Προς το περιεχόμενο
  • 0

Πρόγραμμα επιχ/γησης επιχ/σεων για πρόσληψη 10.000 ανέργων 30-66 ετών


KShf

Ερώτηση

Σύμφωνα με την πρόσκληση του παραπάνω προγράμματος η υποβολή των αιτήσεων για ένταξη στο πρόγραμμα, γίνεται ηλεκτρονικά (αφού προηγουμένως στον εργοδότη έχει έχει αποδοθεί κλειδάριθμος από τον ΟΑΕΔ).

Προσπαθώ τώρα και τρείς ώρες να υποβάλλω την ηλεκτρονική αίτηση (έχω πάρει κλειδάριθμο, βάζω όνομα και συνθηματικό χρήστη) αλλά η σελίδα για να καταχωρήσω τα στοιχεία της αίτησης δεν ανοίγει. Τα τηλέφωνα της βοήθειας του ΟΑΕΔ βεβαίως δεν απαντουν.

Ξέρει κανείς τι γίνεται;

Έχει πέσει το σύστημα του ΟΑΕΔ ή έχει καλυφθεί ήδη το πρόγραμμα και έχει κλείσει;

 

 

 

ΟΑΕΔ - ΣΥΣΤΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΗΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΟΣ ΕΙΧΑ 4 ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΔΥΟ ΤΙΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 9:30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΞΑΝΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ιδιο πραγμα γινεται απο το πρωι.υπομονη να μπεις το βραδυ, ουτε εγω καταφερα κατι....

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Σκέφτομαι μήπως έχει καλυφθεί ήδη το πρόγραμμα και έχει κλείσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επίσης προσοχή αυτή τη φορά στην ειδικότητα δε μπορούμε να τη γράψουμε εμείς ..

Υπάρχουν κάποιες προεπιλεγμένες..

π.χ δεν υπάρχει ειδικότητα μπουφετζής...

Κλίκαρα στο πεδίο ειδικότητα Σερβιτόρος και ακριβώς δίπλα στη περιγραφή θέσης έγραψα Μπουφετζής...έτσι μου είπαν απ τον Οαεδ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

υπαρχει πρόβλημα με τα στοιχεια τησ επιχειρησης ,επικοινωνηστε με υπηρεσια του οργανισμού μου βγάζει....τι σημαίνει αυτό ρε παίδεσ θα τρελαθούμε..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλά τι λέτε τώρα ... Έκλεισε ... Ακόμη δεν άνοιξε ... Ανοιχτό θα 'ναι για αρκετό καιρό ...

Εκτός κι αν ήρθε πρόωρη ανάπτυξη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αφού το σύστημα με πέταξε τρείς φορές έξω όταν του έδινα να καταχωρήσει ττην αίτηση, επιτέλους μόλις υπέβαλα την αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε ε΄μενα συνέχεια βγάζει ....

 


(-6502).. ORA-06502: PL/SQL: numeric or value error: character string buffer too small

 

 

 

πάλι καλά δεν βγάζει αυτό με το apache του taxisnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και σήμερα το ίδιο πρόβλημα.... δεν ανοίγει καθόλου... ο τοπικόςοαεδ αανφερει οτι δεν καλυφτηκαν οι θεσεις... εμεις εδω πτολεμαιδα είχαμε φοβερό θέμα με τους κλειδάριθμους,,,, και εβγαζε προβληματα... γιατί καποια υπαλληλος εν ήξερε την δουλεια της να το διορθώσει.... πίκρα... 2 αιτησεις ακοαμ εχω να κάνω και οι 2 κελιδαριθμοι λαθος.... ελεος πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΣΗΚΩΝΟΥΝ (ΑΝ ΠΙΑΣΕΙΣ ΓΡΑΜΜΗ) ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ;;;ΤΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πήρα πριν λίγο κλειδάριθμο και προσπαθώντας να μπώ στην αίτηση δεν εμφανιζει καθόλου τη φόρμα.

Δεν μου βγάζει πως είναι λάθος οι κωδικοι ούτε κάτι άλλο.

Παρατηρώ πως στη γραμμή διεύθυνσης το url είναι:http://ait.oaed.gr/auth_nthe.asp?id=37&error=1

Ειναι δυνατόν να έχει κάνει λαλακία ο υπάλληλος του ΟΑΕΔ;

 

Με κωδικούς άλλης επιχειρησης (αλλός υπάλληλος απο το σημερινό μου τους έβγαλε) που της έκανα αίτηση την Παρασκευή μπάινει κανονικά.

 

Εχει τύχει σε κάποιον άλλο , που να ρωτήσω τα τηλ/να που γράφουν είναι συνεχώς κατηλλημένα!Δεν έχουν τηλ.κέντρο; τα έχουν κατεβάσει;

 

Ρε να μην μπορούμε να κάνουμε ΜΙΑ σωστή δουλειά πουθενά μα πουθενα όμως! Ηλεκτρονική διακυβέρνυση θέλετε ρε ζώα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε ατομική επιχείρηση (φυσικό πρόσωπο) στην ερώτηση

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΝΙΑΙΑ/ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ:

επιλέγουμε ΟΧΙ, σωστά;

Στα στοιχεία εταίρου/μετόχου επειδή είναι υποχρεωτικά αναγράφουμε

τα στοιχεία του φυσικού προσώπου επαγγελματία, σωστά;

 

Ευχαριστώ

 

