Προς το περιεχόμενο

Το πρωταπριλιάτικο του Taxheaven


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πρωταπριλιάτικη φάρσα του Taxheaven απέδειξε, κατά τη γνώμη μου, τα εξής:

1. Η μασημένη τροφή είναι πολύ γλυκιά και, όταν μάλιστα είναι και δωρεάν, εθιστική.

2. Οι περισσότεροι επαγγελματίες του κλάδου ενημερώνονται στο πόδι, διαβάζουν χωρίς να προσέχουν, να σκέπτονται και να κρίνουν (οπότε βγάλτε συμπέρασμα και για τις υπηρεσίες που προσφέρουν).

3. Τα περισσότερα μέσα ενημέρωσης απλά αναδημοσιεύουν ό,τι βρίσκουν πρόσφορο (άλλες δημοσιεύσεις, δελτία τύπου, ανακοινώσεις, διαρροές, φήμες, κλπ.), οπότε η "ενημέρωση" καθίσταται πολύ σχετική έννοια.

4. Η σοβαροφάνεια ακόμη κατέχει πολύ υψηλή θέση στην εκτίμηση πολλών ανθρώπων.


Υ.Γ. αν και σε πρώτη ανάγνωση το αστείο φαίνεται "χοντρό", νομίζω ότι σε βάθος χρόνου θα δώσει πόντους στο Taxheaven ως site που προσφέρει, εκτός από απρόσωπη ενημέρωση, ανάλυση, γνώμη, άποψη και κριτική με προσωπικότητα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ήταν αναμφίβολα πολύ πετυχημένη πρωταπριλιάτικη φάρσα ,αφού τσίμπησαν τόσοι πολλοί!!

Δεν βρήκα καθόλου "χοντρό" το αστείο..δεν έθιγε κάποιον !!

 

Να είστε καλά όλοι του taxheaven..Και του χρόνου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωταπριλιάτικη φάρσα του Taxheaven απέδειξε, κατά τη γνώμη μου, τα εξής:

1. Η μασημένη τροφή είναι πολύ γλυκιά και, όταν μάλιστα είναι και δωρεάν, εθιστική.

2. Οι περισσότεροι επαγγελματίες του κλάδου ενημερώνονται στο πόδι, διαβάζουν χωρίς να προσέχουν, να σκέπτονται και να κρίνουν (οπότε βγάλτε συμπέρασμα και για τις υπηρεσίες που προσφέρουν).

3. Τα περισσότερα μέσα ενημέρωσης απλά αναδημοσιεύουν ό,τι βρίσκουν πρόσφορο (άλλες δημοσιεύσεις, δελτία τύπου, ανακοινώσεις, διαρροές, φήμες, κλπ.), οπότε η "ενημέρωση" καθίσταται πολύ σχετική έννοια.

4. Η σοβαροφάνεια ακόμη κατέχει πολύ υψηλή θέση στην εκτίμηση πολλών ανθρώπων.

Υ.Γ. αν και σε πρώτη ανάγνωση το αστείο φαίνεται "χοντρό", νομίζω ότι σε βάθος χρόνου θα δώσει πόντους στο Taxheaven ως site που προσφέρει, εκτός από απρόσωπη ενημέρωση, ανάλυση, γνώμη, άποψη και κριτική με προσωπικότητα.

 

 

 

Όλα αυτά συνάδελφε ισχύουν για την πλειονότητα των Ελλήνων και κολλάνε σε όλους τους κλάδους.

 

πχ το δύο μπορεί να γραφτεί:

 

2. Οι περισσότεροι Έλληνες ενημερώνονται στο πόδι, διαβάζουν χωρίς να προσέχουν, να σκέπτονται και να κρίνουν (οπότε βγάλτε συμπέρασμα και για τις πολιτικές και τα κόμματα που ψηφίζουν).

 

Τα υπόλοιπα κολλάνε και χωρίς τροποποίηση

 

 

Υ.Γ. αν και σε πρώτη ανάγνωση το  "χοντρό" φαίνεται αστείο, νομίζω ότι σε βάθος χρόνου έχει δώσει πόντους στους  διαχειριστές της εξουσίας που εκτός από παραπληροφόρηση, προσφέρουν,  ανάλυση, γνώμη, άποψη και κριτική με επίφαση σοβαρότητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτό που περίτρανα αποδείχτηκε, είναι ότι είμαστε ο κλάδος με το χαμηλότερο πνευματικό επίπεδο.

