Προς το περιεχόμενο
  • 0

Μείωση στο μισό στα εξοντωτικά πρόστιμα της Εφορίας για τον ΦΠΑ


SMY

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Και τ'ι νομιζουν δηλαδη, οτι δεν εχουμε 1000 και 2500 ευρω και εχουμε τα μισα???? :lol:  :P

Αν ηταν ετσι... ποιος τη χαρη μας!!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

500 εχουμε να φανε και οι κοτες

κοτες δεν εχουμε

βαζω τις κοτες, βαζεις τα πεντακοσια??? :P  :P  :lol:  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βρε παιδια ετσι απο...περιεργεια  προκειται να <φαγωθη> ο Θεοχαρης? διοτι χθες ακουσα ενα σχολιασμο στις ειδησεις του SKAY ,που καποια ειπε  οτι  <ετσι που το ειπε ο Σαμαρας θεωρειται βεβαιη η απομακρυνση του Θεοχαρη> τωρα τι και πως...δεν καταλαβα διοτι τοτε ανοιξα την τηλεοραση και δεν ειχα ακουσει τον ερμο της συζτητησης, ωστε  να  βγαλω συμπερασμα περι τινος προκειται .ακουσατε τιποτα τετοιο εσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ εφημεριδα διαβασα το παραπανω, με την αιτιολογια οτι ειναι δυσαρεστημενοι οι προισταμενοι του θεοχαρη διοτι πεταει το μπαλακι σε αυτους για την φορολογια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα έπρεπε όλα τα πρόστιμα να υπολογίζονται πάνω σε ποσοστό στην όποια οφειλή του φορολογούμενου...

 

Είναι απαράδεκτο ΦΠΑ 10,00 € και ΦΠΑ 100.000,00 € να έχει το ίδιο πρόστιμο....

 

Πάντως αυτό που γίνεται τα τελευταία χρόνια, όλα(τα πρόστιμα) στην αρχή να παρουσιάζοντε υπερβολικά μεγάλα και μετά να μας κάνουν την ''χάρη'' να τα κόβουν στη μέση ειχει καντατησει αηδια πια,

 

Δεν αντιλαμβανοντε ότι γελοιοποιουντε??? οτι προσβάλλουν την νοημοσύνη μας??? ρε οι τύποι είναι καραγκιοζηδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βρε παιδια ετσι απο...περιεργεια  προκειται να <φαγωθη> ο Θεοχαρης? διοτι χθες ακουσα ενα σχολιασμο στις ειδησεις του SKAY ,που καποια ειπε  οτι  <ετσι που το ειπε ο Σαμαρας θεωρειται βεβαιη η απομακρυνση του Θεοχαρη> τωρα τι και πως...δεν καταλαβα διοτι τοτε ανοιξα την τηλεοραση και δεν ειχα ακουσει τον ερμο της συζτητησης, ωστε  να  βγαλω συμπερασμα περι τινος προκειται .ακουσατε τιποτα τετοιο εσεις?

http://www.enikos.gr/politics/210980,Kokkino_pani_o_8eoxarhs_gia_to_Maximoy.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βρε παιδιά μην ανησυχείτε, θα μας σώσει ο..............  Γιακουμάτος 

Μαζί μας θα είναι και αυτός

Εφαγε και η γυναίκα του πρόστιμο και είπε στον Παπαδάκη οτι μέχρι και την κυβέρνηση θα ρίξει αν δεν αποσυρθούν οι διατάξεις των προστίμων και να σκεφθείτε οτι μίλαγε για τον 2523 και οχι τα τωρινά.

χα.... χα.... χα.... χα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ισιδώρα, δεν ξέρω να σου πω για όλα, πάντως οι συγκεντρωτικές ανά μήνα, ένα πουλάκι μας είπε ότι, ναι, ήταν ιδέα του Θεοχάρη..

 

 

Όχι αγαπητή SophiaL. Κάποιου άλλου ήταν η ιδέα. Συνεπικουρούμενος και συναγελαζόμενος από και με υπ(υφυπ)ουργό του αγαπημένου μας υπουργείου, προερχόμενου από Κραταιά Ρωμαλέα Μεγάλη Γνώστρια των λογιστικών-φοροτεχνικών ζητημάτων και από συμφέροντα εταιρειών πληροφορικής (που άμεσα συνδέονται με τον ίδιο), ακκιζόμενος στα γνωστά παράθυρα και θεωρώντας εαυτόν μεγαλοπαράγοντα του χώρου και στην προσπάθειά του να αναδειχθεί περαιτέρω και να ανακηρυχθεί ως θέσφατο, κατέθεσε (υπό τις ανωτέρω συμμαχίες) την πρόταση. Φυσικά, υπό τις παρούσες συνθήκες, συμμαχίες και αλληλοεξαρτήσεις, η πρότασή του έγινε αποδεκτή.

