Προς το περιεχόμενο

Τι θα γίνει τελικά με τους αγρότες?


internet_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ξερω , δε θα πρεπε να ξανα κανω ερωτηση για αγροτες ....αλλα το πρωι σε επικοινωνια με τη ΓΓΠΣ για αλλο θεμα που ρωτησα μου ειπαν οτι η τηλεφ.εξυπηρετηση στο 15515 εχει να κανει με τεχνικης φυσης θεματα κ μονο

 

Αρπαξα κ γω την ευκαιρια κ τους εθεσα το θεμα των πειροδικων των αγροτων και γιατι εφοσον με βαση την  ΠΟΛ 1116 που  δεν εχουν υποχρεωση υποβολης το συστημα μου την εμφανιζει σαν εκκρεμμοτητα  η απαντηση που πηρα ειναι οτι :...εγω εχω κανει λαθος με τους κωδ στο μητρωο ,γιατι διαφορετικα εφοσον λεει ετσι η πολ  το συστημα δεν θα μου εδινε τη δυνατοτητα υποβολης περιοδικης και απ τη στιγμη  που μου δινει τετοια δυνατοτητα σημαινει οτι υποχρεουμαι να κανω υποβολη.... κ φυσικα αν δεν στειλω θα εχω τις οποιες κυρωσεις συνεπαγεται....

 

Τι ακρη βγαζετε?Εχω δεν εχω αλλη υπομονη ...τσιτα τα νετυρα :angry:

KAI MENA MOY ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΦΠΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΤΑΞΗ!!! ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΑΡΜΟΔΙΟΥ ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KAI MENA MOY ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΦΠΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΤΑΞΗ!!! ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΑΡΜΟΔΙΟΥ ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΑ!

Δ ξερω για εσας, αλλα εγω πραγματικα ολο αυτο το μπαχαλο με τους αγροτες που επικρατει  απ την αρχη του χρονου μεχρι σημερα,ειτε απο πλευρας υπουργειου κλπ ειτε απο πλευρας αγροτων  με εχει φτασει στα ορια κ να χεις κ στην αλλη την κυρια της ΓΓΠΣ να σου λεει:

 

-Διαβασε ξανα την πολ για να καταλαβεις

-Εχεις κανει λαθος στου κωδικους στο μητρωο

-Σαφως κ εχεις υποχρεωση σαφως κ θα βγει προστιμο αν δεν στειλεις

Μια κατασταση τρελας....Συγνωμη που τα παραθετω εδω..καποιοι θα μπορουν να τα καταλαβουν -ισως ειναι κ τροπος εκτονωσης-...

 

Στο πατωμα το ηθικο συναδελφοι κ ειναι κ πρωτομηνια...τρελα θα παει ο μηνς :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστειλα φπα μόνο στους αγρότες που πουλάνε και στη λαική ... αν και θεωρώ (όπως έχω τεκμηριώσει παραπάνω)... πως ούτε αυτοί υποβάλλουν ... για το φόβο των ιουδαίων υπέβαλα ... ο ένας απ αυτούς πληρώνει ένα σεβαστό ποσό ΦΠΑ αν και είχε δυνατότητα να μην πληρώσει λόγω ΠΥ από δήλωση μετάταξης η οποία δεν υποβλήθηκε μέχρι 31-3 (λόγω της χαβούζας θεωρώ δεν θεωρώ απογραφή και περιμένουμε απόφαση ... από υπάλληλο της ΔΟΥ ... και έτσι απλά μας έφυγε η 31-3)  ... ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάποιος  χωρίς να είναι αγρότης  χωρίς να έχει χωράφια, μπορεί να  αγοράσει θεριζομηχανή  για στάρι π.χ.  Παρέχει υπηρεσίες σε άλλους αγρότες . Αυτός δεν είναι αγρότης κάτι σαν φορτηγατζής π.χ. που μεταφέρει τον καρπό. Αυτός λογικά ανα τρίμηνο ΦΠΑ. Άρα αν άνοιξες  ΚΑΔ αγρότη μαζι με  ΚΑΔ παροχή υπηρεσιών θεριζομηχανή ή τρακτέρ ή για τα ζώα κάποιο ΚΑΔ  (πέρα από την πώληση κρέατος – γάλατος )  κάποιο υπο προϊόν-εμπόρευμα στην ουσία , τότε λογικά  ανα τρίμηνο ΦΠΑ .  Λοιπόν  χρωστάς  κέρασμα  ( το  τσάμπα  κέρασμα  ουδείς αρνήθηκε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θέλει προσοχή...

