Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή Δηλώσεων Φορολογίας Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων ή αλλιώς είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κωνσταντίνε, εγώ τώρα τα είδα.. μάλλον λαχάνιασαν στην ανηφόρα για τα βόρεια.. :) σε σας μου φαίνεται πιο γρήγορα φτάνουν :P Καλημέρααα!

χα,χα ναι σε εμάς έχει κατηφόρα, αλλά μας λείπει μία Εγνατία  ......  :D  :lol:  :lol:

 

Καλημέρααααααααα.  :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα. Τελειώσατε φπα, εκκαθαριστικές, δηλώσεις εταιρειών, οριστικές απ αυτές κι απ τις άλλες,ΑΠΔ,  παρακρατήσεις , προσωρινές και δε θυμάμαι τι άλλο κι αρχίσατε δηλώσεις φ.π. ; Άμα είναι έτσι να πάω για τσίπουρα πρωί πρωί γιατί δεν τη βγάζω με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα,χα ναι σε εμάς έχει κατηφόρα, αλλά μας λείπει μία Εγνατία  ......  :D  :lol:  :lol:

γιατί Κωνσταντίνε? τι τη θες την Εγνατία? μη μου πεις ότι θες και συ να βγείς στις αγορές?? :D:lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ξανά απαντηθεί το ίδιο θέμα πολλάκις ... :) με μία αναζήτηση θα το βρείτε εύκολα.

 

Καλημέρα..

ευχαριστω, εμ εχει περασει ενας χρονος που στελναμε, καθαρο και φορο μας κανει το ακαθαριστο, ειναι λαθος να σταλει δηλαδη ακαθαριστο και φορο,γιατι επηρεαζει και εισφορα αλληλεγγυης,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι ..... Σε συζήτηση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης , ανέφερα στο  κ. Γενικό με αφορμή δημοσίευση του, για τους πίνακες αγροτικών , ότι αναμένουμε και την ανάλογη μετάθεση προθεσμιών λόγω της καθυστέρησης , με αυτά και με εκείνα η απάντηση που έχει σημασία είναι ότι υπάρχουν λίγα προβλήματα στο ανέβασμα στοιχείων , αλλά όταν είναι έτοιμα οι δηλώσεις θα μπορούν να υποβληθούν σε 3 εβδομάδες .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα. Τελειώσατε φπα, εκκαθαριστικές, δηλώσεις εταιρειών, οριστικές απ αυτές κι απ τις άλλες,ΑΠΔ,  παρακρατήσεις , προσωρινές και δε θυμάμαι τι άλλο κι αρχίσατε δηλώσεις φ.π. ; Άμα είναι έτσι να πάω για τσίπουρα πρωί πρωί γιατί δεν τη βγάζω με τίποτα.

Αμέ, αμέ, προγραμματισμός φίλε μου ! Να σκεφτείς ότι τελειώνω και τις συγκεντρωτικές του 13 και ετοιμάζω και του 14. Αν θέλεις βοήθεια , ευχαρίστως να έλθω στην ακριτική πόλη σου ! Γελάμε, για να μη κλαίμε συνάδελφε. Αμφιβάλω και μιλάω σοβαρά , αν θα προλάβουμε να τελειώσουμε εφέτος. Και να δεις τις ημερομηνίες του 15, εκεί θα γελάσει ο κάθε πικραμένος...Καλή δύναμη σου εύχομαι και καλό κουράγιο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα. Τελειώσατε φπα, εκκαθαριστικές, δηλώσεις εταιρειών, οριστικές απ αυτές κι απ τις άλλες,ΑΠΔ,  παρακρατήσεις , προσωρινές και δε θυμάμαι τι άλλο κι αρχίσατε δηλώσεις φ.π. ; Άμα είναι έτσι να πάω για τσίπουρα πρωί πρωί γιατί δεν τη βγάζω με τίποτα.

 

Καλημέρα εδώ παίρνουν τηλέφωνο για συμφωνία ΚΕΠΥΟ οπότε ή μας κάνουν πλάκα ή έχουν τελειώσει όλα τα υπόλοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι ..... Σε συζήτηση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης , ανέφερα στο  κ. Γενικό με αφορμή δημοσίευση του, για τους πίνακες αγροτικών , ότι αναμένουμε και την ανάλογη μετάθεση προθεσμιών λόγω της καθυστέρησης , με αυτά και με εκείνα η απάντηση που έχει σημασία είναι ότι υπάρχουν λίγα προβλήματα στο ανέβασμα στοιχείων , αλλά όταν είναι έτοιμα οι δηλώσεις θα μπορούν να υποβληθούν σε 3 εβδομάδες .......

