Προς το περιεχόμενο

Διαμαρτυρία 4/2/2014 στο Υπουργείο Οικονομικών.


billpanop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑιδια, μολις βγει η ωρα, μου κανει τη χαρη καποιος να με ενημερωσει με μηνυμα;;; Παρακολουθω πολλα ταυτοχρονα!

Τον/την ευχαριστω προκαταβολικα

μεχρι 4/2 θα την μαθεις . :P :P :P

μην  κανεις ετσι δεν ειναι αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή συγνώμη, αποφάσισαν να κάνουν διαμαρτυρία στις 4/2 αλλά δεν είπαν ώρα? :o

 

άλλο και τούτο πάλι..

το σκεφτονται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα παρω μαζι  οτι βρω στο δρομο

θα φερω φορτηγο

μην ξεχασεις τον γαιδαρο , θα χρειαστει γι΄ αυτους που δεν καταλαβαιμουν!!! :P  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα καλά,όμως το θέμα είναι ότι έπρεπε να τον προφυλάξουμε πριν τον σκοτώσουν.Τώρα που τον σκότωσαν ειναι δύσκολο να αναστηθεί.

Που  ήταν οι συλλογοι,το ΟΕΕ και τα άλλα συνδικαλιστικά μας όργανα πριν ψηφιστεί ο νόμος?Που ήμασταν εμείς τι κάναμε?

Ο νόμος είναι ψηφισμένος απο τον Ιουλιο μήνα.Τι κάναμε τότε?Α ναι!!Διακοπές.Είχαμε άλλη δουλεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα καλά,όμως το θέμα είναι ότι έπρεπε να τον προφυλάξουμε πριν τον σκοτώσουν.Τώρα που τον σκότωσαν ειναι δύσκολο να αναστηθεί.

Που  ήταν οι συλλογοι,το ΟΕΕ και τα άλλα συνδικαλιστικά μας όργανα πριν ψηφιστεί ο νόμος?Που ήμασταν εμείς τι κάναμε?

Ο νόμος είναι ψηφισμένος απο τον Ιουλιο μήνα.Τι κάναμε τότε?Α ναι!!Διακοπές.Είχαμε άλλη δουλεια!!!

 

ποτε δεν ειναι αργα .εχθες ηταν νωρις αυριο θα ειναι αργα αρα σημερα.

εμεις εχουμε το δικο μας αρμα

πηρες τα 4 μυρια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα καλά,όμως το θέμα είναι ότι έπρεπε να τον προφυλάξουμε πριν τον σκοτώσουν.Τώρα που τον σκότωσαν ειναι δύσκολο να αναστηθεί.

Που  ήταν οι συλλογοι,το ΟΕΕ και τα άλλα συνδικαλιστικά μας όργανα πριν ψηφιστεί ο νόμος?Που ήμασταν εμείς τι κάναμε?

Ο νόμος είναι ψηφισμένος απο τον Ιουλιο μήνα.Τι κάναμε τότε?Α ναι!!Διακοπές.Είχαμε άλλη δουλεια!!!

αμαρτωλέ ας με συγχωρήσεις, αλλά τον Ιούλιο δεν κάναμε διακοπές.. σκυμμένο το κεφάλι είχαμε και κάναμε δηλώσεις, φπα και ένα σωρό άλλα..

τώρα για το που ήταν τα συνδικαλιστικά μας όργανα, άσε, δεν θα σου απαντήσω, θα με βάλεις τιμωρία σε κανένα καζάνι μάλλον άμα σου πω.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έστω και τέτοια ώρα συνάδελφοι, αλλά δυστυχώς είμαι λογιστής και δουλεύω ακόμα η διαμαρτυρία στις 4/2/2014 θα γίνει μάλλον στις 11 το πρωί με χώρο συγκέντρωσης την Πλατεία Συντάγματος. Από πληροφορίες που έχω μάθει προσπαθούν να συνεννοηθούν και με άλλους συλλόγους για να είναι πιο δυναμική η κίνηση. Εάν έχω κάποιες άλλες πληροφορίες θα ενημερώσω σύντομα.