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ 

Δεν είναι δυνατή η επιλογή για υποβολή περιοδικής Φ.Π.Α. κάθε τρίμηνο, αν κάποιος αγρότης (μη υπόχρεος) επιθυμούσε να το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγρότης με ρώτησε αν τελικά ισχυσε αυτό που έιχε ανακοινώσει ο κεδίκογλου πως όσοι είναι 3 χρόνια πριν τη σύνταξη ΟΓΑ εξαιρούνται απο τη μετάβαση στα βιβλία.

Με όλες αυτές τις αλλάγες και εγκυκλιούς δεν βρίσκω κάτι σχετικό

Γνωρίζει καποιος να μου δώσει μια γρήγορη απάντηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ Μ2 ΕΝΩ ΤΣΕΚΑΡΙΣΑ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΦΠΑ ΑΓΡΟΤΩΝ ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ .ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θέλει προσοχή...

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ 

Δεν είναι δυνατή η επιλογή για υποβολή περιοδικής Φ.Π.Α. κάθε τρίμηνο, αν κάποιος αγρότης (μη υπόχρεος) επιθυμούσε να το κάνει.

Στο συστημα αυτο μου βγαζει ομως ...οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ,μου δινει τη δυνατοτητα δηλ να μπω κ να στειλω αρα δεν μπορω να βασιστω στο οτι η ΠΟΛ λεει οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ 

 

Βλεπω οτι ειναι ανοιχτό οπως για εναν οποιοδηποτε αλλο επιτηδευματια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ Μ2 ΕΝΩ ΤΣΕΚΑΡΙΣΑ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΦΠΑ ΑΓΡΟΤΩΝ ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ .ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

 

 

Καθεστως αγροτων οταν λες?Οι αγροτες κανοντας εναρξη κ υποβαλοντας το Μ2 δεν επρεπε να τσεκαρουν το κανονικο καθεστως?Οι οδηγιες ετσι  λενε ,..ΠΟΛ 1024/14

 

 

3. Φόρος Προστιθέμενης Αξίας

Πέραν των ανωτέρω διευκρινίσεων, όσον αφορά την εφαρμογή των διατάξεων του Κώδικα ΦΠΑ, διευκρινίζονται τα ακόλουθα.

Οι αγρότες που υποχρεούνται να εφαρμόζουν πλήρως τις διατάξεις του Κ.Φ.Α.Σ., εντάσσονται υποχρεωτικά στο κανονικό καθεστώς ΦΠΑ για την αγροτική τους εκμετάλλευση από την έναρξη της διαχειριστικής περιόδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγρότης με ρώτησε αν τελικά ισχυσε αυτό που έιχε ανακοινώσει ο κεδίκογλου πως όσοι είναι 3 χρόνια πριν τη σύνταξη ΟΓΑ εξαιρούνται απο τη μετάβαση στα βιβλία.

Με όλες αυτές τις αλλάγες και εγκυκλιούς δεν βρίσκω κάτι σχετικό

Γνωρίζει καποιος να μου δώσει μια γρήγορη απάντηση;

ΠΟΛ. 1053/2014 για απαλλαγή από το τέλος επιτηδεύματος. Και με την όποια λογική υπάρχει στο όλο θέμα, πώς θα μπορούσαν να εξαιρούν όσους πλησιάζουν στην συνταξιοδότηση ενώ μετατάσσουν και τους συνταξιούχους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καθεστώς στο οποίο υποβάλλεται μόνο εκκαθαριστική είναι κανονικό ?

Καλημέρα αν δεις Πολ 1116 I.8 λέει ..."οι αγροτες που υπάγονται στο κανονικό καθεστώς ......υποχρεούνται σε υποβολή μόνο εκκαθαριστικής" 

προφανώς είναι πλέον μια ειδική κατηγορία στο κανονικό καθεστώς - χωρις βιβλία, με στοιχεία, με ΜΥΦ & χωρις περιοδική μόνο με εκκαθαριστική.

έτσι το καταλαβαίνω... νέα ειδική κατηγορία!! πάντως και σε μένα είναι ανοιχτό για υποβολή περιοδικής αλλά βάση ΠΟΛ 1116 δεν στέλνω και δεν προλαβαίνω άλλωστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συστημα αυτο μου βγαζει ομως ...οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ,μου δινει τη δυνατοτητα δηλ να μπω κ να στειλω αρα δεν μπορω να βασιστω στο οτι η ΠΟΛ λεει οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ 

 

Βλεπω οτι ειναι ανοιχτό οπως για εναν οποιοδηποτε αλλο επιτηδευματια...

