Προς το περιεχόμενο

αγορά φωτοτυπικού μηχανήματος βοήθεια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με αγορά φωτοτυπικού μηχανήματος.σκέφτομαι να αγοράσω ένα φωτοτυπικό για να αναλάβει την εκτύπωση των πάντων μιας και το κόστος του Lazer έχει ξεφύγει(να'ναι καλά το υπουργείο που μας τους στέλνει όλους στα γραφέια μας για εκτυπώσεις των πάντων).

 

Έχετε υπόψιν σας απο προσωπική εμπειρία κάποιο φωτοτυπικό μηχάνημα που να εκτυπώνει από υπολογιστή(δίκτυο) να είναι αξιόπιστο και να έχει καλό κόστος εκτύπωσης(φθηνα τόνερ πολλών σελίδων);;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KONICA MINOLTA C353 ή κατι  παρομοιο κοστος ανα μελανι μαυρο 50 ευρω για 100.000 σελιδες αν θυμαι καλα το εχω αγορασει ματαχειρισμενο

 

εδω και ενα χρονο περιπου και δεν εχω κανενα προβλημα και κανει και σκαναρισμα τελειο. Λειτουργω το γραφειο με παρομοια μηχανηματα

 

(εκτυπωτης - φωτοτυπικο) εδω και 15 χρονια περιπου και εχω σωθει ψαξε και σιγουρα θα βρεις διαφορα στην αγορα

 

καλη δυναμη

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει και η λύση της ενοικίασης με χρέωση των σελίδων

 

ricoh aficio mp c2000 με ενοικίαση (ενοίκιο και αριθμός εκτυπώσεων με πληρωμή, ανταλλακτικά σέρβις και μελάνια δωρεάν ή βάσει σύμβασης)

αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω σε πμ τα στοιχεία της εταιρίας που συνεργάζομαι (για να μην θεωρηθεί διαφήμιση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση ανταπόκριση αλλά δεν με ενδιαφέρει το καθεστώς της ενοικίασης,μάζεψα τα λεφτά και θέλω να τα διώξω πριν μου τα πάρει ο Θεοχάρης.ψάχνω για αγορά καινούργιου και με ενδιαφέρει η αξιοπιστία(καλή κατασκευή) και τα φτηνα τόνερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει και η λύση της ενοικίασης με χρέωση των σελίδων

 

ricoh aficio mp c2000 με ενοικίαση (ενοίκιο και αριθμός εκτυπώσεων με πληρωμή, ανταλλακτικά σέρβις και μελάνια δωρεάν ή βάσει σύμβασης)

αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω σε πμ τα στοιχεία της εταιρίας που συνεργάζομαι (για να μην θεωρηθεί διαφήμιση)

Καλησπέρα.

Θα με ενδιέφερε εμένα, αν μπορείς να μου τα στείλεις.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς ιδιαίτερη έρευνα αγοράς, αυτό μου φάνηκε σαν καλή επιλογή:

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/ektipotes/polimixanima/Samsung-SL-M2070-Laser-Multifuction.htm

Μέχρι στιγμής ανταποκρίνεται καλά. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι και στο μέλλον. Εκτυπώνει και ασύρματα οπότε γλυτώνεις και τα πολλά καλώδια ολόγυρα.

Το τόνερ στοιχίζει γύρω στα 50€ αν θυμάμαι καλά και εκτυπώνει μέχρι 1.000 σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Θα με ενδιέφερε εμένα, αν μπορείς να μου τα στείλεις.

Ευχαριστώ πολύ.

σου έστειλα πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς ιδιαίτερη έρευνα αγοράς, αυτό μου φάνηκε σαν καλή επιλογή:

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/ektipotes/polimixanima/Samsung-SL-M2070-Laser-Multifuction.htm

Μέχρι στιγμής ανταποκρίνεται καλά. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι και στο μέλλον. Εκτυπώνει και ασύρματα οπότε γλυτώνεις και τα πολλά καλώδια ολόγυρα.

Το τόνερ στοιχίζει γύρω στα 50€ αν θυμάμαι καλά και εκτυπώνει μέχρι 1.000 σελίδες.

1000 σελίδες ή 10.000;μέχρι τώρα ό,τι βρίσκω είναι για 50-60 ευρώ ανα 10000 σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κανόνας σε αυτά τα μηχανήματα, συνήθως, είναι "Όσο φθηνότερο το μηχάνημα, τόσο ακριβότερα τα αναλώσιμά του".

