Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΥΠΟΒΟΛΗ ΒΕΒΑΙΩΣΕΩΝ ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ & ΕΙΣΟΔ.ΑΠΟ ΕΜΠΟΡ.ΕΠΙΧ.


giochr

Ερώτηση

Συνάδελφοι καλημέρα,

 

έχει υποβάλλει κάποιος βεβαιώσεις αποδοχών για ελ. επαγγελματίες και από εμπορικές επιχ/σεις? διότι κατά την δημιουργία του αρχείου ενώ επιλέγω ελ.επαγγελματίες ή εμπορ. επιχ/σεις από το αναδυόμενο μενού το παράθυρο προς καταχώρηση  εμφανίζει μόνο τις βεβαιώσεις αποδοχών μισθωτών & συνταξιούχων. 

Ευχαριστώ πολύpost-6536-0-67436800-1391596242_thumb.gi και post-6536-0-02006800-1391596260_thumb.pn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλημέρα !σε ΣΩΜΑΤΕΙΑ & ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ & ΑΓΡΟΤΕΣ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ που π.χ. συντάξαμε περυσι ΔΦΕ και εκδόσαμε ΤΠΥ <300 και δεν υπάρχει παρακράτηση,υποβάλλουμε ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ  κ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΕΛΕΥΘ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ??γνωρίζει κάποιος?

 

Υ.Γ.ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα !σε ΣΩΜΑΤΕΙΑ & ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ & ΑΓΡΟΤΕΣ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ που π.χ. συντάξαμε περυσι ΔΦΕ και εκδόσαμε ΤΠΥ <300 και δεν υπάρχει παρακράτηση,υποβάλλουμε ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ  κ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΕΛΕΥΘ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ??γνωρίζει κάποιος?

 

Υ.Γ.ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑ

ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΑΜΟΙΒΗ. ΟΧΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΟΨΕΙ ΕΣΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τελικα τα γραμματια των δικηγόρων τα στέλνουμε με 08 ή δεν τα στελνουμε καθόλου αλλα μόνο ο δικηγορικός σύλλογος????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι συνάδελφε τους έκανα τη ΔΦΕ και έκοψα ΤΠΥ!Τα πρόσωπα αυτά (δηλ.το ΣΩΜΑΤΕΙΟ & ΣΥΛΛΟΓΟΣ & ΑΓΡΟΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ) υποβάλλουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι συνάδελφε τους έκανα τη ΔΦΕ και έκοψα ΤΠΥ!Τα πρόσωπα αυτά (δηλ.το ΣΩΜΑΤΕΙΟ & ΣΥΛΛΟΓΟΣ & ΑΓΡΟΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ) υποβάλλουν???

ΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα ερώτηση για όποιον μπορεί να βοηθήσει και έχει τσεκάρει ότι πάνε στους σωστούς κωδικούς του Ε1 των δικαιούχων.

1.Εταιρία στέλνει από τις βεβαιώσεις αμοιβών από ελευθέρια επαγγέλματα με κωδικό αποδοχών 01 τις αμοιβές ελευθέρων επαγγελματιών με 20% παρακράτηση & 11 αμοιβές χωρίς παρακράτηση (απλώς στο σύνολο ακαθάριστων στην οριστική βάζουμε όχι μόνο τις αμοιβές με 20% αλλά το άθροισμα και των 2 παρακράτηση & χωρίς)

2.Εταιρία στέλνει τις Βεβαιώσεις αμοιβών από εμπορικές επιχειρήσεις κωδικός αποδοχών 01 για αμοιβές από κινητές αξίες με 40% (δεν βάζω το χαρτόσημο πουθενά ή μόνο στο αρχείο που παράγεται από το πρόγραμμα του taxisnet & υποβολή σε μήνα δήλωσης π.χ.Δεκέμβριος που πληρώθηκαν οι αμοιβές) & αμοιβές εργολάβων με παρακρατηθέν φόρο 3% από το ίδιο πεδίο αμοιβές από εμπορικές επιχειρήσεις με κωδικό αποδοχών 02 (στο σύνολο ακαθάριστων στην οριστική από εισοδήματα από εμπορικές επιχειρήσεις βάζουμε όχι μόνο τις αμοιβές με 40% αλλά το άθροισμα και των 2)

Ευχαριστώ για όποιον απαντήσει.Αντε να τελειώνω με τον βραχνά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τελικα τα γραμματια των δικηγόρων τα στέλνουμε με 08 ή δεν τα στελνουμε καθόλου αλλα μόνο ο δικηγορικός σύλλογος????