 

γιατι πεφτουμε απ τα συννεφα καθε φορα ?

απο περσυ εδω μονοι μας δεν λεγαμε εν ειδη αστειου , οτι του χρονου θα τις θελουν σε ενα μηνα? 

γιατι καθε φορα δεν θελουμε να το πιστεψουμε και ελπιζουμε κατι να αλλαξει?

αν δεν αλλαξουμε εμεις , δεν θα αλλαξουν ουτε αυτοι , ουτε τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω κανείς να έχει καθαρίσει με τα υπόλοιπα, εξαρτάται βέβαια τον όγκο και το χρόνο εργασίας του καθενός.

 

Να προσθέσω κάτι τις. :)

Στις περιπτώσεις εργοσήμων Ι.Κ.Α. και Ο.Γ.Α. κλασικά ο εργοδότης έπρεπε έως 28.03 να στείλει βεβαίωση (Με τα ποσά και τις αντίστοιχες παρακρατήσεις) ηλεκτρονικά. Κι αν όχι, πάμε όπως και στις υπόλοιπες περιπτώσεις συμπλήρωση πεδίων βάσει στοιχείων (Αφήνει στο σύστημα;; ) με αποτέλεσμα έλεγχο τής δήλωσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε προηγούμενο θέμα μου είχα γράψει:

 

"Οταν πάμε να κάνουμε υποβολή δήλωσης Ε1 εμφανίζει ένα πίνακα που πρέπει να δηλωθού οι εργοδότες και να τσεκαριστεί αυτός με πάνω από 75%.

Εχει συνολικά 4 θέσεις για ΑΦΜ, δηλαδή για τέσσερις εργοδότες.

Εχω έναν με πάνω από 75% και έξι με μικροποσά της τάξης των 100€.

 

1) Το θέμα μου είναι πως θα χωρέσω τους 1+6=7 εργοδότες αφού έχω μόνο  τέσσερις θέσεις?

Ξέρει κανείς κάτι?"

 

Να προσθέσω και κάτι άλλο:

 

2) Θεωρείται εργοδότης και ο ιδιώτης για παράδειγμα: που έχω μαζί του μια τυπική σύμβαση (πχ 30€) που του έστειλα ΜΟΝΟ το Α21, δηλαδή θα τον δηλώσω με το ΑΦΜ του στους εργοδότες ?

 

3) Αν υπάρχει κάποιος που να έχει στειλει το Ε1 ελ. επγγ. που φορολογ. ως μισθωτός ας πει τι δικαιολογητικά έγγραφα ζητήθηκαν να προσκομισθούν και  που? (στη ΔΟΥ ?  , στη ΔΗΛΕΔ συστημένα ? ...)

 

 

Νομίζω ότι θα είναι και δικός σας προβληματισμός.

 

Ευχαριστώ

 

 

Κάποιος για κάποιο από τα παραπάνω ?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι πεφτουμε απ τα συννεφα καθε φορα ?

απο περσυ εδω μονοι μας δεν λεγαμε εν ειδη αστειου , οτι του χρονου θα τις θελουν σε ενα μηνα? 

γιατι καθε φορα δεν θελουμε να το πιστεψουμε και ελπιζουμε κατι να αλλαξει?

αν δεν αλλαξουμε εμεις , δεν θα αλλαξουν ουτε αυτοι , ουτε τιποτα....

Χρύσα, καλημέρα. ΟΙ προθεσμίες για το 2015 είναι : Προσωπικές εταιρείες 31/3, ατομικές επιχειρήσεις 30/4, ΑΕ-ΕΠΕ 31/5 ! (πότε θα ανοίξουν τα συστήματα δεν λένε).

Κάθε πέρσι και καλύτερα, λοιπόν. Ας ετοιμαζόμαστε από τώρα για διευρύνσεις, λόγω του ...παλουκιού, που μας περιμένει...

Εχεις δίκαιο, να αλλάξουμε εμείς, για να αλλάξουν αυτοί, αλλά η σεβαστή ηγεσία μας περιορίζεται στις παρατασούλες. Ας περιμένουμε τα νομοσχέδια που θα περάσουν τον Απρίλιο και Ιούνιο να δούμε αν αλλάζει κάτι, αλλά πριν την ψήφισή τους. Και τότε θα πρέπει να ξαναγεμίσουμε την Πλατεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά!