 

Έχω μεταχειρισμένο e-studio 205 της Toshiba και το "μεγάλο" μελανοδοχείο, θεωρητικά, βγάζει 24.000 σελίδες, με κόστος 60 ευρώ (ανακατασκευασμένο). Ωστόσο τώρα για την συντήρησή του (μήνυμα από το μηχάνημα), ο μεταπωλητής μου ζητά 260+ΦΠΑ...

 

Και να πεις οτι έχω και πολλές εκτυπώσεις;.... Είχε 12500 όταν το πήρα πριν από 5 1/2 χρόνια και μόλις "έπιασα" τις 49000....

 

Είμαι σε σκέψεις να το αλλάξω.

 

Marka αν θες, στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα τα στοιχεία της εταιρείας με την οποία συνεργάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κανόνας σε αυτά τα μηχανήματα, συνήθως, είναι "Όσο φθηνότερο το μηχάνημα, τόσο ακριβότερα τα αναλώσιμά του".

 

Έχω μεταχειρισμένο e-studio 205 της Toshiba και το "μεγάλο" μελανοδοχείο, θεωρητικά, βγάζει 24.000 σελίδες, με κόστος 60 ευρώ (ανακατασκευασμένο). Ωστόσο τώρα για την συντήρησή του (μήνυμα από το μηχάνημα), ο μεταπωλητής μου ζητά 260+ΦΠΑ...

 

Και να πεις οτι έχω και πολλές εκτυπώσεις;.... Είχε 12500 όταν το πήρα πριν από 5 1/2 χρόνια και μόλις "έπιασα" τις 49000....

 

Είμαι σε σκέψεις να το αλλάξω.

 

Marka αν θες, στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα τα στοιχεία της εταιρείας με την οποία συνεργάζεσαι.

εγώ μπορώ να διαθέσω μέχρι 1200 ευρώ για φωτοτυπικό.με τα πιο φτηνά μηχανήματα δεινοπάθησα και έμαθα.έχω το lexmark 530dn(500 ευρώ) το οποίο μπορέι να είναι σκυλί (γρήγορο όσο δεν πάει,δεν κολλάει ποτε,εγχρωμο,διπλής όψεως) αλλά καλύτερα να είχα παντρευτεί από να συντηρείς τέτοιο μηχάνημα.200 ευρώ το μήνα μελάνια μου έτρωγε.γι'αυτό λέω να πάω σε ένα φωτοτυπικό μηχάνημα 1000+ευρώ το οποίο σου λέει 50 ευρώ το τόνερ με τις 10 ή 12000 σελίδες(πραγματικό 7000 σελίδες).αν έχει κανένας υπ'όψιν του ή έχει αγοράσει κάτι θα ήμουν υπόχρεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξου γενικότερα...

 

Utax έχω εγώ, kyocera φοράει, και μέχρι τώρα δουλεύει σαν σκυλί... και μάλιστα το πήρα μεταχειρισμένο....

 

Να προσέξεις το παραδοτέο να συνδέεται με Η/Υ (μη θέλει κάρτες και μαλακίες για να παίξει σαν εκτυπωτής), διπλή όψη και σε Α4 και σε Α3... Φυσικά κόστος αναλωσίμων ανά σελίδα και κόστος συντήρησης όπως και δήποτε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΚΟΥΡΑΖΕΣΤΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΑ ΣΤΗ ΑΓΟΡΑ  ΕΙΝΑΙ  ΤΑ RICOH

ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ  Ο ΔΟΞΙΑΔΗΣ.

ΑΦΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ 1200 ΕΥΡΩ ,ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ

ΣΥΜΒΟΥΛΗ : ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ  ΓΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ Α3 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Utax έχω εγώ, kyocera φοράει, και μέχρι τώρα δουλεύει σαν σκυλί... και μάλιστα το πήρα μεταχειρισμένο....

Για μια στιγμή νόμισα πως μιλάτε για αμάξι...  :D

 

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KONICA MINOLTA C353 ή κατι  παρομοιο κοστος ανα μελανι μαυρο 50 ευρω για 100.000 σελιδες αν θυμαι καλα το εχω αγορασει ματαχειρισμενο

 

εδω και ενα χρονο περιπου και δεν εχω κανενα προβλημα και κανει και σκαναρισμα τελειο. Λειτουργω το γραφειο με παρομοια μηχανηματα

 

(εκτυπωτης - φωτοτυπικο) εδω και 15 χρονια περιπου και εχω σωθει ψαξε και σιγουρα θα βρεις διαφορα στην αγορα

 

καλη δυναμη

 

:o :o :o

50,00€ για 100.000 σελίδες ;;; :o

 

Το θέλω απελπισμένα λέμεεεεεε :P:lol::ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω Sharp 5316 7-8 χρόνια τώρα. Τόνερ βρίσκεις γνήσιο κάτω από 50 ευρώ για 12000 σελίδες, 8500-9500 βγάζει για πλάκα.

