Προς το περιεχόμενο

Διαμαρτυρία 4/2/2014 στο Υπουργείο Οικονομικών.


billpanop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τωρα ειδα τα σχολια , επ ευκαιρια αυτης εδω της συζητησης , στο σχετικο θεμα στην αρχικη σελιδα και πραγματικα πιστευω οτι μας ντροπιαζουν

Εναι δυνατον να πιανομαστε μεταξυ μας?

 

 

Ολοι ξερουμε , αυτη η σελιδα εδω, τοσα χρονια φιλοξενει ελευθερα , ο,τι λεμε και ο,τι κανουμε.

 

Αυτα τα σχολια εκει μπροστα μας ντροπιαζουν γιατι δειχνουν ποσο ευκολο ειναι να στραφει ο ενας απεναντι στον αλλον και να χασουμε τον στοχο  μας.

 

Εκτιμω αφανταστα τους ανθρωπους του ταξχεβεν , αλλα εκτιμησα και τον Σωκρατη που μπηκε μπροστα αυτες τις μερες.

 Λυπαμαι να σας βλεπω να στρεφεστε ο ενας στον αλλον, εστω κι αν ξερω οτι οφειλεται στην ενταση τις στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ειδα τα σχολια , επ ευκαιρια αυτης εδω της συζητησης , στο σχετικο θεμα στην αρχικη σελιδα και πραγματικα πιστευω οτι μας ντροπιαζουν

Εναι δυνατον να πιανομαστε μεταξυ μας?

 

 

Ολοι ξερουμε , αυτη η σελιδα εδω, τοσα χρονια φιλοξενει ελευθερα , ο,τι λεμε και ο,τι κανουμε.

 

Αυτα τα σχολια εκει μπροστα μας ντροπιαζουν γιατι δειχνουν ποσο ευκολο ειναι να στραφει ο ενας απεναντι στον αλλον και να χασουμε τον στοχο  μας.

 

Εκτιμω αφανταστα τους ανθρωπους του ταξχεβεν , αλλα εκτιμησα και τον Σωκρατη που μπηκε μπροστα αυτες τις μερες.

 Λυπαμαι να σας βλεπω να στρεφεστε ο ενας στον αλλον, εστω κι αν ξερω οτι οφειλεται στην ενταση τις στιγμης.

 

Δε στράφηκα εναντίον κανενός Χρύσα.

Απλά θέλω να είμαι δίκαιος.

Μίλησαν στην αρχική σελίδα για πάνω από 600 ενώ ήμασταν περίπου 1500.

Αυτό δημιουργεί λανθασμένη εντύπωση σε αυτούς που πιθανόν να φοβούνται να συμμετέχουν.

Έκανα μόνο ένα σχόλιο ως προς αυτό και τίποτα άλλο.

 

Εκτιμώ αφάνταστα όλα όσα κάνει το ταξχεβεν για εμάς αλλά δεν μπορώ παρά να επισημάνω και το λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το θέμα του taxheaven δεν το σχολιάζω 

τα σχετικά άρθρα που έχουν γραφτεί στο site αυτό  να πάρουμε, είναι καλύτερα από οποιαδήποτε συνδικαλιστική ανακοίνωση 

 

θέλω όμως να ρωτήσω κάτι άλλο, τώρα που έγινε η κινητοποίηση 

 

ας μας πει κάποιος πόσο πρόθυμη ήταν η ηγεσία της ΕΦΕΕΑ να συμμετέχει, πόσο μάλλον να  οργανώσει , μια τέτοια κινητοποίηση ?

