Προς το περιεχόμενο

κοινωνικό μέρισμα και εξαιρέσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φορολογούμενος συνταξιούχος ΙΚΑ πληρούσε τα κριτήρια για το μέρισμα.Κάνει αίτηση και γίνεται δεκτή.Στη φετινή βεβαίωση συντάξεων έχει αναδρομικά 2012 που υποχρεωτικά πάνε με συμπληρωματική δήλωση στο έτος που ανάγονται.Αυτό έχει ως συνέπεια να μη δικαιούται το μέρισμα.Τι κάνει τώρα που το μέρισμα φαίνεται στο taxisnet να είναι

Αστα ολα οπως ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αιτηση που εσταλη 22/04/2014 με ενδεικτικο αποτελεσμα αποδοχη δεν πληρωθηκε σημερα...μπαινοντας στην  αιτηση την εμφανιζει παλι με ενδεικτικο αποτελεσμα αποδοχη δεν αλλαξε σε προς πληρωμη ή απόρριψη....τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?εχει καποιος συναδελφος αντιμετωπισει κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα ολα οπως ειναι

Συνάδελφε αυτό είναι το καλύτερο συμφωνώ..Αλλά υποκρύπτει δόλο και μπορεί να έχει συνέπειες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να πει ότι εκανε την αιτηση και μετα πηρε ταχυδρομικα τα αναδρομικα...αν εχει αναγκη να παρει το μερισμα τωρα , μετα από καποιο χρονικο διαστημα να κανει την τροποποιητικη και πολύ αργοτερα με πιθανον διασταυρώσεις μπορει εως σιγουρα  να του το ζητησουν πισω,η επιλογή είναι του συνξχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς πληρωμη;;;;μηπως υπαρχει καποιο θεμα με το ιβαν;;;;μηπως είναι λογ πρωην τραπεζας και εχει αλλαξει πια η μορφη του;;;εικασιες κανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αιτηση που εσταλη 22/04/2014 με ενδεικτικο αποτελεσμα αποδοχη δεν πληρωθηκε σημερα...μπαινοντας στην  αιτηση την εμφανιζει παλι με ενδεικτικο αποτελεσμα αποδοχη δεν αλλαξε σε προς πληρωμη ή απόρριψη....τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?εχει καποιος συναδελφος αντιμετωπισει κατι τετοιο?

έχω και εγώ μια τέτοια περίπτωση και φαντάζομαι ότι είναι ανάμεσα στις 62.000 αιτήσεις που θα ελεγχθούν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζευγαρι συνταξιουχων  με 8500 εισόδημα αλλά ο σύζηγος με 67% αναπηρία και μου βγάζει ενδεικτικό αποτέλεσμα απόρριψη

 

έψ τικάρει την αναπηρία στην αίτηση  δεν υπάρχει μεγαλύτερο τεκμαρκτό και δεν ειναι φιλοξενούμενοι

 

Δε διαβάζει το σύστημα την αναπηρία??Καμιά ιδέα??

'Εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημμα.Γνωρίζει κανείς γιατί απορρίπτεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα . Μια ερώτηση έκανα την αίτηση για λογαριασμό της γιαγιας μου. Η γυνάικα χήρα έχει εισόγημα  7500 αλλά παίρνει κάπου 300 για το ΕΚΑΣ και μου βγάζει απορριπτική κάνω κάτι λάθος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα . Μια ερώτηση έκανα την αίτηση για λογαριασμό της γιαγιας μου. Η γυνάικα χήρα έχει εισόγημα  7500 αλλά παίρνει κάπου 300 για το ΕΚΑΣ και μου βγάζει απορριπτική κάνω κάτι λάθος ;

Οχι δεν κανεις κάτι λάθος απλά δεν εμπίπτει η γιαγιά σου στα εισοδηματικά κριτήρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δυο περιπτωσεις που ενω εγκριθηκε η αιτηση (ενδεικτικο αποτελεσμα) δεν μπηκαν τα λεφτα.

Υπαρχει καποιο τηλ να καλεσω για την πορεια των αιτησεων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δυο περιπτωσεις που ενω εγκριθηκε η αιτηση (ενδεικτικο αποτελεσμα) δεν μπηκαν τα λεφτα.

Υπαρχει καποιο τηλ να καλεσω για την πορεια των αιτησεων;

Μήπως ο λογαριασμός ΙΒΑΝ που δηλώθηκε, δεν είναι ενεργός??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους εστειλα να το δουν σημερα στην τραπεζα και ηταν οκ επεισης δεν τιθεται θεμα παρακρατησεις απο την τραπεζα. Μπορει να πεσαν σε ελεγχο θα περημενω μερικες μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΜΚΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ??ΟΜΩΣ ΣΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ Ο ΑΜΚΑ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΜΚΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ??ΟΜΩΣ ΣΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ Ο ΑΜΚΑ..!

 

ΚΕΠ και διόρθωση ΑΜΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΜΚΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ??ΟΜΩΣ ΣΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ Ο ΑΜΚΑ..!

2η ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ  Κ ΛΑΘΟΣ ΑΜΚΑ!!!!Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΕΠ και διόρθωση ΑΜΚΑ

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!ΑΠΛΑ ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩΣ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΤΙ ΑΜΕΣΑ..ΓΙΑΤΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ  ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΛΕΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Αλλαγή σε ΑΚΜΑ δεν μπορεί να γίνει. Αν έχει εκδοθεί λάθος (τα έξη πρώτα στοιχεία δεν συμφωνούν με την ημερομηνία γέννησης) αλλά είστε σίγουρη ότι είναι ο πραγματικός, μπορείτε να προχωρήσετε την διαδικασία. Δεν είναι απαγορευτικό το μήνυμα.

Μπορείτε επίσης να δείτε αν είναι ο πραγματικός ή να αναζητήσετε αυτόν εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα καλα ...αλλα το καλυτερο ειναι που εγω ο βλακας ο λογιστης καθομαι και εξηγω ποιοι και πως το δικαιουνται με βαση τους νομους εδω και ενα μηνα  και ερχονται οι φιλοξενουμενοι και μου λενε οτι δεν κανω καλα την δουλεια μου και η ταδε  κανει σε ολους αιτησεις και το παιρνουν (το γνωστο με το ''δεν φιλοξενουμε πλεον'' αλλα στην δηλωση δεν θα δηλωσουμε τπτ διοτι η κα ταδε  που στην πραγματικοτητα δεν ειναι λογιστρια τους στελνει να κανουν την δηλωση στον κανονικο λογιστη και να βγαλει το φιδι απο την τρυπα).ελεγχο φιλοι μου, ελεγχο σε ολες τις αιτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζευγάρι το οποίο ήταν ανήπαντρο μέσα στο '13, παντρεύτηκε τον Φεβρουάριο του '14 και από τότε νοικιάζουν σπίτι και μένουν μόνοι του δικαιούνται το μέρισμα? Γιατί ουσιαστικά είναι ξεχωριστό νοικοκυριό. Αλλά στην δήλωση την φετινή θα φάνουν σαν φιλοξενούμενοι. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...