Προφανώς τον έχεις ήδη δει αλλά και θα τον δεις, να "μάχεται" υπερ των λογιστών-φοροτεχνικών και ταυτόχρονα να εισπράττει (πέραν των ανωτέρω και κατωτέρω αναφερομένων) τις επιδοκιμασίες μας. Εσχάτως καθυστέρησε λίγο, περιμένοντας να ανέβει το ύψος στις 12.000. Και μεθαύριο (μην πω σήμερα κιόλας) θα τρέχουμε να τον επιβραβεύσουμε στις αίθουσες, όπου, επι αδράς αμοιβής βεβαίως, θα διδάσκει... Και πολλέςφορές μάλιστα να διδάσκει λάθος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όχι αγαπητή SophiaL. Κάποιου άλλου ήταν η ιδέα. Συνεπικουρούμενος και συναγελαζόμενος από και με υπ(υφυπ)ουργό του αγαπημένου μας υπουργείου, προερχόμενου από Κραταιά Ρωμαλέα Μεγάλη Γνώστρια των λογιστικών-φοροτεχνικών ζητημάτων και από συμφέροντα εταιρειών πληροφορικής (που άμεσα συνδέονται με τον ίδιο), ακκιζόμενος στα γνωστά παράθυρα και θεωρώντας εαυτόν μεγαλοπαράγοντα του χώρου και στην προσπάθειά του να αναδειχθεί περαιτέρω και να ανακηρυχθεί ως θέσφατο, κατέθεσε (υπό τις ανωτέρω συμμαχίες) την πρόταση. Φυσικά, υπό τις παρούσες συνθήκες, συμμαχίες και αλληλοεξαρτήσεις, η πρότασή του έγινε αποδεκτή.

Προφανώς τον έχεις ήδη δει αλλά και θα τον δεις, να "μάχεται" υπερ των λογιστών-φοροτεχνικών και ταυτόχρονα να εισπράττει (πέραν των ανωτέρω και κατωτέρω αναφερομένων) τις επιδοκιμασίες μας. Εσχάτως καθυστέρησε λίγο, περιμένοντας να ανέβει το ύψος στις 12.000. Και μεθαύριο (μην πω σήμερα κιόλας) θα τρέχουμε να τον επιβραβεύσουμε στις αίθουσες, όπου, επι αδράς αμοιβής βεβαίως, θα διδάσκει... Και πολλέςφορές μάλιστα να διδάσκει λάθος!

 

ειλικρινά δεν έχω καταλάβει σε ποιον αναφέρεστε... και ίσως να έχετε δίκαιο, για να το λέτε κάτι παραπάνω από μένα θα ξέρετε :)

 

το ότι ήταν ιδέα του Θεοχάρη το ακούσαμε το Σάββατο στην συγκέντρωση της ΕΦΕΕΘ από κάποιον που και εσείς έχετε δει φαντάζομαι.. περισσότερο έμοιαζε σαν να του "ξέφυγε" το συγκεκριμένο παρά σαν να μας το έλεγε..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ειλικρινά δεν έχω καταλάβει σε ποιον αναφέρεστε... και ίσως να έχετε δίκαιο, για να το λέτε κάτι παραπάνω από μένα θα ξέρετε :)

 

το ότι ήταν ιδέα του Θεοχάρη το ακούσαμε το Σάββατο στην συγκέντρωση της ΕΦΕΕΘ από κάποιον που και εσείς έχετε δει φαντάζομαι.. περισσότερο έμοιαζε σαν να του "ξέφυγε" το συγκεκριμένο παρά σαν να μας το έλεγε..

 

 

Δεν έχει σημασία σε ποιον αναφέρομαι (παρότι τον φωτογραφίζω με σαφήνεια). Σημασία έχει το κουτόχορτο που τρώμε ή τελικά θέλουμε να τρώμε. 'Ομως δεν φταίνε αυτοί που μας ταίζουν κουτόχορτο. Εμείς φταίμε που το καταναλίσκουμε...

Ονόματα και διευθύνσεις? Στο χώρο που πρέπει και όταν χρειασθεί θα ειπωθούν. Αυτή η ώρα, κρίνω πως είναι κοντά. Στο μεταξύ, προωθόντας εαυτόν ως σύμμαχό μας, τρέμει τις 12.500 υπογραφές και ταυτόχρονα ελπίζει στην βροντερή και άτολμη σιωπή τους.

