Προς το περιεχόμενο

Διακήρυξη θέσεων-απόψεων-σκέψεων-αιτημάτων 07/03/2014


dead_poet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα τελευταία χρόνια με αποκορύφωση το τελευταίο εξάμηνο ισορροπούμε πάνω σε ένα τεντωμένο σκοινί, ακροβατώντας ανάμεσα σε εγκυκλίους και απελπισμένους επιχειρηματίες – πολίτες αυτής της χώρας.

 

Γιατί  ελάχιστοι πέρα από εμάς μπορούν να αντιληφθούν το μέγεθος της καταστροφής της οικονομίας της χώρας. Είμαστε δέκτες λόγω της δουλειάς μας, όλου του ανθρώπινου πόνου και της απόγνωσης.

 

Πώς μπορείς να εξηγήσεις σε έναν άνεργο οικογενειάρχη, που αναγκάζεται να ζει στο σκοτάδι, να κρυώνει, να πεινάει, να είναι κυνηγημένος σαν αγρίμι από τις τράπεζες και την εφορία, ή στην καλλίτερη περίπτωση να ψευτοζεί η οικογένεια του από την σύνταξη των παππούδων, ότι θα πρέπει να πληρώσει ένα, δύο τρείς χιλιάδες ευρώ λόγω τεκμηρίων;

 

 

Κάθε μέρα που ξημερώνει, φέρνει νέα μέτρα από την κυβέρνηση, πιο επώδυνα από τα χθεσινά, μέτρα που μας οδηγούν σε οικονομική και κοινωνική περιθωριοποίηση και εξαθλίωση.

 

Το αβέβαιο και συνεχώς μεταβαλλόμενο φορολογικό τοπίο, η έλλειψη ξεκάθαρων διατάξεων, οι αμφιλεγόμενες ερμηνευτικές προσεγγίσεις, οι ασφυκτικές καταληκτικές προθεσμίες, ο φόρτος εργασίας των τρεχουσών υποχρεώσεων, τα μεγάλα πρόστιμα που καραδοκούν και άλλα πολλά, σφίγγουν σαν βρόχος τον λαιμό μας.

 

 

ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ

 

     Δεν είμαστε,  ούτε  έχουμε σκοπό να γίνουμε συνένοχοι μιας σιωπηρής συγκατάβασης.

     Δεν είμαστε οι αντικαταστάτες, ούτε οι άμισθοι φοροεισπράκτορες που καλύπτουν την αδυναμία του κρατικού μηχανισμού.

     Δεν διαπραγματευόμαστε την επαγγελματική και την ανθρώπινη αξιοπρέπεια μας.

     Δεν είμαστε φοροφυγάδες, ούτε καταδότες.  

     Δεν θα συμβάλλουμε στην χρεωκοπία των εναπομενόντων επιχειρήσεων, απορρίπτοντας όσες  δαπάνες τους άνω των 500 ευρώ δεν εξοφλήθηκαν μέσω τραπεζικών λογαριασμών.  

 

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ

 

     Να υπηρετούμε Νόμους που οδηγούν στην εξαθλίωση την κοινωνία και εμάς τους ίδιους

 

     Να αντικρίζουμε καθημερινά συμπολίτες μας  να επισκέπτονται τα γραφεία μας παρακαλώντας για λίγα ένσημα, προκειμένου να βγάλουν βιβλιάριο υγείας ούτως ώστε να καλύψουν την οικογένεια τους.

 

     Να βλέπουμε γονείς να γυρίζουν πίσω τα παιδιά τους από τις σπουδές γιατί δεν έχουν την ευχέρεια  να πληρώνουν την "δωρεάν" παιδεία.

 

     Να βλέπουμε νέα παιδιά με πτυχία να έρχονται στα γραφεία μας εκλιπαρώντας για μία θέση εργασίας σε εμάς η τους πελάτες μας.

 

 

     Να βλέπουμε φορολογουμένους αξιοπρεπείς και έντιμους να πληρώνουν την ανεπάρκεια του κράτους να χτυπήσει την φοροδιαφυγή.