Αγροίκοι, άξεστοι και ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΙ.

Πολύ θα το ευχαριστηθώ με τις εξετάσεις που θα υποχρεωθούμε σύντομα να δώσουμε...

Να ξεκαθαρίσει και λίγο το τοπίο.

 

Υστ. Εγώ πάντως γέλασα με την ψυχή μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτό που περίτρανα αποδείχτηκε, είναι ότι είμαστε ο κλάδος με το χαμηλότερο πνευματικό επίπεδο.

Αγροίκοι, άξεστοι και ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΙ.

Πολύ θα το ευχαριστηθώ με τις εξετάσεις που θα υποχρεωθούμε σύντομα να δώσουμε...

Να ξεκαθαρίσει και λίγο το τοπίο.

 

Υστ. Εγώ πάντως γέλασα με την ψυχή μου!!!

 

 

Το πόσο και τι θα ξεκαθαρίσει εξαρτάται από το κόσκινο που θα χρησιμοποιηθεί.

Δεν ξέρεις ποτέ γι' αυτό κράτα μικρό καλάθι. Μπορεί να εκπλαγείς από τα αποτελέσματα.

Συνήθως μετά τις "αξιολογήσεις" χαμένοι βγαίνουν οι άξιοι σ΄ αυτό τον τόπο.

Και μετά σου λένε "δεν φταίμε εμείς, σε πέταξε έξω η αγορά"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2. Οι περισσότεροι Έλληνες ενημερώνονται στο πόδι, διαβάζουν χωρίς να προσέχουν, να σκέπτονται και να κρίνουν (οπότε βγάλτε συμπέρασμα και για τις πολιτικές και τα κόμματα που ψηφίζουν).

 

ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ, ΠΙΟ ΛΙΑΝΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ευχαριστώ τα παιδιά γιατί καταλάβαμε πως τελικά μια είδηση διαχέεται και το πόσο αξιόπιστο είναι το site .... μα και το "Πόσοι"  μπαίνουν και "τραβάνε" δωρεάν πληροφόρηση !!!!

 

Η πλάκα δεν είναι τόσο αυτή πουκαναν τα παιδιά....αλλά η πλάκα θαναι άμα πάρουν την "Εγκύκλιο" από το Υπουργείο και της ... δώσουνε Αριθμό ΠΟΛ  !!! :lol:  :P  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ μία ώρα πριν

Προς τους Αγαπητούς Συντελεστές του Τaxheaven.

Το "αστείο" σας ήταν καλοδουλεμένο 100% όπως επίσης και 100% ΑΣΤΟΧΟ και επικίνδυνο καθώς ΣΗΜΕΡΑ έγιναν πληρωμές χωρίς παρακράτηση φόρου.

Ποιος νομικά έχει την ευθύνη ?

Η 1η Απριλίου και ένα παιδικό έθιμο που παίζαμε με τους γονείς μας ή η εταιρία σας ?

Ζητώ δημόσια συγνώμη που το αναμετέδωσα σε 168 email Συναδέλφων στον Ν.Καβάλας και αυτοί σε άγνωστο αριθμό πελατών τους και φυσικά και στους πελάτες μου.

Αιτία που την πάτησα και εγώ ήταν η εμπιστοσύνη που έδειχνα στις "αναρτήσεις" σας. Υπόσχομαι ότι στο μέλλον δεν θα ξανασυμβεί.

Είναι όμως ανάγκη να κάνετε KAI ΕΣΕΙΣ την αυτοκριτική σας. Η συγνώμη θα περισσεύει αλλά είναι αναγκαίο να αποφασίσετε ότι στο μέλλον θα επιλέγετε άλλου είδους "αστεία".

Καθώς ΤΩΡΑ αναγκαστικά ΟΛΟΙ εμείς είμαστε υποχρεωμένοι (1) να τους ενημερώσουμε όλους ότι ήταν μια ΦΑΡΣΑ και (2) να προσέχουμε περισσότερο στο μέλλον από ποια site πρέπει να αντλούμε ΕΓΚΥΡΗ και ΕΓΚΑΙΡΗ πληροφόρηση.

