Προς το περιεχόμενο

Μηνιαίες καταστάσεις και νέοι ειδικοί κωδικοί υποβολής?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα είδα στις οδηγίες της epsilon για τις μηνιαίες συγκεντρωτικές καταστάσεις ότι για την υποβολή του αρχείου θα πρέπει προηγουμένως να έχουν εκδοθεί Ειδικοί Κωδικοί στην Υπηρεσία Υποβολής του Taxis Net. Όταν πήρα τηλέφωνο στην υποστήριξη για να ρωτήσω μου είπαν ότι αυτό γίνεται γιατί οι καταστάσεις θα υποβληθούν ουσιαστικά στην Γενική Γραμματεία Δημοσίων Εσόδων και όχι στην Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων.

Δηλαδή θα έχουμε άλλους κωδικούς για το Taxisnet και άλλους για τις μηνιαίες συγκεντρωτικές???

Απ' ότι είδα στην εφαρμογή, στις παραμέτρους εκεί που ορίζεις τους κωδικούς της επιχείρησης, έχει ειδική θέση για κωδικούς υποβολής μηνιαίων συγκεντρωτικών καταστάσεων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζητούμενο είναι που θα κάνουμε αίτηση γιά τούς κωδικούς?

Γιατί από τό πρωι ψαχνω στη σελίδα τής ΓΓΠΣ καί δέν βρίσκω σχετική σελίδα.

Μπορεί νά γέρασα?..........νά θέλω διακοπές?...............νά πρέπει να αλλαξω φακούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για..

 

 " Παλινδρομική κίνηση ισχύος επί καθέτου άξονος βαίνουσα συνεχώς αυξανομένης εντάσεως και εκπέμπουσα υδάτινα βλήματα επί φανταστικού στόχου" ... 

 

χρειάζομαι  κωδικούς..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η χρονια παρατεταμενη χρηση της "κινησης" αυτης απο ατομα σε θεσεις που δεν πρεπει ,εχει τα σημερινα αποτελεσματα του ελληνικου φορολογικου τοπιου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για..

 

 " Παλινδρομική κίνηση ισχύος επί καθέτου άξονος βαίνουσα συνεχώς αυξανομένης εντάσεως και εκπέμπουσα υδάτινα βλήματα επί φανταστικού στόχου" ... 

 

χρειάζομαι  κωδικούς..?

εκεί δεν χρειάζεσαι ούτε θα χρειαστείς  ...  η μαλ@κία που μας δέρνει είναι δωρεάν ...  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεί δεν χρειάζεσαι ούτε θα χρειαστείς  πολύ σίγουρο σε βλέπω. :) ....  η μαλ@κία που μας δέρνει είναι δωρεάν ...δωρεάν? αυτή δεν πληρώνουμε?..  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εκεί δεν χρειάζεσαι ούτε θα χρειαστείς  πολύ σίγουρο σε βλέπω. :) ....  η μαλ@κία που μας δέρνει είναι δωρεάν ...δωρεάν? αυτήν δεν πληρώνουμε?..  :P

 

Σωστάααααααααααααααααααα .....  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αυτό μας έλειπε. Μήπως από το taxis θα δώσουν τους νέους κωδικούς; Γιατί έτυχε να χρειάζεται να αλλάξω ΚΑΔ σε επιχείρηση και επειδή δεν προχωρούσε με τους κωδικούς που είχα, μιλώντας με την υποστήριξη του taxis μου είπαν ότι έπρεπε να μου χορηγήσουν άλλους κωδικούς για να κάνω τη μεταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλας για αντιστοιχιση ΚΑΔ προφανως.

Σε ιδα περιπτωση μου εστειλαν απο ΚΕΠΥΟ σε μειλ τους κωδικους του πελατη οι οποιοι διαπιστωσα οτι ηταν οι..παλιοι..προ κελιδαριθμου δηλαδη!!

 

Παντως δεν πιστευω οτι θα χρειαστουμε νεους κωδικους,εδω μπαινουμε στο ΓΕΜΗ με αυτους,δεν θα μπουμε στις συγκεντρωτικες? :o

Βεβαια δεν πρεπει να ξεχναμε οτι ειμαστε..Ελλαδα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Tα τελειώσατε ΟΛΑ και ασχολείστε με τις Μηνιαίες Συγκεντρωτικές καταστάσεις :;;;;;;;; ΨΑΡΟΥΚΛΕΣ

 

Ποσο δίκιο έχει ο  κ. Γενικός  που μας  πηδ....ει .  κανονικά.......  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

έκανα δοκιμή σήμερα να φορτώσω 3μηνο (από πρόγραμμα union) και μου βγαλε απορριφθηκε ... και σφάλματα μια σελίδα κατεβατή στα αγγλικά που ούτε κατάλαβα γρι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους κωδικους του πελατη μπορεις να στειλεις καταστασεις.Δεν χρειαζονται καινουργοι

Αν στέλνεις μέσα από εξωτερική εφαρμογη(epsilon, altec κτλ),χρειάζεσαι καινούριους κωδικους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΗΛ.ΕΣΕΙΣ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ??? ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ  ΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ?????

ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ' ΧΩ  ΧΑΜΕΝΑ.....

Δοκίμασα να στείλω και εγώ με singularaccountant και δεν τις έπαιρνε. Μπήκα μετά με τους κωδικιούς του πελάτη, επέλεξα υποβολή μέσω αρχείου. Βρήκα το αρχείο αποθηκευμένο στον υπολογιστή μου και το έστειλα . Άρα μπορείς να δοκιμάσεις και εσύ με αυτό τον τρόπο. Η εφαρμογή που χρησιμοποιείς, κάπου αποθηκεύει το αρχείο υποβολής. Βρέστο λοιπόν και μπες στην εφαρμογή όπως σου περιγράφω παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον accountant εάν έχεις δημιουργήσει κωδικό για συγκεντρωτικές η διαδικασία υποβολής διαρκεί μερικά δευτερόλεπτα.

Αλλά είπαμε ΔΕΝ στέλνουμε καταστάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον accountant εάν έχεις δημιουργήσει κωδικό για συγκεντρωτικές η διαδικασία υποβολής διαρκεί μερικά δευτερόλεπτα.

Αλλά είπαμε ΔΕΝ στέλνουμε καταστάσεις

έχεις δίκιο . Δεν θα στείλω άλλη. Δοκιμή έκανα και έστειλα τη δική μου και ενός πελάτη για να δω πως δουλεύει , σε περίπτωση που δεν θα καταφέρουμε να το αποφύγουμε.

Παρεπιπτόντως , το προγραμματάκι που έχεις φτιάξει για τον accountant είναι όλα τα λεφτά . Ένα μεγάλο μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΙΣ ΜΗΝΙΑΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΠΡΟΜ. ΤΟΥ  2014 ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΕΡΡΙΨΕ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ  2014 (ΑΥΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ.ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ? ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΑΕΒΕ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΗΔΗ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ .ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ Α ΤΡΙΜΗΝΟ ΤΟΥ 2014?ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΙΣ ΜΗΝΙΑΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΠΡΟΜ. ΤΟΥ  2014 ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΕΡΡΙΨΕ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ  2014 (ΑΥΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ.ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ? ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΑΕΒΕ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΗΔΗ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ .ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ Α ΤΡΙΜΗΝΟ ΤΟΥ 2014?ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ?

EXEI ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ .Μπες και στείλε κάθε μήνα ξεχωριστά ή υπέβαλλε το αρχείο χωρίς να συμπεριλάβεις το συγκεκριμένο προμηθευτή , τον οποίο θα τον καταχωρίσεις χειρόγραφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...