 

     Να είμαστε οι πρόσφυγες μέσα στη χώρα μας, κυνηγημένοι από τα ωράρια τις προθεσμίες και τις εγκυκλίους.

 

ΑΝ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ

 

     Θα  καταλάβουμε πως δεν είμαστε μόνοι μας;

 

     Θα μεταδώσουμε το μήνυμα πως όλα όσα μας βασανίζουν ή θα μας εξοντώσουν αύριο, δεν αφορούν εμάς και μόνο εμάς;


     Θα επιχειρήσουμε να ενώσουμε τις προσπάθειες μας  ανεξάρτητα από τις ιδεολογικές και πολιτικές διαφορές μας,  σε ένα κοινό μέτωπο αγώνα;


     Θα  αποδεχτούμε ότι η ομοσπονδία μας  και κάποιοι παρατρεχάμενοι «συνδικαλιστές»  δεν βρίσκονται δίπλα και κοντά μας ως ισχυρίζονται, αλλά απέναντι,  στοχοποιώντας αυτούς που βρίσκουν το θάρρος να μιλήσουν , τάζοντας ανάπηρες πιστοποιήσεις;

 

Μήνες τώρα περιμέναμε ένα σήμα μια κίνηση, μα είναι πλέον φανερό πως η διοίκηση είναι σε απόλυτη αντιστοιχία με την ηγεσία της χώρας, κωφεύει συνειδητά απέναντι σε κάθε φωνή διαμαρτυρίας των μελών πολιτών της.

 

Είναι πλέον φανερό πως εξακολουθεί να εμμένει στην μέχρι τώρα αποτυχημένη τακτική της, αυτή της προσέγγισης των πολιτικών, των δημόσιων σχέσεων και της απομάκρυνσης από τα συλλογικά όργανα και τη βάση.

 

 

Αυτή η  συγκέντρωση θα έπρεπε να είχε διοργανωθεί από αυτούς, αλλά δυστυχώς «το άρχειν ήδιστον εστί».

 

 

ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

      

Ας πιάσουμε την αστραπή και να της δώσουμε διάρκεια.

 

    Ας ενώσουμε όλοι μαζί  - ελεύθεροι επαγγελματίες, μισθωτοί, μικρομεσαίοι - τις φωνές μας.

 

     Να αγωνιστούμε ενάντια στη διαφθορά, την ανέχεια και τη μαζική φτωχοποίηση.

 

     Να ενωθούμε  με τον λαό που υποφέρει και καταδυναστεύεται...

 

….. Να ενώσουμε ως  πραγματικά ελεύθεροι άνθρωποι  τώρα που η ανάγκη το απαιτεί τις δυνάμεις μας,   όχι ο  ένας εις βάρος του άλλου, αλλά συμπληρώνοντας ο ένας τον άλλον

 

Γιατι δεν έχουμε άλλη επιλογή από το να τα καταφέρουμε!

 

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΜΕ

 

 1/ Κατάργηση των νόμων 4172/2013, 4174/2013 και 4223/2013

 

2/ Κατάργηση των προστίμων που αφορούν ΑΠΔ και καταστάσεις ΣΕΠΕ.  Κατάργηση προστίμου ΑΠΔ 10500€ - Κατάργηση της αυθημερόν αναγγελίας της πρόσληψης (ΣΕΠΕ) – Διατήρηση του πορτοκαλί βιβλίου.

 

3/ Κατάργηση της διάταξης περί εξόφλησης τιμολογίων πάνω από 500€ ( μικτή αξία) μέσω τραπέζης και διατήρηση του παλαιού καθεστώτος.

 

4/ Κατάργηση της μηνιαίας ή τριμηνιαίας υποβολής συγκεντρωτικών καταστάσεων πελατών –προμηθευτών και διατήρηση της ετήσιας υποβολής και του ορίου των 300€.

 

5/ Κατάργηση όλων των διατάξεων που προβλέπουν την συνυπευθυνότητα του λογιστή, την συναυτουργία και την ποινικοποίηση της δουλειάς του.

