Προς το περιεχόμενο

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΛΟΓΙΣΤΗ ΣΕ Α΄ΤΑΞΗΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως υπαρχει περιπτωση να παρει παραταση και αυτη η εξεταση δεν νομιζω οτι προλαβαινω :P

Σίγουρα θα πάρει.

Το "ρεπορτάζ" έτσι λέει. Ασυζητητί μάλιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελιωσα τα τεστ κ βγηκε 70% ξαναμπαινω εδω κ  3 μερες κ δεν βλεπω πουθενα οτι περασα..να ανυσηχω?

Μόλις το ολοκλήρωσα & εγώ...79%. Τώρα τι μέλλει γενέσθαι; Θα πάρουμε από κάπου τη νέα ταυτότητα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελιωσα τα τεστ κ βγηκε 70% ξαναμπαινω εδω κ  3 μερες κ δεν βλεπω πουθενα οτι περασα..να ανυσηχω?

Θα σας ενημερώσουν με e-mail από το Επιμελητήριο για την παραλαβή της νέας άδειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το ολοκλήρωσα & εγώ...79%. Τώρα τι μέλλει γενέσθαι; Θα πάρουμε από κάπου τη νέα ταυτότητα; 

Πράγματι θα σε ειδοποιήσουν με e-mail να την παραλάβεις η ίδια ή με εξουσιοδοτημένο άτομο. Φωτό έστειλες ηλεκτρονικά; Θα την ενσωματώσουν στην ταυτότητα, την οποία θα βάλεις στην .. κορνίζα, γιατί δεν ξέρω που αλλού θα την χρειαστείς ! Καλά αποτελέσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αφήσει τελευταία την κοστολόγηση για αύριο :P

 

72/75 στα υπόλοιπα - οι εργασίες τέλους χρήσης είχαν κάτι υπερφυσικά ηλίθιες ερωτήσεις του στυλ α) 1+2 = 3 β) 2+1 = 3 και το ένα από τα δύο έπρεπε να το διαλέξουμε...  :rolleyes:

 

Ένας ορκωτός που είδε τα αποτελέσματα δεν είπε καλά λόγια για τις εν λόγω ερωτήσεις του εισηγητή.

 

Τέλος πάντων μικρή σημασία έχει, το θέμα είναι να περάσουμε όλοι αυτή τη φάρσα και να κάνουμε το ίδιο και με την επερχόμενη πιστοποίηση...  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φάρσα θα ήταν, αν δεν την είχαν κάνει μέσα στις δηλώσεις,

 

τώρα άλλη μου φαίνεται η σωστή λέξη, αλλά υπάρχει ο κώδικας δεοντολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράταση Διαδικασίας Αξιολόγησης για την Απόκτηση της Α΄ τάξης

Η Κεντρική Διοίκηση του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδος κατανοώντας τις αυξημένες επαγγελματικές υποχρεώσεις των Λογιστών φοροτεχνικών - και λόγω της νέας προθεσμίας υποβολής των φορολογικών δηλώσεων έως 14 Ιουλίου 2014 - αποφασίζει να δοθεί παράταση της ημερομηνίας λήξης της διαδικασίας αξιολόγησης για την απόκτηση της Α΄ τάξης, έως και 31  Ιουλίου 2014.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους αντιμετώπισαν πρόβλημα με την είσοδο στο σύστημα, πέρα από την αποστολή φαξ με την περιγραφή του προβλήματος, έχει ακουστεί τίποτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους αντιμετώπισαν πρόβλημα με την είσοδο στο σύστημα, πέρα από την αποστολή φαξ με την περιγραφή του προβλήματος, έχει ακουστεί τίποτα ?

δοκίμασε να μπεις στο σύστημα..

 

πρέπει να μπορείς τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία, την καλημέρα μου!! το είδα μόλις τώρα,

παρόλο αυτό έχω να πω "μας υποχρέωσαν"...

τίποτα δεν έγινε τυχαία κατ΄εμέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπειρία μου στην "αναβάθμιση" (μη πω καιμιά κουβέντα...) από Γ' σε Β' ήταν η εξής: 

 

- Έκανα πάνω από 100 χλμ με το αμάξι για να πάω στο κεντρικό του περιφερειακού τμήματος του Ο.Ε.Ε.

- Πλήρωσα περί τα 100€ (παραπάνω δηλ., αλλά δε θυμάμαι ακριβώς πόσα) 

- Ο εισηγητής μας είπε "Οκ, είναι περίοδος δηλώσεων. οπότε ας μιλήσουμε για δηλώσεις" κι όταν ένας τόλμησε να αντικρούσει λέγοντας "καλά δε θα μας μιλήσετε για τα Γ' κατηγορίας" η απάντηση ήταν "Εσύ περιμένεις να μάθεις τα Γ σε ένα απόγευμα; Ας πούμε για δηλώσεις που είναι επίκαιρο". 