 

Καθεστως αγροτων οταν λες?Οι αγροτες κανοντας εναρξη κ υποβαλοντας το Μ2 δεν επρεπε να τσεκαρουν το κανονικο καθεστως?Οι οδηγιες ετσι  λενε ,..ΠΟΛ 1024/14

 

 

3. Φόρος Προστιθέμενης Αξίας

Πέραν των ανωτέρω διευκρινίσεων, όσον αφορά την εφαρμογή των διατάξεων του Κώδικα ΦΠΑ, διευκρινίζονται τα ακόλουθα.

Οι αγρότες που υποχρεούνται να εφαρμόζουν πλήρως τις διατάξεις του Κ.Φ.Α.Σ., εντάσσονται υποχρεωτικά στο κανονικό καθεστώς ΦΠΑ για την αγροτική τους εκμετάλλευση από την έναρξη της διαχειριστικής περιόδου.

Ορθά είναι ανοικτό γιατί αν έχεις και μία άλλη υπαγόμεννη δραστηριότητα π.χ. Καφενείο τι θα έκανες;

Αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΑΝ έχεις κάποια παράλληλη δραστηριότητα που να μην εξαιρείται --->ΤΟΤΕ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ και με τα Αγροτικά μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορθά είναι ανοικτό γιατί αν έχεις και μία άλλη υπαγόμεννη δραστηριότητα π.χ. Καφενείο τι θα έκανες;

Αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΑΝ έχεις κάποια παράλληλη δραστηριότητα που να μην εξαιρείται --->ΤΟΤΕ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ και με τα Αγροτικά μαζί.

Μιλαμε για περιπτωσεις αγροτων που υποχρεουνται απο 1/1/14 να μπουν στο κανονικο καθεστως χωρις να ασκουν παραλληλα κ αλλη δραστηριοτητα...γιαυτες τις περιπτωσεις κ μονο κανουμε λογο... Τοσ συτημα παραμενει ανοικτο ...εχουμε εμπεδωσει πλεον νομιζω ολοι οτι εκεινοι που ασκουν κ αλλη δραστηριοτητα παραλληλα σαφως κ υπιοχρεουνται να κανουν αποστολη(εαν η αλλη δραστηριοτητα υπαγεται στο ΦΠΑ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για περιπτωσεις αγροτων που υποχρεουνται απο 1/1/14 να μπουν στο κανονικο καθεστως χωρις να ασκουν παραλληλα κ αλλη δραστηριοτητα...γιαυτες τις περιπτωσεις κ μονο κανουμε λογο... Τοσ συτημα παραμενει ανοικτο ...εχουμε εμπεδωσει πλεον νομιζω ολοι οτι εκεινοι που ασκουν κ αλλη δραστηριοτητα παραλληλα σαφως κ υπιοχρεουνται να κανουν αποστολη(εαν η αλλη δραστηριοτητα υπαγεται στο ΦΠΑ)

Τότε συμφωνούμε απολύτως...δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα, επειδή το σύστημα είναι ανοικτό;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε συμφωνούμε απολύτως...δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα, επειδή το σύστημα είναι ανοικτό;;;

Το γεγονος οτι παραμενει ανοικτο δεν με ενδιαφερε απο τη στιγμη που βγηκε η ΠΟΛ1116 κ εκανε λογο για τη μη δυνατοτητα υποβολης ανα 3μηνο...στηην ΓΓΠΣ χθες κ ενα συναδελφος σημερα θεωρησαν οτι κατι θα χει δηλωθει στο μητρωο λαθος γιαυτο κ παραμενει ανοικτο ακομα

 

 

Κ παμε παλι απ τη  αρχη να ψαχνουμε....γιουπιιιιιιιι!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ανάλυση σκέψης....) και σε άλλες περιπτώσεις το σύστημα είναι ανοιχτό πχ. συγκεντρωτικές καταστάσεις αλλά μηδενικές δεν στέλνουμε ή

παρακρατούμενoi φόροι  επιχειρηματικης δραστηριότητας αλλά αν δεν έχουμε τιμ πάνω απο 300 δεν στέλνουμε.

άρα με την εις άτοπον απαγωγή & με την ΠΟΛ 1116 δεν στέλνουμε ούτε στους αγρότες ας είναι ανοιχτό.....

επίσης έχουν δικαίωμα να κάνουν ένταξη εως 20/5 με ημερομηνία όμως 1/1 άρα και αυτοί που θα πάνε 19/5 για ένταξη, το  taxis θα βλέπει οτι έπρεπε να στείλουν φπα 

δεν στέλνω βάση όλων των παραπάνω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ανάλυση σκέψης....) και σε άλλες περιπτώσεις το σύστημα είναι ανοιχτό πχ. συγκεντρωτικές καταστάσεις αλλά μηδενικές δεν στέλνουμε ή

παρακρατούμενoi φόροι  επιχειρηματικης δραστηριότητας αλλά αν δεν έχουμε τιμ πάνω απο 300 δεν στέλνουμε. :) :) :)

άρα με την εις άτοπον απαγωγή & με την ΠΟΛ 1116 δεν στέλνουμε ούτε στους αγρότες ας είναι ανοιχτό.....