Καληνύχτα αγαπητή SophiaL ...

 

ΥΓ. Δεν ξέρω τίποτα παραπάνω από εσένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν έχει σημασία σε ποιον αναφέρομαι (παρότι τον φωτογραφίζω με σαφήνεια). Σημασία έχει το κουτόχορτο που τρώμε ή τελικά θέλουμε να τρώμε. 'Ομως δεν φταίνε αυτοί που μας ταίζουν κουτόχορτο. Εμείς φταίμε που το καταναλίσκουμε...

Ονόματα και διευθύνσεις? Στο χώρο που πρέπει και όταν χρειασθεί θα ειπωθούν. Αυτή η ώρα, κρίνω πως είναι κοντά. Στο μεταξύ, προωθόντας εαυτόν ως σύμμαχό μας, τρέμει τις 12.500 υπογραφές και ταυτόχρονα ελπίζει στην βροντερή και άτολμη σιωπή τους.

Καληνύχτα αγαπητή SophiaL ...

 

ΥΓ. Δεν ξέρω τίποτα παραπάνω από εσένα!

Συνάδελφε, ζητώ συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά θα πρέπει να δούμε την "φωτογραφία" , γιατί ο καθένας εδώ μέσα θα σχηματίζει την δική του εικόνα για τον "φωτογραφιζόμενο". Νομίζω ότι δικαιούμαστε κάποιες  διευκρινίσεις, έστω και με Π.Μ, διαφορετικά θα έρπει μια κατηγορία , ίσως με πολλούς αποδέκτες. Προσωπικά, έχω σφοδρές αντιρρήσεις , αν φωτογραφίζετε το πρόσωπο που εγώ "βλέπω" στην φωτογραφία σας.

Με εκτίμηση, Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σε όλους,

τι γίνεται βρε παιδιά, με αυτά τα πρόστιμα;

Έχουμε κάνει ρύθμιση (ο εργοδότης μου)και δεν είχαμε πληρώσει την δόση του Δεκεμβρίου

η οποία φαινόταν ληξιπρόθεσμη και είχε πρόστιμο ευρώ 21,40. Πήγα στις 30 Ιαν. την Πέμπτη και πλήρωσα και τις δόσεις Δεκ. και Ιαν. και το πρόστιμο. Τώρα έριξα μια ματιά να δώ αν έχουν πιστωθεί

αφού χρειάζονται 2 ήμερες και βλέπω πως έχει και άλλο πρόστιμο (21,40 του Ιαν και 42,80 του Δεκ)

Θα αφαιρεθούν αυτά τα πρόστιμα. Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν έχει σημασία σε ποιον αναφέρομαι (παρότι τον φωτογραφίζω με σαφήνεια). Σημασία έχει το κουτόχορτο που τρώμε ή τελικά θέλουμε να τρώμε. 'Ομως δεν φταίνε αυτοί που μας ταίζουν κουτόχορτο. Εμείς φταίμε που το καταναλίσκουμε...

Ονόματα και διευθύνσεις? Στο χώρο που πρέπει και όταν χρειασθεί θα ειπωθούν. Αυτή η ώρα, κρίνω πως είναι κοντά. Στο μεταξύ, προωθόντας εαυτόν ως σύμμαχό μας, τρέμει τις 12.500 υπογραφές και ταυτόχρονα ελπίζει στην βροντερή και άτολμη σιωπή τους.

Καληνύχτα αγαπητή SophiaL ...

 

ΥΓ. Δεν ξέρω τίποτα παραπάνω από εσένα!

 

Βεβαίως κύριε Βακρινέ έχει σημασία σε ποιον αναφέρεστε..Γιατί δεν λέτε το ονομά του?

 

Οταν γενικά κατηγορούμε κάποιον συνάδερφο επαγγελματία σε ένα forum με τόση επισκεψιμότητα και μάλιστα τον φωτογραφίζουμε( από ότι λέτε)  με τόση σαφήνεια καλό είναι να μιλάμε με αποδείξεις γιατί  δεν τρώμε όλοι κουτόχορτο και χρειαζόμαστε αποδείξεις να πειστούμε για οτιδήποτε.

