Jump to content
  • 0

Πως θα πληρωθούν οι εισφορές ΤΑΠΙΤ(ΤΑΞΥ ΞΕΝΟΔ/ΛΩΝ) του Ιανουαρίου?

Question

Recommended Posts

• 0

Συγνώμη αλλά μήπως 514000 με κπ 109 είναι (24,51-17,40);

Το ποσοστό που αναφέρεις ειναι για το κπ 115 που δεν ισχύει πλέον παρα μόνο σε όσους συνεχίζουν στα βαρέα

• 0

Προς το παρόν άγνωστο, θα υποβάλλεις ΑΠΔ χωρίς το ΤΑΠΙΤ όπως έκανες μέχρι σήμερα.

Ακόμα περιμένουμε ενημέρωση.........................!

Μη βιάζεστε συνάδελφοι. Μέχρι να λήξει η καλοκαιρινή σεζόν όλα θα είναι έτοιμα (κατόπιν εορτής).

• 0

μολισ ειχαμε ενημερωση απο το ταμειο μεταλλου τηλεφωνικωσ παρακαλω!! οτι οι εισφορεσ τουσ πρεπει να καταβαλονται στο ικα με ξεχωριστο γραμματειο.και του λεω μασ δουλευετε μια ετσι μια γιουβετσι μασ τα λετε!οποτε απο εδω και περα μαζι με ενσημα θα τα καταβαλουμε στο ικα.

• 0

μολισ ειχαμε ενημερωση απο το ταμειο μεταλλου τηλεφωνικωσ παρακαλω!! οτι οι εισφορεσ τουσ πρεπει να καταβαλονται στο ικα με ξεχωριστο γραμματειο.και του λεω μασ δουλευετε μια ετσι μια γιουβετσι μασ τα λετε!οποτε απο εδω και περα μαζι με ενσημα θα τα καταβαλουμε στο ικα.

Mε ξεχωριστο γραμματιο ομως ..... σημαντικό  ....προσοχη

• 0

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟ.

Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΛΑΒΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟΥ.

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΥΠΑΛΗΛΟΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ.

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΠΔ ΘΑ ΕΧΩ ΚΠΚ 109 ΚΑΙ 4171.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΤΑΠΙΤ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ 4% ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ ΠΟΥ, ΠΟΤΕ  ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ? ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΑΝ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

• 0

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟ.

Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΛΑΒΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟΥ.

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΥΠΑΛΗΛΟΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ.

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΠΔ ΘΑ ΕΧΩ ΚΠΚ 109 ΚΑΙ 4171.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΤΑΠΙΤ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ 4% ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ ΠΟΥ, ΠΟΤΕ  ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ? ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΑΝ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩ.

ΚΑΝΕΙΣ???????????

• 0

Μη βιάζεστε συνάδελφοι. Μέχρι να λήξει η καλοκαιρινή σεζόν όλα θα είναι έτοιμα (κατόπιν εορτής).

Εληξε !!!!!!!!!!!!

Μήπως σου εχουν "ψυθιρίσει" κάτι νεώτερο ή ακολουθούμε την κλασική σου συνταγή

Για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο:

α) πληρώστε τις εισφορές του ΤΑΞΥ μέσω ΙΚΑ

β) ξαναπληρώστε τις εισφορές μέσω Alhpa bank 

γ) ξαναπληρώστε τις εισφορές και στο ταμείο παρακαταθηκών και δανείων, μήπως βρε αδερφέ γίνει κανα θέμα.

δ) ξαναπληρώστε τις εισφορές μαζί με τον λογαριασμό της ΔΕΗ. Ποτέ δεν ξέρεις...

Νομίζω ότι δεν θα έχετε πρόβλημα. 100%. Δουλεύει. ΑΒΑΔΙΣΤΑ....

• 0

Σε περίπτωση που επιχείρηση έχει να πληρώσει ΤΑΞΥ από του αγίου (του γνωστού) ανήμερα, μιλάμε για πάνω από 2ετία, και θελήσει να τα κοιτάξει = πληρώσει (τρέχα γύρευε αλλά whatever) που πάει να ρωτήσει? Στο ΙΚΑ? Θα έχουν ιδέα?? ΤΙς προσαυξήσεις ποιός θα τις βγάλει??

Θενξ ιν αντβάνς!!! :) :) :)

• 0

Η καλοκαιρινη σεζον εληξε.

Γι αυτο ας ετοιμαζεστε σιγα-σιγα για την υποβολη των συμπληρωματικων ΑΠΔ του ΤΑΠΙΤ

Οσο για τις πληρωμες ας τα να πανε

• 0

Το νέο είναι οτι .το ταπιτ που έχει πληρωθεί ξεχωριστά στην τράπεζα απο τις εισφορές του ικα,πολλά υποκαταστήματα το συμψηφίζουν με μη καταβεβλημένες η 

ρυθμισμένες εισφορές και κανένας δεν βρίσκει άκρη ,ούτε οι ίδιοι που το έκαναν και περιμένουν λένε τι?...............

• 0

Η καλοκαιρινη σεζον εληξε.

Γι αυτο ας ετοιμαζεστε σιγα-σιγα για την υποβολη των συμπληρωματικων ΑΠΔ του ΤΑΠΙΤ

Οσο για τις πληρωμες ας τα να πανε

Θα βγει η εγκύκλιος ή να πάω Καϊμακτσαλάν για σκι;  :ph34r:

• 0

θα συμφωνησω με τα παραπανω, οι ελεγκτες βλεπουν πιστωσεις ακτι μικροποσα και όταν πανε να κανουν ρυθμιση τα συμψηφιζουν και αυτά!!!!

είναι αδιανοητο κοντα 1 χρονο τωρα να στελνουμε επιπλέον γραμματιο με το ποσο υπερ ΤΑΠΙΤ και να μην εχει ανοιξει ακομη ξ συμπληρωματικη

κοντα στα αλλα το ΕΤΕΑ για διευκολυνση των εργοδοτων :Dεχει δωσει παραταση ως 31-12 για την αποστολή αρχειων...καλα,υπαρχει εστω ένα λογιστηριο που θα στειλει αυτό ρωτω εγω με το φτωχο μου το μυαλο