 

6/ Σύνταξη νέου κώδικα δεοντολογίας των λογιστών ‘’από τους λογιστές για τους λογιστές’’ και όχι από το ΟΕΕ

 

7/ Θέσπιση αφορολόγητου ορίου (τουλάχιστον ίσου με το αντίστοιχο όριο της φτώχειας όπως αυτό ορίζεται από την ΕΛ.ΣΤΑΤ) και κατάργηση της προκαταβολής φόρου για όλα τα φυσικά πρόσωπα.

 

8/ Κατάργηση της υποβολής μηδενικών δηλώσεων Φ.Μ.Υ. (και λοιπών δηλώσεων εισοδήματος-ΦΠΑ)

 

9/ Κατάργηση της παρακράτησης φόρου στα τιμολόγια παροχής κάτω από ένα συγκεκριμένο ποσό έτσι ώστε το καθαρό υπόλοιπο που απομένει να αρκεί για την κάλυψη των βασικών αναγκών του επαγγελματία (πχ 1000,00 και άνω)

 

10/ Αποσύνδεση της ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης των επαγγελματιών από την ασφαλιστική ενημερότητα.

 

11/ Κατάργηση των χαρατσιών και του τέλους επιτηδεύματος

 

 12/ Κατάργηση τεκμηρίων και καθολική εφαρμογή του πόθεν όχι μόνο του έσχες

 

13/ Υπογραφή συλλογικών συμβάσεων των λογιστών και των υπολοίπων κλάδων εργαζομένων

 

14/ Διατήρηση της αποσύνδεσης της υποβολής των δηλώσεων από την πληρωμή τους.

 

 

Διαδικτυακή Ομάδα Παρέμβασης Λογιστών - Φοροτεχνικών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωκρατη ως τι μπαινει αυτο το κειμενο εδω?

Τι εννοείς;;;

Μπαίνει όπως μπαίνουν όλα τα αντίστοιχα κείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι το κειμενο που βαλατε στο φβ και ζητατε τις διορθωσεις -παρατηρησεις μας, γι αυτο ρωταω , που θα το απευθυνουμε και για ποιο σκοπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το απευθύνουμε σε όλους γιατί θεωρητικά τουλάχιστον αφορά τους πάντες.

 

Εγώ θεωρώ πως πρέπει αυτούσιο να το επιδώσουμε και στο υπουργείο αν και με αυτά εγώ δεν τα πηγαίνω καλά.

 

Δεν είναι για μένα οι υπουργοί και οι βουλευτάδες.

 

Επειδή τρέφω από μικρό παιδί μια αποστροφή στην εξουσία ας το αναλάβει καλύτερα κάποιος άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι το κειμενο που βαλατε στο φβ και ζητατε τις διορθωσεις -παρατηρησεις μας, γι αυτο ρωταω , που θα το απευθυνουμε και για ποιο σκοπο

 

Το κείμενο αυτό,κατα την προσωπική μου άποψη,είναι καλό,πλήρες και κατανοητό.

 

Πρέπει να συγχαρούμε του συναδέλφους που το συνέταξαν και το ανάρτησαν.

 

Νομίζω δεν θα πρέπει να μπούμε στην διαδικασία διορθώσεων-παρατηρήσεων ,φραστικού τύπου,ούτε διευκρινήσεων,διότι  θα χάσουμε την

μπάλα(χρονικά περιθώρια στενά).

 

Κάθε συγκέντρωση διαμαρτυρίας πρέπει να έχει ένα πλαίσιο

             οργάνωσης(ομιλία,πανώ,συνθήματα,χωροταξία,πορεία,χρονοδιάγραμμα,ψήφισμα,δημοσιότητα,λήξη κλπ).

 

Απο το κείμενο αυτό προκύπτει το πλαίσιο για να το υλοποιήσουν οι οργανωτές της συγκέντρωσης μας στο Σύνταγμα. 