 

 

Ευχαριστώ 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έστω και τέτοια ώρα συνάδελφοι, αλλά δυστυχώς είμαι λογιστής και δουλεύω ακόμα η διαμαρτυρία στις 4/2/2014 θα γίνει μάλλον στις 11 το πρωί με χώρο συγκέντρωσης την Πλατεία Συντάγματος. Από πληροφορίες που έχω μάθει προσπαθούν να συνεννοηθούν και με άλλους συλλόγους για να είναι πιο δυναμική η κίνηση. Εάν έχω κάποιες άλλες πληροφορίες θα ενημερώσω σύντομα.

 

 

Ευχαριστώ 

κρυφα την κανουν ?

ρε παιδια ελεος

και θελουν να λενε οτι κανουν κατι για τον λαο ?

αυτο θυμιζει αυνανισμο . κρυφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έστω και τέτοια ώρα συνάδελφοι, αλλά δυστυχώς είμαι λογιστής και δουλεύω ακόμα η διαμαρτυρία στις 4/2/2014 θα γίνει μάλλον στις 11 το πρωί με χώρο συγκέντρωσης την Πλατεία Συντάγματος. Από πληροφορίες που έχω μάθει προσπαθούν να συνεννοηθούν και με άλλους συλλόγους για να είναι πιο δυναμική η κίνηση. Εάν έχω κάποιες άλλες πληροφορίες θα ενημερώσω σύντομα.

 

 

Ευχαριστώ 

Συνάδελφε Κίτσο εάν ήθελαν να γίνει κρυφό δεν θα το ήξερα ούτε και εγώ αλλά κάτι που αποφασίζεται από έναν σύλλογο στις 6 το απόγευμα του Σαββάτου θέλει και κάποιο χρόνο να ενημερωθούν κάποιοι και να γίνει και μια προεργασία. Εξάλλου το μαθαίνεις μια εβδομάδα πρίν σήμερα έχουμε 28/1/2014 και θα γίνει 4/2/2014. Έλεος μην γκρινιάζεις με τα πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε Κίτσο εάν ήθελαν να γίνει κρυφό δεν θα το ήξερα ούτε και εγώ αλλά κάτι που αποφασίζεται από έναν σύλλογο στις 6 το απόγευμα του Σαββάτου θέλει και κάποιο χρόνο να ενημερωθούν κάποιοι και να γίνει και μια προεργασία. Εξάλλου το μαθαίνεις μια εβδομάδα πρίν σήμερα έχουμε 28/1/2014 και θα γίνει 4/2/2014. Έλεος μην γκρινιάζεις με τα πάντα. 

ειχα παει στην συνελευση

εμεινα 1.5 ωρα . σαν φιλος . το μονο που ειδα διαδικαστικα .

αυτα απο φοιτητης δεν μου αρεσαν . και εφυγα . εξω ξερω οτι αν καιγεται ο κωλο σου , δεν αργεις αλλα κανεις κατι .

να μην νομιζεις οτι εχω κατι μαζι τους προσωπικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα παει στην συνελευση

εμεινα 1.5 ωρα . σαν φιλος . το μονο που ειδα διαδικαστικα .

αυτα απο φοιτητης δεν μου αρεσαν . και εφυγα . εξω ξερω οτι αν καιγεται ο κωλο σου , δεν αργεις αλλα κανεις κατι .

να μην νομιζεις οτι εχω κατι μαζι τους προσωπικο

Συνάδελφε δυστυχώς εγώ έκατσα έως τις 6 η ώρα το απόγευμα μέχρι  που τελείωσε η συνέλευση. Προφανώς και μερικά πράγματα ήταν χάλια αλλά από την στιγμή που στους συλλόγους επικρατούν τα ίδια χάλια ή πρέπει να ασχοληθούμε όλοι και να προσπαθήσουμε να το αλλάξουμε ή να περιμένουμε μοιρολατρικά την απόλυτη καταστροφή. Σίγουρα δεν πιστεύω ότι έχεις κάτι προσωπικό αλλά θα συμφωνήσεις ότι πρέπει όλοι να κάνουμε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε δυστυχώς εγώ έκατσα έως τις 6 η ώρα το απόγευμα μέχρι  που τελείωσε η συνέλευση. Προφανώς και μερικά πράγματα ήταν χάλια αλλά από την στιγμή που στους συλλόγους επικρατούν τα ίδια χάλια ή πρέπει να ασχοληθούμε όλοι και να προσπαθήσουμε να το αλλάξουμε ή να περιμένουμε μοιρολατρικά την απόλυτη καταστροφή. Σίγουρα δεν πιστεύω ότι έχεις κάτι προσωπικό αλλά θα συμφωνήσεις ότι πρέπει όλοι να κάνουμε κάτι.

