Προς το περιεχόμενο

Διαμαρτυρία 4/2/2014 στο Υπουργείο Οικονομικών.


billpanop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μας έφερε τα αποτελέσματα η πλουτοκρατία φίλε μου.

Η βλακεία όλων αυτών που ψηφίζουν μας τα έφερε.

Και μαϊντανοί σαν τον κο του ΣΥΡΙΖΑ που ανέβηκε να πάρει το λόγο (συγνώμη που δεν θυμάμαι το όνομά του) "και που τα είχανε πει από το καλοκαίρι", (όπως βλακοδώς είπε), θα έπρεπε να "τρώνε πόρτα".

πιστευεις οτι θα μπορουσαν να φηφισουν κατι αλλο ?

δεν ειναι ζητημα οικονομικης πολιτικης ?

πανε να σωσουν τον λαο ? η πανε να σωσουν τα κεφαλαια τους να τα κανουν περισσοτερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/17250

 

 


Τα πρόστιμα, τα οποία θα καταργηθούν με ειδική ρύθμιση στο νομοσχέδιο το οποίο προωθείται προς ψήφιση στη Βουλή, είναι:

Εγγραφα
Τα επιπλέον 10.550 ευρώ και 9.197 ευρώ που επιβάλλονται στον εργοδότη για τη μη δήλωση (ακόμη και από αμέλεια) στην Ανακεφαλαιωτική Περιοδική Δήλωση του ΙΚΑ εργαζομένου, ο οποίος έχει κανονικά δηλωθεί στην «Εργάνη» και αποδεικνύεται από πλήθος εγγράφων (πρόσληψη, πίνακας προσωπικού, καταβολή εισφορών κ.λπ.) και Τα 500 ευρώ για κάθε μη αναγραφόμενο στο «πορτοκαλί βιβλίο» απασχολουμένου με δεδομένη την υποχρέωση δήλωσης, πριν από την ανάληψη εργασίας, ηλεκτρονικά στην «Εργάνη», κάθε νεοπροσλαμβανόμενου. Για τις αλλαγές ωραρίων θα εξακολουθήσει, ωστόσο, να ισχύει η νέα υποχρέωση τήρησης του «Ειδικού Βιβλίου τροποποίησης ωραρίου εργασίας και υπερωριών» (δεν χρειάζεται θεώρηση από το ΣΕΠΕ) όπου θα πρέπει να δηλώνεται κάθε αλλαγή πριν από την έναρξη πραγματοποίησής της, έτσι ώστε να είναι εφικτός ο έλεγχος και να μη νομιμοποιούνται οι τροποποιήσεις εκ των υστέρων (συνήθως ύστερα από έλεγχο της επιχείρησης).

 

Ανεβάζουμε την παραπάνω τροποποίηση που θεωρητικά έρχεται στις αρχές Μαρτίου όχι για να ευλογήσουμε τα γένια κανενός , απλά για να πάρουμε δύναμη για την συνέχεια και να ζητήσουμε με μεγαλύτερη θέληση , με μεγαλύτερο πάθος,  την κατάργηση των εκτρωμάτων στο σύνολό τους .

 

Στόχος μας είναι η κατάργηση τους αναδρομικά απο την ημερομηνία εφαρμογής τους , έτσι ώστε κανένας συνάδελφος να μην αναγκαστεί να "πεθάνει" απο αυτά .

 

Ζητήσαμε και σήμερα να συναντηθούμε με τα επιτελεία των κκ Μαυραγάνη και Θεοχάρη για να τους δείξουμε τον τρόπο , για να τους πούμε πώς δεν γίνεται έτσι η δουλειά και για να τους πούμε πως για να ξέρεις πώς γίνεται η δουλειά πρέπει πάνω απο όλα να την έχεις κάνει  , να έχεις λιώσει τις φούστες και τα παντελόνια σου , πράγμα το οποίο κάνουμε όλοι εδω και δεκαετίες .

 

Δεν μπορούσαν σήμερα να μας δούν διότι βρισκεται στην Ελλάδα η Ελβετίδα υπουργός Οικονομικών , δείτε παρακάτω

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1231292325

έδω βέβαια εκείνο που δεν καταλαβαίνω προσωπικά είναι το πώς θεωρητικά σήμερα θα συναντουσαν οι εκπρόσωποι του κλάδου μας , τους εκπροσώπους των υπουργείων αφου είχαν τετοιες ανειλημμένες υποχρεώσεις  ,  αλλα δεν είναι το μόνο που δεν καταλαβαίνω οπότε ας πάμε παρακάτω.