 

Μπορούμε τις  3-4 μέρες που απομένουν να εκτυπώσουμε το κείμενο όλοι μας και να το μοιράσουμε όπου νομίζει ο καθένας(ΔΟΥ-γειτονιά-

πλατεία Συντάγματος,πορεία κλπ,κλπ)

 

Τα αιτήματα απο το κείμενο να συμπεριληφθούν στο ψήφισμα της Συγκέντρωσης, για επίδοση στους αρμόδιους ,στη Βουλή και τα ΜΜΕ.

 

Το κείμενο,εαν είναι δυνατόν αυτές τις μέρες,να είναι μόνιμα αναρτημένο στην κεντρική σελίδα του TAXHEAVEN.

 

Καλή αντάμωση στην Πλατεία και να είναι γεμάτη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη , αλλα πρωτον τα αιτηματα ειχαν καταγραφει και εδω τα βλεπω αλλαγμενα και δευτερο και κυριοτερο

 

ζηταμε να κατεβουν ολοι , κανουμε τοση προσπαθεια να ειμαστε ενωτικοι και θα τους μαζεψουμε εκει, για να τους τα "ψαλλουμε" ?

 

Πιστευω, δεν ειναι η καταλληλη ωρα και δεν αφορα κυριως οσους θελουμε να το απευθυνουμε, τα εσωτερικα του κλαδου μας, αντιθετα πυροδοτουμε νεες αντιπαραθεσεις, ανουσιες για την ωρα.

 

Λυπαμαι πολυ , αν αναγκαστω να κατεβω κατω απο αυτες τις συνθηκες, γιατι θα ειμαι εκει, οπως και ναχει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη , αλλα πρωτον τα αιτηματα ειχαν καταγραφει και εδω τα βλεπω αλλαγμενα και δευτερο και κυριοτερο

 

ζηταμε να κατεβουν ολοι , κανουμε τοση προσπαθεια να ειμαστε ενωτικοι και θα τους μαζεψουμε εκει, για να τους τα "ψαλλουμε" ?

 

Πιστευω, δεν ειναι η καταλληλη ωρα και δεν αφορα κυριως οσους θελουμε να το απευθυνουμε, τα εσωτερικα του κλαδου μας, αντιθετα πυροδοτουμε νεες αντιπαραθεσεις, ανουσιες για την ωρα.

 

Λυπαμαι πολυ , αν αναγκαστω να κατεβω κατω απο αυτες τις συνθηκες, γιατι θα ειμαι εκει, οπως και ναχει ....

Καλή σας μέρα, μάλλον καλή μας μέρα.

  Νωρίς σήμερα το πρωϊ διάβασα όλα τα παραπάνω και τις τοποθετήσεις των συναδέλφων. Με αφορμή την παρατήρηση της Χρύσας και χωρίς να γνωρίζω τις αρχικές προτάσεις, γιατί δεν μου αρέσει το φατσοβιβλίο και δεν συμμετέχω με τίποτα σε αυτό, θέλω να συμφωνήσω στο ότι πρέπει να απαλειφθεί το θέμα ΑΝ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ, που αφορά την αποχή της "ηγεσίας" του κλάδου μας, από την κίνηση αυτή. Δεν θεωρώ σωστό να δημοσιοποιήσουμε την αντίθεσή μας με το Προεδρείο της ΠΟΦΕΕ, δίνοντας λαβή στο ΥΠΟΙΚ να επικαλεσθεί τις θέσεις της ΠΟΦΕΕ και να αγνοήσει το αίτημα της πλειοψηφίας των συναδέλφων. Η Ομοσπονδία θα λάβει το μήνυμα από την συγκέντρωση που η ίδια απαξίωσε και, (να είστε βέβαιοι) θα εμφανισθεί ουραγός ως συνήθως , στα αιτήματά μας.

  Ο συνάδελφος και συνονόματος PRESJOHN τοποθετήθηκε σωστά, αν και , επαναλαμβάνω δεν γνωρίζω πως ήταν οι αρχικές προτάσεις, οπότε μένει στον Σωκράτη να ανεβάσει το αρχικό κείμενο, αν και δεν προλαβαίνουμε για διορθώσεις των λεπτομερειών. Και διαφωνώ με την αποχή που δήλωσες Σωκράτη από την επίδοση του ψηφίσματος, γιατί αυτήν την μορφή θα πρέπει να έχει όταν επιδοθεί, σαν Ψήφισμα της 7 Μάρτη 2014. 