κανείς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα κερδη απο ΕΠΕ ΑΕ ΟΕ ΕΕ & οι διανομες (10%) δηλωνονται πουθενα σε καμμια ΟΡΙΣΤΙΚΗ? (Εμπορικων επιχ/σεων εννοω?)

ή αφορα μονο παρακρατουμενους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εννοω την οριστικη ελ.επαγγελματιων

 

 

Kαι όμως αν πας να δεις την οριστική δεν σου συμπεριλαμβάνει τις παρακρατήσεις απο τις αποδειξεις δαπανων.

 

 

Για παράδειγμα:

Α) Προσυμπληρωμένα θα έρχονται τα στοιχεία των πληρωμών που έγιναν με Προσωρινές Δηλώσεις Απόδοσης Τελών και Χαρτοσήμου του 2013 και μόνο για την κατηγορία Ελευθέρια Επαγγέλματα. Λοιπές πληρωμές που έγιναν το 2013 με Προσωρινές Δηλώσεις (πχ κατηγορία Λοιπά) ή δηλώσεις οίκοθεν στις Δ.Ο.Υ κλπ, θα συμπληρώνονται από τον ίδιο τον χρήστη με εισαγωγή γραμμής, εφόσον εμπεριέχονται στα είδη αμοιβών της δήλωσης Ε20

 

Για παράδειγμα:

Α) Προσυμπληρωμένα θα έρχονται τα στοιχεία των πληρωμών που έγιναν με Προσωρινές Δηλώσεις Απόδοσης Τελών και Χαρτοσήμου του 2013 και μόνο για την κατηγορία «Εμπορικές επιχειρήσεις» (αν συμφωνείτε με αυτά τα δεδομένα, τότε δεν προβαίνετε σε αλλαγές).

Λοιπές πληρωμές που έγιναν το 2013 με Προσωρινές Δηλώσεις (πχ στην κατηγορία Λοιπά) ή για τις προμήθειες δημοσίου (1%, 4%, 8%), ή για παρακρατήσεις φόρου εργολάβου 3%, κλπ θα συμπληρώνονται (προστίθενται) από τον ίδιο τον χρήστη με εισαγωγή γραμμής, εφόσον εμπεριέχονται στα είδη αμοιβών της δήλωσης Ε21

 

 

Οποτε αποδειξεις δαπανων μπαινουν απο εμας στις οριστικες βεβαιωσεις Ε20 ή Ε21

 

Τωρα στις βεβαιωσεις που στελνουμε βασει ψηφοφοριας στο internet (θελω να κλαψω) οι αποδειξεις δαπανων μαλλον πανε σε εμπορικες επιχ. με κωδικο 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τελικα τα γραμματια των δικηγόρων τα στέλνουμε με 08 ή δεν τα στελνουμε καθόλου αλλα μόνο ο δικηγορικός σύλλογος????

MONO Ο ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ . Έχω μιλήσει με δικηγορικό Αθηνών , Κατερίνης , Θεσσαλονίκης . Η Θεσσαλονίκη μου είπε πως την βεβαίωση του πελάτη μου Δικηγόρο μπαίνω μέσα στο SITE του Συλλόγου  και την εκτυπώνω και στο ¨καπάκι μου έκλεισε το τηλέφωνο " . Ο σύλλογος Κατερίνης μου είπε πως θα χορηγηθεί από την υπηρεσία τους αλλά χειρόγραφη . Η αθήνα τα ίδια με την Κατερίνη .

 

Τι κάνω , ποιός είμαι , με λένε ΑΡΤΕΜΗ

 

 

 

Με εκτίμηση

 

Μιχάλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα ερώτηση για όποιον μπορεί να βοηθήσει και έχει τσεκάρει ότι πάνε στους σωστούς κωδικούς του Ε1 των δικαιούχων.