επίσης έχουν δικαίωμα να κάνουν ένταξη εως 20/5 με ημερομηνία όμως 1/1 άρα και αυτοί που θα πάνε 19/5 για ένταξη, το  taxis θα βλέπει οτι έπρεπε να στείλουν φπα 

δεν στέλνω βάση όλων των παραπάνω! 

Μπραβο Κατερινα!!!!!!!!!!!!!!!Μαρεσε η αναλυση της σκεψης σου....Μπραβο!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη ρε παιδια, αλλα πολλες κουβεντες για ...το τιποτα!

Ειναι δυνατον το Υπουργειο να εχει στησει....παγιδα, για να τη φερει σε οσους δεν στειλουν περιοδικη ΦΠΑ;;;;;;

Τι παραπανω πρεπει να πουν για να γινει κατανοητο οτι ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ, ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ;;;;;;;;

Το εχω ξαναγραψει: Ειναι τοσες πολλες πλεον οι υποχρεωσεις μας, που αν τρωμε το χρονο μας με υποθεσεις, σεναρια, μανιες καταδιωξεως κλπ, κινδυνευουμε να μας πουν: Γ@#%σου εσυ και ο γρυλλος σου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη ρε παιδια, αλλα πολλες κουβεντες για ...το τιποτα!

Ειναι δυνατον το Υπουργειο να εχει στησει....παγιδα, για να τη φερει σε οσους δεν στειλουν περιοδικη ΦΠΑ;;;;;;

Τι παραπανω πρεπει να πουν για να γινει κατανοητο οτι ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ, ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ;;;;;;;;

Το εχω ξαναγραψει: Ειναι τοσες πολλες πλεον οι υποχρεωσεις μας, που αν τρωμε το χρονο μας με υποθεσεις, σεναρια, μανιες καταδιωξεως κλπ, κινδυνευουμε να μας πουν: Γ@#%σου εσυ και ο γρυλλος σου!!!!

Κ δεν εχεις αδικο ..ετσι ακριβως ειναι...αλλα εγω δεν μπορω να νιωσω για     τ ι π ο τ α   πλεον ασφαλεια κ σιγουρια..εκει που εισαι σιγουρος για κατι κ λες οκ,το λυσα σου παραθετει καποιος τριτος τον προβληματισμο του κ ξαναμπερδευσαι...τοσο απλα.....καλη συνεχεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ δεν εχεις αδικο ..ετσι ακριβως ειναι...αλλα εγω δεν μπορω να νιωσω για     τ ι π ο τ α   πλεον ασφαλεια κ σιγουρια..εκει που εισαι σιγουρος για κατι κ λες οκ,το λυσα σου παραθετει καποιος τριτος τον προβληματισμο του κ ξαναμπερδευσαι...τοσο απλα.....καλη συνεχεια!!!

Το επαγγελμα του λογιστη εχει αλλαξει.

Η απαιτησεις των καιρων θελουν ενα λογιστη που :

1. Να ξερει αριστο Η/Υ.

2. Να στελνει εμπροθεσμα στοιχεια και καταστασεις, χωρις να πολυενδιαφερει το ...περιεχομενο τους!

3. Να παιρνει γρηγορες αποφασεις.

4. Να μην κολλαει με το γραμμα του νομου. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙΩΣ, Ο ΝΟΜΟΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΘΕ 3 ΜΗΝΕΣ!!!!!

5. Να βλεπει και να ανταποκρινεται μονο στο ΣΗΜΕΡΑ, γιατι το αυριο ΕΙΝΑΙ ΑΒΕΒΑΙΟ!

Οσο νωριτερα το καταλαβουμε, τοσο πιο καλα θα προσαρμοστουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ δεν εχεις αδικο ..ετσι ακριβως ειναι...αλλα εγω δεν μπορω να νιωσω για     τ ι π ο τ α   πλεον ασφαλεια κ σιγουρια..εκει που εισαι σιγουρος για κατι κ λες οκ,το λυσα σου παραθετει καποιος τριτος τον προβληματισμο του κ ξαναμπερδευσαι...τοσο απλα.....καλη συνεχεια!!!

Έχετε δίκαιο αλλά υπάρχουν και όρια...Το συγκεκριμένο θέμα το σκοτώσαμε όμως εμείς οι ίδιοι βλέποντας παγίδες, φαντάσματα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...