Προς το περιεχόμενο

7/3/2014 ΚΛΕΙΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ΑΠΕΡΓΙΑ ) ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ 13:00


KITSOSTZABELAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7/3/2014  ΚΛΕΙΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΕ  ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ  (ΑΠΕΡΓΙΑ ) ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ  13:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι το λιγότερο που μπορούν να κάνουν οι συνάδελφοι από επαρχία να κλείσουν 7/3/2014  τα γραφεία τους αφού  δεν μπορούν να είναι στο Σύνταγμα  στις 7/3 . Αντί να φωνάζουμε που είναι ο τάδε και   δεινά σύλλογος η επιμελητήριο καλό είναι να πάρουμε την υπόθεση στα χεριά μας .

Μπορείς να το κάνεις είναι εύκολο. Σκέψου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι το λιγότερο που μπορούν να κάνουν οι συνάδελφοι από επαρχία να κλείσουν 7/3/2014  τα γραφεία τους αφού  δεν μπορούν να είναι στο Σύνταγμα  στις 7/3 . Αντί να φωνάζουμε που είναι ο τάδε και   δεινά σύλλογος η επιμελητήριο καλό είναι να πάρουμε την υπόθεση στα χεριά μας .

Μπορείς να το κάνεις είναι εύκολο. Σκέψου

Δυστυχώς, δεν θα τα καταφερω τη συγκεκριμένη ημερομηνία...μακαρι να ταν διαφορετικα τα πραγματα....μακαρι...

 

Όμως πραγματικά,το λιγοτερο που θα μπορει ο καθενας μας να κανει ,κ το πιο εφικτό να ειμαστε κλειστά!!!!έστω αυτό!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος συνάδελφος, που έχει την δυνατότητα, να ανεβάσει μια αφίσα για εμάς που είμαστε απο επαρχία να την βάλουμε εξω απο τα γραφεία μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΒΑΡΗ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΛΟΓΙΣΤΩΝ....ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ ΤΩΝ ΛΗΣΤΡΙΚΩΝ ......ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ,,,,,,,,ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΝΟΤΗΤΑ & ΑΓΩΝΑΣ ΣΥΝΕΧΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα συνάδελφοι από επαρχία...... ΠΡΕΠΕΙ  ΝΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΜΑΣ......

 

                                  ΜΗΠΩΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΛΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΜΑΖΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα συνάδελφοι από επαρχία...... ΠΡΕΠΕΙ  ΝΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΜΑΣ......

 

                                  ΜΗΠΩΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΛΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΜΑΖΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ??? 

ηρθε η ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ.  ΤΥΠΩΣΑ  ΑΦΙΣΑ,    ΤΗΝ  ΚΟΛΛΑΩ  ΣΤΟ  ΤΖΑΜΙ,   ΚΛΕΙΝΩ,, 7-3-2014,,  ΑΝΤΕ  ΓΙΑ  ΟΜΑΔΙΚΗ  ΑΠΕΡΓΙΑ,, ΑΝΤΕ  ΚΑΛΗ  ΑΡΧΗ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα στην ολομέλεια των προέδρων της ΠΟΦΕΕ και των κατά τόπους ενώσεων ξεκαθαρίστηκε ότι η ΠΟΦΕΕ δε θα συμμετέχει επίσημα στη μεγάλη συγκέντρωση στις 07/03

Μόνο κάποιοι σύλλογοι μεμονωμένα εξέφρασαν την πρόθεση τους να συμμετέχουν (Χανιά, Εύβοια, Ημαθία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα στην ολομέλεια των προέδρων της ΠΟΦΕΕ και των κατά τόπους ενώσεων ξεκαθαρίστηκε ότι η ΠΟΦΕΕ δε θα συμμετέχει επίσημα στη μεγάλη συγκέντρωση στις 07/03

Μόνο κάποιοι σύλλογοι μεμονωμένα εξέφρασαν την πρόθεση τους να συμμετέχουν (Χανιά, Εύβοια, Ημαθία)

