Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ


AFRODITE70

Ερώτηση

Μήπως είναι η ωρα να αναζητήσουμε κάποια ασφαλιστική εταιρία να μας κανει ασφαλιστήρια συμβόλαια επι συνόλο  μέσω κόμβου όπως 'καναν και οι συνάδελφοι στα Χανιά και επέτυχαν και καλύτερης μεταχειρησης  από την ασφαλιστική λογω του ογκου των ασφαλιστηρίων?

Μετα τα νεα μετρα και τις διευκρινήσεις του σεμιναρίου 01/02/2014 είναι πλέον σαφές ότι οι λογιστές είμαστε  στοχος .

Και ακόμα δεν εχει διευκρινιστεί και το θεμα των τροποποιητικών !

Εάν δεν κινηθούν όπως αναφέραμε στο σεμινάριο η διοίκηση τότε το θεμα της κάλυψης είναι δυσθεώρητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

καλημέρα με προλαβες συνάδελφε και εγω το ιδιο ήθελα να προτείνω , αν μπορούμε μέσω  του taxheaven να κάνουμε ενα ομαδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όλοι πιστεύω θα ενδιαφερόμασταν για κάτι τέτοιο. Ειδικά όποιος σκέφτεται λίγο πιο μακροπρόθεσμα και προβλέπει τι θα γίνει στην αγορά με την επιβολή των πρώτων προστίμων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

χμ να δω ποια ασφαλιστική θα βγάλει πρόγραμμα.... πληροφορίες μου λένε οτι μεγάλο λογστικό γραφείο βρήκε... στην Αγγλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στα Χανιά πάντως οι συνάδελφοι μας μας είπαν ότι βρήκαν.

Εμεις λες να χρειάζεται να απευθυνθούμε στην Ε.Ε.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στα Χανιά πάντως οι συνάδελφοι μας μπόρεσαν και βγήκαν ασφαλιστική εντος οριων επικράτειας.

Εμεις  εκτιμάς ότι πρέπει να βγούμε μέχρι Ε.Ε.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μεγαλεία πάντες βρε παιδιά....

 

Εμείς και οι εφοπλιστικές εταιρείες θα είμαστε ασφαλισμένοι εκεί...

 

Άντε και υποκατάστημα μας στο City (όχι στο Αιγάλεω Σιτυ, που έλεγε και ο Ζαμπέτας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήπως να ζητήσουμε κάποια στιγμή να κάνει κάτι και το ΟΕΕ?

Μην ξεχνάμε για παράδειγμα ο ιατρικός σύλλογος που παρέχει στα μέλη του την δυνατότητα.

Μήπως λέω??? 

Μπάμπης Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μήπως απλά με αυτον τον τροπο παιζουμε το παιχνιδι τους? Αντι να αποφασισουμε να μη στελουμε τιποτα απο συγκεντρωτικες πχ μιας και δεν επηρρεαζουν την εισπραξιμοτητα και να τους πουμε ότι εμεις εδώ δεν ειμαστε υπαλληλάκοι του άθλιου κρατους σας , πάμε στη λύση που θελουν να καταφυγουμε? Ασφάλιστρα...και νομιμοποίηση του απόλυτου παραλογισμου τους???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα μήπως θα ήταν εύκολο να μας βοηθήσει ο σύλλογος απο τα χανια μήπως και μπορέσουμε να μπούμε και εμεις  η αν μπορεί το taxheaven να κάνει αυτο που έκανε ο σύλλογος. ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οι ασφαλιστικες δεν ειναι χαζες να πληρωνουν τον θεοχαρη, στις περισσοτερες υπαρχουν απαλλαγες και καλυπτουν ενα μικρο ποσο και αυτο μετα απο καιρο και αν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μήπως απλά με αυτον τον τροπο παιζουμε το παιχνιδι τους? Αντι να αποφασισουμε να μη στελουμε τιποτα απο συγκεντρωτικες πχ μιας και δεν επηρρεαζουν την εισπραξιμοτητα και να τους πουμε ότι εμεις εδώ δεν ειμαστε υπαλληλάκοι του άθλιου κρατους σας , πάμε στη λύση που θελουν να καταφυγουμε? Ασφάλιστρα...και νομιμοποίηση του απόλυτου παραλογισμου τους???