οι πληροφορίες που κυκλοφορούν είναι ότι η ηγετική της ομάδα πιάστηκε στον ύπνο και μετά δεν μπορούσε να κάνει πίσω 

και κάτι ακόμα 

υπάρχει ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ που να λέει ότι συμμετέχει στην κινητοποίηση ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα, αν αναφέρεσαι και σε μένα, δεν γράφω υπό την επήρεια έντασης. Γράφω νηφάλια.  Απλώς θέλω να τονίσω πως όταν βρίζεις και χλευάζεις μια ομάδα ανθρώπων που δεν έχει δώσει ποτέ δικαίωμα σε κανέναν, τότε συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να το δεχτώ. Και δεν με ενδιαφέρει ποιος είναι στην άλλη άκρη του καλωδίου. Κάποια στιγμή πρέπει όποιος γράφει να αναλαμβάνει και την ευθύνη για τα γραφόμενά του. Φυσικά, δεν αναφέρομαι μόνο για τα σχόλια στο φόρουμ αλλά κυρίως για αυτά που έγιναν στην κεντρική σελίδα.

Πάντως ο συνάδελφος δεν απάντησε στο ερώτημά μου αν θα ήταν το ίδιο λάβρος εναντίον μας αν είχαμε γράψει στην είδηση ότι οι συγκεντρωμένοι ήταν 3.000;

Επίσης, ας δούνε όσοι θέλουν να βάλουν το χέρι τους "επί των τύπων των ήλων"  τι έγραψαν  άτομα που συμμετείχαν στη συγκέντρωση σχετικά με τον αριθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να μετρήσετε τα κεφάλια.. να σας ενημερώσω ότι..

 

ο ΣΥΡΙΖΑ ήδη επισκέφθηκε το Υπουργείο για το θέμα των προστίμων και άλλα..

 

http://www.naftemporiki.gr/story/761977

 

Κι απ'ότι έχω δει και εδώ στην κεντρική σελίδα.. και το ΠΑΣΟΚ έχει ζητήσει συνάντηση για το ίδιο θέμα.

 

 

Γενικά το θέμα έχει ανέβει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα, αν αναφέρεσαι και σε μένα, δεν γράφω υπό την επήρεια έντασης. Γράφω νηφάλια.  Απλώς θέλω να τονίσω πως όταν βρίζεις και χλευάζεις μια ομάδα ανθρώπων που δεν έχει δώσει ποτέ δικαίωμα σε κανέναν, τότε συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να το δεχτώ. Και δεν με ενδιαφέρει ποιος είναι στην άλλη άκρη του καλωδίου. Κάποια στιγμή πρέπει όποιος γράφει να αναλαμβάνει και την ευθύνη για τα γραφόμενά του. Φυσικά, δεν αναφέρομαι μόνο για τα σχόλια στο φόρουμ αλλά κυρίως για αυτά που έγιναν στην κεντρική σελίδα.

Πάντως ο συνάδελφος δεν απάντησε στο ερώτημά μου αν θα ήταν το ίδιο λάβρος εναντίον μας αν είχαμε γράψει στην είδηση ότι οι συγκεντρωμένοι ήταν 3.000,00...

Επίσης, ας δούνε όσοι θέλουν να βάλουν το χέρι τους "επί των τύπων των ήλων"  τι έγραψαν  άτομα που συμμετείχαν στη συγκέντρωση σχετικά με τον αριθμό.

 

Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα Κάρολε, αλλά ούτε έβρισα ούτε χλεύασα ποτέ καθοιονδήποτε τρόπο το ταξχεβεν.

Όσο για την ερώτηση σου απαντώ πως δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να πω είτε εγώ είτε οποιοσδήποτε άλλος ψέματα για τον αριθμό των συμμετεχόντων.

Όπως όταν ήμασταν 50 νοματαίοι βγήκα και δήλωσα απογοητευμένος από τη συμμετοχή έτσι και τώρα βγαίνω και λέω πως είμαι πολύ ικανοποιημένος γιατί ήταν η μεγαλύτερη και μαζικότερη μάζωξη που έγινε ποτέ στον κλάδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα Κάρολε, αλλά ούτε έβρισα ούτε χλεύασα ποτέ καθοιονδήποτε τρόπο το ταξχεβεν.

Όσο για την ερώτηση σου απαντώ πως δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να πω είτε εγώ είτε οποιοσδήποτε άλλος ψέματα για τον αριθμό των συμμετεχόντων.

