Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
kpanagiotis

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος αν εξαιρούνται οι ηθοποιοί από την ασφάλιση στον ΟΑΕΕ και με ποιές προϋποθέσεις;

Question

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος αν εξαιρούνται οι ηθοποιοί από την ασφάλιση στον ΟΑΕΕ και με ποιές προϋποθέσεις;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ασφαλίζονται στο ΙΚΑ

 

πολ 1167/1993:

 

1. Ασφαλίζονται στο ΙΚΑ εκτός από τους παρέχοντες εξαρτημένη εργασία: οι θεατρικοί συγγραφείς, μουσικοσυνθέτες, μεταφραστές, ποιητές, στιχουργοί, πεζογράφοι, κριτικοί, σκηνοθέτες, σκηνογράφοι, χορογράφοι, ενδυματολόγοι, καραγκιοζοπαίχτες, θεατρικοί επιχειρηματίες, τραγουδιστές, μουσικοί, ηθοποιοί, χορωδοί, χορευτές και γενικά οι καλλιτέχνες ερμηνευτές (άρθρο 4 N. 1296/1982).

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Μήπως μπορεί κάποιος συνάδελφος να ανεβάσει κάποιο υπόδειγμα; Τι κρατήσεις; Πώς αποδίδονται; Πρέπει να παω στο ΙΚΑ να ενημερωθώ για τον τρόπο ή κάπου αλλού καλύτερα;

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Μήπως μπορεί κάποιος συνάδελφος να ανεβάσει κάποιο υπόδειγμα; Τι κρατήσεις; Πώς αποδίδονται; Πρέπει να παω στο ΙΚΑ να ενημερωθώ για τον τρόπο ή κάπου αλλού καλύτερα;

 

Δες αυτό το θέμα, είναι παλιό αλλά ίσως σε βοηθήσει

 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=3880

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...