 

Παρακολουθήστε από το 14:55 λεπτό του θέματος παρακαλώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι παλιές τακτικές ειναι ΕΔΩ (όπως το είχαμε προβλέψει). Βάζουμε χιλιάρικο, το "μειώνουμε" στο πεντακοσάρικο και είναι όλοι ευχαριστημένοι. Περαστικά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τον νομό τον ψηφισε η συγκλονιστική αντιπροσωπεία μας στην Βουλή απο την πρόταση της κυβέρνησης. Δεν νομίζω οτι τον κύριο λόγο τον είχε ο Θεοχαρης.

Αυτος απλά ειναι επικίνδυνος, με τον ζηλωτισμό που εχει , εν πολλοίς απο την ασχετοσύνη του, και την παντελή έλλειψη κυρώσεων για τα δικα του λάθη , εκπρόθεσμα, κτλ (π.χ. να ειναι έτοιμο το taxis πέρυσι 1/2 για την υποβολή των δηλώσεων.)

Επίσης του λείπει η αντρικια παραδοχή των ευθυνών του , οταν λαλίστατος στα κανάλια μιλά για τις ευθύνες των άλλων και με μπόλικη υπεροψία λεει οτι θα βάλει τάξη με αυτα τα πρόστιμα και τις εξωπραγματικές προθεσμίες.

Η απομάκρυνση του φυσικά δεν θα δωσει καμία λύση στο πρόβλημα του Ν.4174 , και σαν κινηση θα εχει σκοπό την συγκάλυψη των πραγματικά υπευθύνων. Θα ηθελα να αντικατασταθεί με κάποιον που εχει αίσθηση της πραγματικότητας , αλλα για τους σωστούς κι οχι για τους λαθος λόγους , που θα εντείνουν την παρανόηση. Αλλωστε ακόμα τα κανάλια και οι εφημερίδες δεν προβάλουν το πρόβλημα στις πραγματικές του διατάξεις . Λες και 500 € αντί για 1.000 για εκπρόθεσμη δήλωση ΦΠΑ ασήμαντου φορολογικού ενδιαφεροντος ειναι λιγότερο εξωπραγματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βεβαίως κύριε Βακρινέ έχει σημασία σε ποιον αναφέρεστε..Γιατί δεν λέτε το ονομά του?

 

Οταν γενικά κατηγορούμε κάποιον συνάδερφο επαγγελματία σε ένα forum με τόση επισκεψιμότητα και μάλιστα τον φωτογραφίζουμε( από ότι λέτε)  με τόση σαφήνεια καλό είναι να μιλάμε με αποδείξεις γιατί  δεν τρώμε όλοι κουτόχορτο και χρειαζόμαστε αποδείξεις να πειστούμε για οτιδήποτε.

 

Παρακολουθήστε από το 14:55 λεπτό του θέματος παρακαλώ.

 

 

Με αφορμή το video που ανέβασε η καλή συνάδελφος Κατερίνα S. και που δείχνει ότι ο συνάδελφος  που δεν κατονομάζετε είναι ο κ. Κορομηλάς, θέλω να τονίσω κ. Βακρινέ, ότι μου έκανε εντύπωση το μένος σας και η ανωνυμία των σοβαρότατων καταγγελιών που κάνατε και λυπάμαι , γιατί αλλιώς εκτιμούσα τις μέχρι τώρα παρεμβάσεις σας στα προβλήματα του κλάδου μας. Ασφαλώς τα όσα είπε και υποστήριξε ο κ. Κορομηλάς on camera και μάλιστα σε ανύποπτο χρόνο, δεν είναι αυτά που ισχυρίζεσθε ότι έπραξε παρασκηνιακά. Η αποδοχή και η παραδοχή των απόψεών του από τον κ. Θεοχάρη και τους παρευρισκόμενους στο πάνελ του ΣΚΑΪ , δείχνει την ορθότητα του λόγου του και την άδικη και θα έλεγα, δυσφημιστική καταγγελία σας.

 Οποιον συνάδελφο της επαρχίας και ιδίως των νησιών μας, όχι μόνο των Κυκλάδων , ρωτήσετε, θα σας πει τι μας έχει προσφέρει και μάλιστα αφιλοκερδώς, ο συνάδελφος  Γιώργος Κορομηλάς, σε γνώσεις και ενημέρωση καθώς και την συνεισφορά του στη προώθηση των προτάσεων που έθεσαν οι τοπικοί σύλλογοι, μεταξύ των οποίων και ο δικός μας. Αλλά και την, χωρίς τυμπανοκρουσίες, παρέμβασή του στην επίλυση πολλών προβλημάτων μας.