Όπως όταν ήμασταν 50 νοματαίοι βγήκα και δήλωσα απογοητευμένος από τη συμμετοχή έτσι και τώρα βγαίνω και λέω πως είμαι πολύ ικανοποιημένος γιατί ήταν η μεγαλύτερη και μαζικότερη μάζωξη που έγινε ποτέ στον κλάδο.

 

Πάλι δεν πήρα απάντηση... Τέλος πάντων. Καλημέρα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το θέμα του taxheaven δεν το σχολιάζω 

τα σχετικά άρθρα που έχουν γραφτεί στο site αυτό  να πάρουμε, είναι καλύτερα από οποιαδήποτε συνδικαλιστική ανακοίνωση 

 

θέλω όμως να ρωτήσω κάτι άλλο, τώρα που έγινε η κινητοποίηση 

 

ας μας πει κάποιος πόσο πρόθυμη ήταν η ηγεσία της ΕΦΕΕΑ να συμμετέχει, πόσο μάλλον να  οργανώσει , μια τέτοια κινητοποίηση ?

οι πληροφορίες που κυκλοφορούν είναι ότι η ηγετική της ομάδα πιάστηκε στον ύπνο και μετά δεν μπορούσε να κάνει πίσω 

και κάτι ακόμα 

υπάρχει ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ που να λέει ότι συμμετέχει στην κινητοποίηση ? 

 

Καμιά διάθεση δεν υπήρχε ούτε από τους μεν ούτε από τους δε.

Όταν τους ζητήσαμε επιτακτικά να κηρύξουν απεργία στον κλάδο μας απάντησαν: "Δηλαδή τι θέλετε να κάνουμε; Επανάσταση;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη πραγματι το θεμα , εχει ξεφυγει και ανεβαινει, ας μην το ριχνουμε εμεις...

 

εμεις τα κοριτσια της Θεσσαλονικης , λεμε ΦΤΑΝΕΙ ...

 

κι αν εχετε διαφωνιες , πιειτε ενα καφε .. :)

 

τα αποτελεσματα τα εχουμε δει , του καφε εννοω, για να μην ξεχνιομαστε !!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμας ο προεδρος συλλογου μας  ειπε, τι θελετε ? να παρουμε τα οπλα ? 

 

αλλο δρομο δεν εβλεπε , ο ανθρωπος , ελπιζω τωρα να τον ειδε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι δεν πήρα απάντηση... Τέλος πάντων. Καλημέρα σας

 

Νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος.

Αν έλεγες ότι ήμασταν 3000 θα σου απαντούσα ευθέως ότι δεν ήμασταν τόσοι.

Το ζήτημα είναι ότι δεν ήμασταν τόσοι αλλά δεν ήμασταν και 600. 

Να υποθέσω δηλαδή ότι κανείς από τους διαχειριστές της σελίδας δεν παραβρέθηκαν στη συγκέντρωση για να γνωρίζουν από πρώτο χέρι; 

Περιμένω αν μη τι άλλο μια διόρθωση, ένα κάτι.

Δεν είναι κακό να κάνουμε λάθη.

Τα λάθη είναι ανθρώπινα.

Να επιμένουμε όμως σε αυτά είναι ένα θέμα.

 

Και στην τελική αυτή η ουδετερότητα δεν είναι πάντα λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να μετρήσετε τα κεφάλια.. να σας ενημερώσω ότι..

 

ο ΣΥΡΙΖΑ ήδη επισκέφθηκε το Υπουργείο για το θέμα των προστίμων και άλλα..

 

http://www.naftemporiki.gr/story/761977

 

Κι απ'ότι έχω δει και εδώ στην κεντρική σελίδα.. και το ΠΑΣΟΚ έχει ζητήσει συνάντηση για το ίδιο θέμα.

 

 

Γενικά το θέμα έχει ανέβει ...