3 μέρες τώρα προσπαθώ να στείλω την αίτηση και δεν τα έχω καταφέρει ακόμα... μονίμως Υπήρξε πρόβλημα επικοινωνίας. Παρακαλώ προσπαθήστε αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω  και  εγώ  να  κάνω  μία πρόσληψη  αλλά  στο  τέλος  που  έχει  τα  τηλέφωνα  για  υποστήριξη   δεν  το  σηκώνει  κανείς   αν  είναι  ατομική  επιχείρηση  πρέπει  να  γράψω  οπωσδήποτε   τα  στοιχεία της   ατομικής  επιχείρησης;  ή  αυτό  το  συμπληρώνουμε    μόνον για  τις  εταιρείες  δηλ  για   νομικά  πρόσωπα  ;                       

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

  αν  είναι  ατομική  επιχείρηση  πρέπει  να  γράψω  οπωσδήποτε   τα  στοιχεία της   ατομικής  επιχείρησης;  ή  αυτό  το  συμπληρώνουμε    μόνον για  τις  εταιρείες  δηλ  για   νομικά  πρόσωπα  ;                       

 

Ναι διαφορετικά δεν προχωράει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

"Το πρόγραμμα μάλλον έχει... κλείσει...

Ήδη το απόγευμα της Παρασκευής στις 5 είχαν γίνει 6.000 αιτήσεις."

Αυτή ήταν η απάντηση στα τηλέφωνα του ΟΑΕΔ.

Εάν έχετε καλύτερη πληροφόρηση παρακαλώ να την παραθέσετε.

 

ΥΓ: Σε επίσκεψη στον Τοπικό ΟΑΕΔ αναρωτήθηκαν πως είναι δυνατόν να έκλεισε το πρόγραμμα

αφού ακόμα δεν έχει βγει ούτε μία έγκριση και δεν έχει γίνει ούτε μία πρόσληψη...

Όσον αφορά το θέμα με την ΕΝΙΑΙΑ/ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ επιχείρηση ο ένας υπάλληλος κοίταζε τον άλλο απορημένοι

και ο ένας είπε ότι πρέπει να μπει ΝΑΙ ως ΕΝΙΑΙΑ επιχείρηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλα δεν ντρεπονται λιγο.πεσμενο το συστημα απο την πρωτη μερα και δεν εχει σηκωσει ΚΑΝΕΝΑΣ το τηλεφωνο στον οαεδ σε ολη την ελλαδα!!!!!τι σκατα τα βαζουν τα τηλεφωνα στο τελος για να επικοινωνησουμε.κωλοαλητες του κερατα.ουστ κοπροσκυλα που πληρωνεστε κιολας απο το υστερημα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

"Το πρόγραμμα μάλλον έχει... κλείσει...

Ήδη το απόγευμα της Παρασκευής στις 5 είχαν γίνει 6.000 αιτήσεις."

Αυτή ήταν η απάντηση στα τηλέφωνα του ΟΑΕΔ.

Εάν έχετε καλύτερη πληροφόρηση παρακαλώ να την παραθέσετε.

 

ΥΓ: Σε επίσκεψη στον Τοπικό ΟΑΕΔ αναρωτήθηκαν πως είναι δυνατόν να έκλεισε το πρόγραμμα

αφού ακόμα δεν έχει βγει ούτε μία έγκριση και δεν έχει γίνει ούτε μία πρόσληψη...

Όσον αφορά το θέμα με την ΕΝΙΑΙΑ/ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ επιχείρηση ο ένας υπάλληλος κοίταζε τον άλλο απορημένοι

και ο ένας είπε ότι πρέπει να μπει ΝΑΙ ως ΕΝΙΑΙΑ επιχείρηση...

Εμένα στο τοπικό ΟΑΕΔ μου είπαν πως πρέπει να μπεί ΟΧΙ.

 

Οτι να ναι παιδιά...

 

Εχω πρόβλημα με κλειδάριθμο που δεν μπαίνει στο σύστημα και δεν μπορώ να βρώ ακρη πουθενά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το μήνυμα "πρόβλημα στα στοιχεία της επιχείρησης, επικοινωνήστε με την Υπηρεσία ΟΑΕΔ"  έχει μάθει κανείς πως ξεπερνιέται? Από την Παρασκευή προσπαθώ να επικοινωνήσω και δεν απαντάει κανείς...., σήμερα τους έστειλα και στη φόρμα επικοινωνίας το ερώτημα...μήηηηπως και κάποιος τα διαβάσει κάποια στιγμή και μου κάνει τη χάρη να μου απαντήσει...
Στον τοπικό ΟΑΕΔ μου είπαν ότι βγάζει το μήνυμα αυτό γιατί έχει κολλήσει και να συνεχίσω να προσπαθώ..... Δεν μου φαίνεται λογική η απάντησή τους! Πάντως μου είπαν μην περιμένω στη Διοίκηση να το σηκώσουν γιατί είναι ένας υπάλληλος μόνος του....!!!
Σχετικά με τις φήμες ότι έχουν κλείσει οι θέσεις που είπαν σε κάποιο συνάδελφο πιο πάνω, δεν συμφωνώ γιατί δεν θα υπήρχε καν το link για την υποβολή της αίτησης. Αυτό που καταλαβαίνω είναι δεν υπάρχει καμία ενημέρωση και ο κάθε υπάλληλος λέει ότι νομίζει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...