 

Είναι πολύς κόσμος που έχει θέμα με ανθρώπους που έχουν μοναδικό εισόδημα απόδειξη δαπάνης (100-200 ευρώ) και τους πιάνει το τριχίλιαρο με 26%. Αν και δεν είμαι σίγουρος, νομίζω ότι τους πιάνει με 15% και όσους έχουν μόνο τόκους. Οι περισσότεροι είναι νέοι χωρίς δυνατότητα ανάλωσης.

 

Εγώ προσωπικά ήλπιζα μέχρι τελευταία στιγμή ότι θα γίνει μια τροπολογία να το διορθώσουν, αλλά η καφρίλα πλέον δεν έχει όρια.

Θα κάνουμε κάτι γι αυτό; Είναι απίστευτη αδικία. Κανένας μας δε θα μπορέσει να στείλει τέτοια δήλωση.

Γνωρίζουμε όλοι ότι μπορείς να "ξεγελάσεις" το σύστημα, αλλά δεν είναι λύση αυτό.

 

Και οι διαχειριστές του Taxheaven ίσως θα μπορούσαν να δώσουν κάποια δημοσιότητα.

 

Το θέμα έχει τεθεί και από άλλους συναδέλφους, αλλά ας του δώσουμε σημασία.

Δείτε και το αρχειάκι. Του έβαλα (αν και δεν απαιτείται) αποδείξεις και φιλοξενία.

Καλό κουράγιο σε όλους

post-28169-0-72294400-1396862072_thumb.p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαιωσεις για ΤΑΠ - ΟΤΕ, ΤΕΑΥΕΚ , εκτυπωσατε τιποτα για την χρηση 2013 ή οχι; γιατο μεν ταπ - οτε δεν βρισκω συνδεσμο , για δε τα άλλατεαυεκ απλα δε βρισκει το αρχειο βγαζει μηνυμα, μηπως δε θα εκτυπωθουν καθολου τα επικουρικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει. Το Ικα, το δημόσιο και λοποί δημόσιοι φορείς θα περάσουν τις αμοιβές και τις συντάξεις στο Τάξις ή θα πρέπει να εκτυπώνουμε τις βεβαιώσεις όπως πέρυσι? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει. Το Ικα, το δημόσιο και λοποί δημόσιοι φορείς θα περάσουν τις αμοιβές και τις συντάξεις στο Τάξις ή θα πρέπει να εκτυπώνουμε τις βεβαιώσεις όπως πέρυσι? Ευχαριστώ.

Ετσι λένε, δεν παίρνω όρκο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει. Το Ικα, το δημόσιο και λοποί δημόσιοι φορείς θα περάσουν τις αμοιβές και τις συντάξεις στο Τάξις ή θα πρέπει να εκτυπώνουμε τις βεβαιώσεις όπως πέρυσι? Ευχαριστώ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,,

 

ΘΑ   ΤΑ  ΠΕΡΑΣΟΥΝ  ΣΤΟΥΣ  ΚΩΔΙΚΟΥΣ,  ΘΑ  ΤΑ  ΒΛΕΠΟΥΜΕ  ΓΡΑΜΜΕΝΑ,,   ΑΛΛΑ  ΟΜΩΣ  ΔΕΝ  ΠΡΕΠΕΙ  ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ  ΓΙΑ  ΝΑ  ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ   ΤΥΧΟΝ   ΛΑΘΗ  ??   ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ  ΜΑΣ........

 

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ  ΜΑΣ,,  ΠΑΩ  ΤΣΟΥΖΟΥΝ  ΤΑ  ΜΑΤΙΑ  ΜΟΥ ,,  ΚΑΛΟ  ΒΡΑΔΥ   ΣΕ  ΟΛΟΥΣ  ΜΑΣ :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stamgalaios, on 06 Apr 2014 - 10:59 AM, said:snapback.png

 

Σε προηγούμενο θέμα μου είχα γράψει:

 

"Οταν πάμε να κάνουμε υποβολή δήλωσης Ε1 εμφανίζει ένα πίνακα που πρέπει να δηλωθού οι εργοδότες και να τσεκαριστεί αυτός με πάνω από 75%.

Εχει συνολικά 4 θέσεις για ΑΦΜ, δηλαδή για τέσσερις εργοδότες.

Εχω έναν με πάνω από 75% και έξι με μικροποσά της τάξης των 100€.

 

1) Το θέμα μου είναι πως θα χωρέσω τους 1+6=7 εργοδότες αφού έχω μόνο  τέσσερις θέσεις?

Ξέρει κανείς κάτι?"

