Προς το περιεχόμενο
  • 0

Μη καταθεση πινακα προσωπικου νεοπροσλαμβανομενου


DENNY

Ερώτηση

Γνωριζει κάποιος συνάδελφος από εμπειρία , τι ενέργειες πρέπει να γίνουν σε περίπτωση που δεν υποβλήθηκε στην εργανη πίνακας προσωπικού για νέα πρόσληψη (24/1/14) ;;; Η αναγγελία έγινε κανονικά , ο πίνακας τι να πω ξεχάστηκε...

α. Να κάνω τον κινέζο;;;

β. Να υποβάλλω τώρα εκπρόθεσμο;;; Τι πρόστιμο έχει αυτο;; 300-500;;;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Μίλα με ΟΑΕΔ αν γίνεται να κάνει μια γνωστοποίηση ότ έκανε εκ παραδρομης πρόσληψη τότε...έτσι ώστε να ακυρωθεί...

Και κάνε μια νέα με σημερινή ημερομηνία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστω για τις απαντησεις..αλλά δεν έχω καταλάβει καλά με τι ημερομηνία αναφέρεσθε;;;;;

Αν κάνω απόλυση τωρα πάλι ο προηγούμενος πίνακς πίνακας δεν πήγε ποτέ έτσι δεν είναι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για τα πρόστιμα δες εδώ..http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/17023

 

σε βλέπω να κάνεις τσιν..τσον..τσιν.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

υπαρχει περιπτωση να γλιτωσει το προστιμο των 500 ευρω που επιβληθηκε απο το ικα λογω μη αναγραφης στο βιβλιο νεοπροσλαμβανομενου εργαζομενου εκ παραδρομης, αν γινει ενσταση ? αν επικαλεστουν λογους που δεν περιεχουν δολο οπως οτι υπαρχει προσληψη προ 5μηνου - πινακας προσωπικου κατατεθειμενος - συμβαση ορων εργασιας και αγορα των ενσημων του 5μηνου εμπροθεσμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Χειρόγραφος πίνακας στο ΣΕΠΕ, πρόστιμο 300€ με 15% έκπτωση αν πληρωθεί εντός 15 ημερών ή την λύση που σου προτείνουν παραπάνω οι συνάδελφοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Χειρόγραφος πίνακας στο ΣΕΠΕ, πρόστιμο 300€ με 15% έκπτωση αν πληρωθεί εντός 15 ημερών ή την λύση που σου προτείνουν παραπάνω οι συνάδελφοι

 

είχα κάνει χειρόγραφο, αν θυμάμαι καλά τον Νοέμβριο  , αλλά δεν είχε κάποιο πρόστιμο. Όλα καλά. Πάντως είναι κρίμα κι άδικο αν ξεχάσεις να στείλεις τον πίνακα να έχει τόσο υπέρογκο πρόστιμο.

 

[off_topic]Θα πάει κανείς αύριο στο Σύνταγμα? ή θα δουλεύουμε με περισσότερο ζήλο, γνωρίζοντας ότι κάποιοι άλλοι πάνε να διεκδικήσουν για εμάς τα δικαιώματά μας. Εγώ πάντως θα είμαι στο γραφείο.[/off_topic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εναλλακτικά, θα μπορούσες να κάνεις απόλυση κ επαναπρόσληψη (αυτή την φορά σωστά όμως :) )

 

Εγώ θα έφτιαχνα ένα χειρόγραφο και θα πήγαινα ΣΕΠΕ , θα ζητούσα την επιεικεία τους μήπως το έκαναν δεκτό ως πρώτη παράβαση και επειδή η πρόσληψη στάλθηκε σωστά κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ θα έλεγα να κάνεις τον κινέζο γιατί εγώ που πήγα να το παίξω σωστή και να καταθέσω τον πίνακα στην Επιθεώρηση πλήρωσα και το ωραιότατο πρόστιμο ! Δεν καταλαβαίνουν τίποτα ότι και να τους είπα δεν έπιασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ρε παιδια τωρα που κανουν βολτεσ (ελεγχο) τα μικτα κλιμακια τησ ευπεα και περνουν μαζι τουσ τισ σελιδεσ του πορτοκαλι δεν κανουν αντιπαραβολεσ με την εργανη αν εχουν σταλει οι πινακεσ?γιατι τρεμει το φιλοκαρδι μασ αν το κανουμε το λαθοσ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...