 

Οι αποφάσεις που έχουμε πάρει για κατάθεση ασφαλιστικών μέτρων κατά των υπουργείων , οικονομικών και εργασίας και για μία γενική απεργία του κλάδου πρέπει να εφαρμοσθούν άμεσα , έχουμε την υποχρέωση να προχωρήσουμε και να απαιτήσουμε.

 

Ξέρουμε  πώς οι τελευταίοι Νόμοι και όχι μόνο , γράφονται και ερμηνεύονται στο εξωτερικό και εδώ το μόνο που γίνεται είναι το να μεταφράζονται , για αυτο ακριβώς τον λόγο επιμένουμε πως η μόνη μας λύση είναι η προσφυγή στην δικαιοσύνη .

 

Σε αυτή την προσπάθεια τα ανωτατα συνδικαλιστικά όργανα είναι υποχρεωμένα να πάρουν θέση , ας απαντήσουν έστω και αρνητικά έτσι ώστε να ξέρουμε που βαδίζουμαι .

 

Ακόμα περιμένουμε την απάντηση της ΠΟΦΕΕ για έκτακτη ΓΣ  όλων των συλλόγων της χώρας , κάντε το ακόμα και τώρα , αφουγκραστείτε έστω για μία φορά τις φωνές εκατοντάδων συναδέλφων και καταλάβετε πως ο κλάδος δεν μπορεί να μένει αμέτοχος στα όσα τραγικά συμβαίνουν σε αυτόν .

 

Συναδέλφισσες και συνάδελφοι , περιμένουμε ένα τηλεφώνημα για να οριστεί το ραντεβού με τα επιτελεία των κκ Μαυραγάνη και Θεοχάρη , εννοείται πως θα προσπαθήσουμε να ενημερώσουμε τους πάντες (και τα συνδικαλιστικά όργανα) με κάθε τρόπο μόλις οριστεί το ραντεβού , αλλα επειδη πιστεύουμε ότι αυτό δεν θα γίνει άμεσα είπαμε να ξανασυναντηθούμε την Δευτέρα 10/2/2014 και ώρα 12:00 στην πλατεία Συντάγματος και στην συνέχεια να βρεθούμε στα υπουργεία και να απαιτησουμε την συνάντηση αυτή.

 

Είναι στο ΄χερι μας την επόμενη φορά να είμαστε πολλοί περισσότεροι , ήδη πόλλοι φίλοι και συνάδελφοι απο την επαρχία οργανώνονται ώστε να είναι εδω την Δευτέρα , δεν είναι δύσκολο πιστεύω ο κάθε ένας απο εμάς να κάνει απο δέκα τηλεφωνηματα και να ενημερώσει για την συγκέντρωση .

 

Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας έφερε τα αποτελέσματα η πλουτοκρατία φίλε μου.

Η βλακεία όλων αυτών που ψηφίζουν μας τα έφερε.

Και μαϊντανοί σαν τον κο του ΣΥΡΙΖΑ που ανέβηκε να πάρει το λόγο (συγνώμη που δεν θυμάμαι το όνομά του) "και που τα είχανε πει από το καλοκαίρι", (όπως βλακοδώς είπε), θα έπρεπε να "τρώνε πόρτα".

Φίλε μου αυτοί που ψηφίζουν είτε είναι ανεγκέφαλοι ,είτε είναι αδιάφοροι. Τα μέτρα που ψηφίζει η πλειοψηφία στην βουλή ( και ο Σύριζα είναι σε αυτούς που πιάνουν πόρτα για το χειμώνα)που προφανώς τους έστειλε η πλειοψηφία του ανεγκέφαλου ή αδιάφορου λαού είναι για να κλείσουν όλοι οι μικρομεσσαίοι επαγγελματίες και λογιστές και να μείνουν συγκεκριμένα συμφέροντα. Όταν θα αναγκαστούμε να πάμε υπάλληλοι στις μεγάλες ελεγκτικές εταιρείες γιατί τα γραφεία μας θα κλείσουν,θα σου πως εγώ ποιον θα υπηρετούμε. Τώρα εάν σε χαλάει η λέξη και θες να την πεις αλλιώς εμένα δεν με πολυαπασχολεί. Παράλληλα πρέπει να προτείνεις τι να κάνουν οι πολίτες για να αντιδράσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) πιστευεις οτι θα μπορουσαν να φηφισουν κατι αλλο ?