1.Εταιρία στέλνει από τις βεβαιώσεις αμοιβών από ελευθέρια επαγγέλματα με κωδικό αποδοχών 01 τις αμοιβές ελευθέρων επαγγελματιών με 20% παρακράτηση & 11 αμοιβές χωρίς παρακράτηση (απλώς στο σύνολο ακαθάριστων στην οριστική βάζουμε όχι μόνο τις αμοιβές με 20% αλλά το άθροισμα και των 2 παρακράτηση & χωρίς)

2.Εταιρία στέλνει τις Βεβαιώσεις αμοιβών από εμπορικές επιχειρήσεις κωδικός αποδοχών 01 για αμοιβές από κινητές αξίες με 40% (δεν βάζω το χαρτόσημο πουθενά ή μόνο στο αρχείο που παράγεται από το πρόγραμμα του taxisnet & υποβολή σε μήνα δήλωσης π.χ.Δεκέμβριος που πληρώθηκαν οι αμοιβές) & αμοιβές εργολάβων με παρακρατηθέν φόρο 3% από το ίδιο πεδίο αμοιβές από εμπορικές επιχειρήσεις με κωδικό αποδοχών 02 (στο σύνολο ακαθάριστων στην οριστική από εισοδήματα από εμπορικές επιχειρήσεις βάζουμε όχι μόνο τις αμοιβές με 40% αλλά το άθροισμα και των 2)

Ευχαριστώ για όποιον απαντήσει.Αντε να τελειώνω με τον βραχνά

 

1.Tο σύνολο ,ενώ στην ανάλυση αποδοθέντων/δίμηνο μόνο αμοιβές με παρακράτηση ,το 1 δηλ.

2.ενώ το χαρτόσημο μπαίνει στις κρατήσεις εκτός φόρου ,στην ανάλυση απόδοσης το γράφουμε .

το σύνολο και των 2 αποδοχών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα κερδη απο ΕΠΕ ΑΕ ΟΕ ΕΕ & οι διανομες (10%) δηλωνονται πουθενα σε καμμια ΟΡΙΣΤΙΚΗ? (Εμπορικων επιχ/σεων εννοω?)

ή αφορα μονο παρακρατουμενους?

 

δίνεις βεβαίωση χειρόγραφη . Δεν υποβάλλονται στο taxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ανάδοχος Δημοσίου έργου εισέφερε αυτό να κατασκευασθεί απο εταιρεία στην οποία ο ίδιος συμμετέχει. Εισφορά όχι Υπεργολαβία. Το 3% το πλήρωσε ο ανάδοχος ( για λογαριασμό του κύριου του έργου- Δημόσιο ). Ο Ανάδοχος έλαβε ισόποσο τιμολόγιο, δευτερη παρακράτηση δεν έγινε. Την παρακράτηση του αναδόχου θα την καρπωθεί το Ν.Π. βεβαίωση αποδοχών απο εμπορικές επιχειρήσεις θα υποβάλω απο το Ν.Π. και όχι απο τον ανάδοχο.

 

Σας παρακαλώ για την άποψή σας.

 

Ευχαριστώ! Καλή δύναμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα.Έστειλα τη Δευτέρα 24/3 3 βεβαιώσεις αμοιβών ελ. επαγ/τιών και στο Ε1 το δικό μου φαίνεται καταχωρημένη μόνο η μία.Είναι λογικό?Όλες έχουν σταλεί κανονικά με αποδεικτικό υποβολής.Σας έχει τύχει και αν ναι, πώς το αντιμετωπίσατε?Ξανακάνατε υποβολή?Ευχαριστώ πολύ.

Κι εμενα το ιδιο. Ολες οσες εστειλα τη Δευτερα φαινονται εκτος απο μια ενω εχω αποδεικτικο υποβολης. Τις ξαναστελνουμε αυτες αραγε η να περιμενουμε και αυριο καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κι εμενα το ιδιο. Ολες οσες εστειλα τη Δευτερα φαινονται εκτος απο μια ενω εχω αποδεικτικο υποβολης. Τις ξαναστελνουμε αυτες αραγε η να περιμενουμε και αυριο καλυτερα?