Επίσης είναι σκυλί και με πολύ λογικό κόστος συντήρησης.

Ένα πλεονέκτημα για μένα είναι οτι συνεχίζει να τυπώνει ότι προειδοποίηση και να έχει βγάλει!

Οι τιμές είναι λογικές και βρίσκεις και καλά εισαγώμενα μεταχειρισμένα.

Και το επόμενο μου πιστέυω Sharp θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια στιγμή νόμισα πως μιλάτε για αμάξι...  :D

 

Καλημέρα.

 

Κρύε......

 

Κι εσύ, κι ο άλλος που σου κάνει λικε....

 

 

Μάθημα τώρα:

 

Η kyocera είναι ιαπωνική εταιρία που παράγει εκτυπωτές, φωτοαντιγραφικά, πλότερ κτλ.... worldwide μάλιστα...

 

Έχει γίνει στρατηγική συμφωνία με την utax, οπότε παράγει μηχανήματα utax (brand name) και φοράει μηχανισμό kyocera......

 

Μου τη σύστησε πριν μερικά χρόνια σαν εταιρία ο μηχανογράφος, όντως απροβλημάτιστη λειτουργία, χωρίς βλάβες και φθηνοί στο λειτουργικό τους κόστος....

 

Αυτά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρύε......   :P

 

Κι εσύ, κι ο άλλος που σου κάνει λικε....  Προτίμησε να το αφήσει ασχολίαστο!!! :)

 

 

Μάθημα τώρα:

 

Η kyocera είναι ιαπωνική εταιρία που παράγει εκτυπωτές, φωτοαντιγραφικά, πλότερ κτλ.... worldwide μάλιστα...

 

Έχει γίνει στρατηγική συμφωνία με την utax, οπότε παράγει μηχανήματα utax (brand name) και φοράει μηχανισμό kyocera......

 

Μου τη σύστησε πριν μερικά χρόνια σαν εταιρία ο μηχανογράφος, όντως απροβλημάτιστη λειτουργία, χωρίς βλάβες και φθηνοί στο λειτουργικό τους κόστος....

 

Αυτά.....

Δυνατό μηχάνημα ακούγετε...

 

Ε, αφού είναι ιαπωνική, θα έχει και επιλογή Turbo........ :D    :P    :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτίμησε να το αφήσει ασχολίαστο!!! :)

 

 Η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία προτιμάει να τα αφήνει ασχολίαστα.... Τι να σου πω τώρα, θα βρω να σου πω, όταν θα έρθει η ώρα, κανά δυο-τρεις μήνες μετά......

 

Όπως και να το δεις, έχει πέσει η αποδοτικότητά του....

 

Λες να έχει πέσει και σε άλλους τομείς....????????????

 

 

 

Δυνατό μηχάνημα ακούγετε...

 

Ε, αφού είναι ιαπωνική, θα έχει και επιλογή Turbo........ :D    :P    :P

 

Το παλιό μοντέλο....

 

Τα καινούρια βγαίνουν με Nitrous Oxide System..........

 

 

 

Υγ: Κρύε.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία προτιμάει να τα αφήνει ασχολίαστα.... Τι να σου πω τώρα, θα βρω να σου πω, όταν θα έρθει η ώρα, κανά δυο-τρεις μήνες μετά......  

 

Όπως και να το δεις, έχει πέσει η αποδοτικότητά του....

 

Λες να έχει πέσει και σε άλλους τομείς....????????????  Μην λέτε τέτοια λόγια μέρα που είναι!!!

Εγώ άλλα είδα: http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=90072&p=610270 !!!!

 

 

 

Το παλιό μοντέλο....

 

Τα καινούρια βγαίνουν με Nitrous Oxide System..........    :blink:  :blink:  :o  :o  :o

 

 

 

Υγ: Κρύε.................  Ακόμα??? Δεν αναβαθμίστηκα ???

 

Καλό Σ/Κ λέμεεεεεεεεεεεεεεεε  :)  :)  :)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Utax πήρα συνάδελφε και εγώ πριν από δύο χρόνια και έχω σωθεί.Το δουλεύω και σαν εκτυπωτή (χιλιάδες εκτυπώσεις) και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό.Θα πρότεινα να δείς τη λύση του συμβολαίου γιατί συμφέρει.Εχω να προτείνω σοβαρή εταιρία και φθηνή αλλά είναι Θεσσαλονίκη,δεν ξέρω που είναι η έδρα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...