2)δεν ειναι ζητημα οικονομικης πολιτικης ?

3)πανε να σωσουν τον λαο ? η πανε να σωσουν τα κεφαλαια τους να τα κανουν περισσοτερα ?

1) Αν δεν είχαν βολέψει τα παιδία τους (1.000.000 Δημόσιοι υπάλληλοι), ναι θα μπορούσαν να ψηφίσουν κάτι άλλο. 

Αλλά πάντα εμείς δεν φταίμε ποτέ, πάντα οι άλλοι... Ποιοι είναι επιτέλους αυτοί οι άλλοι....

2) Ακριβώς όπως το λές οικονομικής πολιτικής, αλλά και πολιτικής ευθιξίας και όχι προσπάθεια καπήλευσης ενός αγώνα που δεν έχουν ιδέα για τι πράγμα μιλάμε.

3) Δεν ξέρω άν πάνε να σώσουν ή όχι "τα κεφάλαιά τους", αυτό που ξέρω είναι ότι θα καταστρέψουν εμάς με τα εκτρώματα νομοσχέδιά τους και αυτός ήταν ο λόγος που μαζευτήκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αν δεν είχαν βολέψει τα παιδία τους (1.000.000 Δημόσιοι υπάλληλοι), ναι θα μπορούσαν να ψηφίσουν κάτι άλλο. 

Αλλά πάντα εμείς δεν φταίμε ποτέ, πάντα οι άλλοι... Ποιοι είναι επιτέλους αυτοί οι άλλοι....

2) Ακριβώς όπως το λές οικονομικής πολιτικής, αλλά και πολιτικής ευθιξίας και όχι προσπάθεια καπήλευσης ενός αγώνα που δεν έχουν ιδέα για τι πράγμα μιλάμε.

3) Δεν ξέρω άν πάνε να σώσουν ή όχι "τα κεφάλαιά τους", αυτό που ξέρω είναι ότι θα καταστρέψουν εμάς με τα εκτρώματα νομοσχέδιά τους και αυτός ήταν ο λόγος που μαζευτήκαμε.

δεν αξιζει να σου απαντησω.

αν εχεις τετοιες αποψεις δεν θα στις αλλαξω ουτε εγω ουτε κανενας ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αξιζει να σου απαντησω.

αν εχεις τετοιες αποψεις δεν θα στις αλλαξω ουτε εγω ουτε κανενας ,

Όταν κάποιος έχει διαφορετική άποψη από εσένα, δεν αξίζει απάντηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αν δεν είχαν βολέψει τα παιδία τους (1.000.000 Δημόσιοι υπάλληλοι), ναι θα μπορούσαν να ψηφίσουν κάτι άλλο. 

Αλλά πάντα εμείς δεν φταίμε ποτέ, πάντα οι άλλοι... Ποιοι είναι επιτέλους αυτοί οι άλλοι....

2) Ακριβώς όπως το λές οικονομικής πολιτικής, αλλά και πολιτικής ευθιξίας και όχι προσπάθεια καπήλευσης ενός αγώνα που δεν έχουν ιδέα για τι πράγμα μιλάμε.

3) Δεν ξέρω άν πάνε να σώσουν ή όχι "τα κεφάλαιά τους", αυτό που ξέρω είναι ότι θα καταστρέψουν εμάς με τα εκτρώματα νομοσχέδιά τους και αυτός ήταν ο λόγος που μαζευτήκαμεΔ

Δεν καταλαβαίνω γιατί χωρίζεις τον κόσμο σ. αυτούς που βολέψανε  τα παιδιά τους όταν αυτοί που τα βολέψανε ζητούσανε δουλειά δεν πήγαν να κλέψουν κάποιον. ΄Οντως κάνανε λάθος στην ψήψο τους αφού τους εξαπατήσανε για ένα διορισμό. Αυτοί οι άλλοι που φέρανε τα πράγματα εδώ είναι προφανώς αυτοί που έχουν και τους νόμους και τις δυνάμεις καταστολής και έχουμε και την δύναμη να καθοδηγούν την πλειοψηφία του λαού πετώντας τους ένα ξεροκόμματο για να νιώθουν υποχρεωμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση? Έμαθα οτι διεξάγονται εκλογες στην ΕΦΕΕΑ 8-9/2? Επίσης ότι η ετήσια συνδρομή μέλους είναι 100€ (με σκέψη να γίνει 200€!!!). Αν αυτά αληθεύουν τότε μάλλον απευθύνονται στην ΠΛΟΥΤΟΚΡΑΤΙΑ που σήμερα βρίζαμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε παιδιά ,ο κόσμος ηταν πάνω απο 1500 ατομα,κάποιος έμπορος που ηταν μαζί μου ,και

το κατέχει καλά το άθλημα,μέτρησε 1100 και ηταν ακόμη πολλοί.