Συμφωνω μαζί σου αλλά δεν θα ενιωθες ποιο ασφαλής με μια τέτοια λυση.Είναι μια πρακτική που κανουν και αλλοι κλαδοι,γιατροί ,δικηγοροι. ασφαλιστές κτλ.

Εαν και εφοσον ολο αυτο το ζούμε μήπως θα ηταν πιο ασφαλές να παμε σ΄αυτή τηω κατευθυνση.

Δεν νομιμοποιούμε τιποτα.Ασφαλώς οτι εχουν ψηφισει για εμας και τους φορολογούμενους ειναι και αντισυνταγματικά και τραγικά, αλλα αυτα είναι................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι να πληρώνουμε και για αυτο με τα πολλά που βγάζουμε εμεις οι λογιστές!!!

 

Απο οτι φαίνεται θέλουν να δώσουν δουλεια στις ασφαλιστικές εταιρείες και καποιο "μεγάλο μυαλό" το σκέφτηκε και αυτό.

Μας το είπαν και σε ενα σεμινάριο. Και αναρωτήθηκα μήπως έχει ποσοστά σε συγκεκριμένη ασφαλιστική εταιρεία ο συγκεκριμένος ή μήπως και σκέφτεται η κυβέρνηση απο που αλλού να μας τα πάρει και ρίχνει δίχτυα για να δεί τι θα πιάσει. Οποτε θα φτιάξει μια ασφαλιστική εταιρεία και θα μας μαυλίσει όλους προς τα εκεί, γιατι θα είναι και η μοναδική ισως.

 

Προσωπικά δεν θέλω ασφάλεια, θέλω να μπορώ να δουλεύω σε ανθρώπινες συνθήκες και ώρες.

Κανένα άλλο επάγγελμα δεν έχει δεχθεί όλα όσα εμείς δεχόμαστε και πάμε να καταπιούμε και οτι πρέπει να ασφαλιστούμε κιόλας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα!!

Για να ασφαλιστεί μια ομάδα ή ένα σωματείο λογιστών είναι λίγο δύσκολο λόγω της διαφορετικότητας των τζίρων. Πάει βάση ερωτηματολογίου για τον καθένα ξεχωριστά. Θα πρέπει λοιπόν να έχουν τα ίδια κριτήρια για να είναι κάποιοι μαζί στην ομαδική, αν το δεχτεί και η εταιρεία.

Όποιος ενδιαφέρεται για την ασφάλεια επαγγελματικής ευθύνης σε ατομικό επίπεδο μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου για σωστή και έγκυρη ενημέρωση. Είμαι και ασφαλιστικός σύμβουλος εκτός από λογίστρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

το αντικείμενό μας είναι πολυσύνθετο, δεν παίζουμε τα παιχνίδια κάποιων, απλά διασφαλιζόμαστε σε περίπτωση ανθρωπίνου λάθους ή ακόμα και κακοπιστίας κάποιου πελάτη μας.

Εγώ έχω δύο ασφαλιστικά συμβόλαια, όποιος θέλει μπορεί να επικοινωνήσει για να του δώσω πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα μήπως θα ήταν εύκολο να μας βοηθήσει ο σύλλογος απο τα χανια μήπως και μπορέσουμε να μπούμε και εμεις  η αν μπορεί το taxheaven να κάνει αυτο που έκανε ο σύλλογος. ευχαριστώ

 

Το taxheaven νομίζω ότι δεν είναι επαγγελματικός σύλλογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ετσι όπως καταπίνετε το θέμα της "ασφάλισης", όπως φαίνεται απο τα ανωτέρω συνάδελφοι, καταπίνουμε και τα υπόλοιπα.....


Γιατί???


ΟΧΙ ΑΣΦΑΛΙΣΗ.


ΝΑΙ ΣΤΙΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ! 


 


Πρέπει να ξυπνήσουμε! Φτάνει πια!!!


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...