Jump to content
  • 0

ΑΓΩΝΑΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΦΠΑ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ BANKING

el

Question

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΝΤΟΛΕΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΦΠΑ ΜΕΣΩ WEB BANKING ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ..... ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ  ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ... ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.....

Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΛΕΙΝΕΙ  6:00  Η ΩΡΑ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ 4:30 ΚΙ ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ....

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????? :(

Recommended Posts

• 0

Τέλος καλό όλα καλά.... αλλά παιδιά... έχω την εντύπωση  ότι όλοι και όλα βάλθηκαν να μας εξοντώσουν....

Κάποιος  μας κάνει πλάκα....  δεν εξηγείται...

Τόσα χρόνια πρώτη φορά μου συμβαίνει και αυτό...

Για να δούμε πότε θα τα καταφέρουν.... εγκεφαλικό ή έμφραγμα??????

Κάπου εδώ κολλάει το τελευταίο σλόγκαν: οι λογιστές θα "πάνε" απο το ΚΚΕ.....(Καρκίνος Καρδιά Εγκεφαλικό)

• 0

Έτσι από περιέργεια μιας και έγραψαν για "εντολές πληρωμής φπα"...

Είπαμε οτι τα στέλνουμε ως ΒΕΒΑΙΩΜΕΝΕΣ ΟΦΕΙΛΕΣ από 1/1/2014 πλέον... Μήπως και παιδεύεστε τσάμπα τόση ώρα....  Sorry.... η  δύναμη της συνήθειας βλέπεις.... σκέψου το έγγραφο μη τιμολογηθέντων αποθεμάτων το λέω ακόμη Δελτίο αποστολής.......

Επίσης, ηθικό δίδαγμα: Έχουμε e-banking σε περισσότερες της μιας τράπεζες... Σωστός..... αλλά  τα χρήματα πως θα τα μοιράσουμε ?

Τώρα για τα χρήματα (κατάθεση) και για να μην καθόσαστε σε ουρές, καρτούλα αναλήψεων και αυτόματο μηχάνημα καταθέσεων για να φανούν επί τόπου σήμερα...  ?????

Με την Alpha Bank εδώ και 12 χρόνια δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Ούτε εγώ με την Πειραιώς...... μέχρι σήμερα!

Και φυσικά δεν έχω αναλάβει ΠΟΤΕ και για κανένα πληρωμή φόρων, φπα κλπ μέσω του λογαριασμού μου. Μια σκέψη, τόσο χαμαλίκι να μας κυνηγούν με τα νέα πρόστιμα και προσαυξήσεις και γι' αυτό, πάει πολύ. 'Εχεις απόλυτο δίκιο αλλά δύσκολα αλλάζει ενα καθεστώς χρόνων, θα προσπαθήσω.... :)

• 0

σχετικα με τα ebanking

η πειραιως τον τελ καιρο λογω της ενοποιησης των 6 τραπεζων εχει συχνα προβληματα για αυτο αν κανετε κατι οριακα για αυτο το χρονικο διαστημα μην την εμπιστευεστε ωσπου να αποκατασταθει πληρως

• 0

Εγώ χρησιμοποιούσα για χρόνια το e-banking της Πειραιώς αλλά επείδη αντιμετώπιζα συχνά τέτοια προβλήματα και είχα πληρώσει αρκετά πρόστιμα από την τσέπη μου μιας και η τράπεζα δεν αναγνώριζε ποτέ τα λάθη της τα μάζεψα και πήγα στη Eurobank και ησύχασε το κεφάλι μου. Μπορεί σαν τράπεζα να είναι για κλωτσιές αλλά το internet banking τους είναι πολύ εύχρηστο και αξιόπιστο.

• 0

Καλά γιατί αναλαμβάνετε την πληρωμή? είναι λογιστική εργασία η πληρωμή ??

και μάλιστα από τον δικό σας τραπεζικό λογαριασμό ????

με όσα αυτό μπορεί να σημαίνει..

Δεν μας φτάνει η αγωνία για την αποστολή των δηλώσεων 

που αυτή είναι η λογιστική εργασία και η υποχρέωση μας.  

θα τρέχουμε και για τις πληρωμές. 

Νομίζω το άγχος, το τραβάει ο οργανισμός μερικών μερικών 

• 0

Υποχρεος πηγε πριν λιγο να πληρωσει το φπα σε ATM  οπως εκανε μεχρι τωρα ομως σταθηκε αδυνατο και δε διαθετει e banking

san

• 0

χμμμμμ

βλεπω το αχγος εφυγε

ηρεμια τωρα .

κατι σαν την γαληνη μετα την καταιγιδα

Μια υπερένταση την νιώθω... αλλά, δεν ανησυχώ, θα περάσει... και αυτή

(εδώ πέρασε η ζωή μας χωρίς να το καταλάβουμε... η υπερένταση θ'αντισταθεί ???)