 Αυτή είναι η δική μου άποψη και θα είμαι και εγώ στην Πλατεία, μαζί με όλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία παρατήρηση ,στην λογική της αντιπρότασης.

 

κατάργηση του τέλους επιτηδεύματος και αντικατάστασή του με ελάχιστο φόρο εισοδήματος βάσει τζίρου (0,1%) 

(ο οποίος συμψηφίζεται με τον κανονικό φόρο ,τυχόν διαφορά δεν επιστρέφεται.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη , αλλα πρωτον τα αιτηματα ειχαν καταγραφει και εδω τα βλεπω αλλαγμενα και δευτερο και κυριοτερο

 

ζηταμε να κατεβουν ολοι , κανουμε τοση προσπαθεια να ειμαστε ενωτικοι και θα τους μαζεψουμε εκει, για να τους τα "ψαλλουμε" ?

 

Πιστευω, δεν ειναι η καταλληλη ωρα και δεν αφορα κυριως οσους θελουμε να το απευθυνουμε, τα εσωτερικα του κλαδου μας, αντιθετα πυροδοτουμε νεες αντιπαραθεσεις, ανουσιες για την ωρα.

 

Λυπαμαι πολυ , αν αναγκαστω να κατεβω κατω απο αυτες τις συνθηκες, γιατι θα ειμαι εκει, οπως και ναχει ....

 

Η διαδικτυακή ομάδα είναι ένας ζωντανός οργανισμός που εξελίσσεται και μεταλλάσσεται διαρκώς.

Προσθέτουμε συνεχώς πράγματα μετά από παρατηρήσεις.

Άρα προκύπτουν και αλλαγές.

Αν είναι να χαϊδεύουμε τα αυτιά των συνδικαλιστών να μου το πείτε να κατέβω από το πλοίο γιατί έχει αρχίσει και με πιάνει ναυτία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή σας μέρα, μάλλον καλή μας μέρα.

  Νωρίς σήμερα το πρωϊ διάβασα όλα τα παραπάνω και τις τοποθετήσεις των συναδέλφων. Με αφορμή την παρατήρηση της Χρύσας και χωρίς να γνωρίζω τις αρχικές προτάσεις, γιατί δεν μου αρέσει το φατσοβιβλίο και δεν συμμετέχω με τίποτα σε αυτό, θέλω να συμφωνήσω στο ότι πρέπει να απαλειφθεί το θέμα ΑΝ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ, που αφορά την αποχή της "ηγεσίας" του κλάδου μας, από την κίνηση αυτή. Δεν θεωρώ σωστό να δημοσιοποιήσουμε την αντίθεσή μας με το Προεδρείο της ΠΟΦΕΕ, δίνοντας λαβή στο ΥΠΟΙΚ να επικαλεσθεί τις θέσεις της ΠΟΦΕΕ και να αγνοήσει το αίτημα της πλειοψηφίας των συναδέλφων. Η Ομοσπονδία θα λάβει το μήνυμα από την συγκέντρωση που η ίδια απαξίωσε και, (να είστε βέβαιοι) θα εμφανισθεί ουραγός ως συνήθως , στα αιτήματά μας.

  Ο συνάδελφος και συνονόματος PRESJOHN τοποθετήθηκε σωστά, αν και , επαναλαμβάνω δεν γνωρίζω πως ήταν οι αρχικές προτάσεις, οπότε μένει στον Σωκράτη να ανεβάσει το αρχικό κείμενο, αν και δεν προλαβαίνουμε για διορθώσεις των λεπτομερειών. Και διαφωνώ με την αποχή που δήλωσες Σωκράτη από την επίδοση του ψηφίσματος, γιατί αυτήν την μορφή θα πρέπει να έχει όταν επιδοθεί, σαν Ψήφισμα της 7 Μάρτη 2014. 

 Αυτή είναι η δική μου άποψη και θα είμαι και εγώ στην Πλατεία, μαζί με όλους...