Α ρε Κίμωνα άρχοντα,αλλά την άλλη φορά ,που πιστεύω οτι πρέπει να το δούμε καλά το θέμα και μην έχουμε βιαστικές κινήσεις

πριν ξέρουμε τι θα γίνει,να φροντίσεις για μια μεγαλύτερη ντουντούκα, να ακούγεται έως το Φάληρο............ :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί χωρίζεις τον κόσμο σ. αυτούς που βολέψανε  τα παιδιά τους όταν αυτοί που τα βολέψανε ζητούσανε δουλειά δεν πήγαν να κλέψουν κάποιον. ΄Οντως κάνανε λάθος στην ψήψο τους αφού τους εξαπατήσανε για ένα διορισμό. Αυτοί οι άλλοι που φέρανε τα πράγματα εδώ είναι προφανώς αυτοί που έχουν και τους νόμους και τις δυνάμεις καταστολής και έχουμε και την δύναμη να καθοδηγούν την πλειοψηφία του λαού πετώντας τους ένα ξεροκόμματο για να νιώθουν υποχρεωμένοι.

1) Και βέβαια πήγαν να κλέψουν. Εσένα, εμένα και όλους αυτούς που όλα τα χρόνια τους πληρώνουμε.

2) Δεν νομίζω να τους εξαπάτησε κανείς. Υπήρξε δούναι και λαβείν. " Σου δίνω θεσούλα μου δίνεις ψηφαλάκια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Και βέβαια πήγαν να κλέψουν. Εσένα, εμένα και όλους αυτούς που όλα τα χρόνια τους πληρώνουμε.

2) Δεν νομίζω να τους εξαπάτησε κανείς. Υπήρξε δούναι και λαβείν. " Σου δίνω θεσούλα μου δίνεις ψηφαλάκια"

Χαίρομαι φίλε μου που ασπάζεσαι την φιλοσοφία του Πάγκαλου "Ολοι Μαζί τα φάγαμε". Κατά την δική σου φιλοσοφία το ίδιο είναι και αυτός που δεν έκοβε απόδειξη και δεν πλήρωνε ΦΠΑ , αυτός που δούλευε δεύτερη δουλεία και δεν πλήρωνε ΙΚΑ, αυτός που αγόραζε σπίτι στην αντικειμενική αξία και όχι στην πραγματική και δεν πλήρωνε φόρο μεταβίβασης στο πραγματικό , ο αγρότης που έπαιρνε ψεύτικες επιδοτήσεις. Αυτοί σε χαλάνε και αυτοί φταίνε. Οι άλλοι όμως όπως, η siemens δεν σε χαλάει που ξέπλυνε μαύρο χρήμα, Οι βιομήχανοι που υπερτιμολογούσαν με Offshore γιατί είχανε την δυνατότητα , οι εφοπλιστές που οι νομοθέτες τους ψηφίζανε χαριστικούς νόμους δεν σε πειράζουνε. Μόνο που οι πρώτοι με αυτά που κάνανε τώρα τα χάνουν όλα ενώ οι δεύτεροι διαβιούν ζωή πλουσιοπάροχοι και δεν πάθανε απολύτως τίποτα. Αυτοί φίλε μου λέγονται θές δε θές ΠΛΟΥΤΟΚΡΑΤΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι αυτή τη στιγμή χρειάζεται να "τσακωνόμαστε" μεταξύ μας. Σεβαστή η άποψη του καθενός. Όμως ας μην ξεχνάμε ότι έχουμε ενωθεί γνωστοί και άγνωστοι μεταξύ μας για έναν κοινό σκοπό. Ας μην ξεφεύγουμε από αυτόν, την δεδομένη στιγμή. Συσπείρωση χρειάζεται, ενότητα, ομοψυχία. Έχουμε τεράστια δύναμη. Έγινε η αρχή, θα υπάρξει και συνέχεια. ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ. 