Καλημέρα Σωκράτη, μήπως θα έπρεπε να αναφέρετε και όλα τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν και υπόθηκαν στην ολομέλεια για όλους εμάς? για να ενημερωθούν και αυτοί που δεν έχουν πρόσβαση στην διαδικτυακή? λέω μήπως, δεν ξέρω.. συζητήστε το και αυτό με τον Κίμωνα..αν νομίζετε ότι πρέπει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα στην ολομέλεια των προέδρων της ΠΟΦΕΕ και των κατά τόπους ενώσεων ξεκαθαρίστηκε ότι η ΠΟΦΕΕ δε θα συμμετέχει επίσημα στη μεγάλη συγκέντρωση στις 07/03

Μόνο κάποιοι σύλλογοι μεμονωμένα εξέφρασαν την πρόθεση τους να συμμετέχουν (Χανιά, Εύβοια, Ημαθία)

:mellow:  :(  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Σωκράτη, μήπως θα έπρεπε να αναφέρετε και όλα τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν και υπόθηκαν στην ολομέλεια για όλους εμάς? για να ενημερωθούν και αυτοί που δεν έχουν πρόσβαση στην διαδικτυακή? λέω μήπως, δεν ξέρω.. συζητήστε το και αυτό με τον Κίμωνα..αν νομίζετε ότι πρέπει..

Σοφία μου προσπάθησα να το κάνω live αλλά οι πρόεδροι νευρίασαν και με είπαν ρουφιάνο!!

Χαρακτήρισαν μάλιστα τη στάση μου αυτή αντιδεοντολογική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοφία μου προσπάθησα να το κάνω live αλλά οι πρόεδροι νευρίασαν και με είπαν ρουφιάνο!!

Χαρακτήρισαν μάλιστα τη στάση μου αυτή αντιδεοντολογική!

τι να πω βρε Σωκράτη, τι να πω.. ενώ η δική τους στάση τι είναι? πως θα μπορούσαμε να την χαρακτηρίσουμε άραγε??

πω πω να μη μιλάω, δεν έχω δικαίωμα να μιλήσω εγώ η τιποτένια λογίστρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωκρατη καλο θα ηταν να κανετε εδω αναφορα για το τί λεγχθηκε και για τις αποφασεις γενικα της ΠΟΦΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω μια περίληψη και θα σας τα μεταφέρω αλλά φοβάμαι μη με χαρακτηρίσουν ρουφιάνο!

για αυτό σου είπα, συζήτησε το πρώτα και με τους άλλους και αποφασίστε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς να ξεκαθαρίσουμε ότι εμείς πήγαμε στη συνεδρίαση ως παρατηρητές και δεν είχαμε το δικαίωμα να μιλήσουμε.

Το λόγο τον πήραμε με τον τσαμπουκά κάπου προς το τέλος της συνεδρίασης.

Μιλήσαμε λιγότερο από 2 λεπτά και ζητήσαμε η ΠΟΦΕΕ να ηγηθεί της μεγάλης συγκέντρωσης στις 07/03 και να κηρυχτεί εκείνη η ημέρα μέρα απεργίας του κλάδου.

Μας αρνήθηκαν λέγοντας κάτι μισόλογα του στυλ: "η λύση δε βρίσκεται στα πεζοδρόμια" και μας είπαν ότι θα συνεχίσουν πιο δυναμικά τη διαβούλευση με τους υπόλοιπους συνδικαλιστικούς φορείς των άλλων επαγγελμάτων.

Έτσι μπήκε στη ζωή μας και ο όρος "δυναμική διαβούλευση".

 

Για πάνω από 3,5 ώρες τους ακούγαμε να μας βρίζουν και να μας χλευάζουν (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων) και όταν κάποια στιγμή θελήσαμε να αντιδράσουμε το προεδρείο μας επανέφερε στην τάξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω καλα τα λεμε μπροστα στο πισι και στην καρεκλα .

να δω τι συμμετοχη θα εχουμε στην απεργια τις 7/3/2014  και στην συγκεντρωση στο συνταγμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...