 

Το αρχικό κείμενο έχει ανέβει από το συνάδελφο ΚΙΤΣΟΤΖΑΒΕΛΑ σε άλλο ποστ.

Εγώ δε μίλησα για αποχή.

Είπα απλά ότι δε θα ήθελα να βάζετε εμένα σε αυτή τη διαδικασία γιατί δεν έχω και τις καλύτερες των σχέσεων με την εξουσία.

Αλλά δεν αποφασίζω εγώ ούτως ή άλλως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NIKOS PATELIS  μία ώρα πριν

"Eξώδικο προς την Κυβέρνηση από τη λεγόμενη «Διαδικτυακή Ομάδα Λογιστών» 

(συσπείρωση που συμμετέχουν δυνάμεις του ΣΥΡΙΖΑ και άλλοι) και τον 

Σύλλογο Αδειούχων Λογιστών Χανίων. Η πρωτοβουλία στηρίζεται από 

διάφορους

συλλόγους λογιστών-φοροτεχνών ανά την Ελλάδα." Το απόσπασμα από την 

ανακοίνωση της Πανεπιστημονικής ανποδεικνύει αυτό που έλεγα στις 27/2 

στην Ολομέλεια της ΠΟΦΕΕ για το καπέλωμα της συγκέντρωσης στις 7/3 από 

τα κόμματα, εμφανώς πλέον από το ΚΚΕ εφόσον δεν πέρασε η προσπάθειά του 

για να έχει και την κάλυψη της ΠΟΦΕΕ αλλά και από τον ΣΥΡΙΖΑ που 

προσπαθεί να χειραγωγήση το "άγχος" των Συναδέλφων μας.

Και αυτό ενισχύεται από την ανακοίνωση της ΠΑΣΕΒΕ στις 26/2 (κυκλοφόρησε 27/2)

"• Καλούμε όλους τους αυτοαπασχολούμενους λογιστές να συμμετέχουν στην 

μεγάλη κινητοποίηση στις 7 Μάρτη στην Πλ. Συντάγματος 13.00μμ

• Είμαστε σε ετοιμότητα για συλλαλητήριο τη μέρα κατάθεσης του νομοσχεδίου στη Βουλή."

ΔΥΣΤΥΧΩΣ φοβάμαι ότι στις 8/3 θα διαβάσουμε μια ανακοίνωση (με φωτογραφίες του πλήθους) του ΚΚΕ ή του ΣΥΡΙΖΑ ή και των δύο κατ' αντιστοιχία με αυτή της ΔΗΚΙΟ που

την επομένη των εκλογών στο ΟΕΕ δήλωνε ότι η νίκη της ισοδυναμούσε με ψήφο εμπιστοσύνης στην Πολιτική Σαμαρά.

Αυτό το "καπέλωμα" Συνάδελφοι έχω να το ζήσω από φοιτητής.

Όμως εν όψει και τον εκλογών όλα είναι "νόμιμα" . Αν και οι αποκριές τελείωσαν κάποιοι ακόμη "πουλάνε" καπέλα για όλους όσους θέλουν να τα επιδείξουν στους δρόμους.

Όμως θα επιμένω ότι η δύναμή μας είναι πίσω από τον Η/Υ μας. Αλλά εκεί χρειαζόμαστε και τους Επαγγελματίες για να έχουμε την αναγκαία κάλυψη.

Έτσι:

Η ΠΟΦΕΕ αποτελούμενη ΜΟΝΟΝ από Ελεύθερους Επαγγελματίες και με καθαρά συνδικαλιστικά κριτήρια, σε συνεργασία με τους Επαγγελματικούς φορείς των Επιχειρηματιών ανέλαβε πρωτοβουλίες και θα πράξει ότι είναι αναγκαίο προς όφελος του Κλάδου που εκπροσωπεί. Το ΔΣ για αυτό εκλέχθηκε και αυτό θα κάνει.

Ευχαριστώ

Νίκος Πατέλης.

Α΄ Αντιπρ.ΠΟΦΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...