δεν εχω με κανεναν κατι προσωπικο

γιατι απλα δεν τους ξερω . αν τους γνωρισω τοτε μπορει να εχω και προσωπικο  μαζι τους

αλλα δεν νομιζω σε κανενα συλλογο θα σε δεχτουν με αγκαλιες να ανατρεψεις αυτο που σαπιζει χρονια τωρα .

μπορει να κανω λαθος . ευχομαι να κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω με κανεναν κατι προσωπικο

γιατι απλα δεν τους ξερω . αν τους γνωρισω τοτε μπορει να εχω και προσωπικο  μαζι τους

αλλα δεν νομιζω σε κανενα συλλογο θα σε δεχτουν με αγκαλιες να ανατρεψεις αυτο που σαπιζει χρονια τωρα .

μπορει να κανω λαθος . ευχομαι να κανω λαθος

Πιθανόν μην σε δεχτούν με αγκαλιές αλλά πρέπει να προσπαθήσεις να ανατρέψεις το σάπιο. Ειδάλλως περιμένουμε υπομονετικά το τέλος. Και όταν θα βρέχει πρόστιμα και για εμάς και τους πελάτες μας δεν νομίζω ότι θα έχουμε την δυνατότητα να αντιπαρατεθούμε ο καθένας μόνος του, πρέπει να συσπειρωθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμαρτωλέ ας με συγχωρήσεις, αλλά τον Ιούλιο δεν κάναμε διακοπές.. σκυμμένο το κεφάλι είχαμε και κάναμε δηλώσεις, φπα και ένα σωρό άλλα..

τώρα για το που ήταν τα συνδικαλιστικά μας όργανα, άσε, δεν θα σου απαντήσω, θα με βάλεις τιμωρία σε κανένα καζάνι μάλλον άμα σου πω.. :)

 

Ξέρεις Σοφία, οι διοικήσεις των συνδικαλιστικών οργάνων και μιλάω για τις πρωτοβάθμιες ενώσεις, δεν είναι επαγγελματίες συνδικαλιστές του Δημοσίου, για να αμείβονται και να μην εργάζονται. Είχαν και αυτοί δηλώσεις και ότι άλλο είχαμε όλοι μας. Δεν γίνεται μια ζωή να δικαιολογούμε τον εαυτό μας και τους υπόλοιπους να τους λιθοβολούμε. Και μην ξεχνάμε ότι κάποιοι σύλλογοι έτρεξαν τότε και για το θέμα των αδειών και για τις προθεσμίες, παρατώντας δουλειές και υποχρεώσεις, αψηφώντας  πιέσεις και προπηλακισμούς,και θα ήταν άδικο να μην τους το αναγνωρίσουμε. Και ξέρεις γιατί δεν πρέπει; Γιατί στο τέλος δεν θα μείνει κανένας που να ενδιαφέρεται.

 

Δεν πάνε όλα στο ίδιο τσουβάλι.

 

Αντιγράφω από το άλλο θέμα, κάτι που έγραψε ο Κωστής (Σταυρουλάκης)

 

Και κάτι για τους προβληματικούς συλλόγους. 

Δεν φταίει ο σχηματισμός τους αλλά οι διοικήσεις τους.

Αυτό είναι τεράστιας σημασίας θέμα.

Αυτό σημαίνει ότι αγαπάς τον σύλλογο, συμμετέχεις στον σύλλογο, και αγωνίζεσαι για εκπροσώπους που σε εκφράζουν. 

Θυμώνεις με πρόσωπα και όχι με τις λέξεις "σύλλογος" ή "συνδικαλιστές" 

Θυμώνεις για παράδειγμα με τον Σταυρουλάκη ή τον Καμπάνη. Όχι που να πάρει ο διάβολος με τους συλλόγους  και τους συνδικαλιστές γενικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο που εγω αυτη την αγαπη για τον συλλογο την βλεπω στειρα, γιατι χανεις το στοχο και το σκοπο σου.

 

Αν θελω να αγαπησω ενα συλλογο , θα παω σε εναν πολιτιστικο, ορειβατικο, χορευτικο κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...