Περιμένετε θα φανεί , το ίδιο αντιμετώπισα και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όταν λέμε ότι πρέπει να υποβληθεί: Βεβαίωση εισοδημάτων από εμπορικές επιχ/σεις ,

τι εννοούμε? Για ποιες εμπορικές επιχ/σεις μιλάμε? Για όλες? Ακόμα και για συναλλαγές <300,00?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ανάδοχος Δημοσίου έργου εισέφερε αυτό να κατασκευασθεί απο εταιρεία στην οποία ο ίδιος συμμετέχει. Εισφορά όχι Υπεργολαβία. Το 3% το πλήρωσε ο ανάδοχος ( για λογαριασμό του κύριου του έργου- Δημόσιο ). Ο Ανάδοχος έλαβε ισόποσο τιμολόγιο, δευτερη παρακράτηση δεν έγινε. Την παρακράτηση του αναδόχου θα την καρπωθεί το Ν.Π. βεβαίωση αποδοχών απο εμπορικές επιχειρήσεις θα υποβάλω απο το Ν.Π. και όχι απο τον ανάδοχο.

 

Σας παρακαλώ για την άποψή σας.

 

Ευχαριστώ! Καλή δύναμη!

 

αυτός που πλήρωσε το 3% δίνει βεβαίωση και κάνει οριστική. σε ποιόν? σε αυτόν από τον οποίο παρακρατήθηκε ο φόρος.

 

τώρα αν λέγεται ανάδοχος και διάδοχος ,δεν μπορώ να σκεφτώ.

 

από ότι θυμάμαι όμως σε εισφορά ,μία παρακράτηση γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κι εμενα το ιδιο. Ολες οσες εστειλα τη Δευτερα φαινονται εκτος απο μια ενω εχω αποδεικτικο υποβολης. Τις ξαναστελνουμε αυτες αραγε η να περιμενουμε και αυριο καλυτερα?

Εγώ λέω να περιμένω μέχρι τις 28/3 και αν δεν έχουν φανεί θα τις καναστείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δίνεις βεβαίωση χειρόγραφη . Δεν υποβάλλονται στο taxis

Ευχαριστω για την απαντηση

 

Αλλά με ολα αυτα που συμβαινουν πλεον φοβομαστε και τον ίσκιο μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ανάδοχος Δημοσίου έργου εισέφερε αυτό να κατασκευασθεί απο εταιρεία στην οποία ο ίδιος συμμετέχει. Εισφορά όχι Υπεργολαβία. Το 3% το πλήρωσε ο ανάδοχος ( για λογαριασμό του κύριου του έργου- Δημόσιο ). Ο Ανάδοχος έλαβε ισόποσο τιμολόγιο, δευτερη παρακράτηση δεν έγινε. Την παρακράτηση του αναδόχου θα την καρπωθεί το Ν.Π. βεβαίωση αποδοχών απο εμπορικές επιχειρήσεις θα υποβάλω απο το Ν.Π. και όχι απο τον ανάδοχο.

 

Σας παρακαλώ για την άποψή σας.

 

Ευχαριστώ! Καλή δύναμη!

Δες το και σε συνδυασμό με την έκδοση του διπλοτύπου στο όνομα του αναδόχου, καθώς επίσης και με την ηλεκτρονική υποβολή του Δεκεμβρίου 2013 (αν έχεις).Αυτό θέλει απάντηση από το υπουργείο διότι στην εκκαθαριστική μάλλον θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ακούστε και το τρελό:ύστερα από επικοινωνία με ευγενεστατους υπαλλήλους του taxis μου είπαν πως στην περίπτωση απόδοσης παρακρατούμενου φόρου από τον ίδιο τον εργολάβο (π.χ. 3% για δημόσια έργα προς δήμους κτλ) για τον εαυτό του δεν το βάζουμε στην βεβαίωση αλλά το βαζουμε με το χέρι στην περίπτωση "ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ" (λογικά λέω εγώ στον 611 -φοροι που δεν υπαρχει ηλεκτρονική πληροφόρηση...).μέχρι χθές όλοι πιστεύαμε ότι τον βάζουμε κανονικά στην βεβαίωση απο εμπορικές επιχειρήσεις με 3% απο τον εαυτό μου στο εαυτό μου...ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ

