Προς το περιεχόμενο

ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΕΔΡΑΣ ΛΟΓΩ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΩΝ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΜΗΜΑΤΑ-


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελαιοχρωματιστης λογω εκκρεμοτητων στα διαφορα τμηματα της ΔΟΥ που εκανε εναρξη επαγγελματος με εδρα μισθωμενη κατοικια, δεν μπορει να κανει μεταφορα εδρας στο σπιτι που αγορασε και διαμενει πραγματικα.Η παλια εδρα στην πραγματικοτητα δεν υφισταται αφου εχει αποχωρησει. Αρα  θα δηλωσει σαν κυρια κατοικια την παλια αν και δεν χρησιμοποιειται και σαν δευτερευουσα  κατοικια αυτη που μενει τωρα.Αν και δεν νομιζω να διαφωνειτε στον τροπο δηλωσης των κατοικιων, προκειται ομως  για μια μη πραγματικη εικονα του φορολογουμενου λογω των δυσχερειων που αντιμετωπιζει στο μητρωο.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαγη εδρας πρεπει να κανει! οταν ο ιδιοκτητης νοικιασει το ακινητο (εδρα μισθωμενη κατοικια) ; θα δηλωνουν 2 αγνωστοι το ιδιο σπιτι για πρωτη κατοικια; και θα εχει τεκμηρια για 2 σπιτια(αν δεν καταργηθουν τα τεκμηρια);

τι εκκρεμοτητες εχει; χρωσταει;

οταν χρωσταει μπορει να κανει αλλαγη εδρας!

δεν εχει υποβαλλει φπα; τωρα πια μπορει να τα υποβαλλει και να βεβαιωθουν!!!!!................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WELL

 

ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΕΙΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ, ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΛΕΩ: ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ, ΟΚ.

 

ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΑΛΛΑΓΗΣ ΕΔΡΑΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΗΣΩ, ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΓΕΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ, ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Η ΔΟΥ ΝΑ ΜΗ ΔΙΕΥΘΕΤΗΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ.

 

ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΙΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΕΥΘΕΤΕΙΤΑΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ

 

ΑΜΕΣΩΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕΤΑ ;)

 

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ, ΟΠΩΣ ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΕ ΧΡΕΗ ΚΛΠ.

 

ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ, ΣΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΟΛΑ.

 

BAΣΙΛΙΚΟΤΕΡΟΙ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαγη εδρας πρεπει να κανει! οταν ο ιδιοκτητης νοικιασει το ακινητο (εδρα μισθωμενη κατοικια) ; θα δηλωνουν 2 αγνωστοι το ιδιο σπιτι για πρωτη κατοικια; και θα εχει τεκμηρια για 2 σπιτια(αν δεν καταργηθουν τα τεκμηρια);

τι εκκρεμοτητες εχει; χρωσταει;

οταν χρωσταει μπορει να κανει αλλαγη εδρας!

δεν εχει υποβαλλει φπα; τωρα πια μπορει να τα υποβαλλει και να βεβαιωθουν!!!!!................

 

Καλημέρα,

 

'Εχω περίπτωση Νομικού προσώπου που πρέπει να δηλώσει αλλαγή έδρας αλλά έχει θέματα με δηλώσεις . Εγώ τον ανέλαβα μόλις και προσπαθώ να συμφωνήσω ισοζύγια,etxre, ΦΠΑ κλπ. Θα στείλω δηλώσεις ΦΠΑ, ΦΜΥ. Θα πρέπει και την δήλωση εισοδήματος γαι μεταφορά έδρας? (Δεν έχει υποβάλλιε μία υπερδωδεκάμηνη χρήση με 31/12/2012) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαγη εδρας πρεπει να κανει! οταν ο ιδιοκτητης νοικιασει το ακινητο (εδρα μισθωμενη κατοικια) ; θα δηλωνουν 2 αγνωστοι το ιδιο σπιτι για πρωτη κατοικια; και θα εχει τεκμηρια για 2 σπιτια(αν δεν καταργηθουν τα τεκμηρια);

τι εκκρεμοτητες εχει; χρωσταει;

οταν χρωσταει μπορει να κανει αλλαγη εδρας!

δεν εχει υποβαλλει φπα; τωρα πια μπορει να τα υποβαλλει και να βεβαιωθουν!!!!!................

ΟΙ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΜΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ,  ΦΠΑ ΚΑΙ ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΩΝ.  ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΠΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΘΑ ΒΕΒΑΙΩΘΟΥΝ. ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΒΑΛΛΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΕΦΟΡΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ. ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ  ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΤΕ ΜΕ 2 ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΩΝ  ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ Η ΠΑΛΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΕΧΕΙ ΝΟΙΚΙΑΣΤΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ( ΟΧΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΝΕΟ  ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΟ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...