αλλα λεει το in.gr

ρνητικός ο Χ.Θεοχάρης στην παράταση της προθεσμίας υποβολής δηλώσεων των αγροτών
4C0A8B4D89D622B72BF4CBBEF7757ADC.jpg   (Φωτογραφία:  ΑΠΕ )
   
  • 6
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Aθήνα
Αρνητικός στην παράταση της προθεσμίας υποβολής των δηλώσεων των αγροτών που εντάσσονται σε καθεστώς τήρησης βιβλίων, αλλά και στην ταύτιση των προθεσμιών υποβολής των συγκεντρωτικών καταστάσεων με τις προθεσμίες υποβολής των δηλώσεων ΦΠΑ φέρεται να εμφανίσθηκε χθες Τρίτη ο Γενικός Γραμματέας Δημοσίων Εσόδων σε συνάντηση που είχε με αντιπροσωπεία του ΣΥΡΙΖΑ, αποτελούμενη από τον βουλευτή κ. Δημήτρη Γελαλή και τον λογιστή-φοροτεχνικό Βαγγέλη Καραγρηγορίου.

 

Σε ανακοίνωση του ΣΥΡΙΖΑ αναφέρεται πως ζητήθηκε από τον κ. Θεοχάρη να παραταθεί εκ νέου η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων των αγροτών που εντάσσονται σε καθεστώς τήρησης βιβλίων καθώς και να αυξηθεί το ύψος των ορίων ένταξής τους στο καθεστώς, αλλά το αίτημα αυτό δεν έγινε δεκτό.

Ακόμη, σε ότι αφορά τις μηνιαίες συγκεντρωτικές καταστάσεις φορολογικών στοιχείων, προτάθηκε να υποβάλλονται με προθεσμίες υποβολής τουλάχιστον ίδιες με τις προθεσμίες υποβολής των δηλώσεων ΦΠΑ -δηλαδή για επιχειρήσεις με απλογραφικό σύστημα ανά τρίμηνο- , αλλά και να δίνεται περίοδος χάριτος για τυχόν διορθώσεις μετά την υποβολή. Σύμφωνα με την ανακοίνωση του ΣΥΡΙΖΑ και σε αυτό το θέμα ο κ. Θεοχάρης ήταν αρνητικός.

Για το θέμα των φορολογικών προστίμων ο κ. Θεοχάρης φέρεται να δήλωσε ότι το ζήτημα της φορολογικής συμμόρφωσης είναι μεγάλης βαρύτητας για την Κυβέρνηση και πως θα συνεχίσει προς την ίδια κατεύθυνση.

Ξεκαθάρισε πάντως πως αρμόδιος για το θέμα των προστίμων είναι ο υφυπουργός Οικονομικών κ. Γ. Μαυραγάνης και πως οι όποιες αποφάσεις για αλλαγή αυτών θα πρέπει να εγκριθούν από την τρόικα.

Στο πρόβλημα που παρουσιάστηκε με τον υπολογισμό του φόρου υπεραξίας από μεταβιβάσεις ακινήτων ο κ. Θεοχάρης  διαβεβαίωσε ότι είναι υπόθεση ημερών να λυθεί το θέμα με την έκδοση διευκρινιστικής απόφασης, ενώ για το πρόβλημα σε σχέση με «χαράτσι» της ΔΕΗ του 2012 που προέκυψε τις τελευταίες μέρες ανέφερε ότι το υπουργείο δεν γνωρίζει όλους τους συνιδιοκτήτες των ακινήτων και για αυτό το βεβαιώνει σε αυτόν που μπορεί να εντοπίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος.

Αν έλεγες ότι ήμασταν 3000 θα σου απαντούσα ευθέως ότι δεν ήμασταν τόσοι.

Το ζήτημα είναι ότι δεν ήμασταν τόσοι αλλά δεν ήμασταν και 600. 

Να υποθέσω δηλαδή ότι κανείς από τους διαχειριστές της σελίδας δεν παραβρέθηκαν στη συγκέντρωση για να γνωρίζουν από πρώτο χέρι; 

Περιμένω αν μη τι άλλο μια διόρθωση, ένα κάτι.

Δεν είναι κακό να κάνουμε λάθη.

Τα λάθη είναι ανθρώπινα.

Να επιμένουμε όμως σε αυτά είναι ένα θέμα.

 

Και στην τελική αυτή η ουδετερότητα δεν είναι πάντα λογική.