Σας ευχαριστώ που μου δίνεται την αφορμή να το ερευνήσω

 

 

 

 

Οταν τελειώσετε με το καλό την προσωπική έρευνα σχετικά με την ΕΓΚΥΡΗ και ΕΓΚΑΙΡΗ πληροφόρηση του σαιτ

καθώς και τις νομικές ευθύνες που υπάρχουν απο το πρωταπριλιάτικο αστείο ,

δεν κοιτάτε μετά με την ιδιότητα σας ώς προεδρος της ομοσπονδίας τυχόν νομικές ευθύνες σχετικά με την καθημερινή

"ΕΓΚΥΡΗ" και "ΕΓΚΑΙΡΗ" ενημερωση ενός πραγματικά αστείου λογαριασμού τουίτερ που έχει ο γενικός γραμματέας εσόδων ,

πιστεύω ότι θα έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα γελαω....

 

και με το αστειο, αλλα πολυ περισσοτερο με ολον αυτο τον πανικο....μα ποσο για γελια μπορουμε να γινουμε , δεν το πιστευω ακομα...

 

ξεσκεπαστηκε ολη η προχειροτητα και η ασχετοσυνη ....

 

μηπως πρεπει να καθιερωθει το αστειο σε μηνιαια βαση, για να μας κραταει σε εγρηγορση ????

 

εξαλλου οπως λεει και ο Κιμωνας , στο τουιτερ καθε μερα πρωταπριλια εχουν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τελειώσετε με το καλό την προσωπική έρευνα σχετικά με την ΕΓΚΥΡΗ και ΕΓΚΑΙΡΗ πληροφόρηση του σαιτ

καθώς και τις νομικές ευθύνες που υπάρχουν απο το πρωταπριλιάτικο αστείο ,

δεν κοιτάτε μετά με την ιδιότητα σας ώς προεδρος της ομοσπονδίας τυχόν νομικές ευθύνες σχετικά με την καθημερινή

"ΕΓΚΥΡΗ" και "ΕΓΚΑΙΡΗ" ενημερωση ενός πραγματικά αστείου λογαριασμού τουίτερ που έχει ο γενικός γραμματέας εσόδων ,

πιστεύω ότι θα έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον .

 

Κίμωνα αντιπρόεδρος είναι, όχι βέβαια ότι αλλάζει κάτι.

Εξάλλου την αρχή την είχε κάνει ο κ. Καμπάνης στην ολομέλεια των προέδρων, όπου "από έδρας" ζήτησε ως Γ.Γ. από τους παρευρισκόμενους να μην κάνουν ούτε ένα κλικ στο Taxheaven, γιατί αυξάνουν τη δημοτικότητα του και τους ενισχύουν οικονομικά....

 

Όπως πολύ σωστά είπε και η Χρύσα, το μεγαλύτερο γέλιο προκλήθηκε από την αποκάλυψη της ασχετοσύνης και της προχειρότητας.

Αν και είναι και για κλάμματα, αν σκεφτείς πόσοι και σε ποιές θέσεις βρίσκονται όλοι αυτοί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουτ@ν@ κάνατε όλο το διαδίκτυο......

 

Σα δε ντρέπεστε λίγο, τεντυμπόιδες.......................

 

 

Υγ: διάβασα ότι επιστρέφετε τις συνδρομές στους δυσαρεστημένους... κι εγώ δυσαρεστήθηκα, μπορείτε να μου στείλετε κι εμένα τη συνδρομή πίσω...?????? Όχι τη φετινή όμως, τη περυσινή............... Μη χάσουμε και τις κωδικοποιήσεις................... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω το σχόλιο ενός επισκέπτη για το θέμα, με το οποίο συμφωνώ απόλυτα:

 