 

Να προσθέσω και κάτι άλλο:

 

2) Θεωρείται εργοδότης και ο ιδιώτης για παράδειγμα: που έχω μαζί του μια τυπική σύμβαση (πχ 30€) που του έστειλα ΜΟΝΟ το Α21, δηλαδή θα τον δηλώσω με το ΑΦΜ του στους εργοδότες ?

 

3) Αν υπάρχει κάποιος που να έχει στειλει το Ε1 ελ. επγγ. που φορολογ. ως μισθωτός ας πει τι δικαιολογητικά έγγραφα ζητήθηκαν να προσκομισθούν και  που? (στη ΔΟΥ ?  , στη ΔΗΛΕΔ συστημένα ? ...)

 

 

Νομίζω ότι θα είναι και δικός σας προβληματισμός.

 

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας με το τάξις πριν λίγο μου είπαν οτι το μόνο που μπορούμε ν κάνουμε ειναι να περιμένουμε και δεν ξέρουν πότε θα ανέβουν οι βεβαιώσεις απο τα ταμεία..πήρα τηλ. για να τους ρωτήσω σχετικά με  μισθωτό απο ιδιωτική επιχείρηση που δεν φαίνεται το ποσό και ο συνάδελφος απο εκεί μου λέει πως τα εχει στείλει.πάλι η απάντηση  ήταν να περιμένω και οτι αφου τα έστειλε κάποια στιγμή θα εμφανιστούν..κατα τα άλλα δεν θα δωθεί παράταση γιατί όλα λειτουργούν μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  1. @htheoharis άνεργος χωρίς εισόδημα κ χωρίς περιουσιακό στοιχείο,πήρε από πρόγραμμα κατάρτισης του ΟΑΕΔ 190€ κ τώρα του βγαίνει φόρος 1100€.

     

 

 

 

Μπράβο βρε Χάρη.. αλλά..

 

1) Εμείς εν το μεταξύ να του κάνουμε την δήλωση?

2) Αν αλλάξει κάτι θα ανακοινωθεί από σας ή από τον Πρωθυπουργό σε διακαναλική ως μέγα επίτευγμα και βαθειά τομή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάρη το πρόβλημα υπάρχει εδώ και μήνες. Από τότε που βάλατε τα 26άρια από το 1ο ευρώ.

 

Γι αυτό λοιπόν κάνε μας τη ΧΑΡΗ να ρωτάς και κανέναν τύπο που είναι στο κουρμπέτι, προτού  εισηγηθείτε.

 

Και ξανακοίταξε γιατί θα πρέπει να ξαναεισηγηθείς και για τους τόκους από το 1ο ευρώ, που πιάνουν πάλι τους άπορους από τον πισινό (και για τους κατοίκους αλλοδαπής ενεργοποιούνται τα τεκμήρια γιατί θεωρείται ότι αποκτούν εισόδημα στην Ελλάδα, και ξοδεύουν τα λεφτά τους απο ΑΤΜ κι εσύ το ΑΤΜ δεν το αναγνωρίζεις για κάλυψη τεκμηρίων) και να ξαναεισηγηθείς για τις ζημιογόνες επιχειρήσεις νέων (που δεν έχουν παλιές δηλώσεις να κάνουν ανάλωση) και και και!!!

 

Και αφού τελειώσεις με τον 2238, δώσε μια παράταση και δες μετά πόσα κεφάλια παίρνει ο 4172 γιατί και του χρόνου κλάματα θα έχουμε.

 

Ε μα πια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζυγος παρακολούθησε πρόγραμμα με αμοιβή 200 (παρακρατηση 40€)

Στον κωδικό 606 μπήκε η παρακράτηση (είναι της συζυγου) αλλά μου ζητάει συμπλήρωση του 308. Αν συμπληρώσω τον 308 μου ζητάει Ε3. Τι κάνω? Να τα βάλω στον 508?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταχωρήθηκε Σήμερα, 03:06 μμ

Quote

  1. @htheoharis άνεργος χωρίς εισόδημα κ χωρίς περιουσιακό στοιχείο,πήρε από πρόγραμμα κατάρτισης του ΟΑΕΔ 190€ κ τώρα του βγαίνει φόρος 1100€.