 

ΥΓ :για τους προκατεβλητέους μου είπαν ότι δεν τους στέλνουμε μάλλον.....ΜΑΛΛΟΝ!ΜΑΛΛΟΝ!ΜΑΛΛΟΝ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

συναδελφοι πριν απο λιγο μιλαγα με τη ΓΓΠΣ και μου ειπε οτι υπαρχουν παρα πολλα λαθη στης βεβαιωσεις για τα ελευθερα επαγγελματα και οτι την παρακρατηση φορου πολλοι την γραφουν εκει που λεει κρατησεις εκτος φορου ενω πρεπει να ειναι στο κουτακι που λεει παρακρατηθεντας φορος... προσοχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ακούστε και το τρελό:ύστερα από επικοινωνία με ευγενεστατους υπαλλήλους του taxis μου είπαν πως στην περίπτωση απόδοσης παρακρατούμενου φόρου από τον ίδιο τον εργολάβο (π.χ. 3% για δημόσια έργα προς δήμους κτλ) για τον εαυτό του δεν το βάζουμε στην βεβαίωση αλλά το βαζουμε με το χέρι στην περίπτωση "ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ" (λογικά λέω εγώ στον 611 -φοροι που δεν υπαρχει ηλεκτρονική πληροφόρηση...).μέχρι χθές όλοι πιστεύαμε ότι τον βάζουμε κανονικά στην βεβαίωση απο εμπορικές επιχειρήσεις με 3% απο τον εαυτό μου στο εαυτό μου...ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ

 

ΥΓ :για τους προκατεβλητέους μου είπαν ότι δεν τους στέλνουμε μάλλον.....ΜΑΛΛΟΝ!ΜΑΛΛΟΝ!ΜΑΛΛΟΝ!!!

Εχει μία λογική ότι στην περίπτωση που αναφέρεις ο φόρος για τον εργολάβο έιναι προκαταβλητέος και όχι παρακρατούμενος. Αν βεβαίως υπάρχει λογική σε αυτόν τον παραλογισμό που ζούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί ξύνεστε και τους ανοίγετε την όρεξη?τι θα πεί το 3% που έτσι και γιουβέτσι?ο νόμος μιλάει ρητά

για παρακρατήσεις,ούτε προκαταβολές ,ούτε να βαστάς εσύ απο τον εαυτό σου,ούτε αν αποδίδεις εσύ 

για τον άλλο.απλά τα πράγματα,αν τους λές διάφορα κάτι θα σου πούν κάτι θα προσθέσουν και την πατάμε όλοι.

Θέλει προσοχή.............................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ακούστε και το τρελό:ύστερα από επικοινωνία με ευγενεστατους υπαλλήλους του taxis μου είπαν πως στην περίπτωση απόδοσης παρακρατούμενου φόρου από τον ίδιο τον εργολάβο (π.χ. 3% για δημόσια έργα προς δήμους κτλ) για τον εαυτό του δεν το βάζουμε στην βεβαίωση αλλά το βαζουμε με το χέρι στην περίπτωση "ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ" (λογικά λέω εγώ στον 611 -φοροι που δεν υπαρχει ηλεκτρονική πληροφόρηση...).μέχρι χθές όλοι πιστεύαμε ότι τον βάζουμε κανονικά στην βεβαίωση απο εμπορικές επιχειρήσεις με 3% απο τον εαυτό μου στο εαυτό μου...ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ

 

ΥΓ :για τους προκατεβλητέους μου είπαν ότι δεν τους στέλνουμε μάλλον.....ΜΑΛΛΟΝ!ΜΑΛΛΟΝ!ΜΑΛΛΟΝ!!!

ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΘΥΝΩΝ ΝΟΥΣ??????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...