Συνεπώς είναι αδύνατον όλοι εμείς στα νησιά να τρώμε κουτόχορτο και σας παρακαλώ να τεκμηριώσετε τα «λάθη» που καταλογίζετε στον κ., Κορομηλά, στα θέματα που αναλύει στα σεμινάρια. Θα με ενδιέφερε και η δική σας, σωστή κατά την άποψή σας , τοποθέτηση πάνω στα συγκεκριμένα λάθη. . Η αοριστία δεν είναι προτέρημα ενός συνετού ανθρώπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όταν είδα τη δημοσίευση του κ. Βακρινού η μόνη σκέψη που πέρασε από το μυαλό μου ήταν "η λάσπη πάντα επιστρέφει σε αυτούς που τη ρίχνουν" . Δυστυχώς για σένα κ. φωτογράφε δεν θα μπω στο παιχνίδι που πας να στήσεις, εξάλλου δεν θέλω να σου κάνω παρέα στον κατήφορο. Απλά σου υπενθυμίζω ότι δεν θα ανεχθώ άλλη προσβολή ειδικά σε ότι αφορά τη δουλεία μου. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απορώ διότι από χτές Κυριακή 2 Φεβρουαρίου έχω στείλει pm στον Σαρακηνό, όπου φαίνεται ποιόν εννοούσα, αλλά και ποιόν δεν εννοούσα. Παρακαλώ τον κ. Σαρακηνό να επιβεβαιώσει ή όχι το ανωτέρω. Είναι, νομίζω το λιγότερο που μπορεί να κάνει.

Όχι gk62 δεν εννοούσα εσένα. Τουλάχιστον, λόγω γνωριμίας σου με τον Σαρακηνό, μπορείς να του ζητήσεις να σου στείλει το ανωτέρω pm. Ή αν θέλεις μπορώ να στο στείλω εγώ. Νομίζω πως βιάστηκες να με κατηγορήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απορώ διότι από χτές Κυριακή 2 Φεβρουαρίου έχω στείλει pm στον Σαρακηνό, όπου φαίνεται ποιόν εννοούσα, αλλά και ποιόν δεν εννοούσα. Παρακαλώ τον κ. Σαρακηνό να επιβεβαιώσει ή όχι το ανωτέρω. Είναι, νομίζω το λιγότερο που μπορεί να κάνει.

Όχι gk62 δεν εννοούσα εσένα. Τουλάχιστον, λόγω γνωριμίας σου με τον Σαρακηνό, μπορείς να του ζητήσεις να σου στείλει το ανωτέρω pm. Ή αν θέλεις μπορώ να στο στείλω εγώ. Νομίζω πως βιάστηκες να με κατηγορήσεις.

Συνάδελφε κ. Βακρινέ, σήμερα το πρωϊ άνοιξα τον υπολογιστή και είδα το ΠΜ στο οποίο μου γράψατε ότι δεν αναφέρεσθε στον "κοινό μας φίλο", χωρίς την αναγραφή του ονόματος του κ. Κορομηλά, τον οποίο προφανώς υπονοείτε. Δεν θα παραθέσω το υπόλοιπο κείμενο, αλλά θέλω με την ευκαιρία να σας γράψω ότι ήταν ταυτόχρονη η αντίδραση και της συναδέλφου Κατερίνας S. και η δική μου στην καταγγελία σας και υποθέτω ότι και άλλοι συνάδελφοι θα υπέθεσαν το ίδιο. Αυτό προέκυψε κ. Βακρινέ από την φράση σας "φωτογραφίζω με σαφήνεια" τον συνάδελφο που ασχολείται με σεμινάρια, κ.λ.π., κ.λ.π., που κάθε άλλο παρά σαφής ήταν με αποτέλεσμα και την άμεση και δικαιολογημένη, από ότι φαίνεται αντίδραση του ίδιου του θιγόμενου συνάδελφου και των άλλων (Κατερίνα και εμού).

 Για να τελειώσω το θέμα που εσείς ανοίξατε, όσον αφορά την δική μου τοποθέτηση, θα αποδεχθώ την σημερινή σας εξήγηση και να θεωρήσω ότι δεν αναφέρεσθε στον κ. Κορομηλά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα αποκρύψετε το όνομα που υπονοείτε , όταν και όποτε εσείς κρίνετε σκόπιμο και αφού το τεκμηριώσετε. Διότι πέραν της δεοντολογίας , όποιας δεοντολογίας , διέπει το επάγγελμά μας, η αποκάλυψη του ρόλου που μερικοί παίζουν ενάντια στον αγώνα μας, είναι  - νομίζω -  πρώτιστο καθήκον όλων μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...