 

Αγαπητέ μου, σώνει και καλά να παραδεχτώ ότι κάναμε λάθος;  Την πληροφορία σχετικά με τα άτομα μας την έδωσαν κάποιοι που ήταν στη συγκέντρωση. Αν έκαναν αυτοί λάθος στην εκτίμησή τους -που είναι και λογικό να συμβεί αφού δεν μπορούσαν να εκτιμήσουν το πραγματικό μέγεθος-, τότε δε φταίμε εμείς. Ρωτώ ευθέως εσάς πόσα άτομα ήταν ακριβώς και με ποιο τρόπο έγινε η καταμέτρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αλλα λεει το in.gr

 

Δεν ανέφερα εγώ ότι συμφώνησε ο Θεοχάρης σε κάτι.. :)

Είπα ότι το θέμα έχει "ανέβει"..

 

Αν θες την προσωπική μου εκτίμηση .. μετά και την συνάντηση του ΠΑΣΟΚ με τον Στουρνάρα..

θα παρέμβει ο ίδιος ο Πρωθυπουργεύων.. γιατί εκλογές έρχονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ μου, σώνει και καλά να παραδεχτώ ότι κάναμε λάθος;  Την πληροφορία σχετικά με τα άτομα μας την έδωσαν κάποιοι που ήταν στη συγκέντρωση. Αν έκαναν αυτοί λάθος στην εκτίμησή τους -που είναι και λογικό να συμβεί αφού δεν μπορούσαν να εκτιμήσουν το πραγματικό μέγεθος-, τότε δε φταίμε εμείς. Ρωτώ ευθέως εσάς πόσα άτομα ήταν ακριβώς και με ποιο τρόπο έγινε η καταμέτρηση;

 

 

1223 ..

και η μέτρηση ήταν τηλεφωνική με σταθμισμένο δείγμα.

 

Η ουσία είναι ότι ήταν η μεγαλύτερη συγκέντρωση του κλάδου που έχει πραγματοποιηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1223 ..

και η μέτρηση ήταν τηλεφωνική με σταθμισμένο δείγμα.

 

Η ουσία είναι ότι ήταν η μεγαλύτερη συγκέντρωση του κλάδου που έχει πραγματοποιηθεί.

 

Ωρε θανάς, αυτό λέω κι εγώ. Αλλά όταν βλέπω να υπάρχει ένα κόλλημα επειδή γράψαμε για 600, τότε με πιάνει κάτι ρε φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη η συγκέντρωση διαμαρτυρίας στο Σύνταγμα. Και άλλες κινητοποιήσεις

[04.02.2014]
 

 

 

Μεγάλη ήταν η συγκέντρωση διαμαρτυρίας στο σύνταγμα, από λογιστές - φοροτεχνικούς και εφοριακούς.

Στην συγκέντρωση έδωσαν το παρόν (πάνω από 800) λογιστές - φοροτεχνικοί και εφοριακοί  από όλους τους συλλόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ανέφερα εγώ ότι συμφώνησε ο Θεοχάρης σε κάτι.. :)

Είπα ότι το θέμα έχει "ανέβει"..

 

Αν θες την προσωπική μου εκτίμηση .. μετά και την συνάντηση του ΠΑΣΟΚ με τον Στουρνάρα..

θα παρέμβει ο ίδιος ο Πρωθυπουργεύων.. γιατί εκλογές έρχονται..

Απλως το in.gr λεει οτι ηταν αρνητικος σε ολα ο Χαρουλης...

Μακαρι να επαληθευτει η εκτιμηση σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Xάρης μία μπερδεύει την κυβερνητική βούληση και μία την ενημέρωση (πιθανόν απροθυμία) της τρόικας!

 

διάλεξε Χαρούλη ,να ξέρουμε τι γίνεται και ποιος αποφασίζει. Ο Πρωθυπουργός ,εσύ ,ο Μαυραγάνης,ο  Τόμσεν ,ο Βενιζέλος ,κανένας?

 

έρχονται και εκλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/17275

Μαυραγάνης : Θα αντιμετωπίσουμε τα πρόστιμα με διορθωτικές κινήσεις.