 

Σε σχέση με αυτό το κοστοβόρο χάσιμο χρόνου, η τωρινή διαδικασία ήταν - τελικά- καλύτερη. Ήμουν εντελώς αρνητική στην αρχή με τις εξετάσεις, αλλά με τον τρόπο που τις έβαλαν αποδείχθηκαν βατές. Μοναδική ένσταση η χρονική περίοδος...πολύ άκυρο εν μέσω δηλώσεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπειρία μου στην "αναβάθμιση" (μη πω καιμιά κουβέντα...) από Γ' σε Β' ήταν η εξής: 

 

- Έκανα πάνω από 100 χλμ με το αμάξι για να πάω στο κεντρικό του περιφερειακού τμήματος του Ο.Ε.Ε.

- Πλήρωσα περί τα 100€ (παραπάνω δηλ., αλλά δε θυμάμαι ακριβώς πόσα) 

- Ο εισηγητής μας είπε "Οκ, είναι περίοδος δηλώσεων. οπότε ας μιλήσουμε για δηλώσεις" κι όταν ένας τόλμησε να αντικρούσει λέγοντας "καλά δε θα μας μιλήσετε για τα Γ' κατηγορίας" η απάντηση ήταν "Εσύ περιμένεις να μάθεις τα Γ σε ένα απόγευμα; Ας πούμε για δηλώσεις που είναι επίκαιρο". 

 

Σε σχέση με αυτό το κοστοβόρο χάσιμο χρόνου, η τωρινή διαδικασία ήταν - τελικά- καλύτερη. Ήμουν εντελώς αρνητική στην αρχή με τις εξετάσεις, αλλά με τον τρόπο που τις έβαλαν αποδείχθηκαν βατές. Μοναδική ένσταση η χρονική περίοδος...πολύ άκυρο εν μέσω δηλώσεων...

 

Συγνώμη βρε Κορίνα, προς Θεού δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, αλλά...

 

τώρα δηλαδή που δεν έδωσες 100 ευρά αλλά 35 και δεν έκανες και τα 100 χλμ αλλά έδωσες εξετάσεις από το γραφείο σου, από το σπίτι σου δεν ξέρω εγώ από που αλλού, και επειδή η διαδικασία είναι "βατή" όπως λες, είσαι ευχαριστημένη με τις εξετάσεις??? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη βρε Κορίνα, προς Θεού δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, αλλά...

 

τώρα δηλαδή που δεν έδωσες 100 ευρά αλλά 35 και δεν έκανες και τα 100 χλμ αλλά έδωσες εξετάσεις από το γραφείο σου, από το σπίτι σου δεν ξέρω εγώ από που αλλού, και επειδή η διαδικασία είναι "βατή" όπως λες, είσαι ευχαριστημένη με τις εξετάσεις??? 

 

Δεν είπα ότι είμαι υπέρ των εξετάσεων...κοροϊδία ήταν το σεμινάριο πριν, κοροϊδία είναι και οι εξετάσεις τώρα. Αλλά είπα ότι στη σύγκριση μεταξύ των 2, εν τέλει βγήκε θετικός απολογισμός από τις εξετάσεις γιατί και δεν έφαγα πήγαιν' έλα μέσα στη ζέστη για το τίποτα, ούτε μου κόστισε σε χρήματα όσο την προηγούμενη φορά. Κάθισα με το laptop στον καναπέ μου, είχα ανοιχτό και το παράθυρο με τις σημειώσεις, με ctrl+F έβρισκα πολλές απαντήσεις όπου είχα αμφιβολία. Δεν είμαι υπέρ αυτής της διαδικασίας, όχι όμως ότι κι η άλλη ήταν σωστή... πιστεύω ότι τα πτυχία μας σε συνδυασμό με την  προϋπηρεσία και μόνο θα έφταναν, ούτε άχρηστα σεμινάρια, ούτε ανούσιες εξετάσεις, μόνο και μόνο για να εισπράττει το Ο.Ε.Ε., αλλά έχοντας ολοκληρώσει τη διαδικασία λέω απλά ότι την προτίμησα από την προηγούμενη, αυτό είναι όλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω ότι τα πτυχία μας σε συνδυασμό με την  προϋπηρεσία και μόνο θα έφταναν,

 

εγώ θα μείνω μόνο σε αυτό.....καλή συνέχεια Κορίνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...