Ενας νεαρος μία ώρα πριν

Καλησπέρα σε όλους. Δεν παιρνουμε κανεναν πελατη στον λαιμο μας συναδελφοι. Τον λαιμο των πελατων μας, οπως και τον δικο μας, τον εχει παρει το υπουργειο, η κυβερνηση, η τροικα και η αδρανεια μας ως κοινωνια. Μηπως πριν το αστειο ειχαν ολα αποσαφηνιστει; Χιλιαδες νομοι ασαφής, ανακριβης και κακομοιριασμενοι οπως λεμε στον τοπο μου. Ολοκληρη η κοινωνια σε αναβρασμο. Παιδια οπου λυποθυμουν απο την πεινα στα ελληνικα σχολεια. Χασαμε την ηρεμια μας, την ησυχια μας, τα σπιτια μας, τα παιδια μας, τα οικοπεδα μας, την συνταξη, τα φαρμακα, την ευγενεια και την αξιοπρεπεια μας. Αφου λοιπον ανεχτηκαμε και ανεχομαστε ολα τα προηγουμενα και αλλα πολλα σα λαος και βριζουμε απο τον καναπε μας, ας ανεχτουμε και το αστειο. Δεν ηταν και το καλυτερο αστειο αλλα τα αστεια του υπουργειου ειναι πολλα περισσοτερα και μεγαλυτερα. ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΣΤΕΙΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ. Καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τελειώσετε με το καλό την προσωπική έρευνα σχετικά με την ΕΓΚΥΡΗ και ΕΓΚΑΙΡΗ πληροφόρηση του σαιτ

καθώς και τις νομικές ευθύνες που υπάρχουν απο το πρωταπριλιάτικο αστείο ,

δεν κοιτάτε μετά με την ιδιότητα σας ώς προεδρος της ομοσπονδίας τυχόν νομικές ευθύνες σχετικά με την καθημερινή

"ΕΓΚΥΡΗ" και "ΕΓΚΑΙΡΗ" ενημερωση ενός πραγματικά αστείου λογαριασμού τουίτερ που έχει ο γενικός γραμματέας εσόδων ,

πιστεύω ότι θα έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον .

 

Έχουμε αυτούς που μας αξίζουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω οτι πλεον μας εχουν κανει κανει τα ρεντικολα και οι γερμανοτσολιαδες της κατοχικης κυβερνησης να εχουμε χαθει την αξιοπρεπεια μας και να βαλουμε ο ενας εναντιον του αλλου και να μην μπορουμε ουτε με ενα πρωταπριλιατικο ψεμα να χαρουμε ασχετα το πως το αντιλαμβανεται ο καθενας μας.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω οτι πλεον μας εχουν κανει κανει τα ρεντικολα και οι γερμανοτσολιαδες της κατοχικης κυβερνησης να εχουμε χαθει την αξιοπρεπεια μας και να βαλουμε ο ενας εναντιον του αλλου και να μην μπορουμε ουτε με ενα πρωταπριλιατικο ψεμα να χαρουμε ασχετα το πως το αντιλαμβανεται ο καθενας μας.................

 

Λυπάμαι συνάδελφε, αλλά θα διαφωνήσω. Κανείς δεν μπορεί να σε κάνει να χάσεις κάτι αν δεν το επιτρέψεις ό ίδιος.

Εξάλλου η αξιοπρέπεια, το ήθος και η μόρφωση, όταν υπάρχουν δεν είναι διαπραγματεύσιμα.

Αντίθετα πιστεύω ότι όλη αυτή η κρίση που περνάμε όλοι, αναδεικνύει το πραγματικό πρόσωπο του καθενός μας.

Γιατί στα δύσκολα φαίνεται το ποιόν του κάθε ανθρώπου, η ανθρωπιά του και η αλήθεια του.

Δεν γίνεσαι πρόβατο, αν δεν έχεις τη στόφα αυτή μέσα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τελειώσετε με το καλό την προσωπική έρευνα σχετικά με την ΕΓΚΥΡΗ και ΕΓΚΑΙΡΗ πληροφόρηση του σαιτ

καθώς και τις νομικές ευθύνες που υπάρχουν απο το πρωταπριλιάτικο αστείο ,

δεν κοιτάτε μετά με την ιδιότητα σας ώς προεδρος της ομοσπονδίας τυχόν νομικές ευθύνες σχετικά με την καθημερινή

"ΕΓΚΥΡΗ" και "ΕΓΚΑΙΡΗ" ενημερωση ενός πραγματικά αστείου λογαριασμού τουίτερ που έχει ο γενικός γραμματέας εσόδων ,

πιστεύω ότι θα έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον .

 

Μα τι λες ρε Κίμωνα τώρα......?????

 

Ο κάθε συνδικαλιστής απαιτεί ΕΓΚΥΡΗ και ΕΓΚΑΙΡΗ ενημέρωση, τσάμπα κατά προτίμηση, για να πουλάει μούρη στους συναδέλφους.......

 

Αλλιώς πως θα τους λέει ότι τους ενημερώνει ΕΓΚΥΡΑ και ΕΓΚΑΙΡΑ......???? Για να τον ξαναψηφίζουν για να συσπειρώσει τον κλάδο και προασπίσει τα συμφέροντά του....??????? του κλάδου εννοώ, μη μπερδευτείτε.........

 

Καταδικάζω απερίφραστα και εγώ από τη μεριά μου την ενέργεια αυτή του taxheaven, να παίξει - ημέρα που είναι - με τον πόνο μας, την αγωνία μας, τα συναισθήματά μας, το dna μας....

 

Ενδόμυχα πιστεύω βαθιά μέσα μου ότι οι δηλώσεις ενός τόσο σημαίνοντα προσώπου, που η στάση του έχει στιγματίσει για πάντα τον επαγγελματικό και συνδικαλιστικό χώρο των (εγγεγραμμένων σε συλλόγους μόνο) λογιστών - φοροτεχνικών,  θα αποτελέσουν τη θρυαλλίδα που θα πυροδοτήσει την έναρξη του εξοστρακισμού του taxheaven από τα λογιστικά δρώμενα, διότι μάλλον έχει αρχίσει να ενοχλεί γενικότερα...

 

Οι καιροί ού μενετοί αγαπητοί συνάδελφοι (οι εγγεγραμμένοι, οι άλλοι να πάτε να γραφείτε πρώτα)...

 

Ελάτε όλοι μαζί να υπερακοντίσουμε όλα τα εμπόδια και να πατήσουμε το κατώφλι της απόρθητης πύλης που τόσα χρόνια -από την δική μας αδράνεια- παρέμενε κλειστή. Ας δράσουμε για το κοινό καλό του κλάδου απαλλαγμένοι από αντιπαλότητες, μικροκομματικές συμπεριφορές, αντιζηλίες, ρεβανσισμούς, που απάδουν προς το ήθος των (εγγεγραμμένων) λογιστών-φοροτεχνικών και αποτελούν τροχοπέδη στην προσπάθεια συσπείρωσης του κλάδου.

 

Μην πλανάστε πλάνην οικτράν.....

 

Ελάτε όλοι μαζί δια βοής να αναφωνήσουμε....

 

Κάτω το taxheaven...

 

Ζήτω η ΕΓΚΑΙΡΗ και ΕΓΚΥΡΗ ενημέρωση....

 

Κάτω οι Κωστήδες.....

 

Ζήτω οι Νικολήδες (Fazexa sorry)......

 

 

Δηλώνουμε απεριφράστως ότι προτιθέμεθα να καταθέσομεν μηνυτήρια αναφορά κατά παντός υπευθύνου που εσκέφθη, πληκτρολόγησε, αποθήκευσε, τροποποίησε, ανάρτησε, διατήρησε, έλαβε μπακαπ, διατηρεί τα πνευματικά δικαιώματα της επαισχύντου ψευδούς, αναληθούς, παραπλανητικής, αποτρόπαιας, κακοήθους ανάρτησης, η οποία μας εζημίωσε πολλάκοις επαγγελματικά, συνδικαλιστικά, ψυχικά, συναισθηματικά, σωματικά και οικονομικά......

 

 

Επιφυλασσόμεθα παντός νομίμου δικαιώματός μας για διεκδίκηση αποζημίωσης από τα υπερκέρδη που τρέχουν από τα μπατζάκια σας, ίνα καλύψομεν τη ζημία που μας υποβάλλατε, καθώς απαιτούμε όπως μας αποζημιώσετε δια ψυχική οδύνη (μας στεναχωρήσατε)........

 

 

Οψόμεθα......