     

 

 

 

Λανθασμένη διατύπωση ερωτήματος, έχεις 2 επιλογές:

 

1) "άνεργος ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ χωρίς εισόδημα κ χωρίς περιουσιακό στοιχείο,πήρε από πρόγραμμα κατάρτισης του ΟΑΕΔ 190€ κ τώρα του βγαίνει φόρος 1100€. Με ρωτά τι θα ψηφίσει τον Μάιο. Τι να του πώ;"

 

ή

 

2) "άνεργος ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ χωρίς εισόδημα κ χωρίς περιουσιακό στοιχείο,πήρε από πρόγραμμα κατάρτισης του ΟΑΕΔ 190€ κ τώρα του βγαίνει φόρος 1100€. Μόλις του το είπα, μου είπε κάτι για τα πρέκια του Θεοχάρη, όπως στο βίντεο του Μπαλτάκου. δεν πολυκατάλαβα. Ψάχνει την διεύθυνσή σας, τι να του πώ;"

 

 

 

 

Υ.Γ. Φέτος ούτε Δεκέμβριο δεν τελειώνουμε με τις κωλοδηλώσεις, τα Ταμεία δεν πρόκειται να ενημερώσουν την ΓΓΠΣ πριν το τέλος του μηνός (να ξεκουραστούν τα παιδιά από την χειρολάγνα ενασχόλησή τους με τις καταχωρήσεις), άρα οι δηλώσεις θα ξεκινήσουν από Μάιο και βλέπουμε.

 

Ά, και μην ξεχνιόμαστε: Τα επικουρικά δεν την παλεύουν και θέλουν να τους στείλουμε τα στοιχεία από το 1943 στο πιάτο τους.... Α γ@μηθείτε ρεεεε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καταχωρήθηκε Σήμερα, 03:06 μμ

Quote

 

Λανθασμένη διατύπωση ερωτήματος, έχεις 2 επιλογές:

 

1) "άνεργος ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ χωρίς εισόδημα κ χωρίς περιουσιακό στοιχείο,πήρε από πρόγραμμα κατάρτισης του ΟΑΕΔ 190€ κ τώρα του βγαίνει φόρος 1100€. Με ρωτά τι θα ψηφίσει τον Μάιο. Τι να του πώ;"

 

ή

 

2) "άνεργος ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ χωρίς εισόδημα κ χωρίς περιουσιακό στοιχείο,πήρε από πρόγραμμα κατάρτισης του ΟΑΕΔ 190€ κ τώρα του βγαίνει φόρος 1100€. Μόλις του το είπα, μου είπε κάτι για τα πρέκια του Θεοχάρη, όπως στο βίντεο του Μπαλτάκου. δεν πολυκατάλαβα. Ψάχνει την διεύθυνσή σας, τι να του πώ;"

 

 

 

 

Υ.Γ. Φέτος ούτε Δεκέμβριο δεν τελειώνουμε με τις κωλοδηλώσεις, τα Ταμεία δεν πρόκειται να ενημερώσουν την ΓΓΠΣ πριν το τέλος του μηνός (να ξεκουραστούν τα παιδιά από την χειρολάγνα ενασχόλησή τους με τις καταχωρήσεις), άρα οι δηλώσεις θα ξεκινήσουν από Μάιο και βλέπουμε.

 

Ά, και μην ξεχνιόμαστε: Τα επικουρικά δεν την παλεύουν και θέλουν να τους στείλουμε τα στοιχεία από το 1943 στο πιάτο τους.... Α γ@μηθείτε ρεεεε!

 

Για να χαλαρωσουμε λιγο. Αυτο το "χειρολαγνα ενασχοληση " και το "μια βοηθεια σε μια μικρη και απειρη λογιστρια" ηταν φοβερα. :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τραγικά τα εκκαθαριστικά σε όσους δηλώνουν επιχειρηματική δραστηριότητα ...... Παλεύουμε με νύχια και με δόντια όλοι να κρατηθούμε ...... Πρέπει να δράσουμε άμεσα .... Εκτός αν δε μας πειράζει που είτε θα κλείσουν όλοι οι πελάτες μας (και λογικά και εμείς) είτε θα παραμείνουν ανοιχτοί ως ζόμπι (καλά εμάς δεν πρόκειται να μας πληρώνουν ...) . Όσο δεν είναι λογικό για τον άνεργο που δηλώνει σεμινάριο και του αλλάζουν τα φώτα στη φορολογία , άλλο τόσο δεν είναι να βγαίνει φόρος είτε από αντικειμενικές δαπάνες διαβίωσης επειδή έκανες το λάθος και μπήκες μέσα (ζημίες) είτε από το άλλο τραγικό λάθος να δηλώνεις κέρδη ..... ΟΙ άνθρωποι αυτοί είναι απλά ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...