Όπως έγραψε ο συνάδελφος Σαρακηνός: ξεκινάει μια καινούργια ημέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι αυτή τη στιγμή χρειάζεται να "τσακωνόμαστε" μεταξύ μας. Σεβαστή η άποψη του καθενός. Όμως ας μην ξεχνάμε ότι έχουμε ενωθεί γνωστοί και άγνωστοι μεταξύ μας για έναν κοινό σκοπό. Ας μην ξεφεύγουμε από αυτόν, την δεδομένη στιγμή. Συσπείρωση χρειάζεται, ενότητα, ομοψυχία. Έχουμε τεράστια δύναμη. Έγινε η αρχή, θα υπάρξει και συνέχεια. ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ. 

Όπως έγραψε ο συνάδελφος Σαρακηνός: ξεκινάει μια καινούργια ημέρα. 

Συμφωνώ ότι πρέπει γνωστοί και άγνωστοι να ενωθούμε όλοι μαζί για ένα κοινό στόχο. Αυτό δεν γίνεται όμως με το να διαχωρίζουμε τους ανθρώπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι φίλε μου που ασπάζεσαι την φιλοσοφία του Πάγκαλου "Ολοι Μαζί τα φάγαμε". Κατά την δική σου φιλοσοφία το ίδιο είναι και αυτός που δεν έκοβε απόδειξη και δεν πλήρωνε ΦΠΑ , αυτός που δούλευε δεύτερη δουλεία και δεν πλήρωνε ΙΚΑ, αυτός που αγόραζε σπίτι στην αντικειμενική αξία και όχι στην πραγματική και δεν πλήρωνε φόρο μεταβίβασης στο πραγματικό , ο αγρότης που έπαιρνε ψεύτικες επιδοτήσεις. Αυτοί σε χαλάνε και αυτοί φταίνε. Οι άλλοι όμως όπως, η siemens δεν σε χαλάει που ξέπλυνε μαύρο χρήμα, Οι βιομήχανοι που υπερτιμολογούσαν με Offshore γιατί είχανε την δυνατότητα , οι εφοπλιστές που οι νομοθέτες τους ψηφίζανε χαριστικούς νόμους δεν σε πειράζουνε. Μόνο που οι πρώτοι με αυτά που κάνανε τώρα τα χάνουν όλα ενώ οι δεύτεροι διαβιούν ζωή πλουσιοπάροχοι και δεν πάθανε απολύτως τίποτα. Αυτοί φίλε μου λέγονται θές δε θές ΠΛΟΥΤΟΚΡΑΤΕΣ

1) Με ενοχλεί αυτός που πουλούσε το ακίνητο στην, τουλάχιστον, διπλάσια και τριπλάσια αξία και έβγαζε τα εκατομμύρια στο εξωτερικό.

 

2) Με ενοχλεί το χωριό των Καγιέν που είχαν κάνει την επιδότηση μπίσνα

 

3) Με ενοχλεί και που ο κάμπος της Βοιωτίας έχει δηλωθει σαν να είναι πενταόροφος για να πάρουν τις επιδοτήσεις.

 

4) Και σίγουρα με ενοχλεί και η Siemens

 

Όπως βλέπεις όλα έχουν δύο όψεις.

 

Αλλά και πάλι δεν ήταν αυτός ο λόγος της συγκέντρωσής μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην απαντάτε στις προκλήσεις . μην πέφτετε στην παγίδα τους . αυτό θέλουν να πάμε την όλη συζήτηση αλλού. Εδώ το θέμα μας είναι ένα  να καταργηθούν οι νομοί που μας θέλουν δούλους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς έχουμε τα @@ να κατεβούμε όχι μόνο στο σύνταγμα και παντού . γιατί το δίκιο είναι με το μέρος μας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Με ενοχλεί αυτός που πουλούσε το ακίνητο στην, τουλάχιστον, διπλάσια και τριπλάσια αξία και έβγαζε τα εκατομμύρια στο εξωτερικό.

 

2) Με ενοχλεί το χωριό των Καγιέν που είχαν κάνει την επιδότηση μπίσνα

 

3) Με ενοχλεί και που ο κάμπος της Βοιωτίας έχει δηλωθει σαν να είναι πενταόροφος για να πάρουν τις επιδοτήσεις.

 

4) Και σίγουρα με ενοχλεί και η Siemens

 

Όπως βλέπεις όλα έχουν δύο όψεις.

 

Αλλά και πάλι δεν ήταν αυτός ο λόγος της συγκέντρωσής μας.