 

Από την τηλεοπτική παρουσία στο star σήμερα στην εκπομπή live

"Θα αντιμετωπίσουμε τα πρόστιμα με διορθωτικές κινήσεις.
Όταν γίνονται μεγάλες μεταρρυθμίσεις πάντα χρειάζονται διορθωτικές κινήσεις και αυτές θα γίνουν.
Περιπτώσεις όπου ένα πρόστιμο θεωρείται υπερβολικό για μία μικρή καθυστέρηση εκεί λοιπόν εφόσον εντοπιστεί θα υπάρξει αντιμετώπιση."

"Έχουμε ζητήσει από τις υπηρεσίες να κάνουν εισηγήσεις για τα πρόστιμα και σύντομα θα έχουμε τις επίσημε ανακοινώσεις."

"Για όσα πρόστιμα μπουν θα υπάρχει τακτοποίηση αναδρομικά, εφόσον στις περιπτώσεις αυτές τα πρόστιμα αλλάξουν."

 

 

 

 

Καλά .. απ'αυτές τις υπηρεσίες, δεν ζητούνται εισηγήσεις για την σύνταξη των νομοσχεδίων?

ποιος σκατά τα συντάσσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να μετρήσετε τα κεφάλια.. να σας ενημερώσω ότι..

 

ο ΣΥΡΙΖΑ ήδη επισκέφθηκε το Υπουργείο για το θέμα των προστίμων και άλλα..

 

http://www.naftemporiki.gr/story/761977

 

Κι απ'ότι έχω δει και εδώ στην κεντρική σελίδα.. και το ΠΑΣΟΚ έχει ζητήσει συνάντηση για το ίδιο θέμα.

 

 

Γενικά το θέμα έχει ανέβει ...

ΤΩΡΑ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/17275

 

Καλά .. απ'αυτές τις υπηρεσίες, δεν ζητούνται εισηγήσεις για την σύνταξη των νομοσχεδίων?

ποιος σκατά τα συντάσσει?

 

Ο Νομοθέτης τα συντάσσει. Εμείς τον βρήκαμε. Ονομάζεται Γιώργος Νομοθέτης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρε θανάς, αυτό λέω κι εγώ. Αλλά όταν βλέπω να υπάρχει ένα κόλλημα επειδή γράψαμε για 600, τότε με πιάνει κάτι ρε φίλε...

Στις 11.00 που έφτασα , εγω , χωρίς ειδικές γνώσεις και μεταπτυχιακά στο θέμα, μας έκανα καμια τρακοσαρια. Για τουλάχιστον μιάμιση ωρα ηταν κόσμος που ερχόταν . Ε κάποια στιγμή είμασταν και 600. Προσωπικά δεν μας έκανα πανω

απο χίλιους . Ετσι για να πέσει κι άλλο νούμερο στο τραπέζι. Το αισιόδοξο ειναι οτι ηταν η αρχή για τη δημιουργία μιας ενότητας , που την εχουμαι ανάγκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το θέμα του taxheaven δεν το σχολιάζω 

τα σχετικά άρθρα που έχουν γραφτεί στο site αυτό  να πάρουμε, είναι καλύτερα από οποιαδήποτε συνδικαλιστική ανακοίνωση 

 

θέλω όμως να ρωτήσω κάτι άλλο, τώρα που έγινε η κινητοποίηση 

 

ας μας πει κάποιος πόσο πρόθυμη ήταν η ηγεσία της ΕΦΕΕΑ να συμμετέχει, πόσο μάλλον να  οργανώσει , μια τέτοια κινητοποίηση ?

οι πληροφορίες που κυκλοφορούν είναι ότι η ηγετική της ομάδα πιάστηκε στον ύπνο και μετά δεν μπορούσε να κάνει πίσω 

και κάτι ακόμα 

υπάρχει ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ που να λέει ότι συμμετέχει στην κινητοποίηση ? 

 

Δεν νομίζεις ότι κάνεις δίκη προθέσεων ,ως προς την ΕΦΕΕΑ και ΠΟΦΕΕ ; Εγώ αυτό που ξέρω οτι μετράει είναι μόνον οι πράξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...