χώρησε από το 2005 και φυσικά είχε δηλωθεί το διαζύγιο στο μητρώο.

Κάνει κανονικά Ε1 μόνη της από τότε έως τώρα.

Κατά την υποβολή της αίτησης για το κοινωνικό(εδώ γελάμε) μέρισμα, μου βγάζει μηνυμα να δηλώσω και τα στοιχεία του συζύγου!!

Μα αφού είναι χωρισμένοι! Έχει τύχει σε κανέναν άλλο?

καλημέρα!!

κοιταξε μήπως δεν έχεις ξεκλικάρει το ''παντρεμενη'' γιατι το βγάζει σαν πρωτη επιλογή!

καλημέρα!!

κοιταξε μήπως δεν έχεις ξεκλικάρει το ''παντρεμενη'' γιατι το βγάζει σαν πρωτη επιλογή!

Καλημέρα,

Το ξεκλίκαρα,αλλά ξέρεις τι έγινε?

Μπήκα στα στοιχεία της γυναίκας στο taxis και βλέπω πως έχουν βάλει έναρξη σχέσης (γάμος) 1/1/1900! Μιλάμε για μεγάλους ξεφτίλες.....

και στην διακοπή σχέσης(διαζύγιο) τίποτα,ενώ είχε δηλωθεί το διαζύγιο το 2005!

Δηλαδή επειδή το σύστημα τους είναι μπάχαλο και δεν ξέρουν τι τους γίνεται ,πρέπει εμείς οι λογιστές να τρέχουμε στι ΔΟΥ 100χμ μακριά για να ξαναδηλώνουμε πράγματα που ήδη έχουμε δηλώσει...!

Συναδέλφισα, πάντως σ'ευχαριστώ για την απάντηση!

Καλημερα.Εγγαμος με 2 παιδια ανηλικα,συζυγο ανεργη, εισοδηματα συνολικα  9200 βγαζει απορριψη..και μου λεει..6000 ο συζυγος και 2000 η συζυγος και απο 1000 το καθε παιδι μας κανουν 10000..γιατι δε το δικαιουμαι???του λεω τουιταρετο να σου απαντησει..πλακα μου κανεις λεει..οχι καθολου του απανταω..

Καλημέρα και χρόνια πολλά...Τους ελεύθερους επαγγελματιές τους εξαιρεί ε??Οι αγρότες του ειδικού καθεστώτος??αυτοί που συμμετέχουν σε εταιρεία??ένα μπάχαλο!!

Ύστερα από καμμια δεκαρια-απορριπτικές-αιτήσεις, μπορώ να πώ σχεδόν σίγουρα ότι μπερδεύει τα εισοδήματα μεταξύ τους. Προσθέτει δηλαδή ανόμοια εισοδήματα!!!!Σε έγγαμους για παράδειγμα με 50.000 ακίνητη, 6000-πραγματικό-εισόδημα για τον αιτούντα καί 5000-τεκμαρτό-για τη σύζηγο (πραγματικό 0). Προσθέτει το πραγματικό με το τεκμαρτό, έτσι 6000+5000=11000.

άρα 11.000/1,33=8271>8000 =>ΑΠΟΡΡΙΨΗ

Ο-λεγόμενος κύριος-Θεοχάρης έχει βαρεθεί-όπως λέει-να τονίζει ότι "δεν εξετάζεται κάποιος μεμονωμένα αλλά το νοικοκυριό καί αυτό γιατί όλοι συνεισφέρουν σ' αυτό"!!Αφού συνεισφέρουν όλοι σε αυτό πως γίνεται να προσθέτουν διαφορετικά εισοδήματα????????Σα δε ντρέπεσαι ΑΡΧΙΨΕΥΤΑΡΑ ΓΕΝΙΚΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ που παίζεις με τον πόνο του κοσμάκη (καί τον πόνο τον δικό μας που προσπαθούμε να εξηγήσουμε τα ανεξήγητα, τα δικά σας, στους πολίτες)

οι ελευθεροι επαγγελματιες δικαιουνται κοινωνικου μερισματος εφοσον πληρουν τα κριτηρια;; ή οταν στο αντρογυνο ο ενας ειναι ελευθερος επαγγλεματιας και δικαιουνται το επιδομα σας εχει τυχει αυτο; (το τελευταιο λιγο δυσκολο αφου χωρις εισοδηματα παρινει 5000 τεκμηριο διαβιωσης , πρεπει να ειναι χωρις αμαξι και με πολυ μικρο σπιτι)

Έλεος με το κοινωνικό μέρισμα...ειλικρινά έχω αγανακτήσει,όλοι θέλουν τώρα ,είναι δυνατόν όλη η Ελλάδα να κάνει αίτηση μέχρι τις 30/04?κανένας δεν θέλει να περιμένει να την κάνει μέχρι 30/6,άσε που νομίζουν ότι είμαστε υποχρεωμένοι να τις κάνουμε.

Καλησπερα και χρονια πολλα!! Θα ηθελα την συμβουλη σας! Εστειλα την αιτηση μιας γυναικας η οποια εχει αναπηρια και ξεχασα να το δηλωσω!! Η αιτηση απορριφθηκε λογο εισοδηματος, περιπου 8000. Μπορω να κανω καινουργια, και αν κανω θα αλλάξει το αποτέλεσμα ή όχι?