Ο λόγος της συγκέντρωσης μας είναι η κατάργηση του 4174 και αυτός είναι ο στόχος και για αυτόν πρέπει να επικεντρωθούμε  . Απλά σε βλέπω να τονίζεις κάποια πράγματα περισσότερο και κάποια άλλα όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει η ανάρτηση για την συγκέντρωση της δευτέρας 10/2/2013

εκεί να γράψετε να το μάθουν όλοι/ολες και να γίνουν και σε άλλες πόλεις

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=94582#entry608881

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος της συγκέντρωσης μας είναι η κατάργηση του 4174 και αυτός είναι ο στόχος και για αυτόν πρέπει να επικεντρωθούμε  . Απλά σε βλέπω να τονίζεις κάποια πράγματα περισσότερο και κάποια άλλα όχι. 

 

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτός ήταν ο λόγος της συγκέντρωσής μας.

Πολιτικά συνθήματα και παρουσίες δεν είχαν θέση εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μια παρατήρηση που με στεναχώρησε ..... Διάβασα στα σχόλια , μια επίθεση στο ταξχεβεν λες και φταίνε τα παιδιά για το αν ήταν 600 αν ήταν 3000 και εγώ λοιπόν σας λέω ότι μετέφερα σε άλλους συναδέλφους ότι ήταν περίπου 1000 , ..... Παιδιά είναι τουλάχιστον απρέπεια να γίνεται αυτό , άλλωστε ας μη ξεχνάτε ότι περισσότεροι μέσα από εδώ γίναμε παρέα ......

 

 

Κατά τα λοιπά ... Ο Παντελής , Η Βάσω και τα άλλα παιδιά στα Ιωάννινα έκαναν φοβερή δουλεία και ήταν περίπου 300 άτομα (αριθμός τεράστιος) υπήρξε μαζική συμμετοχή συναδέλφων αλλά και από την ΓΣΕΒΕ (το τμήμα Ιωαννίνων) αλλά και από άλλους συνδικαλιστικούς  φορείς όπως υδραυλικών κλπ , δόθηκε ψήφισμα στον Αντιπεριφερειάρχη το οποίο σε 2 μέρες θα προωθηθεί στο Υπουργείο από την Περιφέρεια .

 

Στην πόλη μας τα είπαμε , η συγκέντρωση έγινε ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ την τελευταία στιγμή και για τα δεδομένα της πόλης μιλάμε για τεράστιο κατόρθωμα ...... Τη Δευτέρα επειδή είναι αργία στη πόλη μας το πιθανότερο είναι να μη γίνει τίποτα .... Θα το δούμε με τα άλλα παιδιά ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μια παρατήρηση που με στεναχώρησε ..... Διάβασα στα σχόλια , μια επίθεση στο ταξχεβεν λες και φταίνε τα παιδιά για το αν ήταν 600 αν ήταν 3000 και εγώ λοιπόν σας λέω ότι μετέφερα σε άλλους συναδέλφους ότι ήταν περίπου 1000 , ..... Παιδιά είναι τουλάχιστον απρέπεια να γίνεται αυτό , άλλωστε ας μη ξεχνάτε ότι περισσότεροι μέσα από εδώ γίναμε παρέα ......

 

 

Κατά τα λοιπά ... Ο Παντελής , Η Βάσω και τα άλλα παιδιά στα Ιωάννινα έκαναν φοβερή δουλεία και ήταν περίπου 300 άτομα (αριθμός τεράστιος) υπήρξε μαζική συμμετοχή συναδέλφων αλλά και από την ΓΣΕΒΕ (το τμήμα Ιωαννίνων) αλλά και από άλλους συνδικαλιστικούς  φορείς όπως υδραυλικών κλπ , δόθηκε ψήφισμα στον Αντιπεριφερειάρχη το οποίο σε 2 μέρες θα προωθηθεί στο Υπουργείο από την Περιφέρεια .

 

Στην πόλη μας τα είπαμε , η συγκέντρωση έγινε ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ την τελευταία στιγμή και για τα δεδομένα της πόλης μιλάμε για τεράστιο κατόρθωμα ...... Τη Δευτέρα επειδή είναι αργία στη πόλη μας το πιθανότερο είναι να μη γίνει τίποτα .... Θα το δούμε με τα άλλα παιδιά ....

μπραβο στα γιαννενα

δευτερα και οι αλλες πολεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...