 

 

 

Υγ1: ααααααα, άχτι τον είχα το κερατά το Γραβιά, κάθε Δευτέρα με το Μπαμπινιώτη αγκαλιά να διαβάζω το Σχόλιο της Δευτέρας.......

 

Υγ2: αφού βλέπετε ότι δεν σας γουστάρουν, ότι αποσύρουν την εμπιστοσύνη τους προς εσάς, δεν είναι καιρός να ξεκινήσετε να banάρετε καμιά ip.....?????? Λέω εγώ τώρα, για να προστατέψετε το κόσμο και να τον θωρακίσετε απέναντι στην παραπληροφόρηση......... Παλιότερα, για λιγότερο σημαντικούς λόγους (κατά την εκτίμησή μου) το είχατε κάνει.............

 

Υγ3: α ρε τράγος θυμισμένος που χρειάζεται σε μερικούς μερικούς..............................................

 

Υγ4: μην απαντάτε, μην κωλώνετε, συνεχίστε και σε όποιον αρέσετε...... στους άλλους ban........ Γουστάρω αφάνταστα που δεν έχετε πρόβλημα να τσαλακώσετε την εικόνα σας, που δεν διέπεστε από καθωσπρεπισμό, που έχετε σηκώσει το αντάρτικο.............. Μαζί σας..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rqik.jpg

 

:o :o :o

 

Ενθουσιάστηκα!!! :o:D:wub:

 

Υ.Γ.

Ναι σε όλα. Εκτός του Υ.Γ.3 που ψηφίζω, παρών... (δεν το κατάλαβα, πάω για Μπαμπινιώτη...) :P:D:wub:

 

Υγ3: α ρε τράγος θυμισμένος που χρειάζεται σε μερικούς μερικούς..............................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ένα θα πω...

 

είστε όλοι αντιπρόσωποι... :lol:

 

http://www.youtube.com/watch?v=9ec75jTeT74

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κυβέρνηση με όπλο της το πρωτογενές πλεόνασμα φαίνεται ότι μελετά το ενδεχόμενο να δοθεί φέτος το δώρο του Πάσχα στους χαμηλοσυνταξιούχους και στους ένστολους.

Σύμφωνα με πληροφορίες , η κυβέρνηση ελπίζει ότι η τρόικα δεν θα προβάλει εμπόδια για την άμεση αναδιανομή του 70% στην ελληνική κοινωνία, μιας και ο πρωθυπουργός προαναγγέλλει πρωτογενές πλεόνασμα σε ποσό άνω του 1,5 δις ευρώ.

Έτσι, στρατιωτικοί, λιμενικοί, πυροσβέστες, αστυνομικοί αλλά και χαμηλοσυνταξιούχοι δεν αποκλείεται να δουν να πιστώνεται στους τραπεζικούς λογαριασμούς της μισθοδοσίας τους και το δώρο Πάσχα μαζί με το μισθό του Απριλίου.

 

Αυτό κι αν είναι πρωταπριλιάτικο αστείο !!

 

Ένα μεγάλο μπράβο στο taxheaven που επιδαψιλεύει σε όλους (παρέχει κάτι χωρίς φειδώ, χορηγεί πλουσιοπάροχα ) –και εγώ από τον Μπαμπινιώτη το διάβασα- :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που ποτέ και με τίποτα δεν μπορείς να τους ευχαριστήσεις.

Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που ακόμα και την ψυχή σου να τους χαρίσεις δεν θα ικανοποιηθούν,

ούτε και θα εκτιμήσουν τη χειρονομία.Είναι οι αχάριστοι άνθρωποι,οι αγνώμονες.Οι άνθρωποι που

περισσότερο από οτιδήποτε βάζουν τον εαυτό τους,το εγώ τους,και φοβούνται να δώσουν το παραμικρό

από φόβο μην χάσουν κάτι πό εκείνους.Είναι τόσο ανασφαλείς,τόσο μίζεροι,τόσο αγέλαστοι.

Τι κι αν εσύ προσπαθείς,τι κι αν δίνεις,άδικος κόπος.

 

                       KEEP WALKING TAXHEAVEN.

        ΟΥΔΕΙΣ ΠΙΟ ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ ΤΟΥ ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΕΝΤΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...